• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

O NE LAN? Güncellemeye çalışırken "Bu bilgisayar Windows 10'u çalıştıramıyor"

dms96960

TS Öğretmeni
Dün bir güncellemenin yüklenmeye hazır olduğu bildirildi.

Windows 10, sürüm 1903 (11) için özellik güncellemesi
26/19/2019 - 0x80240034 üzerinde son başarısız yükleme girişimi

"Bu bilgisayar Windows 10'u çalıştıramıyor" gibi bir mesaj aldım (birkaç yıldır çalıştırmasına rağmen)
Başka bir şeye tıkladım ve bir bölümün yeterince büyük olmadığı hakkında bir şey söyledi.

Hangi bölümden bahsediyor?
Bölüm neden yeterince büyük değil?
Şimdi ne yapayım?

Teşekkürler!

dms96960

TS Öğretmeni
Ek bilgi:

İşte benim "bölümler":

*: SİSTEM [Kapasite-260 MB; Boş Alan-18.1MB; Dosya Sistemi-FAT32; Type-GPT (EFI Sistem Bölümü); Durum-Sağlıklı (Sistem)]

*: [Kapasite-16 MB; Boş Alan-16MB; Dosya Sistemi-Biçimlendirilmemiş; Type-GPT (Ayrılmış Bölüm); Durum-Sağlıklı]

C: [Kapasite-475,8 MB; Boş Alan-189.9 MB; Dosya Sistemi-NTFS; Type-GPT (Veri Bölümü); Durum-Sağlıklı (Boot)]

*: [Kapasite-880 MB; Boş Alan-417.8 MB; Dosya Sistemi-NTFS; GPT Türü (Kurtarma Bölümü); Durum-Sağlıklı]

Hangisini daha büyük yapmam ve hangisini küçültmem gerekiyor?

cliffordcooley

TS Redneck
Sahip olduğunuz alanın tamamı 1630MB [1.6GB] ise Windows 10 kullanamazsınız. Bu değerleri tekrar kontrol etmenizi sağlayabilir miyim?

https://www.microsoft.com/en-us/windows/windows-10-specifications
[SIZE = 5] Windows 10'u yüklemek için sistem gereksinimleri [/ SIZE]
İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı uyumlu işlemci veya Yongadaki Sistem (SoC)
RAM: 32 bit için 1 gigabayt (GB) veya 64 bit için 2 GB
Sabit sürücü boyutu: 32GB veya daha büyük sabit disk
Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücüsü ile DirectX 9 veya üstü ile uyumlu
Ekran: 800x600

dms96960

TS Öğretmeni
Uçurum,

Hata.

C: [Kapasite-475,8 GB; Boş Alan-189.9 GB; Dosya Sistemi-NTFS; Type-GPT (Veri Bölümü); Durum-Sağlıklı (Boot)]

Windows 10 Disk Yönetimi altında biraz farklı ve diyor ki:

(C:) Basit; Temel; NTFS; 475.81GB kapasite-204.23GB boş; Sağlıklı (Önyükleme, Sayfa Dosyası, Çökme Dökümü, Birincil Bölüm)

(Disk 0 bölüm 1) Basit; Temel; ****; 260MB kapasite-260MB boş; Sağlıklı (EFI Sistem Bölümü)

(Disk 0 bölüm 4) Basit; Temel; NTFS; 880MB kapasite-418MB boş; Sağlıklı (OEM bölümü)
  • Sevmek
Tepkiler: cliffordcooley

cliffordcooley

TS Redneck
40GB'da çalışıyorum ve kurulumdan sonra 508MB bölümü otomatik olarak oluşturuldu. OEM bölümü ile ilgili bir hata olmadığı sürece, nerede suçlanacağımı bilemezdim.

İşte benim disk yönetimi düzeni:
DiskManagement2.png

MaikuTech

TS Evangelist
Uçurum,

Windows 10 Disk Yönetimi altında biraz farklı ve diyor ki:

(C:) Basit; Temel; NTFS; 475.81GB kapasite-204.23GB boş; Sağlıklı (Önyükleme, Sayfa Dosyası, Çökme Dökümü, Birincil Bölüm)

(Disk 0 bölüm 1) Basit; Temel; ****; 260MB kapasite-260MB boş; Sağlıklı (EFI Sistem Bölümü)

(Disk 0 bölüm 4) Basit; Temel; NTFS; 880MB kapasite-418MB boş; Sağlıklı (OEM bölümü)
https://www.easeus.com/partition-manager/epm-free.html
Bunu indirin ve prt düğmesine basarak, boyaya yapıştırarak ve .png olarak kaydederek ekran görüntüsünü alın.

Bunu sana yaptığım için üzgünüm ama söylediklerinin yarısı yeterli gelmiyor.

dms96960

TS Öğretmeni
Maiku, (I) üç farklı bölüm yöneticisi neden bölümlerin özelliklerini gösteren üç farklı sonuç veriyor; ve (ii) EaseUS'un belirleyici olduğunu varsayarak, hangi bölümü artırmalıyım ve hangisini azaltmalıyım? Teşekkürler.