• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Dizüstü ve Tabletler
  • Bugünün Mesajları

Ekranda yanıt vermeyen bölüm

• Konuyu Başlatan ptitterington
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
P

ptitterington

Merhaba,
Anneleri 13 aylık asus vista dizüstü bilgisayarımı sildim ve yeniden kurdum.

Garip olan şey, ekranda fare işaretçisinin çalışmadığı bir alanın olması, sadece çalışan programın yanıt vermediğini düşündüğümden, örneğin bir diyalog kutusu açıldığında, Evet veya hayır'ı tıklamak için ekranın altına sürüklemek için, bazen iletişim kutusu tamamen ölü bölgededir ve hareket ettirilemez.

Bu rastgele ve bazı günler diğerlerinden daha kötü.

Bunu hiç kimse yapmamıştı.
Şerefe
K

kimsland

Dizüstü bilgisayarınızın görüntülenen alanının boyutunu şu yollarla artırabilirsiniz:
Kontrol Paneli
Görüntüle
Ayarlar Sekmesi
Ekran Çözünürlüğünü Ayarla

Genellikle bu çözünürlük ekran sürücülerinizi yükleyerek doğru konuma getirilir.

Aslında üreticilerin destek sayfanızdan tüm sürücüler yüklenmiş mi?
P

ptitterington

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Cevabınız için teşekkürler, sanırım problemi gerçekten anlamadınız, belki de doğru bir şekilde söylemedim.
Çözünürlük doğrudur ve en son sürücüler yüklenir.
Ta
K

kimsland

bazen, diyalog kutusu tamamen ölü bölgededir ve hareket ettirilemez
Söylemem gereken şey ekran boyutunu görüntüleme alanını ayarlamak.
Her dizüstü bilgisayarın, sürücülerin genellikle uygun şekilde ayarladığı belirli bir ekran boyutu vardır.

Ancak sorununuzu daha spesifik olarak anlamak istiyorum.
Farenin belli bir alana tıklayamayacağını mı söylüyorsunuz? (aslında daha fazla bilgi daha iyidir - sorunun ekran görüntüsü bile)
P

ptitterington

Evet, fare işaretçisinin çalışmadığı yaklaşık 100 mm kare bir bölüm var, merkezin sağında ve yaklaşık yarım wau var. Ama bazen her şey yolunda. ekran görüntüsü normal göründüğü için ekran görüntüsü yardımcı olmaz.
K

kimsland

Ne kadar garip!

Aktif bir Masaüstü duvar kağıdı veya başka bir şey olmadığı sürece.
Bir klasörü açtığınızda da olur mu (herhangi bir klasör büyütülmüş) Nesneleri bu ölü bölge etrafında taşıyabilir misiniz? (Aralıklı olduğunu, test edilmesi zor olduğunu anlıyorum)

Her halükarda, lütfen Desftop duvar kağıdı özelliklerinin içinde, herhangi bir web duvar kağıdının etkin olmadığını doğrulayın. (arka plan rengini ve resmi başka bir şeye değiştirmeyi deneyin ve tekrar test edin)

Bunun dışında, çalışan bir arka plan programı (hatta bir şaka programı) olabilir, lütfen TaskManager süreçlerini şüpheli herhangi bir şey için kontrol edin. Veya indirin ve çalıştırın Başlangıç ​​Kontrol Paneli ve gerekli olmayan tüm girişimleri kaldırın.

Her zaman aynı yerde olacağına inanmama rağmen Ram başka ilginç bir olasılık. Gizemi çözmekle ne kadar ilgilendiğine bağlı olarak, memtest çok. (7 geçiş için)

Ayrıca, dokunmatik yüzeyiniz için en son fare sürücülerinin yüklü olduğunu onaylayın.

Asın, bu olabilir
Dokunmatik yüzeyiniz arızalı, hatta kirli veya çizikse. Bu, tanımladığınız soruna neden olabilir. Öncelikle dokunmatik yüzeyi temizlemeyi deneyin ve nemli, tüy bırakmayan bir bezle silin. Parmağınızı dokunmatik yüzey üzerinde başka bir konuma (yani biraz sola ve aşağıya) kaldırarak bu yüzey alanını da test edebilir ve ölü alanı tekrar test edebilirsiniz.

Yukarıdaki son seçeneğin en olası neden olduğuna inanıyorum. Harici bir USB fare kullanarak ve ölü alanı da test ederek bunu kanıtlayabilirsiniz.

Ben her şeyi ele aldım mı?
P

ptitterington

Cevabınız için teşekkürler, maalesef sorun harici usb fareyle birlikte.
Arka planım, ekran koruyucum yok veya varsayılan olarak ayarlanmış, ayrıca performans ayarlarını en iyi performansa değiştirmeyi denedim. Sildiğimde, temiz bir inatall yaptım ve en son sürücüleri destek sitesinden aldım. ayrıca bios güncellendi.

Sorun hiçbir şey görülemez ve kutunun kenarı "bölge" dışında ise bunu ekranda işaretçinin kutuyu tıklayacağı bir alana sürükleyin. Bu işe yaramazsa tek seçenek CTRl Alt tuşunu kısayollar da çalışmıyor gibi silmek ve kapatmak için.

Annem fındık sürdüğü için tedarikçiye geri alacağımdan eminim.
K

kimsland

13 aylık asus vista dizüstü bilgisayar.
Model numarası nedir? (başka birisinin benzer bir sorunu olması durumunda)

Eğer onu geri alıyorsanız Tedarikçi , hala garanti kapsamında mı?

Muhtemelen touchpad donanımını değiştireceklerine inanıyorum.

Lütfen bu konuyu daha fazla bilgi ile güncel tutun (farkında olduğunuzda)
Çünkü fikirlerim bitti!
P

ptitterington

Bu bir Asus F3M. Tüm çabalarınız için teşekkürler, daha fazla bilgi sahibi olduğumda ve aynı sorunu hiçbir yerde bulamadığım için güncelleyeceğim. Zorluk, garip olduğu için hatayı doğru bir şekilde ayırt etmektir.:Şaşkın:
R

rol

ptitterington - dostum, ben aynı sorun var ... 15 "ekran ve merkezi 4" ya da öylesine (az ya da çok olabilir) IE imleç gidebilir IE imleç diyalog kutuları 'tıklayın' veya 'sürüklemek' veya olmayacak o bölgede aktif vb ...

Bu sinir bozucu sinir bozucu!

Ohh ve benim bir Asus F3J var.

Eğer herhangi bir şans pls ben sorunu çözmek isteriz olarak sonrası - U vista suçluyordu ama o kadar kolay bir Asus sürücü sorunu olabilir (ki henüz - AFAIK - için bir çözüm var).
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• Rhythmattic
    Intel 7nm gecikmeyle sınıf davası açıyor
  • N
    Bill Gates, Elon Musk'un Coronavirus yorumlarını kendisine saklaması gerektiğini düşünüyor
  • G
    Daha fazla yayıncının yeni nesil konsol oyunlarında bir fiyat artışı düşündüğü bildiriliyor
  • Kuantum fiziği
    Xbox X Serisi mi yoksa PS5 mi? Gabe Newell Microsoft'un makinesini tercih ediyor
  • Kuantum fiziği
    PSA: Disk çürümesine neden olmadan eski yedekleri kurtar
  • MaxSmarties
    Açıklayıcı: Tensör Çekirdekleri Nelerdir?
  • Kızgın
    Görüş: Değişen yarı iletken kumlar
  • Bp968
    Huawei, Eylül ayından sonra TSMC yongaları almayacak