• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Topluluk
  • Bir soru sor
  • Bugünün Mesajları

Klavyem neden yanlış karakterler yazıyor

• Konuyu Başlatan jo233
  • Başlangıç ​​tarihi
J

jo233

TS Çaylak
PC için bir logik klavyem var ve bunun yerine klavyemin verdiği şey

q şunu verir:
w açık olan her programda 'yardım' kutusunu açar
r 5 verir
6 verirsin
Veririm =
p verir -
g b verir
h n verir
; verir '
'verir /

Bu nasıl çözülebilir?
Son olarak bir moderatör tarafından düzenlendi:
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Bu uluslararası bir KB, Avrupa mı? ve / veya Denetim Masası -> Bölge ve Dil'de hangi LOCALE ayarladınız?
Bobbye

Bobbye

Saçak Yardımcısı
İki olasılık daha:
1. Sayılar Kilidi açık olabilir:
Serbest bırakmak için Num Lk tuşuna basın. Bu karakterler sağ tuşa geri dönüyor mu?

Kedim klavyemde yürüdü, görünüşe göre o tuşa bastı. Oluşturduğu tüm tahribatın nereden geldiğini anlamak biraz zamanımı aldı!

2. Yapışkan Tuşlar etkinleştirilmiş olabilir.
Shift tuşuna üst üste 5 kez basın. -veya-
Ctrl + Alt> tuşlarına ve ardından Shift tuşuna gerektiği kadar bir veya daha fazla basın.
J

jo233

TS Çaylak
Klavye çalışıyor. Birkaç farklı öneri denedim. hangi çözüm olsa sabit emin değilim.
G

Misafir

Logitech kablosuz KB (TK 820) ile benzer bir sorun yaşıyorum. Şimdiye kadar bulduğum tek geçici düzeltme yeniden başlatma, yazarken yanıtta rastgele değişiklikler almadan önce kısa bir süre (2-3 gün) düzeltmeler diliyorum.
G

Misafir

Klavye İngilizce (ABD) veya İngilizce (İngiltere) yerine benzer bir şey için ayarlanmış olabilir. Denetim Masası'nı kullanarak yaşadığınız bölgeye değiştirin. Benim için çalıştı.
chimonger

chimonger

TS Çaylak
Sayı tuş takımı olmayan klavyeler, neredeyse tüm sağ tarafını sayı defterine dönüştürmek için Numlock düğmesini kullanır.
Bu moddayken, harfler veya rakamlar arasında geçiş yapmak için Fn düğmesini kullanabilirsiniz.
Kartın sağ tarafını sayı tuş takımı olarak kullanmayı durdurmak için, Numlock düğmesine basarak harfleri geri alın.
B

BrandonY

TS Çaylak
Bu eski bir iş parçacığı olduğunu biliyorum, ama bu arama yaparken benim sorunum en yakın hit oldu.
"O" veya "m" ye bastığımda klavyem bana "om" veriyordu. Aynı şeyi birçok bilgisayarda yaptı. Çevrimiçi olarak herhangi bir çözüm bulamadım, bu yüzden açıp kontrol etmem gerektiğini düşündüm. İçini biraz temizledim ve plastik membranları (kauçuk kubbe anahtarım K400'de) biraz sildim. İlk başta işe yaramadı, ama bir süre sonra tekrar denedim ve sorun ortadan kalktı. Bu yüzden neyin düzeltildiğinden emin değilim, ama sanırım onu ​​açmak ve temizlemek ve parçaları biraz sallamak zarar vermez. Siz varken küçük şerit kabloları takmamaya dikkat edin.
  • Sevmek
Tepkiler: holdum323
R

Ruth R

TS Çaylak
Sanırım iPad'im için Logitech klavyemde yanlışlıkla aynı anda birkaç tuşa bastım, sonuçta
t—> / t
. -> ^
ve dahası...

Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri benim için çalışmadı. Sonunda pilleri çıkardım ve birkaç saat sonra onları tekrar taktım. Şimdi iyi çalışıyor.
M

Michael W.

TS Çaylak
BrandonY dedi:
Bu eski bir iş parçacığı olduğunu biliyorum, ama bu arama yaparken benim sorunum en yakın hit oldu.
"O" veya "m" ye bastığımda klavyem bana "om" veriyordu. Aynı şeyi birçok bilgisayarda yaptı. Çevrimiçi olarak herhangi bir çözüm bulamadım, bu yüzden açıp kontrol etmem gerektiğini düşündüm. İçini biraz temizledim ve plastik membranları (kauçuk kubbe anahtarım K400'de) biraz sildim. İlk başta işe yaramadı, ama bir süre sonra tekrar denedim ve sorun ortadan kalktı. Bu yüzden neyin düzeltildiğinden emin değilim, ama sanırım onu ​​açmak ve temizlemek ve parçaları biraz sallamak zarar vermez. Siz varken küçük şerit kabloları takmamaya dikkat edin.
@BrandonY Sadece önerileriniz için teşekkür etmek istedim. Ben de aynı sorunu vardı: "o" veya "m" yazmak "om" olarak görünecekti ve "f" sağ tıklama ile eşlendi. 7, 7 ve başka bir anahtardı. Gerçekten sinir bozucu. Tüm klavyeyi ayırdım ve devre membranlarının her katmanını bir Swiffer bezi ile temizledim. Güç kablosunu yanlışlıkla çıkardım ama neyse ki düzgün bir şekilde geri sıkabildim. Tamamen beni başka bir klavye satın almaktan kurtardı. Logitech K400R klavye şimdi mükemmel bir şekilde çalışmaya geri döndü.
A

Ananth

TS Çaylak
Çocuklar klavyenizi açmalı ve temizlemelisiniz. Benim için çalıştı. Yukarıda belirtilen her adımı denedim, ancak hiçbir şey işe yaramıyor. Umarım sana yardımcı olur

Son Gönderiler

• onetheycallEric
    F9, Red's Hydrogen One'ın iyi bir telefon olduğu paralel bir evrende var
  • Adi6293
    OECD, 137 ülkenin sonuna kadar uluslararası vergi kurallarını yeniden yazmak için mücadele ettiğini söyledi ...
  • mongeese
    Intel, Habana için önceki AI satın alımlarını feda ediyor
  • Kuantum fiziği
    Çin'de üretilen 8 çekirdekli x86 CPU pazara geldi
  • N
    TECH NEWS şirketinde
  • silah
    pasif Bilgisayarıma virüs bulaştığında yardım et
  • mongeese
    Yeni nesil Nvidia GPU'lar Big Red 200 süper bilgisayara sonbaharda güç verecek
  • K
    Avustralyalılar kıyamete dayanıklı Tesla Cybertruck'u isteyecekler