• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Topluluk
  • TECH HABERLER Haberler ve Yorumlar
  • Bugünün Mesajları

AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor

• Konuyu Başlatan nanoguy
  • Başlangıç ​​tarihi
N

nanoguy

TS Bağımlısı
Personel

Bu hamle bir istem davet etti tepki tartışmasız bu gelişme hakkında memnun daha az olan Apple. Cupertino devi, kararın birçok tüketiciyi rahatsız edeceğini ve yeniliği bastırdığını savundu, ancak bugün Avrupa Parlamentosu olarak 582-40 çözünürlüğü gerçeğe dönüştürmek için.

Kamuoyu açıklamasında düzenleyiciler, "inovasyonu engellemeden AB yürütücüsünün ortak bir şarj cihazına ilişkin yasal çerçevenin teknik ilerlemeyi dikkate almak için düzenli olarak incelenmesini sağlamalıdır" dedi. Avrupa Parlamentosu Üyeleri, mevcut teknolojilerin geliştirilmesi ve yenilerinin ortaya çıkması için araştırma ve yeniliğin hayati önem taşıdığını yineler.

Düzenleyiciler ayrıca Avrupa Komisyonu'nu yeni kuralları Temmuz ayına kadar kabul etmeye çağırıyorlar. Bu tarihe kadar, üreticilerin hepsinin ortak bir standarda uymasını sağlayarak hem kablolu hem de kablosuz şarj teknolojileri için geçerli olan bir dizi yönergelere uymaları gerekecektir. Buna Anker ve RAVPower gibi alternatif şarj çözümleri üreten üçüncü taraflar da dahildir.

Artık her yeni cihazla yeni şarj cihazları satın almak zorunda kalmayacaksınız, ancak MEP'ler bu satın alımları ayırmak için alınan tüm önlemlerin "tüketiciler için potansiyel olarak daha yüksek fiyatlardan kaçınması gerektiğini" belirtti. Buradaki fikir, kutuya bir şarj cihazı dahil etmeyen üreticilerin bir sonucu olarak atıkları azaltmak ve cihazları daha ucuz hale getirmektir.

Apple'a gelince, hala özel Lightning konektörünü kullanan iPhone hariç, mobil cihazlarının çoğunu USB-C'ye geçirdi. Şirket söylendiğine göre 2021 yılına kadar iPhone'daki şarj bağlantı noktasını kulaklık jakında olduğu gibi çıkarmayı planladı, ancak yeni AB yönergesi muhtemelen bunu değiştirdi.

Bu uzun vadede iyi bir fikir olabilir, ancak birkaç çalışma var. göstermek neden tek bir konnektör standardını zorlamak en kötü ve teklifte zararlı bir hareket olabilir sınırlı faydalar Avrupa Komisyonu'nun elektronik atıkları ve üretim kablolarının ve şarj cihazlarının karbon ayak izini önemli ölçüde azaltma hedefinin yetersiz kalması.

Kalıcı bağlantı.

VitalyT

VitalyT

Russ Yenilemek
TECH HABERLER Elite
Her ne kadar eğlenceli olsa da, Apple'ı kızdırıyor olabilir, bir avukat ve politikacının teknoloji gelişimini dikte etmesine izin vermek her zaman yanlıştır.
  • Sevmek
Tepkiler: Plutoisaplanet, CaptainTom ve H3llion
B

bviktor

TS Güçlendirici
VitalyT dedi:
Her ne kadar eğlenceli olsa da, Apple'ı kızdırıyor olabilir, bir avukat ve politikacının teknoloji gelişimini dikte etmesine izin vermek her zaman yanlıştır.
Bu politikacılar "teknoloji gelişimini dikte etmiyorlar", sadece ilgili partilerin standartlaştırılmış bir konuda anlaşmasını istiyorlar. Ve dünyanın geri kalanı USB-C üzerinde zaten anlaştı. Apple'ın BTW üyesi olduğu USB-IF tarafından sağlanan açık, telifsiz bir endüstri standardıdır. Apple, dizüstü bilgisayarlarında özel olarak USB-C bağlantı noktaları kullanır. Ve iPad Pro. Ürün gruplarının geri kalanı için tek bir konektöre sahip olmamanın anlamı yoktur.

Standart bir şarj portu, müşterinin her seferinde yeni aksesuar satın almak zorunda kalmadan marka değiştirmesine olanak tanır. Sizi satıcının kilitlenmesinden korur. Cüzdanınız için daha iyi, çevre için de daha iyi.

Yıldırım duvarlı bir bahçedir. Ve lütfen bana ne kadar üstün olduğunu söyleme, zaten sadece bir tarafta şarj olan birkaç aylık Anker Lightning kablosum var. Apple kablolarına bağlı kalmam gerektiğini söylemeye cesaret ediyorsanız, lütfen MFi sertifikasyonunun tam olarak ne olduğunu açıklayın.

Bu aptal konektörü ürünlerinin rastgele bir alt kümesine itmekten yararlanan tek ve tek paydaş Apple.

Bu konuda AB'ye saldırmak ... Bilmiyorum, Stockholm sendromu mu? Yalnızca iPhone ve iPad'inizde kullanabileceğiniz tescilli (ve pahalı) bir konektöre sahip olmaktan tam olarak neyi seviyorsunuz? biraz ve kelimenin tam anlamıyla Dünya'da başka bir şey yok mu?

Apple'ı sinirlendirmekten hoşlanmıyorum, ancak, sadece darn telefonum için bir Yıldırım adaptörünü taşımak zorunda kalmadan çok keyif alacağım. Her şey zaten USB-C olsa da.

Her şeyin nihai ironisi, Apple'ın aslında USB Şarj için Güç Dağıtım protokolü - ancak Lightning konektörü ile. Sadece anlamıyorum. Bu nasıl bir anlam ifade ediyor? Bu aynı zamanda sadece d @ mn portunu değiştirdiği anlamına gelir ve bitti. Başka değişiklik yapılmasına gerek yoktur. AB'nin Apple'dan sorduğu tek şey bu.

Şimdi, sadece Apple Watch ve Qi şarjı ile aynı şeyi yapabilirlerse ... Sadece aklımı uçuruyor, neden bu şey kendi darn özel şarj cihazını gerektiriyor? Çok Apple.
Son düzenleme:
  • Sevmek
Tepkiler: MaitieS, Fiat Lux, Reehahs ve 16 kişi daha
psycros

psycros

TS Evangelist
VitalyT dedi:
Elbette şaka yapıyorsun. Her üreticinin kendi tescilli kabloları, sinyal standartları, protokolleri vb. Günlerine geri dönmek mi istiyorsunuz? Uyumluluk kilitleme BERBAT. Apple sadece ondan kaçıyor çünkü sahte karşı kültürün sevgilileri, yani limuzin liberalleri.
  • Sevmek
Tepkiler: Reehahs, JaredTheDragon, Puiu ve 8 kişi daha
VitalyT

VitalyT

Russ Yenilemek
TECH HABERLER Elite

Apple'ın yaptıklarından hoşlanmıyorum, ancak AB'nin teknoloji endüstrisiyle karışmasını da istemiyorum. Dokundukları her şey s ## t'ye dönüşür. AB'nin bütün saçmalıkları, bir gün kros komünizme benzeyen geçmişin şakasına dönüşecek. Brexit gelecek şeylerin sadece bir işaretiydi.
L

Lew Zelanda

TS Evangelist
Elma orospu burada seviyorum. Gerçekten çok basit:

Lightning kablosu, USB-C kablosundan önce 2 yıl geçti. Bu yüzden Apple kullanmıyor. Kırılmadı, bu yüzden düzeltmiyorlar.
  • Sevmek
Tepkiler: blackplasty ve Plutoisaplanet
Plutoisaplanet

Plutoisaplanet

TS Bağımlısı
AB bunu zaten yaptı, ancak farklı bir endüstrinin limanlarını şarj etmek için: EV'ler. Aslında Tesla'yı mevcut (özel) süper şarj ağının her durakına ikinci bir şarj kablosu eklemeye zorladılar. Şimdi Tesla'nın kendi araçlarında birden fazla standardı desteklemesi gerekiyor.

Standart şarj portunu başlangıçta kullanmadılar çünkü standart, hızlı şarj olan araçları piyasaya sürdüklerinde tamamlanmadı. Sonuçta, diğer EV'ler hala ağlarından ücret alamıyor ve Tesla müşterileri daha iyi değil. İş yapmanın maliyeti sadece Tesla için arttı, kimse için gerçek bir faydası yoktu.

Bir iPhone'um var ve yıldırım portu hakkında hiç şikayetim yok. Şarj kabloları diğer cihazlar kadar ucuzdur ve ben de sadece USB-A'ya takıyorum. Bunlar sadece iş yapma maliyetini artıran gereksiz düzenlemelerdir.
S

Gölge boksörü

TS Manyak
Birisi daha iyi bir şarj cihazı yaptığında ne olur?

Bu konuda iyi bir şey görmüyorum. E israfı azaltmayı hedefliyorlar, ancak şimdi iPhone kullanan herkes, mevcut tüm çalışma kablolarının tamamen yerini alacak.
  • Sevmek
Tepkiler: dangh
Kuantum fiziği

Kuantum fiziği

TS Evangelist
Onlara Apple'a diren ... ya da orada satma.

Avrupa ruhuna değmez.

Bir lanet olsun.
p51d007

p51d007

TS Evangelist
Yıldırım kablosuna bakarsanız, bağlantı noktası "dişi" bir port olmak üzere temelde bir "erkek" usb-c kablosu.
Normal bir usb kablosunda, temelde bir "dişi" uç ve cihazdaki bağlantı noktası, "erkek" uçtur.
Apple, yıldırım ürünleri için fazla şarj etmeye devam etmek istiyor.
USB ... en çılgın isimlerden biri. EVRENSEL .... usb-a, b, c, mini, mikro ve benzeri ;)
  • Sevmek
Tepkiler: Evernessince
B

bandit8623

TS Bağımlısı
Usbc ucunu göstermeyi durdurun veya bu makalelerde yıldırım ... onun wallcharger sonu bu birleştiriliyor ...
  • Sevmek
Tepkiler: dangh
D

dangh

TS Güçlendirici
...
Bu yönerge kabloyla değil şarj cihazıyla ilgilidir.
Ayrıca, kablosuz şarj cihazlarını standartlaştırmak istiyorlar.

Standart duvar fişleri, standart dvd okuyucular, elektrik hatlarında standart güç, standart benzin vb. Bu, standart bir şarj cihazına sahip olmak garip bir şey değil. Bu, gerekirse bir kablo ile şarj cihazı olmadan cihazların satışını kolaylaştıracaktır. Akımı değiştirmek için başka bir cihaza gerek yok.

Bu% 100 'onarım hakkı'nın yanı sıra harika bir şey.
R

Red999

TS Çaylak
Apple, iphone'daki kulaklık jakını çıkarmanın cesur olduğunu söyledi.
ama şimşekleri USB C ile değiştirirken tavuklar gibi görünüyor
Evernessince

Evernessince

Cehennem gibi insan hayvanat bahçesi
Shadowboxer şunları söyledi:
Birisi daha iyi bir şarj cihazı yaptığında ne olur?

Bu konuda iyi bir şey görmüyorum. E israfı azaltmayı hedefliyorlar, ancak şimdi iPhone kullanan herkes, mevcut tüm çalışma kablolarının tamamen yerini alacak.
Sanırım bir şeyi yanlış anlıyorsunuz. Buradaki standart liman. Şarj cihazının kendisi değiştirilebilir. Samsung zaten USB-C şarj cihazının birden fazla yinelemesine sahipti, bu yüzden aslında android cihazların çoğunluğu için hiçbir şey değişmeyecekti.

İPhone'a sahip olan kişiler, yükseltilene kadar kabloları değiştirmek zorunda kalmazlar ve bu durumda yine de yapacaklardır.

Buna ek olarak, bu yasa, satıcıların şarj cihazı olmadan bir telefon satın alırken bir seçeneğe sahip olmasını gerektirir, böylece insanlar ihtiyaç duymadıkları bir tonla sonuçlanmaz.

Umarım bu uygulandığında, gereksiz atıklar yaratmadan şarj standardını güncel tutmak için sektördeki oyunculardan tavsiye alırlar ve almaya devam ederler. USB-C bir süre şarj standardı olarak iyi olmalıdır.

QuantumFhysics şunları söyledi:

Avrupa ruhuna değmez.

Bir lanet olsun.
Apple, android için AB pazarından vazgeçmeyi göze alamaz. Hissedarları onları öldürecekti.
Evernessince

Evernessince

p51d007 dedi ki:
Yıldırım kablosuna bakarsanız, bağlantı noktası "dişi" bir port olmak üzere temelde bir "erkek" usb-c kablosu.
Normal bir usb kablosunda, temelde bir "dişi" uç ve cihazdaki bağlantı noktası, "erkek" uçtur.
Apple, yıldırım ürünleri için fazla şarj etmeye devam etmek istiyor.
USB ... en çılgın isimlerden biri. EVRENSEL .... usb-a, b, c, mini, mikro ve benzeri ;)
USB ilk çıktığında hoşuma gitmediğini hatırlıyorum. Kesinlikle bir sürü rakip veri portu ile tekrar uğraşmak zorunda kalmayı hayal edemediğim noktaya kadar uzun vadede işleri kolaylaştırdı.
  • Sevmek
Tepkiler: p51d007, Ozmiz, Glenn Jocher ve 1 kişi daha
Danny101

Danny101

TS Evangelist
Bilgisayar endüstrisi, büyük ölçüde IBM ve Intel'e yatırılan standartlaştırma ile daha iyi hale getirildi. Herkes bundan faydalandı. AB'nin bunu yaptığı hoşnutsuzluğunu anlamıyorum. AB bunu gerçekten yapmak zorunda kalmamalıydı. Sanayi ticaret dernekleri bunu zaten ele almış olmalıdır.
  • Sevmek
Tepkiler: Reehahs, Ozmiz ve Glenn Jocher
Darth Shiv

Darth Shiv

TS Evangelist
VitalyT dedi:

Apple'ın yaptıklarından hoşlanmıyorum, ancak AB'nin teknoloji endüstrisiyle karışmasını da istemiyorum. Dokundukları her şey s ## t'ye dönüşür. Tüm AB saçmalığı, bir gün kros komünizme benzeyen geçmişte bir şakaya dönüşecek. Brexit gelecek şeylerin sadece bir işaretiydi.
GDPR, Silikon Vadisi anti-gizlilik BS'sinin gecikmiş bir temizliğiydi ve Kongre'ye çok uzun süre kurtulmak için rüşvet verdiler. Yağma kutuları, AB'nin temizlemeye başladığı bir başka ahlaki saçmalıktır, çünkü ABD'nin duvar sokağına nakit tomarları engelleyen bir şey yapmak için topları yoktur.

Brexit, AB'nin boğucu yeniliklerle ilgili değil. Bu, İngiltere'nin uzun vadede sınırlarını, iç iş piyasasını ve endüstrilerini kontrol etmesiyle ilgilidir. Eğer İngiltere ticaret bloğuna erişim için AB üyeliğini koruyabilir, ancak kendi iç iş piyasasını kontrol edebilseydi, bunun ideal olacağını düşünüyorum ama AB üyelik ve polis sınırlarına izin vermeyecek, işte buradayız.
  • Sevmek
Tepkiler: Ozmiz ve gdavid65
D

dangh

TS Güçlendirici
Evernessince dedi ki:
Sanırım bir şeyi yanlış anlıyorsunuz. Buradaki standart liman. Şarj cihazının kendisi değiştirilebilir.
Hayır! Tam tersi. Bu bir kablo değil, standart şarj cihazı ile ilgilidir.
  • Sevmek
Tepkiler: Ozmiz
Jdowe

Jdowe

TS Çaylak
Burada çok cehalet ve ab karşısında nefret ediyorum.
Ciddi bir şekilde şirketlerin yozlaşmış politikacılarına lobicilik yaptığı ve istediği gibi yaptığı bir Amerikan sistemi istemiyorum.
ABD sistemi, tüm gıda endüstrisinizin zehirli kimyasallarla dolup taştığını, çünkü bunların 0 düzenlemesi olduğunu kokuyor. 0 işçi hakları ve bunun için ödeme yapamıyorsanız veya daha da kötüsü sigortanız varsa ölmenize izin veren bir sağlık sistemi, ancak bunun bedelini ödemeyeceklerine karar veriyorlar.
Bir teknoloji sitesinde aptal Brexit küçük beyinsiz moronlar bulduğumu hiç düşünmemiştim.
AB'nin birçok kusuru var ama vatandaşlarını korumaktan çok daha üstündür, Amerikan sistemi vatandaşlarının sağlığı veya çevresi hakkında daha az umursamazdı.
AB, boktan iPhone'larınızı satmayacaksınız, fking kurallarına uymayacak veya işeyemeyeceksiniz.
Onların Apple daha sonra üstün huwai yasaklamak zorunda böylece telefonları ve teknoloji çok üstün.
Teknolojiye ayak uyduramıyorsanız, küçük acınası kendi kendine hizmet eden kuklalar yasaklayın.
  • Sevmek
Tepkiler: Beerfloat, havok585, TYguys ve 4 kişi daha
Glenn Jocher

Glenn Jocher

TS Çaylak
Plütoisaplanet şunları söyledi:
İş yapmanın maliyeti sadece Tesla için arttı, kimse için gerçek bir faydası yoktu.
Bu yanlış. Artık CCS konektörü (Ionity, vb.) İle tüm üçüncü taraf şarj ağlarına erişebilen Tesla araç sahiplerine büyük fayda var. Tesla'yı bu evrensel standardı benimsemeye zorladığı için AB'ye teşekkür edebiliriz ve yakında Apple'ı da zorladığı için onlara teşekkür edebiliriz.
  • Sevmek
Tepkiler: havok585, nanoguy ve Ozmiz
Evernessince

Evernessince

dedi dangh:
Hayır! Tam tersi. Bu bir kablo değil, standart şarj cihazı ile ilgilidir.
Hayır,% 100 standart bir bağlantı noktası. Tüm telefonları aynı portu kullanmaya zorluyorlar.

"Avrupa'da üretilen e-atığı azaltma çabası - ancak Apple geçen hafta, iPhone'ları Aydınlatma'dan USB-C konektörlerine değiştirme şirketin aksesuarlarını geçersiz kılacağı için "benzeri görülmemiş miktarda elektronik atık" yaratacaktır. "

FYI "Hayır, tam tersi. Standart şarj cihazı ile ilgili" diyor.

Belki de insanlar limanı kablonun "Şarj Aleti" kısmı ile karıştırıyor gibi görünüyor. Ev voltajını alan ve telefonunuzun kullanabileceği bir şeye çıkış yapan parçayı düzenlemek mantıklı değildir. Bağlanan bağlantı noktasını düzenlemek mantıklıdır. Amaç, birçok kez belirtildiği gibi, israfı azaltmak ve bunu herkesin aynı limanı kullanmasını sağlamaktır.

İşte başka bir örnek:

Apple, "Tüm akıllı telefonlara yerleştirilen konektör türüne uyumu zorlayan düzenlemenin, onu teşvik etmek yerine yeniliği bastırdığına ve Avrupa'daki tüketicilere ve bir bütün olarak ekonomiye zarar vereceğine inanıyoruz." Dedi.

Konektörden nasıl bahsettiklerine dikkat edin? Liman hakkında konuşuyorlar. Bu elma bunu doğrudan söylüyor.
  • Sevmek
Tepkiler: Ozmiz
tmetravler

tmetravler

TS Çaylak
bviktor şöyle dedi:
Bu politikacılar "teknoloji gelişimini dikte etmiyorlar", sadece ilgili partilerin standartlaştırılmış bir konuda anlaşmasını istiyorlar. Ve dünyanın geri kalanı USB-C üzerinde zaten anlaştı. Apple'ın BTW üyesi olduğu USB-IF tarafından sağlanan açık, telifsiz bir endüstri standardıdır. Apple, dizüstü bilgisayarlarında özel olarak USB-C bağlantı noktaları kullanır. Ve iPad Pro. Ürün gruplarının geri kalanı için tek bir konektöre sahip olmamanın anlamı yoktur.

Standart bir şarj portu, müşterinin her seferinde yeni aksesuar satın almak zorunda kalmadan marka değiştirmesine olanak tanır. Sizi satıcının kilitlenmesinden korur. Cüzdanınız için daha iyi, çevre için de daha iyi.

Yıldırım duvarlı bir bahçedir. Ve lütfen bana ne kadar üstün olduğunu söyleme, zaten sadece bir tarafta şarj olan birkaç aylık Anker Lightning kablosum var. Apple kablolarına bağlı kalmam gerektiğini söylemeye cesaret ediyorsanız, lütfen MFi sertifikasyonunun tam olarak ne olduğunu açıklayın.

Bu aptal konektörü ürünlerinin rastgele bir alt kümesine itmekten yararlanan tek ve tek paydaş Apple.

Bu konuda AB'ye saldırmak ... Bilmiyorum, Stockholm sendromu mu? Yalnızca iPhone ve iPad'inizde kullanabileceğiniz tescilli (ve pahalı) bir konektöre sahip olmaktan tam olarak neyi seviyorsunuz? biraz ve kelimenin tam anlamıyla Dünya'da başka bir şey yok mu?

Apple'ı sinirlendirmekten hoşlanmıyorum, ancak, sadece darn telefonum için bir Yıldırım adaptörünü taşımak zorunda kalmadan çok keyif alacağım. Her şey zaten USB-C olsa da.

Her şeyin nihai ironisi, Apple'ın aslında USB Şarj için Güç Dağıtım protokolü - ancak Lightning konektörü ile. Sadece anlamıyorum. Bu nasıl bir anlam ifade ediyor? Bu aynı zamanda sadece d @ mn portunu değiştirdiği anlamına gelir ve bitti. Başka değişiklik yapılmasına gerek yoktur. AB'nin Apple'dan sorduğu tek şey bu.

Şimdi, sadece Apple Watch ve Qi şarjı ile aynı şeyi yapabilirlerse ... Sadece aklımı uçuruyor, neden bu şey kendi darn özel şarj cihazını gerektiriyor? Çok Apple.
Kahretsin iyi bir nokta dostum! Mükemmel mantık, teknoloji satın aldığımda ve kablo tamircisi gibi aksesuarları taşımak için ayrı ayrı satın almak zorunda kaldığımda her zaman bir acı oldu, bu yüzden bunun için doğru kabloya sahip olduğumdan emin olabilirim ... Bunu daha iyi söyleyemezdim!
  • Sevmek
Tepkiler: Beerfloat ve Ozmiz
O

Ozmiz

TS Çaylak
Uzun zamandır telefon şarj cihazları için açık bir endüstri standardı olmasını diledim.

Bana göre, Samsung, iPhone vb. Yeni bir telefonla her çıktığında, her seferinde yeni bir şarj cihazı satın almanız her zaman biraz şüpheliydi.
  • Sevmek
Tepkiler: Glenn Jocher
Adi6293

Adi6293

TS Guru
QuantumFhysics şunları söyledi:

Avrupa ruhuna değmez.

Bir lanet olsun.
Evet Apple, overpriced cra ** nızı Avrupa'dan uzaklaştırın !!
Puiu

Puiu

TS Evangelist
Nihayet Apple'ı bunu yapmaya zorlamanın zamanı geldi. Apple, insanların farklı bağlantı noktalarını / kablolarını kullanarak insanların onları ekosisteme kilitlemesini zorlaştırıyordu. (ve pahalı boktan çevre birimleri ve kablolar satmak için)
  • Sevmek
Tepkiler: gollum21 ve Glenn Jocher

Son Gönderiler

• B
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • A
    Avustralyalılar kıyamete dayanıklı Tesla Cybertruck'u isteyecekler
  • cliffordcooley
    F9, Red's Hydrogen One'ın iyi bir telefon olduğu paralel bir evrende var
  • O
    Makine öğrenimi kullanılarak geliştirilen ilk ilaç klinik çalışmalara girer
  • XtremeHammond
    Çin'de üretilen 8 çekirdekli x86 CPU pazara geldi
  • Ravey
    Apple tamamen iOS Haritalar'ı yeniden tasarladı, ABD kullanıcıları önce alacak
  • DragonOne23
    Çalışanlarınız neden daha düşük toplam puanlarına DLC incelemeleri ekliyor?
  • Vulcanproject
    Intel Xe Graphics Preview v2.0: Intel'in yaklaşan GPU'su hakkında bildiklerimiz