• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

Görünüşe göre, Microsoft'un yeni nesil konsolu sadece 'Xbox' olarak adlandırılacak

onetheycallEric

TS Bağımlısı
Personel

Microsoft'un Project Scarlett kodlu Xbox One'ın uzun süredir söylediği halefi, bu yılki Oyun Ödülleri'nde nihayet bir isim aldı. Xbox Serisi Xortaya çıktığı gibi, Microsoft'un geleneksel konsolu için çok farklı bir görünüm sergiliyor - mini PC kulesine benzeyen bir şey ve bunun kasıtlı olduğundan şüpheleniyoruz.

"Xbox Series X" dili tam olarak dilden atmadığından ve Xbox konsollarının geçmiş nesliyle tutarlı olmadığından ad daha da meraklıydı amaca yönelik isimler. Xbox 360, orijinal Xbox'a kıyasla sunmak için tasarlandığı eğlence çok yönlülüğü nedeniyle böyle adlandırıldı. Xbox One, hepsi bir arada bir medya çözümü olarak tasarlandı.

Bununla birlikte, Xbox Series X ataması, oyuncuların X harfini sevmesi gerektiği iddiasını sürdürmek dışında hemen hiçbir amaç sunmaz.

Ancak, Business Insider, Microsoft adlandırma kuralını açıkladı ve bunun olduğundan daha basit olduğunu açıkladı. Bir Microsoft temsilcisi Business Insider'a açıkladı: "Gelecek nesile aktardığımız isim sadece Xbox." "Ve Oyun Ödülleri'nde bu adın Xbox X Serisi aracılığıyla hayata geçtiğini gördünüz."

Microsoft ayrıca bunun Xbox markası altında ek sürümlere ve tanımlayıcılara izin vereceğini doğruladı. Bir Microsoft temsilcisi Business Insider'a verdiği demeçte, "Hayranların önceki nesillerle gördüklerine benzer şekilde, 'Xbox Series X' adı gelecekte ek konsollara yer veriyor." Bu aynı zamanda daha az güçlü olanların Project Lockhart konsoluXbox Serisi S şeklinde olabilir.

Kalıcı bağlantı.

Al Amca

TS Evangelist
Hmmmmm ..... onlar yanlışlıkla bu spiffy isimleri düşünmek tüm millet ortaya koydu gibi geliyor .... LOL
  • Sevmek
Tepkiler: pencea

m4a4

TS Evangelist
Görünüşe göre adını sıfırlamak istedikleri şeyle "son" gelecek nesil konsol döngüsü ...
  • Sevmek
Tepkiler: utanmaz

Kuantum fiziği

TS Evangelist
Xbox One'dan Xbox 360'tan daha az etkilendim. Bana bu konuda 500 $ veya daha fazla düşmeden önce bazı ciddi münhasır göstermeleri gerekecek.

İşler değişmezse, 10 yıllık Xbox Live aboneliğimi iptal ediyorum.

Kırmızı şapka

TS Meraklısı
Adlandırma şemasının yanı sıra, hem Sony hem de Microsoft, oyuncuların yıllarca beklediği çok gerekli yükseltmeyi yapıyor, ancak şu ana kadar tasarımları .... felaket

FuryX

TS Çaylak
Sadece Xbox ??
Bazı insanların eski Gen xbox veya yeni Gen xbox ile ilgili olup olmadığını bilmeden ve yeni konsolların daha eski bir Gen Oyununun perakende kopyalarını satmaya çalıştığını bilerek adıyla karıştırıldığını hissedebiliyorum.

Satıcı: "Xbox'ta Çalışıyor"
Müşteri: "Tamam"
sonra
Müşteri: * oyunu döndürür *, işe yaramadı. benim xbox üzerinde çalışmadı
Satıcı: Xbox'ın bu ay piyasaya sürüldüğünü söylemiştin değil mi?
Müşteri: Hayır, daha eski bir xbox demek istedim.
Satış elemanı: yard ...
  • Sevmek
Tepkiler: utanmaz ve Gahl1k

Mark Hughes

TS Bağımlısı
Neden sadece artımlı bir sayı şeması kullanmıyorsunuz? xbox 1, xbox 2, xbox 3 ... Neden olması gerekenden daha zor hale getiriyoruz. Windows ile aynı şeyi yapıyorlar, Bazılarının isimleri var, Bazıları daha erken olanlardan daha yüksek rakamlara sahip. Bu sadece bir karmaşa.
  • Sevmek
Tepkiler: utanmaz

Kızgın

TS Manyak
Neden sadece artımlı bir sayı şeması kullanmıyorsunuz? xbox 1, xbox 2, xbox 3 ... Neden olması gerekenden daha zor hale getiriyoruz. Windows ile aynı şeyi yapıyorlar, Bazılarının isimleri var, Bazıları daha erken olanlardan daha yüksek rakamlara sahip. Bu sadece bir karmaşa.
Imho Sony Playstation ile doğru yapıyor - PS, PS 2, PS 3 var ... ve ayrıca alt modelleri belirlemek için "ince" veya "pro" da var. Mantıksal ve tutarlı.

Bununla birlikte, adlandırma gerçekten bir konsol satın almamamı sağlayan son şey olurdu.

kira setsu

TS Bağımlısı
Adlandırma şemasının yanı sıra, hem Sony hem de Microsoft, oyuncuların yıllarca beklediği çok gerekli yükseltmeyi yapıyor, ancak şu ana kadar tasarımları .... felaket
Tasarım oldukça tatlı olduğunu düşünüyorum, ama bu benim görüşüm, eğer onun boyutu sanırım o zaman ben bir tane var onun merkez hoparlör tv altında olduğu doğru gidiyor.

insanlar şatafatlı bir oyuncak gibi gözükmüyorlar mı? ps4 muhtemelen satın aldığım en kötü görünümlü konsoldu, orijinal düz döşenirse yalpaladı, bağlantıları biraz kızdırmak gibi benden gizlemek dışında gerçek bir sebep olmadan eğildi ve profesyonelin düzensiz bir parıltıyla rahatsız edici ışık şeridi var

scavengerspc

TS Güçlendirici
Tamam benim köpek onu yavru sahip ve Noel için burada bir grup aile ile yakın zamanda uyumak alışkanlık gibi görünüyor. Bu yüzden burada saat 4: 30'da bu adlandırma şemasında bir çekim yapıyorum.

Xbox
Xbox 9
Xbox 11

Ve gelecek yıl Xbox 12.

Ha? Huh ??

lipe123

TS Evangelist
Ah bu elma ve macbook gibi,
Hangisine sahipsin?
"uhm idk sadece macbook diyor."

Bir şeyleri adlandırmak neden bu kadar zor ?! tam anlamıyla yılı xbox-19 gibi bir modele koyabilirlerdi!

Hiç bir konsola sahip olmadım ama şimdi onlardan daha fazla nefret ediyorum. Bunun gibi bilgisayar işlemcileri satmaya başladıklarını düşünün, sonuncusu ilkinden yaklaşık 5 kat daha hızlı olmasına rağmen aynı adı tekrar tekrar kullanın.