• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • PC oluşturun
  • Bugünün Mesajları

Oyun dışı bir Ev Ofis Bilgisayarı oluşturmak istiyorum

• Konuyu Başlatan Bobdec
  • Başlangıç ​​tarihi
B

Bobdec

TS Çaylak
Hemen hemen her şey bir oyun bilgisayarı veya temel bir ev bilgisayarı hakkında bazı bilgiler oluşturmakla ilgilidir.

Mümkünse hızlı yüklenen ve aşağıdakileri yapmama izin veren 700 $ 'ın altında bir ev bilgisayarı inşa etmek istiyorum:
internet araştırması
E-posta
Akış videolarını düzenleme ve formatı değiştirme yeteneği ile kaydediyorum, şimdi eski bilgisayarımda yapıyorum, ancak bazen kayıt sırasında telefonu kapatıyor.
Şu anda 2 monitör kullanıyorum ve çoklu belgelerle çalışırken üçüncü bir monitör kullanmam gerekiyor.
Entegre bir anakart ve bir grafik kartı çalışır mı yoksa 3 monitöre izin veren bir GPU'nun 2 GPU'suna ihtiyacım olur mu?
Bunları bir intel veya AMD işlemci yapmak benim için hangisi daha iyi olurdu?
Ayrıca DVD'lerimin ikisinin de yedek kopyalarını yapıyorum
Eski 8 yıllık yapımda bu var.
Windows 10 Home Premium 32 bit
NZXT Apollo Siyah SECC Çelik Şasi ATX Orta Kule Bilgisayar Kasası
5 harici 5 "Sürücü Yuvası
1 harici 3,5 "Sürücü Yuvası
4 Dahili HD Bölmesi
2 PCIe x16 yuvası
4 PCI yuvası
1 adet PCIe x4 yuvası
2 PCIe x1 yuvası
2 adet PCI x1 yuvası
6 SATA Gbps 3.0 bağlantı noktası
14 USB 2.0 bağlantı noktası
1 HD 500G | WD 7K 16M SATA2 WD5000AAKS
1 750 GB HD
SOĞUTUCU MASTER Silent Pro M600
1 VGA Bağlantı Noktası
1 DVI video bağlantı noktası
2 DVD kaydedici / oynatıcı
MSI P55-GD65 USB3 LGA 1156 Intel P55 USB 3.0 ATX Intel Anakart
G.KILL Ripjaws Serisi 4GB (2 x 2GB) 240 Pimli DDR3 SDRAM DDR3 1600 (PC3 12800)
I5-650-R - Intel Core i5-650 3.2GHz 2.5GT / s 2x256KB Soket 1156 Dual-Co
PSU CM | RS-600-AMBA-D3 600W RT

Herhangi bir yardım mutluluk duyacağız.
Route44

Route44

TECH HABERLER Büyükelçi
Afedersiniz. Bir süredir uzaktayım. Bu yapım süreci için herhangi bir yardım aldınız mı?
B

Bobdec

TS Çaylak
Route44 dedi ki:
Afedersiniz. Bir süredir uzaktayım. Bu yapım süreci için herhangi bir yardım aldınız mı?
Hayır bende yok
del Rey

del Rey

TS Güçlendirici
Monitörlerinizin ne tür portları var? Üçünün (veya herhangi birinin) ekran bağlantı noktası var mı?
Bir kartta 3 monitör alabilirsiniz. Kartın kendisi ve gereken bağlantı noktaları bunun mümkün olup olmadığını belirler.
Oyun bir öncelik olmadığından AMD 2600 / 2600X CPU'ya bakarım. Intel'in fiyat karşılığı i5-8400 / 9400 olurdu.
16 GB DDR4 bellek yeterli olmalıdır. 2 x 8GB yapılandırması sayesinde gerektiğinde kolayca yükseltebilirsiniz.
Sabit sürücüler size daha çok bağlı. Hızlı önyükleme ve yaygın olarak kullanılan tüm programlarınızı tutacak kadar büyük kapasite için bir SSD. Ve ikinci bir HD ya SSD ya da HDD.

Eminim isterseniz bizden biri parça listesi düzenleyebilir.
Route44

Route44

TECH HABERLER Büyükelçi
Delrey'in söylediklerinin yanında yeni bir güç kaynağına bakacağım çünkü bu aslında herhangi bir sistemin omurgası. Çok fazla "para tasarrufu" ve daha sonra neden sorunları olduğunu merak için bir güç kaynağı ile ucuz gidin. Fiyat noktası başına performans AMD Ryzen serisi harika.

Yeni bir sistem kurmayı düşünürken her zaman yardımcı olan iki soru: 1) Neye ihtiyacınız var ve ne yapmasını istiyorsunuz? ve 2) bütçeniz nedir?
B

Bobdec

TS Çaylak
5 Monitörüm var ve hepsi VGA I, mevcut bilgisayarımla VGA ve DIV konektörlerini kullanıyorum ve iyi çalışıyor. Gigabyte GeForce GT 740 2GB OC Grafik Kartı mükemmel olacak, ancak artık mevcut olmayan bir vidio kartı gördüm. Kullanabilir miyim
B

Bobdec

TS Çaylak
AMD 2600'ü düşünmüştüm, bu yüzden muhtemelen bunu yapardım.
Klavyelerim, 2 DVD sürücüm ve monitörlerim var.
Vaka anakart ekran kartı sabit diskleri, güç kaynağı ve kasa yaklaşık 600 $ için bütçe
USB - VGA adaptörü veya HDMI - VGA konektörleri kullanabileceğimi düşünüyordum.
Güç kaynağının düşük güç olmaması gerektiğinin farkındayım, bu yüzden ilk yapımda 650 watt PS var.
Daha önce ne yapmam gerektiğini söyledim:
Akış videolarını düzenleme ve formatı değiştirme yeteneği ile kaydediyorum, şimdi eski bilgisayarımda yapıyorum, ancak bazen kayıt sırasında telefonu kapatıyor. Üzgünüm ki elektronik tabloları çalıştırmayı bıraktım, web'de sörf yapmak, birden çok belgeyle çalışmak; e-posta. Video oyunları oynamak için sosyal medya kullanmıyorum. Yine de formlara katılıyorum.
Hangi ekran kartının benim için çalışacağından emin değilim.
"C" sürücüsü için 250 SSD kullanmayı düşünüyordum ve şu anki "C" sürücüm yalnızca 61GB kullanıyor ve 100GB'ın üzerine çıkacağını tahmin etmiyorum.
Uygulamaların daha hızlı çalışmasına izin verecekse, 1 TB'lık bir sabit diskle gitmediğinizden veya 500 GB'lık bir SSD kullandığınızdan emin değilsiniz.
500 GB'lık bir HD'den çok fazla fiyat farkı olmadığı için sadece 1 TB'lık bir HD kullanırdım.
IiDrive'ım var, bu yüzden çok fazla belleğe ihtiyacım yok.
B

Bobdec

TS Çaylak
WiFI kullanmadığım için en az 6 USB bağlantı noktasına ihtiyacım var, her şey kablolu olacak. Hangi kulenin muhtemelen bir orta kule kullanacağından emin değilim. Gerekirse ekranlı ve / veya MDI portlu yeni bir monitör satın alacağım.
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Önemli CPU işlemenin olduğu sistemlerde (diğer bir deyişle iş sistemleri), neredeyse her zaman dosyalarla ilgili önemli bir G / Ç vardır. Açık CPU ve Ram'e ve çok açık olmayan I / O kanal bant genişliğine ihtiyacınız olacak. SSD burada büyük bir kazanç, ancak G / Ç çipi ve sürücüsü çok önemlidir.

Geçtiğimiz günlerde, SCSI'yi eşzamanlı R + W'yi destekleyebileceğinden hiçbir şey yenemezdi. Gönderen WiKi
[5 numara =]Diğer arayüzlerle karşılaştırılması[/BOYUT]
[BOYUT = 4]SATA ve SCSI[/BOYUT]
Paralel SCSI SATA'dan daha karmaşık bir veri yolu kullanır, bu da genellikle daha yüksek üretim maliyetleri sağlar. SCSI veriyolları ayrıca bir paylaşılan kanalda birden fazla sürücünün bağlanmasına izin verirken SATA, bir bağlantı noktası çarpanı kullanmadıkça kanal başına bir sürücüye izin verir. Seri Bağlı SCSI, SATA ile aynı fiziksel bağlantıları kullanır ve çoğu SAS HBA, 3 ve 6 Gbit / s SATA aygıtlarını da destekler (HBA, Seri ATA Tünel Protokolü).

SATA 3 Gbit / s, teorik olarak aygıt başına maksimum 300 MB / s bant genişliği sunar; bu, veri yolundaki tüm aygıtlar için toplam maksimum 320 MB / s ile SCSI Ultra 320 için nominal hızdan yalnızca biraz daha düşüktür.[69] SCSI diskler, basit (ör., Komut tabanlı) üzerinden bağlanan birden çok SATA sürücüye göre daha fazla sürekli verim sağlar port çarpanı bağlantıyı kes-yeniden bağlanma ve toplama performansı nedeniyle.[70] Genel olarak, SATA aygıtları SAS kasalarına ve bağdaştırıcılarına uyumlu bir şekilde bağlanırken, SCSI aygıtları doğrudan bir SATA veri yoluna bağlanamaz.

SCSI, SAS ve fiber kanal (FC) sürücüler SATA'dan daha pahalıdır, bu nedenle sunucular ve disk dizileri burada daha iyi performans ek maliyeti haklı çıkarır. Ucuz ATA ve SATA sürücüler ev bilgisayarı dolayısıyla daha az güvenilir oldukları görüşündedir. Bu iki dünya çakışırken, güvenilirlik konusu biraz tartışmalı hale geldi. Genel olarak, bir disk sürücüsünün arıza oranının, arabirimiyle değil, kafalarının, plaklarının ve destekleyici üretim süreçlerinin kalitesiyle ilişkili olduğunu unutmayın.

Seri ATA'nın iş piyasasında kullanımı 2006'da% 22'den 2008'de% 28'e yükseldi.[71]
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Ayrıca bakınız
/community/topics/ssd-with-without-trim.252972/
Route44

Route44

TECH HABERLER Büyükelçi
Jobeard çok, çok bilgili. Son birkaç yıldır bana birkaç kez yardım etti.
  • Sevmek
Tepkiler: jobeard
MaikuTech

MaikuTech

TS Evangelist
Bobdec şunları söyledi:
AMD 2600'ü düşünmüştüm, bu yüzden muhtemelen bunu yapardım.
Klavyelerim, 2 DVD sürücüm ve monitörlerim var.
Vaka anakart ekran kartı sabit diskleri, güç kaynağı ve kasa yaklaşık 600 $ için bütçe
USB - VGA adaptörü veya HDMI - VGA konektörleri kullanabileceğimi düşünüyordum.
Güç kaynağının düşük güç olmaması gerektiğinin farkındayım, bu yüzden ilk yapımda 650 watt PS var.
Daha önce ne yapmam gerektiğini söyledim:
Akış videolarını düzenleme ve formatı değiştirme yeteneği ile kaydediyorum, şimdi eski bilgisayarımda yapıyorum, ancak bazen kayıt sırasında telefonu kapatıyor. Üzgünüm ki elektronik tabloları çalıştırmayı bıraktım, web'de sörf yapmak, birden çok belgeyle çalışmak; e-posta. Video oyunları oynamak için sosyal medya kullanmıyorum. Yine de formlara katılıyorum.
Hangi ekran kartının benim için çalışacağından emin değilim.
"C" sürücüsü için 250 SSD kullanmayı düşünüyordum ve şu anki "C" sürücüm yalnızca 61GB kullanıyor ve 100GB'ın üzerine çıkacağını tahmin etmiyorum.
Uygulamaların daha hızlı çalışmasına izin verecekse, 1 TB'lık bir sabit diskle gitmediğinizden veya 500 GB'lık bir SSD kullandığınızdan emin değilsiniz.
500 GB'lık bir HD'den çok fazla fiyat farkı olmadığı için sadece 1 TB'lık bir HD kullanırdım.
IiDrive'ım var, bu yüzden çok fazla belleğe ihtiyacım yok.
Bunlardan 2 tanesini buradan satın alın:
https://www.amazon.com/dp/B0088PUEPK/?tag=httpwwwtechsp-20

Gerçekten bunu ana işletim sisteminiz için satın almayı düşünün.
https://www.amazon.com/dp/B07M64R4CR/?tag=httpwwwtechsp-20

Düşünmek için bir şey, fiyat şu anda amd 2600 ile eşit.
https://www.amazon.com/dp/B07MRCGQQ4/?tag=httpwwwtechsp-20
Şu anda çok akış yaptığınız için ve belgeler ve ne değil.
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-9400F-vs-AMD-Ryzen-5-2600/m699058vs3955
En iyi performanslara en az performansa bakıldığında, hala ağlamak için bir şeyler verecektir.

İşte mobo gidiyor ve neredeyse istediğiniz her şeye sahip.
https://www.amazon.com/gp/product/B07HMG1XP7/?tag=httpwwwtechsp-20

İşte koçsun ve evet onunla çalışıyor ve şu an için ucuz.
https://www.amazon.com/dp/B013H7QBTG/?tag=httpwwwtechsp-20

Bu gt 740 kartını istediğinizi biliyorum çünkü eski bir monitör kurulumunuz var.
https://www.ebay.com/itm/Gigabyte-NVIDIA-GeForce-GT740-1GB-DDR5-OC-GV-N740D5OC-1GI-PCI-E-Video-Card-HDMI/253522277469?epid=1056114049&hash=item3b071af45d: g: RUYAAOSwD0lUbasz
Lütfen önümüzdeki 4 ay içinde monitörünüzün kurulumunu yükseltmeyi ve yeniden düşünmenizi öneririz.

Bununla birlikte, inşa etmek için daha fazla seçeneğiniz var.
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Çift monitörde büyük bir EBM ile çalışıyorum. IMO, bu tamamen isteğe bağlıdır ve seçimlerinizde sınırlayıcı bir faktör olmamalıdır. Her zaman tam ekrandan daha az (özellikle monitör iyi boyuttaysa) kullanabilir ve her zaman bir kısmını her zaman görünür tutmak için konumlarını kademelendirebilirsiniz.

upload_2019-4-1_15-59-57.png
  • Sevmek
Tepkiler: Route44
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
SSD sürücüler hakkında son yorum:
[koştu]
İş sistemim ekmek ve tereyağımı kazandığım yer. Güvenilirlik ve uzun ömürlülük benim için çok önemlidir - ilginç performans değil. Hala geçerli bir tekne çapa 98SE var ve bu bir dosya sunucusu olarak kullanılabilir. Bu HD hiç bir zaman engel olmadı. Muhasebe sistemi bana ödenen yer. Diğer iki sisteme çoğalıyorum ve periyodik olarak çevrimdışı medyaya yedekliyorum. Sistemi kullanırken çoğaltmalar devam edebilir, ancak yedeklemeler yalnızca kullanımı gerektirir ve dolayısıyla üretkenliğimi etkiler.

Dikkatsiz bir yaklaşım IMO olduğu için sistem bakımı "sadece yeniden" tarzı küçümseme.

Bundan böyle, HD güvenilirliği benim için kapasite, performans ve güvenilirlik kadar kişisel olarak en önemli şey asla SSD kullanmaz.
[/ RantOff]

Son Gönderiler

• F
    Araştırmacılar 'terleyebilen' robotik bir el yaratıyor
  • F
    Bitcoin'in Mayıs ayında bir sonraki yarıya indirmesi para birimini tüm zamanların en yüksek seviyesine gönderebilir
  • matts
    Microsoft Teams iletişim platformu, süresi dolmuş bir SSL nedeniyle geçici bir kesinti yaşadı ...
  • matts
    TECH HABERLER Karanlık Modda Tanıtım Fragmanı
  • tepelerinin
    Steam, en yüksek oyuncu sayısı rekorunu kırdı
  • tepelerinin
    Asrock geçen yıl olduğu gibi 2020'de AMD dalgasına binmek istiyor
  • N
    Sanatçı, Google Haritalar'da sanal trafik sıkışıklığı oluşturmak için 99 akıllı telefon kullanıyor
  • p51d007
    Apple, iPhone'lar için sessizce bir ev içi onarım programı başlattı