• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

Kültür İnternet nereden geliyor?

cliffordcooley

TS Redneck
Kısa cevap:
İnternet, bir Etki Alanı adı kaydeden herkesten gelir ve erişilebilir bir sunucu olur. Birbirine bağlı olan tüm sunucular, ISS alımları yoluyla herkes tarafından erişilebilen bir web oluşturur.

learninmypc

TS Evangelist
Tamam, belki de sorum çok belirsizdi. Hepimiz biliyoruz ki elektrik Grand Coulee Barajı gibi bir jeneratöre giden sudan geliyor, bu yüzden bir yazılım programı indirdiğinde, 1 ve 0'lık bir demet, doğru mu? Eğer yanılmıyorsam, bu 1'ler ve o ???
Sanırım belki de google aramamdaki bağlantıların birkaçını okumalıyım :) Teşekkür ederim, hala öğreniyorsun. :)

JohnCB

TS Güçlendirici
Tamam, belki de sorum çok belirsizdi.
İnternet bir sunucu ağıdır. Kullanılabilecek her şeye sahip devasa bir merkezi sunucu yok. Bunun yerine, talep edildiğinde bilgi sunabilecek milyonlarca bireysel sunucu var.

Merkezileştirilmeye en yakın şey Kök Adı Sunucuları olarak adlandırılır. Bunlar, dünyanın her yerinde halka açık her sunucunun adresleri ve talimatları olan merkezi 7 sunucudur. Bir benzetme olarak bunları devasa bir telefon rehberi olarak düşünün.

Diğer her şey, belirli amaçlara hizmet etmek için bir grup bireysel sunucu kurulumudur. Technet yüklemeye çalıştığınız gibi basit bir işlemi takip edelim. Bu yalnızca gösterim amacıyla kurgulanmış bir sürümdür.

Bilgisayarınızı açarsanız, ev modeminiz / yönlendiricinizle konuşur ve bir IP Adresi alır. Bir tarayıcı yüklediniz ve TECH NEWS.com'u yüklemesini istediniz

Yönlendiriciniz / modeminiz "hmm, TECH NEWS.com'un nerede olduğunu bilmiyorum, biliyorlarsa ISS'imize sormama izin verin". ISS'niz kendi DNS Sunucularını kontrol eder ve TECH NEWS.com'u bulamaz, bu yüzden kendi yönlendiricilerine / sunucularına / vb. "Hey, TECH NEWS.com'un nerede olduğunu bilen var mı?" ve bu nihayet birisi "oh, evet biliyorum, TECH NEWS.com 50.22.252.218" de diyene kadar tekrar tekrar devam ediyor.

Şimdi tersi olur ve tüm bu makineler, daha sonra adresi yükleyen bilgisayarınızın tarayıcısına geri dönene kadar adresi birbirlerine söyler. Bu gerçekleştiğinde, sunucuya ulaşana kadar ciddi yönlendiriciler aracılığıyla bir bağlantı kurarsınız. TECH NEWS'un sunucusu "Hey dostum! İşte web sitesi!" ve geri gönderir.

Viola, artık ekranda "internet" var. Çok basitleştirilmiş bir özetle, bu böyle çalışır. Tek bir merkezi depo yok, bunun yerine etrafta dolaşan ve her şeyi bulana ve size gösterene kadar nerede olduğunu soran milyonlarca sunucu var. Bu aşırı görünebilir, ancak internetin bir kısmını "kaybetmenin" çok zor olduğu çok esnek ve güvenilir bir kurulum oluşturur.

Şaşırtıcı kısım, tüm bu geçiş, milisaniye içinde gerçekleşir.
  • Sevmek
Tepkiler: Cobalt006

learninmypc

TS Evangelist
İnternet bir sunucu ağıdır. Kullanılabilecek her şeye sahip devasa bir merkezi sunucu yok. Bunun yerine, talep edildiğinde bilgi sunabilecek milyonlarca bireysel sunucu var.

Merkezileştirilmeye en yakın şey Kök Adı Sunucuları olarak adlandırılır. Bunlar, dünyanın her yerinde halka açık her sunucunun adresleri ve talimatları olan merkezi 7 sunucudur. Bir benzetme olarak bunları devasa bir telefon rehberi olarak düşünün.

Diğer her şey, belirli amaçlara hizmet etmek için bir grup bireysel sunucu kurulumudur. Technet yüklemeye çalıştığınız gibi basit bir işlemi takip edelim. Bu yalnızca gösterim amacıyla kurgulanmış bir sürümdür.

Bilgisayarınızı açarsanız, ev modeminiz / yönlendiricinizle konuşur ve bir IP Adresi alır. Bir tarayıcı yüklediniz ve TECH NEWS.com'u yüklemesini istediniz

Yönlendiriciniz / modeminiz "hmm, TECH NEWS.com'un nerede olduğunu bilmiyorum, biliyorlarsa ISS'imize sormama izin verin". ISS'niz kendi DNS Sunucularını kontrol eder ve TECH NEWS.com'u bulamaz, bu yüzden kendi yönlendiricilerine / sunucularına / vb. "Hey, TECH NEWS.com'un nerede olduğunu bilen var mı?" ve bu nihayet birisi "oh, evet biliyorum, TECH NEWS.com 50.22.252.218" de diyene kadar tekrar tekrar devam ediyor.

Şimdi tersi olur ve tüm bu makineler, daha sonra adresi yükleyen bilgisayarınızın tarayıcısına geri dönene kadar adresi birbirlerine söyler. Bu gerçekleştiğinde, sunucuya ulaşana kadar ciddi yönlendiriciler aracılığıyla bir bağlantı kurarsınız. TECH NEWS'un sunucusu "Hey dostum! İşte web sitesi!" ve geri gönderir.

Viola, artık ekranda "internet" var. Çok basitleştirilmiş bir özetle, bu böyle çalışır. Tek bir merkezi depo yok, bunun yerine etrafta dolaşan ve her şeyi bulana ve size gösterene kadar nerede olduğunu soran milyonlarca sunucu var. Bu aşırı görünebilir, ancak internetin bir kısmını "kaybetmenin" çok zor olduğu çok esnek ve güvenilir bir kurulum oluşturur.

Şaşırtıcı kısım, tüm bu geçiş, milisaniye içinde gerçekleşir.
Tamam, sorumu tekrar söyleyeyim. Herkesin bilgisayarına / cihazına internet erişimi olan bir bağlantısı vardır. Bu bağlantının içinde genellikle taşıyan bir bakır tel olduğunu sanırım lotsa 10101110000100111100010 diyebilirim, öyle ifade etmeliydim ama yapmadım. Umarım bu onu temizler. :) 1'ler ve 0'lar nereden geliyor?

Cobalt006

TS Evangelist
Emin değilim ama kodlar, HTLM veya Java hakkında soruyorsunuz düşünüyorum. Bunlar programcılar tarafından yazılmıştır.

cliffordcooley

TS Redneck
İkili bitlerin PC tarafından nasıl üretildiğini mi soruyorsunuz veya ikili bitlerin İnternet'te nerede depolandığını mı soruyorsunuz?

learninmypc

TS Evangelist
Bunu elimden gelenin en iyi yolunu açıklamaya çalışacağım. @cliffordcooley . Şu resme bak http://www.imacify.com/wp-content/uploads/2011/03/cable-300x225.jpg
Ortadan çıkan ve bir bilgisayara bağlanan bir tel göreceksiniz, şimdi buna "ikili" http://en.wikipedia.org/wiki/Binary_code o zaman evet.
Bazen ikili olan bir şeyi indirdiğimiz zaman biliyoruz.
Sorunuza cevap olarak, internette nerede depolandıklarını / nereden geldiğini sorduğumu söyleyebilirim. Kendimi ve başkalarını gereğinden fazla karıştırmamayı umuyorum.
@ Cobalt006, bu programları bir bilgisayara getirmek için resim formuna koymak için kullanabilirsiniz eğer ikili akış binmek sanırım. Hala kafam karıştı mı? :)

cliffordcooley

TS Redneck
Gibi @John C Bell açıkladı. İnternete bağlı her evden bir sunucu olabilir. İnternete bağlı her sunucu verinin saklandığı yerdir. Temel olarak bir P2P bağlantısıyla aynı kavram. Bir web sitesine her bağlandığınızda veya indirme yaptığınızda Milyarlarca sunucudan birine bağlanıyorsunuz. Bu sunucular gezegenin herhangi bir yerinde bulunabilir, belirlenmiş bir yer yoktur.

Yan not: Herkes herhangi bir yeri Veri depolama bankası yapabilir. Binlerce bilgisayar ve depolama aygıtından oluşan bir banka.

learninmypc

TS Evangelist
Tamam, doğru bir şekilde açıklamıyor olabileceğim için sorumu zihinsel bir resim formuna koymaya çalışacağım.
Bilgisayarınızı açarsınız ve bir akış elde edersiniz Internet simgesi. jpg internette olduğunuzu gösteren simge. Bir programın güncellenmesi gerektiğini bildiren bir açılır pencere alırsınız, böylece bu akışta hangi akışların bilgisayarınıza akmasını sağlar.
Bu yüzden sorumun başka bir resim formuna ne getirdiğini tahmin ediyorum, dağlar sunucular, akış internet. Akış birçok rezervuara akar ve bu da su akışının her eve ve bilgisayarınıza girmesine izin verir.
Güven bana, bunu fazla zorlamayacağım. Sadece beni rahatlatmaya çalışıyorum. Teşekkürler.:)

JohnCB

TS Güçlendirici
1'ler ve 0'lar yalnızca Güç açık, güç kapalı temsilcisidir.

İkili, yalnızca işlemcinizin silikon hücrelerinden bir açma / kapama düzeninde uçan elektriktir. İnsanlar olarak bunu 101110 olarak temsil ettiğinde, ama gerçekte "Açık Kapalı Açık Açık Kapalı"

Bu yardımcı olur?

learninmypc

TS Evangelist
Bu yüzden internet olarak dağları sunucular ve akış olarak kullanmayı düşündüm, zihinsel bir tabloya koymak daha kolay olurdu.
Bu durumda, bunu daha ileriye götürmeyeceğim. Herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyorum ve daha fazla çevrimiçi okuma yapacağım. Eğer beğenime açıklayan bir şey bulursam gönderirim. Sabrınız ve sabrınız için herkese teşekkürler. :) :)

cliffordcooley

TS Redneck
Sanırım şimdi ne istediğini anlıyorum. Düğümler arasındaki fiziksel altyapının nelerden yapıldığını mı soruyorsunuz? Sunucular arasındaki fiziksel bağlantı. Aklıma en yakın benzetme bu.

learninmypc

TS Evangelist
Aklımda en iyi nasıl bir film / haber döküm kaynağı PC'nize geliyor açıklar çünkü kullanıyordum. Akış yaptığımda http://www.kirotv.com/s/news/live/ bana benim pc internet akışı sürme haber gibidir. Kablo / ethernet kablonuzu çıkarırsanız, akışta bir baraj bırakmak gibi. Film / haber pc akan çıkar.
Çok doğru olabilirsiniz, muhtemelen bunu doğru şekilde nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum. :)

circusboy01

TS Meraklısı
Aklımda en iyi nasıl bir film / haber döküm kaynağı PC'nize geliyor açıklar çünkü kullanıyordum. Akış yaptığımda http://www.kirotv.com/s/news/live/ bana benim pc internet akışı sürme haber gibidir. Kablo / ethernet kablonuzu çıkarırsanız, akışta bir baraj bırakmak gibi. Film / haber pc akan çıkar.
Çok doğru olabilirsiniz, muhtemelen bunu doğru şekilde nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum. :)

İnternetin nereden geldiğini bilmek kozmik çörek sırrını bilmek.
Sadece mutlu ol dostum, bizim için var olduğundan. ; 0)
D

davislane1

Bir erkek (veya bir kız) belirli bir tür web sitesini ziyaret ettiğinde, bazen ...............

Bu gerçekten web yöneticiniz veya İSS'nizle konuşmanız gereken bir sohbet.

learninmypc

TS Evangelist
Tamam, ben Cuma gecesi bir arkadaşı ziyaret ederken, ben bu konu gündeme getirdi ve o bana "SİNYAL" hakkında konuşurken olup olmadığını sordu? Bana doğru sinyalin sinyal almazsanız internete bağlanmaz geliyordu. Peki, sinyalin nereden geldiğini bilmek istiyorum.? :)

cliffordcooley

TS Redneck
Tek bir kaynak yoktur, bu yüzden WWW (World Wide Web) olarak adlandırılır. Oluşturulan her sunucu ile kendi düğümünü birden çok kaynağın web içinde tek bir kaynak olarak oluşturur.
  • Sevmek
Tepkiler: Cobalt006

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
Ev ağı olan birinin evine gittiniz mi ya da hiç gittiniz mi? Aynı ağa bağlı birden fazla bilgisayarları olan ve herhangi bir bilgisayardan yazdırabilecekleri veya bilgisayarlardaki paylaşılan dosyalara erişebilecekleri (Windows Homegroup bunu basitleştirmeye çalıştı). Mini internete benziyor. Fark, onu keşfetmek için kullandığınız yazılımdır.
G

Misafir

Bu konuya yeni geldim, eski olduğunu biliyorum ama asıl soru verinin nereden geldiğiyle değil bant genişliği ile ilgili olabilir. İSS'lerin interneti nereden aldıklarını söylediklerinde, "GERİ KEMİKLER" veya "GÖREVLER" hakkında soru sormuş olabilirler, kullandıkları terimi tam olarak unuttular. Her neyse, bir noktada bunların ABD'nin hangi bölgelerinde bulunduğunu gösteren bir diyagram / harita gördüğümü hatırlıyorum. Evet, bilgi her yerde depolanıyor, ancak OP'nin böyle bir soru sormuş olabileceği için daha fazlasını yapıyor gibi görünüyor - Aynı şekilde İSS'miz bize diğer tüm bilgisayarlara bağlanma olanağı veriyor, nerede ISS bu yeteneğe sahip mi? Bu da aşağı yukarı İSS'nin tahsis ettikleri adres havuzunu nereden aldığını soruyor. her neyse, sadece 2 sentim, soruyu bu şekilde yorumluyordum

learninmypc

TS Evangelist
Bu konuya yeni geldim, eski olduğunu biliyorum ama asıl soru verinin nereden geldiğiyle değil bant genişliği ile ilgili olabilir. İSS'lerin interneti nereden aldıklarını söylediklerinde, "GERİ KEMİKLER" veya "GÖREVLER" hakkında soru sormuş olabilirler, kullandıkları terimi tam olarak unuttular. Her neyse, bir noktada bunların ABD'nin hangi bölgelerinde bulunduğunu gösteren bir diyagram / harita gördüğümü hatırlıyorum. Evet, bilgi her yerde depolanıyor, ancak OP'nin böyle bir soru sormuş olabileceği için daha fazlasını yapıyor gibi görünüyor - Aynı şekilde İSS'miz bize diğer tüm bilgisayarlara bağlanma olanağı veriyor, nerede ISS bu yeteneğe sahip mi? Bu da aşağı yukarı İSS'nin tahsis ettikleri adres havuzunu nereden aldığını soruyor. her neyse, sadece 2 sentim, soruyu bu şekilde yorumluyordum
Aradığım doğru terimin "sinyal" olduğunu düşünüyorum. Bu yazının başlarında bize elektrik vermek için barajdan geçen suya benzetmiştim.
Özetle, hiçbirimiz tTechSpot'u sinyalsiz olarak alamıyorduk. Çevirmeli, kablo veya ?? kablodan akan bir sinyal var, bilgisayarınızda biten tel, bu sinyal nereden geliyor.
G

Misafir

Sizi gitmek istediğiniz yere götüren sinyal bu alan adından geliyor. Diğerleri gibi bu konuda İnternet, bilgisayar ve cihazların birbirine bağlı büyük bir ağ olduğunu söyledi. Bildiğim kadarıyla bu devasa ağda gezinme yeteneği. İnternet bağlantımız. Gerçekten tek bir satır sizi değil, okyanuslar da dahil olmak üzere tüm dünyada koşan fiziksel çizgiler var. Bunlar, omurga çizgileri olarak bilinen şeydir, büyük bant genişliği yetenekleri, gittikleri yere ulaşmak için sürekli akan trilyonlarca veri bitine izin verir. Daha sonra, bu hatlardaki trafiği toplu olarak yönetmeye yardımcı olan ve hepsi birbiriyle temas halinde olan katman 1 sağlayıcılarımız var. Kullanmanız için ISP'nize sinyal / bant genişliği satanlardır. Bazı 1. seviye sağlayıcıların İSS'ler olduklarını unutmayın. Örneğin, ABD AT&T ve Verizon'da her ikisi de katman 1 sağlayıcılarıdır. Google'a isteyebilirsiniz bazı yararlı arama terimleri "internet omurga" olurdu "seviye 1 sağlayıcıları" "seviye 1 omurga hattı" Bunun sorunuzu tam olarak cevaplayıp yanıtlamadığından emin değilim ama en azından ISS'nizin internete nereden geldiğini merak ediyorsanız o zamandan beri bu seviye 1 sağlayıcıları komuta zinciri kadar yüksek. Diğerleri hiçbir şey merkezileşmemiş olsa da, bu sağlayıcıların hiçbiri İnternet'e veya bunun gibi herhangi bir şeye sahip değildir ve web içindeki içerikle ilgisi yoktur, daha çok tüm bu verileri yönlendirmekle ilgilidir. Aynı şekilde bakkal almak için aldığınız yolun ne sattıklarıyla ilgisi yoktur, ancak oraya gitmek için yola çıkmanız gerekiyordu.