• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • PC oluşturun
  • Bugünün Mesajları

PC oluşturun 24 Pin Anakartlı 20 + 4 pinli konektör kullanma

• Konuyu Başlatan bobgreen5s
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
B

bobgreen5s

Eski güç kaynağımı kullanmak dışında tüm yeni parçaları satın alarak yeni bir sistem kurmaya başladım. Eski güç kaynağımın (Forton - http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16817104952) yalnızca anakartımın kullandığı 24 pinli atx konnektörü yerine 20 + 4 pinli bir konektöre sahipti. 20 pim ve 4 pim konektörlerini birleştirip 24 pimli sokete herhangi bir hasar veya arızaya neden olmadan takıp takamayacağımı merak ediyordum.

Herhangi bir yardım mutluluk duyacağız.
R

Zengin

Faily eminim bu işe yaramaz !! Ancak işi yapmak için bir adaptör satın alabilirsiniz !!!!
J

jtickner1

merhaba, benim psu aynı ama benim mobos kılavuzda sadece 20 pinli kabloyu takın ve doğru hizalayın diyor. yaklaşık bir aydır hiç sıkıntısız bir şekilde benimkini çalıştırıyorum
B

bobgreen5s

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Doğru şekilde nasıl hizalayacağım? Ben sadece 1 şekilde uygun olduğunu düşünüyorum rağmen 20 + 4 pinli fişler üzerinde hiçbir labling
N3051M

N3051M

doğru olan, pimlerin / fişlerin hepsi tek bir şekilde hizalanır ve sadece olması gereken konektöre takılır.
J

jtickner1

benim sadece limanın sağ tarafına hizala diyor
Samstoned

Samstoned

güç konektörü, yalnızca MB'deki delikle gidecek anahtarlı bir deliğe sahip olabilir ve mayın sola hizalanıyor
IE konnektöre tutan klip klibe gider ama sola, sağa takılmaz
yeni kartınız sunucu gibi 24 pin kullanıyorsa, kızartmadan önce bir adaptör alın
uçtaki pimler güç için değil, kapalı en azından benim tahtamda
iyi şanslar
dmill89

dmill89

bobgreen5s dedi:
Eski güç kaynağımı kullanmak dışında tüm yeni parçaları satın alarak yeni bir sistem kurmaya başladım. Eski güç kaynağımın (Forton - http://www.newegg.com/Product/Product.asp?Item=N82E16817104952) sadece anakartımın kullandığı 24 pinli atx konnektörü yerine 20 + 4 pinli bir konektöre sahipti. 20 pim ve 4 pim konektörlerini birleştirip 24 pimli sokete herhangi bir hasar veya arızaya neden olmadan takıp takamayacağımı merak ediyordum.

Herhangi bir yardım mutluluk duyacağız.

Bu mükemmel bir şekilde çalışacaktır. Bu PSU, 20 pim oluşturmak için çıkabilen veya 24 pimli bir konektör oluşturmak için geri oturan 4 pime (orenge, kırmızı, sarı, siyah telli) sahip 20 + 4 pimli bir konektöre sahiptir. Yeni anakartınız 6 veya 8 pin işlemci konektörlerinden birini değil, 4 pimli (2 sarı, 2 siyah kablo) CPU konektörünü de kullandığı sürece.
Grafficks

Grafficks

Gönderilen yanıt dmill89 aradığınız cevaptır. 20 + 4, 20 pimli, sade ve basit bir ayrılabilir 4 pimli konektör olduğu anlamına gelir.

24 pimli bir anakarta sahip 20 pimli bir güç kaynağı konektörü kullanarak bir PC çalıştırmak gerçekten de mümkündür. 24 pimli anakartım 20 pimli güç kaynakları ile uyumlu. Denedim, mükemmel çalışıyor, sadece anakart konnektörüne dört açık pim bırakıyor (20 pimli konektörün işgal etmediği taraf).

Bir bilgisayardaki tüm konektörlerin çoğu sadece tek bir şekilde sığar, bu yüzden onu gerçekten zorlamadığınız sürece, yanlış şekilde takmanız imkansızdır. :)
B

bobgreen5s

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
tamam tüm cevaplar için teşekkürler, bilgisayarım iyi çalışıyor gibi görünüyor (şimdiye kadar) :)
R

ryanusky

çok yakın...

dmill89 dedi:
Bu PSU, 20 pim oluşturmak için çıkabilen veya 24 pimli bir konektör oluşturmak için geri oturan 4 pime (orenge, kırmızı, sarı, siyah telli) sahip 20 + 4 pimli bir konektöre sahiptir. Yeni anakartınız 6 veya 8 pin işlemci konektörlerinden birini değil, 4 pimli (2 sarı, 2 siyah kablo) CPU konektörünü de kullandığı sürece.
Bu kederli bir sorun yaşıyorum. Anakartımda 24 pimli "ATXPWR1" yuvası ve 8 pimli "ATX12V1" yuvası (CPU'nun yanında) var. PSU'mda 24 pinli bir konektör olarak taktığım ve 12V yuvasını boş bıraktığım 20 + 4 konektör var ve makinem önyükleme sırasında "CPU çekirdek voltajını kontrol et" diyerek duruyor.

Diğer forumlarda topladığım şeyden, 4 pimi 8 pimli 12V yuvasına takmam gerekiyor mu? Maalesef PSU'mdan gelen 20 + 4 kablo, 4 pimi 12V yuvasına uzatmama izin vermiyor ...

eğer birisi bunların herhangi birinin doğru ya da yanlış olduğunu onaylayabiliyorsa bu KORKUNÇ olacaktır. Teşekkürler!
B

Belkin

ive uzun zamandır böyle eski sistemime sahipti, sorun yok.
R

ryanusky

kararlı

Bu yüzden sadece CPU'uma güç vermiyordum ... çaylak hatasını. 20 + 4'ü 24 yuvada bırakmak iyiydi.

Bundan sonra CMOS'umu temizleyerek çözülen başka bir sorunum vardı (makine her 2 saniyede bir yeniden başlatılıyor), ama şimdi her şey çalışıyor. Teşekkürler!
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• AnirudhSingh
    Bilgisayarınızı Bir Programda Otomatik Olarak Açma
  • Kızgın
    Rite Aid, yüzlerce mağazasında yüz tanıma teknolojisini kullanıyor
  • Kuantum fiziği
    PSA: Disk çürümesine neden olmadan eski yedekleri kurtar
  • Kızgın
    Konami oyun bilgisayarları artık ön siparişe açık
  • Jaryn211
    Xbox X Serisi mi yoksa PS5 mi? Gabe Newell Microsoft'un makinesini tercih ediyor
  • BECKER
    S8 + ağ kilidi açma
  • Rhythmattic
    Intel 7nm gecikmeyle sınıf davasıyla karşı karşıya
  • N
    Bill Gates, Elon Musk'un Coronavirus yorumlarını kendisine saklaması gerektiğini düşünüyor