• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Bugünün Mesajları

Tx Güç ve Anten Kazanımı Önerileri / Önerileri

• Konuyu Başlatan dubstir
  • Başlangıç ​​tarihi
dubstir

dubstir

TS Çaylak
Son zamanlarda yönlendiricimi DD-WRT'ye flaşladım ve şimdi stok bellenimi kullanılarak değiştirilemeyen tüm ayarlarla oynama seçeneğine sahibim. Her neyse, Tx Power (dBm) ve Anten Gain (dBi) için "standart" ayarlarla ilgili basit açıklamalar arıyordum. Daha yüksek kazançlı bir anten satın almanın daha uzun / daha güçlü sinyal üretmesi gerektiğini biliyorum, ancak Linksys antenlerini stoklamak ve ayarlarla oynamak istiyorum.

WRT1200AC'ım için, DD-WRT'de önceden ayarlanmış Tx Gücü 30'a ve Kazanç 0'a ayarlandı. Yine, bu değerlerin zayıf, standart veya iyi olduğundan emin değilim. Orada bilgili kullanıcılar, tavsiye için teşekkür ederiz.
Gabriel Pike

Gabriel Pike

TS Bağımlısı
Kazanç, radyodan dBm iletim gücüdür. Yönlendirici donanım çipiniz için bunu 0 ile 30 arasında ayarlama seçeneğiniz vardır. Kullandığınız antenin kazancına bağlı olarak, radyonun iletim gücünü antenin eklenen kazancına ve bellenimdeki ek kazanca eklersiniz. Sadece daha yüksek sesle her zaman daha iyi olmadığını unutmayın. Yüksek kazanç aslında AP'ye yakın bağlantıları bozabilir çünkü kulağınızın yanında çığlık atan biri gibi olabilir. AP'nizin çeşitli yerlerinden hız testleri yaparak bazı testler yapın. Bilgisayarınız varsa, güç seviyelerini gösteren birkaç program vardır. PC için geçmişte Xirrus WiFi Inspector kullandım. Android'in birkaç iyi WiFi tarama uygulaması var. WiFi Analyzer kullanıyorum. Fiziksel engeller ve diğer WiFi, gönderme ve alma modülasyonunuzu yok edebilir. Bulunduğunuz yerde genel olarak en iyi sonucu görmek için ayarlarla oynayın.
Son düzenleme:
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Arka Plan FYI: Güç ve Kazanç

• Güç, özellikle RF Güç, son RF amplifikatöründeki Akım x Voltajıdır. Bellenim çeşitli şekillerde manipüle edebilir.
  • GAIN, RF amplifikatöre bağlı anten için geçerlidir. Genellikle satın aldığınız marka ve modele göre biraz ufacık ve sabittir.
Ghz frekanslarını kullandığımız için, radyoya doğrudan herhangi bir bağlantı olmadan yönlü kazanç sağlamak için RF radyasyonu sekebilir veya yansıtılabilir. Bir örnek, dış anten yüzeyler arasında olacak şekilde yerleştirilmiş alüminyum folyo ile kaplanmış dik açılı (manipüle edilebilir) iki yüzeydir.
dubstir

dubstir

TS Çaylak
Ayrıntılı bilgi için ikinize de teşekkür ederiz. Bunu en iyi senaryom için hala anlamaya çalışıyorum. DD-WRT'nin TX değeri 30'da ve kazancı 0'dır. Linksys bunu antenler için listeler:

Anten Kazancı (birden fazla ise Anten başına listelenir):
2,4 GHz: 2,5 dBi (tepe noktası)
5GHz: 3.8dBi (tepe noktası)

30 maksimum ise ve 2.4 bant 2.5dBi'de çalışıyorsa, TX 27.5 yerine 30 yapmam gerekir mi? Burada (ve başka yerlerde) dikkate alındığında bu sayılar "eklenir" veya benim durumumda çıkarılır.
Gabriel Pike

Gabriel Pike

TS Bağımlısı
Ne yapmaya çalışıyorsun? Tx değerini 30'a ve dahili kazancı 0'a ayarlarsanız, çıktı 2,5dBi harici kazancı olan 32,5 dBm RSSI olur.
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Bir şeyleri eşleştirmekten endişe etmeyin - işe yarayanı kullanın. Güç tüketimi ve ısı nedeniyle, LEAST gücünün kullanılması ekipmanın daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. İYİ tasarımcılar Güç Faktörü ve asla PF =% 100 kullanın, ancak bu daha iyi bileşenler ve ısı kontrolü anlamına gelir.
dubstir

dubstir

TS Çaylak
Gabriel Pike şöyle dedi:
Ne yapmaya çalışıyorsun? Tx değerini 30'a ve dahili kazancı 0'a ayarlarsanız, çıktı 2,5dBi harici kazancı olan 32,5 dBm RSSI olur.
Evimde bilgi edinmeye ve en uygun ayarları yapmaya çalışıyorum. Söylediğim gibi, varsayılan TX 30'du. Çoğu zaman oldukça iyi çalışıyor, diğer faktörleri hesaba katmıyor. Başkalarının kendi TX ayarı var ne merak ediyorum.
dubstir

dubstir

TS Çaylak
jobeard dedi ki:
Bir şeyleri eşleştirmekten endişe etmeyin - işe yarayanı kullanın. Güç tüketimi ve ısı nedeniyle, LEAST gücünün kullanılması ekipmanın daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. İYİ tasarımcılar Güç Faktörü ve asla PF =% 100 kullanın, ancak bu daha iyi bileşenler ve ısı kontrolü anlamına gelir.
Varsayılan değer 30 ve aralık 0-30 olduğu için, bahsettiğiniz ömre dayanarak 25'e düşmem gerekir mi?
Gabriel Pike

Gabriel Pike

TS Bağımlısı
dubstir dedi ki:
Evimde bilgi edinmeye ve en uygun ayarları yapmaya çalışıyorum. Söylediğim gibi, varsayılan TX 30'du. Çoğu zaman oldukça iyi çalışıyor, diğer faktörleri hesaba katmıyor. Başkalarının kendi TX ayarı var ne merak ediyorum.
Eğer iyi çalışıyorsanız, olduğu yerde bırakın. Yıllardır çalışan birkaç 30 tx ayarladım. Birkaç kurulumda, AP'den daha uzak bir mesafede daha uzun menzil gerektiğinde daha büyük anten 9 - 12 dBi kullandım. Ağınızın kenarında mutlak sonuçlar elde etmek için bunu bir WiFi analiz cihazıyla AP'nizde fiziksel olarak test etmeniz gerekecektir. Girişim ve fiziksel engeller gibi diğer faktörlerin sonuçlar üzerinde etkisi olabilir. Bunun bir yolu, kanalınızın bir WiFi analizörü aracılığıyla algılanan en az parazitin olduğu yere ayarlandığından emin olmaktır.
  • Sevmek
Tepkiler: jobeard
Jollyriffic

Jollyriffic

TS Üyesi
Optimal ayarlar, kablosuzdaki "gürültünün" ne olduğunu görmek için izleme aracına ihtiyacınız olacaktır.
Herhangi bir 1 kullanıcı için mükemmel olan belirli bir db yoktur, ancak yönlendiricilerin geldiği standartlar vardır.
Bu şeyleri test etmenin kolay bir yolu, hücrenizde tüm bunları izleyen bir uygulamaya sahip olmaktır. Ben çöp gibi performans önemsiz yönlendiriciler (çünkü hepsi değilse en walmart / bestbuy) kullanmayı bıraktım çünkü kafamın üst kapalı bir isim olamaz.
Her son yönlendiriciyi satın almaktan ve vasat bir yönlendiriciye sahip olmak için her son küçük şeyi ayarlamak zorunda kaldım. Her şeyi 500 dolardan ve en iyi iki mağazadan aldım.
nihayet akıllı şeyi yaptım ve bunu satın alana kadar değildi https://www.amazon.com/dp/B01BMMK4HI/?tag=httpwwwtechsp-20 (aslında önceki nesil var) değersiz çöp olmayı durdurmak için satın aldım yönlendiriciler almak için çok müdahaleci yapmak zorunda bırakana kadar.
En iyi bağlantıdaki ilk adım kullandığınız cihazdır. RouterOS, ddwrt ve domatesleri 4+ yaş için vtech gibi gösteriyor
Kemanlayabileceğiniz saçma bir miktar ayar var, ancak çalışmaya başlamanıza izin verecek temel ayarlar var. Dürüst olmak gerekirse, RouterOS'un sağlam olduğu için bundan sonra hiçbir şeye dokunmaya bile gerek yok.
Yönlendiricileri çok basit görünüyor, ancak piyasadaki her şeyi yok ediyorlar.
  • Sevmek
Tepkiler: Gabriel Pike
Gabriel Pike

Gabriel Pike

TS Bağımlısı
Jollyriffic şunları söyledi:
Optimal ayarlar, kablosuzdaki "gürültünün" ne olduğunu görmek için izleme aracına ihtiyacınız olacaktır.
Herhangi bir 1 kullanıcı için mükemmel olan belirli bir db yoktur, ancak yönlendiricilerin geldiği standartlar vardır.
Bu şeyleri test etmenin kolay bir yolu, hücrenizde tüm bunları izleyen bir uygulamaya sahip olmaktır. Ben çöp gibi performans önemsiz yönlendiriciler (çünkü hepsi değilse en walmart / bestbuy) kullanmayı bıraktım çünkü kafamın üst kapalı bir isim olamaz.
Her son yönlendiriciyi satın almaktan ve vasat bir yönlendiriciye sahip olmak için her son küçük şeyi ayarlamak zorunda kaldım. Her şeyi 500 dolardan ve en iyi iki mağazadan aldım.
nihayet akıllı şeyi yaptım ve bunu satın alana kadar değildi https://www.amazon.com/dp/B01BMMK4HI/?tag=httpwwwtechsp-20 (aslında önceki nesil var) değersiz çöp olmayı durdurmak için satın aldım yönlendiriciler almak için çok müdahaleci yapmak zorunda bırakana kadar.
En iyi bağlantıdaki ilk adım kullandığınız cihazdır. RouterOS, ddwrt ve domatesleri 4+ yaş için vtech gibi gösteriyor
Kemanlayabileceğiniz saçma bir miktar ayar var, ancak çalışmaya başlamanıza izin verecek temel ayarlar var. Dürüst olmak gerekirse, RouterOS'un sağlam olduğu için bundan sonra hiçbir şeye dokunmaya bile gerek yok.
Yönlendiricileri çok basit görünüyor, ancak piyasadaki her şeyi yok ediyorlar.

Mikrotik Router OS'un en iyisi olduğunu kabul ediyorum, ancak ağda yeni başlayanlar için kullanımı kolay olmadığını unutmayın. MT 2011 Unifi AC-LR ile kullanın ama bunların hiçbiri ortalama kullanıcı tarafından kurulumu kolay diyebilirim.
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Dbm ve db'nin iyi bir açıklaması var wiki
dubstir

dubstir

TS Çaylak
Etrafta oynuyorum. Ayarlar TX 30 ve dBi 2'dir. Ekteki ekran görüntüsü, DD-WRT'den 60 ft uzakta ve evimin dışında 2 duvarlı mevcut çıkışı gösterir. İlk müşteri iPhone'um.

SpeedSmart'ı iPhone'umda yıllardır kullanıyorum. Uygulamanın yönlendiriciye gelen internet bağlantısını veya iPhone'umun bant genişliğini ölçüp ölçmediğini deşifre etmek zor. Bunu söylüyorum çünkü fiziksel yönlendiriciye ne kadar yakınsam, MBps o kadar hızlı ve tam tersi. Tüm bu yıllar boyunca bu "uygulamalar" ın ISS'nizden gelen internet hızını kesinlikle ölçtüğü izlenimi altındaydım.

Ekler

• IMG_0057.jpg
    IMG_0057.jpg
    95,9 KB İzlenme: 0

Son Gönderiler

• s3thra
    Oyuncular Radeon ekran kartlarını sürücü sorunlarından kurtarıyor
  • Burty117
    Skyrim'in gerçekten komik bir canlı aksiyon komedisi yarattığı ortaya çıkıyor
  • Danny101
    Sonic the Hedgehog, video oyunlarına dayalı filmler için yeni bir ölçüt belirliyor
  • Kızgın
    Bill Gates, Porsche Taycan'ı satın aldı, EV'lerle ilgili en büyük sorunu ortaya koyuyor
  • L
    İngiltere, dünyanın en hızlı hava durumu süper bilgisayarını oluşturmak için 1.6 milyar dolar harcıyor
  • Kızgın
    Alman mahkemesi Tesla'ya en son Berlin Gigafactory için ağaçları kesmeyi durdurmasını emretti
  • Evernessince
    Jensen Huang: Nvidia destekli oyun dizüstü bilgisayarları en popüler oyun konsolu olacak
  • psycros
    Sızan fotoğraflar, kaydırılabilir bir ekranla prototip akıllı telefonda çalışan TCL'yi ortaya çıkarır