• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Yazılım
  • pencereler
  • Bugünün Mesajları

XP Hizmet Paketi 2'ye karşı 3

• Konuyu Başlatan Mister_K
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
Mister_K

Mister_K

2'den fazla hizmet paketi3 ile herhangi bir performans avantajı var mı? Service Pack 2 ile kalacağım mı? Oyunlar oynuyorum ve photoshop ve AAE, Sony Vegas gibi programlar kullanıyorum.
ruready2

ruready2

Sp3'ün bahsettiğiniz anlamda hiçbir performans avantajı yoktur. Service Pack 3'ün arkasındaki temel amaç sp2 tarafından kapsanmayan bazı güvenlik sorunlarını ele almaktır. Bu nedenle, sp3 sürümüne geçmeniz önerilir. Ayrıca, sp2 için güvenlik güncelleştirmelerinin 13 Temmuz 2010'da veya yaklaşık olarak sona ermesi planlanmaktadır. Microsoft'tan bu konuda bir gösterge olmamasına rağmen, bu çok iyi bir şekilde Xp'nin sonunun başlangıcı olabilir. Bununla birlikte, Microsoft tarafından yayınlanan geçmiş işletim sistemlerinin çoğunun aksine, Xp en çok kullanılan ve en sevilen işletim sistemlerinden biri olmaya devam ediyor.

Güvenlik nedenleriyle önerdiğim sp3 sürümüne güncelleme yapmaya karar verdiyseniz, hem indirme hem de yükleme sırasında başka hiçbir uygulamanın çalışmadığından emin olun. Bilgisayarınızın hızına bağlı olarak güncelleme 30 dakika ile bir saat arasında sürebilir.

Mutlu sörf
JMMD

JMMD

Kabul ediyorum, SP3'e ihtiyacınız var. Önce önemli dosyalarınızı yedekleyin ve ardından yükseltme işlemini yapın.
superty12

superty12

Windows Destek Sonu

SP3 içermeyen Microsoft Windows XP'nin 32 bit sürümleri için destek sona eriyor. (64 bit sürümler için SP3 yoktur.) Microsoft bağlantısını gönderebilirim. (Ve var! :))
Mister_K

Mister_K

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Bazı araştırmalar yapıyordum ve birçok insan SP3'ün biraz sucky olduğunu söylüyor .... sorunlar, böcek vb .. vs .. sonra tekrar 2008/09 den oldu.

Her neyse .... Bilgisayarım 64bit değerli olduğundan SP2 ile kalmalı ve 32bit kalmalı mı yoksa 64bit = / olmalı mı emin değilim. Neyse ben probları 32bit kalacak ve en kısa sürede SP3 olsun. (yedek almaktan nefret ediyorum ... uzun zaman alıyor> <)

Neyse bilgi için çocuklar alkış :) çok takdir.
ruready2

ruready2

Sp2 64bit desteği 2014 yılında sona erecek.
tipstir

tipstir

XP için 2016'ya kadar genişlediklerini duydum. SP3 daha iyi kablosuz özelliklere sahip ve güvenlik SP2'den daha iyi. Ancak 7 ve XP altında düzeltilecek LLTD sorunu var. Bu sorun çözüldükten sonra 7 kutunun tamamı XP kutularını her iki şekilde de görebilir. Şu anda XP kutuları yalnızca web dosyalarına erişebiliyor. IIS kullanarak dosya paylaşım sorunlarını giderirseniz.
U

Ultiweap

ruready2

ruready2

Windows XP SP2 ve Windows Vista RTM desteğinin sonu

2008'de duyurduğumuz gibi, Windows XP Service Pack 2 (SP2) desteği 13 Temmuz 2010'da sona erecek. Windows 2000 desteği aynı tarihte sona erecek. Windows Vista'nın Üretim Sürümü (RTM) desteği 13 Nisan 2010'da sona erecek.

NOT: Windows XP'nin 64 bit sürümü için Service Pack 3 yoktur. Windows XP Service Pack 2'nin 64 bit sürümünü çalıştırıyorsanız, en son hizmet paketindesiniz ve 8 Nisan 2014 tarihine kadar destek almaya ve güncelleştirmeleri almaya devam edeceksiniz.

Windows XP'nin 64 bit sürümünü çalıştırıp çalıştırmadığınızı öğrenmek için Bilgisayarım'ı sağ tıklatın ve ardından Özellikler'i tıklatın. Listede "64 bit" görmüyorsanız, 32 bit sürümünü çalıştırıyorsunuz ve Service Pack 3'ü yüklemeniz gerekiyor. Sistem altında "64 bit" listeleniyorsa, 64 bit sürümünü çalıştırıyorsunuz demektir.

https://www.microsoft.com/windows/enterprise/products/windows-7/end-of-support.aspx
tipstir

tipstir

Şirketler için genel olarak Windows XP Pro'dan bahsediyordum 2014'e kadar uzatıldı ve bazı söylentiler 2016'ya gidiyordu. Kurumsal şirketler hala Windows XP Pro SP3 kullanıyor olabilir. MS, bu şirketler için İstemci İşletim Sistemini desteklemelidir.
U

Ultiweap

Hmmm yapılacak en iyi şey, yakında SP1 çıkacak şekilde Windows 7'ye geçmek. Bilgi için teşekkürler ruready2.
ruready2

ruready2

Hala birkaç yıllık sp3'ünüz var. MS, desteği daha erken bitirmek isteyebilirken, Xp şimdiye kadar dağıtılan en popüler işletim sistemi olmaya devam ediyor. Her iki durumda da ... Bu, Microsoft'un Win 7 ve sonraki sürümlerini gelmeye zorlamaktan başka bir şey değil.
U

Ultiweap

Evet emin ve ayrıca Windows 7 şu an için en etkili olanıdır.
Arkeen

Arkeen

Bazı açılardan XP yaşını göstermeye başlıyor ve bence genel XP kullanımı düşmeye devam edecek, bu nedenle birçok ana kullanıcı PC'lerini de oyun oynamak da dahil olmak üzere eğlence için de kullanıyor ve oyun genellikle çok hızlı bir şekilde gelişiyor. , uzun vadede XP, DX10 veya üstünü desteklemediği için bir darboğaz olurken, mevcut grafik donanımlarının neredeyse tamamı bunu yapıyor.

Şimdi XP x86 SP3 ile ilgili sorunuza göre, bunu çalıştıran birkaç makinem var ve kararlılık ve / veya hız ile ilgili herhangi bir sorun yok.
R

raybay

"Biraz araştırma yapıyordum ve birçok insan SP3'ün biraz berbat olduğunu söylüyor"

Bundan daha fazla bilgi vermeniz gerekiyor. Açıklama yapmadan "emmek" demek, bir argümanda ne yararlı ne de yararlıdır.

SP3'ün Sucky olduğunu düşünen hiçbir kullanıcı veya müşteri bilmiyoruz ... Aslında, çoğu kullanıcı farkı söyleyemez ...

Ve güvenlik güncellemeleri için hemen hemen herkes buna ihtiyaç duyacaktır.
LookinAround

LookinAround

Önceki yazıların genel duygusuna katılıyorum. Ynt: XP SP3'e özgü

SP3, piyasaya sürülmesinin ilk 6 ayında adil bir pay payına sahipti, ancak bu iyi bir geri dönüştü. Bu noktada, oldukça iyi "yanmış" ve ben de onunla herhangi bir sorun farkında değilim.

Bu yüzden devam edin ve yükseltin ama yine de ihtiyatlı olun ve tüm dosyalarınızı yedekleyin / önce sabit sürücünüzü klonlayın. (Yükseltme zamanın% 95'i kadar sorunsuz ancak "kilometreniz değişebilir" :) )
tipstir

tipstir

İkincisi, bugün kapatılması gereken daha fazla tehdit olarak güncellemelere ihtiyaç var. Güncellemeler (yamalar) ile sisteminiz tamamen açık olacaktır. SP3, Pro tarafı için daha iyi özellikler XP ekledi. MSE koruma için onunla iyi çalışır. SP2'de olduğu gibi, SP3 de TCP.SYS sınırını geri getirir, ancak ev yönlendiriciniz MSC (maksimum oturum bağlantıları yapabiliyorsa) BT ve oyun oynarsanız (200) olarak ihtiyacınız olan ayara geri dönebilirsiniz. ) 200 veya daha fazla. Bunu değiştirmek için benim tarafımdan incelenen bu programa ihtiyacınız var buraya.
ruready2

ruready2

Tamamen kabul etti .. Sp3, ilk beş ay içinde sorunları vardı. Aslında, ben, kendimi bir süre yükseltmeyi reddettim. Ama burada dürüst olalım. Hemen hemen tüm MS sürümleri için bu tipik değil mi ?? Ayrıca, ikincil önyükleme seçeneği olarak Win 7 var. Tipstir ile hemfikir olmalıyım .. Oldukça yumuşak bir anlaşma. Xp'ye çok benziyor. Ama neden olmasın ki? Ne de olsa Vista bence bir felaketti.
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• R
    Xbox X Serisi mi yoksa PS5 mi? Gabe Newell Microsoft'un makinesini tercih ediyor
  • midian182
    Konami oyun bilgisayarları artık ön siparişe açık
  • B
    PSA: Disk çürümesine neden olmadan eski yedekleri kurtar
  • Rhythmattic
    Intel 7nm gecikmeyle sınıf davası açıyor
  • N
    Bill Gates, Elon Musk'un Coronavirus yorumlarını kendisine saklaması gerektiğini düşünüyor
  • G
    Daha fazla yayıncının yeni nesil konsol oyunlarında bir fiyat artışı düşündüğü bildiriliyor
  • MaxSmarties
    Açıklayıcı: Tensör Çekirdekleri Nelerdir?
  • Kızgın
    Görüş: Değişen yarı iletken kumlar