• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Topluluk
  • Bir soru sor
  • Bugünün Mesajları

Yüksek sesli vızıltı ile ani siyah ekran çökmesi

• Konuyu Başlatan cherushton
  • Başlangıç ​​tarihi
C

cherushton

TS Çaylak
Burada yaşadığım konuyla ilgili bir düzineden fazla yazı ve web sayfası okudum ve bulduğum her şey ya cevapsız / çözülmedi ya da çözüm benim deneyimimle tamamen alakasız bir şey haline geldi. Bu yüzden, birinin burada olanlara biraz ışık tutacağı umuduyla kendi görevimi yapmaya geldim.

Mümkün olduğunca spesifik olmaya çalışacağım, belki de aşırı derecede.

Bilgisayarımı yaklaşık 2 yıl önce inşa ettim ve tüm bu süre boyunca hiç bir sorun yaşamadım (birkaç küçük şeyin yanı sıra). Yaklaşık bir hafta önce taşındım ve şimdi ortam sıcaklığının öncekinden çok daha sıcak olduğu bir yerde yaşıyorum. Ark: Survival Evolved'i birkaç haftadır oynuyorum ve hareketten önce ve sonra oyuna çok fazla saat girdim. Bugün oynadığım için, sadece 3 saat kadar oynadığımı aklınızda bulundurun, bu da önceki seanslardan önemli ölçüde daha az, oyun aniden çöktü. Bu çökme, ekranın tamamen karardığı ve hoparlörlerin belirgin bir uğultu sesi çıkardığı için diğerlerine özgü (sonuçta bir alfa oyunudur). Makineden hiçbir şekilde yanıt alamadım, bu yüzden bir dakika sonra güç düğmesini basılı tutarak gücü kapatmak zorunda kaldım. Aslında tekrar açmadan bıraktım ve geri dönüp tekrar açmadan önce birkaç saat oturmasına izin verdim.
Her şey normal haline döndü ve herhangi bir sorun fark etmiyordum, bu yüzden dota 2'yi açtım (saatlerce yol açtığım başka bir oyun) ve oynamaya başladım. Oyunda birkaç dakika sonra, aslında bir maçta sadece bir düzine saniye olsa da, aynı kazayı yaşadım.
Bu noktada çok endişelendim ve endişelendim ve bir çözüm bulmak için vahşi bir kovalamaca devam ettim.

Şimdiye kadar kasayı açtım ve her şeyi temizledim (başlangıçta gerçekten kirli olmadığı için son derece temiz tutuyorum) Ayrıca güç ve veri kablolarının çoğunu sürücülerime çıkardım ve tekrar taktım. GPU'yu kaldırarak ve yeniden takarken. Basitçe "iyi bir önlem" denemesi olarak.
Yeniden başlattıktan sonra AMD'nin sistem izleme programını indirdim ve açtım, ayrıca HWmonitor'um da düzenli olarak göz kulak olmak ve Ark'ı tekrar açmak için kullanıyorum. Bu sefer sadece birkaç dakika oynadım. Muhtemelen sadece 5-10 dakika, ama her iki monitör de bana mükemmel okumalar veriyordu ve her şey eskisi kadar iyi çalışıyordu.
Her şeyin bir şekilde kendisinin haklı olduğunu ve dota 2 oynamaya döndüğünü varsaydım. Bu sefer 35 dakikaya kadar oynayabiliyordum, hatta aynı siyah ekran ve vızıltı gürültüsü kazası öncesi gerçekte maçta olanların çoğu bile.
HWmonitor'ün kaza sırasında ve çevresinde GPU'da yaklaşık 83 santigrat derece okuma yaptığını fark edebildim.

O zamandan beri MemtestCL'yi çalıştırdım ve 50 tekrardan sonra 0 hata yaptım. Şu anda karıştırılmış ayarlarda Prime95 çalıştırıyorum ve bir buçuk saat sonra hiçbir sorunları yoktu (gece boyunca çalıştırmayı planlıyorum). Sıcaklıklarım iyi ve hiçbir şey yerinde veya anormal görünmüyor.

Meselenin burada olabileceği için bir kayıptayım.

Donanımımın gerçekte ne olduğu hakkında bilgi eklemem gerektiğini hatırladım.
Anakart: ECS B85H3-M9 (V1.0) LGA 1150 Intel B85
İşlemci: Intel Core i5-4460 LGA 1150 CPU - BX80646I54460
Grafik işlemcisi: SAPPHIRE NITRO Radeon R9 390 100382NTOCL 8 GB 512 Bit GDDR5 PCI Express 3.0 2.2 Yuvası, ATX Tri-X OC Sürümü (UEFI) Ekran Kartı
PSU: SeaSonic M12II 520 Bronz EVO Sürümü 520W ATX12V v2.3 / EPS 12V v2.91 SLI 80 PLUS BRONZ Sertifikalı Tam Modüler Aktif PFC Güç Kaynağı
İşletim Sistemi: Windows 10

Daha önce bu tür bir forumda daha önce hiç yayınlamadım, bu yüzden bir şeyi dışarıda bıraktıysam ya da daha fazla olasılıkla, ne olduğunu ayrıntılı olarak açıklamak için biraz denize düştüysem özür dilerim. Ama sadece bir yazının bu canavarını okumakla kalmayıp, bu sorunu çözmeme yardım etmeye çalışırken harcadığınız zaman ve çabayı takdir ediyorum.
Teşekkürler.
Sikloid Torus

Sikloid Torus

Taş Devri Hesaplama - Aşağıdaki kayaya tıklayın ..
Mükemmel açıklama ... ilginç bir sorun. Termal bir sorun gibi görünüyor, ama ne / nerede olduğunu söylemek çok zor. 'Vızıltı' PSU'dan (arızalı fan?) Mı yoksa başka bir yerden mi geliyor? (Dizüstü bilgisayarımda 'Audacity ve mikrofonu ses konumu cihazı olarak kullanıyorum ... Audacity'de' kayıt 'ile mükemmel bir okuma var).

Aksi takdirde, bunu bir ısı sorunu olarak ele alırdım. Büyük bir ortam değişikliğiniz olduğundan, yan paneli çıkarıp büyük bir kutu fanını doğrudan bilgisayara yönlendirerek başlayın. Çalışıyor mu yoksa çöküyor mu?
C

cherushton

TS Çaylak
Yanıt için teşekkürler.
Gürültü doğrudan hoparlörlerden geliyordu. Ya da bir çarpışma sırasında giydiğim kulaklıktan bile. Yani mekanik bir vızıltı değildi ama aslında doğrudan sesden geliyordu.

Bir arkadaşımdan çalışan bir psu'ya ellerimi sokabildim ve takas ettim. Sistemi açtıktan sonra monitör hiçbir şey tanımadı. Böylece her şey açıldı, ışıklar yanıyordu ve gpu'nun kendisi hariç tüm fanlar çalışıyor ve monitör sinyal almıyor. GPU'yu tamamen çıkardım ve monitörü doğrudan anakarta taktım ve hala sinyal yok! Yani her şey çalışıyor gibiydi ama çıktı yoktu.
Anakart ve psu'dan 1 koç çubuğu hariç her şeyi çıkardım ve kasa fanları tekrar açıldı. Ekrana hala sinyal gelmiyor! Bu noktada işler daha da kötüleşti ve anakartımın arızalandığı anlaşılıyor.
Sikloid Torus

Sikloid Torus

Sesli uyarı kodları?
C

cherushton

TS Çaylak
Yok. Her şey normaldi, sanki monitör takılmamış gibi. Ama sadece birkaç saat önce iyi çalıştı.
Sikloid Torus

Sikloid Torus

Sinyal kablosunu çıkarıp tekrar takın. Led açık gücünün yandığını onaylayın.

Video kartının doğru güce sahip olduğunu doğrulayın.

Başka bir monitör deneyin.
E

entrycoupling

TS Meraklısı
PCI express yuvalarını değiştirmeyi denediniz mi? Ayrıca hangi PSU'yu kullanıyorsunuz?
C

cherushton

TS Çaylak
İyi haberlerim ve kötü haberlerim var. Yeni bir anakart aldım. Yükledikten sonra her şey iyi görünüyordu. Her şey harika çalışıyordu. Özellikle de daha önce hiç önyükleme yapmayacağı düşünüldüğünde. Dota 2'yi yaklaşık bir buçuk saat boyunca hiçbir sorunla oynadım. Mutluydum.

Peki ben birkaç saat sonra tekrar ateş ve tekrar dota 2 oynuyordu. Bu sefer yaklaşık 30 dakika sonra çöktü. Tam eskisi gibi.

Görünüşe göre orijinal sorun ne olursa olsun hala burada. Bu sorunu çözmeye çalışırken bir şekilde moboyu kızartmalıydım. Mobo'yu değiştirdim ve kareye geri döndüm.

Bu noktada inanılmaz derecede sinirliyim. Özellikle başlangıçta bir mobo satın almak benim için finansal açıdan akıllıca değildi. Ve şimdi daha fazla harcamaya ihtiyacım var. Sorunun ne olduğunu bile belirleyebildiğimde.
C

cherushton

TS Çaylak
Önceki yazımı düzenleyemiyorum.

Bu en son kilitlenmeden sonra bilgisayarımı yeniden başlattıktan sonra. İlk ve şimdiye kadar sadece yeni Asus anakartımla çarpıştım, karakteristik olmayan bir bip sesi fark ettim (yine bu mobo yepyeni, belki bip sesi normaldir ve bunun farkında değilim). Çok kısa bir bip sesiydi ve sadece bir tane. Asus için bip kodları googled ve tek bir kısa bip sesi söyleyebildiğim kadarıyla VGA tespit edildi ve klavye algılanmadı. Bu aptalca ve tamamen yanlış görünüyor. Bu, buradaki bağlantıya dayanmaktadır https://www.asus.com/support/FAQ/1029959/
Ancak bu yeni mobo'nun bir AMI Bios çalıştırdığını düşünüyorum. Bu, 1 bip sesinin DRAM yenileme hatasını gösterdiğini gösterir.

Bu yüzden bu konuda uzman değilim. Ama bir DRAM yenileme hatası varsa bu benim mobo kötü anlamına gelir. (Tanrı yasak, çünkü marka yeni şaplaktır) ya da koçum kötü. Sağ? Bir sonraki adımım yeni koç alacak mı?
Sikloid Torus

Sikloid Torus

Okuma https://www.computerhope.com/jargon/p/post.htm

Anakart kılavuzunu tekrar kontrol edin - anakartınız için bip sesi kodu olmalıdır.

Hala bunu termal bir konu olarak düşünmeye meyilliyiz. 83C, GPU'da tepe ölçümdü ?? Radeon R9 390, 90'lara kadar derecelendirilmiş olsa da 70'lerin ortasında çalışmalıdır. Herhangi bir 'eser' var mı? Sisteminizde hava akışı olup olmadığını kontrol edin. Sıcaklık> 60C olduğunda fanın çalıştığını onaylayın. Termal macunu değiştirmeyi düşünün.

RAM - memtest86 ile test - bir gecede çalıştır - bu web sitesindeki indirme bölümüne bakın.

İyi sorun giderme - en ucuz çözümlerden çalışmaya başlayın (zaman / para).
C

cherushton

TS Çaylak
Sesli uyarı kodlarının ne olduğunun farkındayım. Bu Asus anakartına biraz yabancıyım. Ancak newegg'de listelenen mobo özelliklerine göre (https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813132215&nm_mc=TEMC-RMA-Approvel&cm_mmc=TEMC-RMA-Approvel-_-Content-_-text-_-) satın aldığım yerde AMI bios çalıştırıyor. Bu web sayfasına göre https://www.computerhope.com/beep.htm 1 bip sesi, daha önce belirttiğim gibi DRAM yenileme hatasını gösterir.

Anakartla birlikte verilen tüm kılavuzu inceledim ve sesli uyarı kodlarından tek bir söz bulamadım.
Yeni anakart ASUS B85M-G R2.0
İyi bir ölçü için koçumu da dahil edeceğim
Elit Takım (2 x 4GB) 240 Pimli DDR3 1333

Hiçbir zaman hiçbir tür eser olmamıştır. Her şey gecikme olmadan, eserler olmadan, sorunsuz bir şekilde çalışır ve hiçbir uyarı veya önceden belirtme olmaksızın siyah bir ekrana çökünceye kadar.
Davamı iyi hayranlarla geliştirdim. 3 ayrı Noctua marka kasa fanım var. Biri ön panelden giriş sağlar ve biri arkada diğeri sol arkada olmak üzere iki çıkış fanı. My gpu ayrıca 3 dahili fan ve elbette cpu soğutucu fanı da var. Yeterli hava akışı var ve kasa kutunun içinde değil, her tarafında bol miktarda açık alan var. Bu pahalı hayranları satın aldıktan sonra hava akışı yeterli olmazsa çok üzülürüm. Ayrıca, bir yıldan uzun bir süredir bu aynı kurulumla bu davayı yaşadım ve hiç ısı problemi yaşamadım. Son zamanlarda görülen tüm sıcaklıklar her zaman sahip olduğum sıcaklıklara özgüdür.
İşlemcideki termal macun yepyeni, dün anakartı değiştirdiğimde değiştirdim.
Ayrıca, tüm fanlar her zaman çalışıyor. Onları her zaman açık ve çalışır halde ayarladım ve sistemdeki ısı yükseldikçe hızlanıyorlar. Hepsi çalışıyor.

Dün gece önceki yazılarımı yaptıktan sonra daha önce olmayan bir şey yaşadım. Bilgisayar birçok kez olduğu gibi tekrar çöktü, ama bu sefer bir oyun oynamıyordum, hatta yorucu bir şey yapmıyordum. Sadece internette dolaşıyordum ve çöktü. Normalde bilgisayar, bir oyun ya da bir şey oynamaya çalışana kadar hiçbir sorun yaşamadım, ancak dün gece bir önceki yazıda bahsedilen ilk kilitlenmeden sonra sistemi yeniden başlattım ve yazıyı ve birkaç web sayfasını yaptım araştırma sorun giderme yoluyla ziyaret ve tekrar çöktü. Şimdi bir kazadan sonra normal olarak adil olmak için sistemi yeniden başlatmayı denemeden önce birkaç saat bekliyorum, dün gece muhtemelen on beş dakika bekledim. Bu aniden çökmesini oynamış olabilir, bilmiyorum.

Daha önce bahsetmediğim bir yan not olarak, çünkü çok aptalca görünüyor. Ben hwmonitor açık ve çalışan OLMADIĞINDA bu çökmeler her biri meydana geldi. Ne zaman açık ve çalışıyor ne olursa olsun yapabilirim ve sonra bilgisayarı el ile kapatın. Dediğim gibi muhtemelen herhangi bir korelasyon yoktur. Ama yine de bundan söz edeceğimi düşündüm.
C

cherushton

TS Çaylak
Tekrar çifte paylaşım için özür dilerim.

Önceki yazımdan hemen sonra başka bir çökme yaşadı. Daha sık oluyorlar ve şimdi daha da kötüleştiğimden korkmak için artık bilgisayarı kullanmayı denemeyeceğim noktaya geldik. Sanırım şimdi telefonumdan gönderiyorum.

Bu sefer bir YouTube videosu izlerken çöktü. İlginç bir şekilde, ekran karardıktan sonra bile videodan ses çalmaya devam etti. Korkunç yüksek sesle gürültü gelmeden önce 2 saniye boyunca çalınan ses. Ekran daha önce böyle kararınca ses işini hiç yaşamadım.

Başka bir şey yapmadan önce biraz bekleyeceğim ama memtest86 ile önyüklemeye hazır bir USB'im var ve daha sonra çalıştırmayı deneyeceğim. Sadece bu noktada sistemin çökmeden yirmi dakikadan fazla basit görevleri bile yerine getiremediğinden endişeliyim.

Ayrıca, sadece belirtildiği gibi, hwmonitor bu çarpışma sırasında çalışıyordu ve bu yüzden önceki yorumum düşündüğüm kadar saçma oldu.
Sikloid Torus

Sikloid Torus

USB'yi memtest86 ile önyükleyin ve çalıştırın. Bağımsız bir düşük seviyeli işletim sistemidir ve çökerse sorunun donanım olduğunu onaylar. Yüklenmezse, Windows'un yüklü olduğu sürücü / denetleyici arızalı olabilir veya işletim sisteminin kendisi olabilir.

Bir tür sorun giderme desteğinin kılavuzda olacağı beklentim için üzgünüm - sanırım bu günlerde hiç sorun yok ...

www.nirsoft.net şık bir döküm görüntüleyicisine sahip - BlueScreenView (listenin altında)

Asus yardımcı olabilecek interaktif bir sohbet var ....
C

cherushton

TS Çaylak
Birkaç şey denedim.

Önce koçumu tamamen çıkardım ve bir şekilde sorunu çözüp çözmeyeceğini görmek için çalışan bir bilgisayardan tek bir 2GB sopa yerleştirdim. Olmadı. Web tarama sadece birkaç dakika sonra çöktü.

Koçumu değiştirdim ve memtest86'yı çalıştırdım ve 3 saat 5 dakika içinde 0 hata ile yarıştı.

Tamamladıktan sonra pc önyükleme ve bluescreen görüntüleyici indirilen ve önerdi ve açtı. Yanlış mı kullandığımı bilmiyorum ama boştu ve bilgi vermedi. Sanırım bunun nedeni, çökmelerimin hiçbirinin mavi ekran çökmesi olmaması. Hepsi hiç bilgi olmayan siyah ekranlar. Daha kritik bir başarısızlık hissi. Ne yazık ki kısa bir süre sonra tekrar çöktü. Ben pc çalıştırmak her zaman daha hızlı ve daha hızlı çöküyor gibi görünüyor. Hemen hemen 2 dakika sürmedi.

Kayboldum
Sikloid Torus

Sikloid Torus

"Şu an 2 dakika neredeyse hiç sürmedi." VS "... memtest86 ve 3 saat 5 dakika içinde 0 hata ile yarıştı."

Bu yüzden memtest 3 saatin üzerinde bir çökme olmadan koştu ve Windows 2 dakikada çökmeye neden oldu.

HDD'yi hatalara karşı kontrol edin - chkdsk
Ardından işletim sisteminde hata olup olmadığını kontrol edin - sfc / scannow

Başka bir görüş ... http://www.makeuseof.com/tag/troubleshoot-fix-windows-black-screen-issues/
C

cherushton

TS Çaylak
Cycloid Torus şunları söyledi:
"Şu an 2 dakika neredeyse hiç sürmedi." VS "... memtest86 ve 3 saat 5 dakika içinde 0 hata ile yarıştı."

Bu yüzden memtest 3 saatin üzerinde bir çökme olmadan koştu ve Windows 2 dakikada çökmeye neden oldu.

HDD'yi hatalara karşı kontrol edin - chkdsk
Ardından işletim sisteminde hata olup olmadığını kontrol edin - sfc / scannow

Başka bir görüş ... http://www.makeuseof.com/tag/troubleshoot-fix-windows-black-screen-issues/
Kesinlikle.
Bunun işletim sisteminde veya sürücüde sadece bir hata olması gerektiği giderek daha belirgin hale geliyor. Daha erken kontrol edemiyorum aptal hissediyorum.
Şimdi iki sürücüm var, bir HDD ve bir SSD. OS ssd üzerinde yani bir sorun varsa orada olması daha muhtemel olduğunu varsayıyorum? chkdsk komutunu kullanarak hangi sürücüyü nasıl belirlerim?

Ayrıca satın aldığım yeni mobo, sürücüleri bağlamak için iki yeni kablo ile geldi. Daha önce kullandığım kabloları, tüm tabanları örtmek için bu yeni kablolarla değiştirdim.
Bir şansım olur olmaz bu kontrolleri yapacağım. Tekrar teşekkürler.
C

cherushton

TS Çaylak
Chkdsk parametrelerine sahip olmayan her iki sürücümde de çalıştırdım (bu yüzden sadece hata arama, onarım yok) ve her iki sürücü de 0 hata ile temiz geldi. Ben de sfc / scannow koştu ve işletim sistemi ile 0 hata bildirdi.

Şimdi çok fazla test yaptım ve hepsiyle ortak bir nokta vardı. 0 hata. Her nasılsa hiçbir şey yanlış değildir ve yine de bir şeyler çok yanlıştır.
İyi / ilginç haber hala çökmedi. Çok hızlı çökmeden önce, ama şimdi on dakika kadar çalışıyordum ve iyi görünüyor. Verilen bir şey yapmadım ama birkaç komut istemi çalıştırdım ama yine de. Belki iki kablo onu düzeltti. hahaha. Onu kaybediyorum.

Bütün bu zaman boyunca bana yapıştığın için teşekkürler Cycloid Torus. Bunu eninde sonunda halledeceğiz.
Sikloid Torus

Sikloid Torus

Henüz bitmedi..
Sürücü ve işletim sisteminden memnunsanız, yine de şunları yapabilirsiniz:
- gece boyunca memtest çalıştırın
- yonga seti sürücüsünü yeniden yükleyin
- DDU'yu çalıştırın ve yeni ekran sürücüsünü yeniden yükleyin
C

cherushton

TS Çaylak
Peki. Belki yakınız!

Bu yüzden yeni mobo ile birlikte verilen diski kullanarak yonga seti sürücülerini yeniden kurdum. Sonra sürücüleri tamamen kaldırmak için ddu kullandım ve üretici web sitesinden taze yükledim. AMD sürücülerini yükledikten sonra, kabul ettiğim bir yeniden başlatmayı istedi ve ardından "windows güncellemelerinizi hazırlıyor" ekranı geldi. Sistemimde çok atipik olan 20 dakika boyunca o ekranda sıkışmıştı ama sabrım ödedi ve her şeyi tamamladı ve önyükledi.
Sistemimi kilitlenmeden bir düzine dakika boyunca basit web taraması için kullanabildim ve bir süre sonra ilk kez manuel olarak kapattım!
Bu sabah önyükleme yaptım ve TI7'yi yaklaşık bir saat boyunca hiçbir sorun olmadan izledim. Sonra Ark'ı yükledim ve yaklaşık 20 dakika oynadım. Temps'imi izledim ve belki biraz yüksekler ama endişelenmek için bir neden yok sanırım. CPU yaklaşık 68'de 71 yüksekliğe ve gpu yaklaşık 77 yüksekliğe 79 yükseldi.

Ark'ı kapattım ve birkaç dakika sonra dota 2'yi açtım. Menüde ve başka bir şeyden sonra yaklaşık 1 dakika sonra tekrar sert bir şekilde çöktü!

Sabit olmaya çok yakın ..

Açıkçası bu noktada belki dota 2'nin suçlu olduğunu bir şekilde fark etmeye başlıyorum? Tamamen kaldırmayı ve sonra yeniden yüklemeyi planlıyorum. Aslında ben sonsuza kadar SSD yüklü olduğu gibi benim hdd bile yükleyebilirsiniz düşünüyorum. Ama neyin bir sorun olabileceğini unuttuğumu fark ettim.
Dota 2'yi (oldukça sık olan) güncellediğimde buhar bana bir "disk yazma hatası" veriyor ve güncellemeyi iptal ediyor. Şimdi indir düğmesine basarsam ve güncellemeye devam etmeye zorlarsam çalışacak ve sonunda (bazen birden fazla disk yazma hatasından sonra) tamamlanacak ve oyunu oynayabiliyorum. Bu çok uzun zamandır devam ediyor. Neredeyse bir yıl olabilir. Buhar desteği ile ilgili sorunu ele aldım ve birkaç şey önerdiler ve bana birkaç "düzeltmeden" rehberlik ettiler ama hiçbir şey işe yaramadı ve buhar desteği ***'de bir acı değil, bu yüzden vazgeçtim ve sadece benim gibi yapıyorum Sonunda işe yaradığından beri açıkladı. Ama belki bir şekilde şu an yaşadığım tüm bu soruna yol açtı? Ya da belki hiçbir fikrim yok.
Sikloid Torus

Sikloid Torus

Bir plana benziyor.
C

cherushton

TS Çaylak
İyi bir aksama olmadan indirildi ve kuruldu. Ama yaklaşık 30 dakika oynadıktan sonra tekrar düştü.
Sikloid Torus

Sikloid Torus

Dota2 ile bir yıl süren savaş, burada gerçekten neyin kırıldığını merak etmemi sağlıyor.

Sürücü sınama yardımcı programları için SSD ve HDD üreticilerine danışın - sırasıyla indirin ve çalıştırın.

SSD için "TRIM" işlevinin etkinleştirildiğini onaylayın (http://www.makeuseof.com/tag/3-top-tips-maintain-performance-extend-life-ssd-si/ ).

En son ne zaman güncel OS kopyasını indirdiniz? Yeni medya oluşturdunuz mu? Yeni bir mobo yüklediğinizde işletim sistemini temiz bir şekilde yüklediniz veya onardınız mı? Üreticiden indirilen yeni yonga seti sürücüleri yüklediniz mi (özellikle kutudaki disk güncelliğini yitirmiş olabilir)?
C

cherushton

TS Çaylak
TRIM'i etkinleştirdim. İşletim sisteminin yeni bir kurulumunu yapmadım. Ancak sfc / scannow'a göre herhangi bir sorun yoktu. Sanırım yine de yapmaya çalışabilirim.
Tüm yonga seti dalgıçları kurulu ve güncel. Geçen gün tekrar kontrol ettim.
Sürücü test yardımcı programları bulmaya çalışıyordum ama yine de çöktü, bu yüzden henüz yapamadım.
İşletim sistemim var ve SSD'imde neredeyse hiçbir şey yok
SanDisk Dahili SSD 120 gb
ve benim hdd'm
Western Digital Mavi WD10EZEX 1 TB

Dürüst olmak gerekirse, yeni medya yaratarak ne demek istediğinizden emin değilim, bu yüzden hayır muhtemelen yapmadım.
Windows 10'un temiz bir yüklemesini yapmam gerekir mi? ve güncelleme ve güvenlik sayfasına girip bilgisayarı "sıfırlamak" mı demek istediniz? bu tüm dosyalarımı kaldırmayacak mı?
Sikloid Torus

Sikloid Torus

TRIM çok yardımcı olabilir.

Test yardımcı programları da gerçekten yardımcı olabilir.

Farklı bir sistemden eski medya kullanıyorsanız, kötü işletim sistemini karıştırıyor olabilirsiniz. Yeni ortamlardan yükleme / onarma (DVD veya flash): https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Temiz bir yükleme yaparsanız, kesinlikle dosyalarınızı VE kaydedilmiş şifreleri kaldıracaktır. iDrive, kişisel kullanım için 5 GB alana sahip ücretsiz bir bulut yedeklemesine sahiptir.

Steam ve oyunlarınızı indirip yüklemeniz gerekir
C

cherushton

TS Çaylak
Buhar ve malzeme çok önemli değil. Ama önce tüm kişisel eşyalarımı yedeklemem gerekir mi? İş / okul / resimler? ayrıca her iki sürücüden veya yalnızca işletim sisteminin bulunduğu ssd'den her şeyi kaldıracak mı?

Bilgisayarı yaklaşık iki yıl önce ilk kurduğumda işletim sistemi temiz ve taze bir ürün anahtarı ile kuruldu. Neden şimdi sorun yaratacağını anlatın.

Hala herhangi bir test yardımcı programları çalışmak için yeterince uzun çalıştırmak için bir şey elde etmeye çalışıyorum.
Çalıştırdım son iki kez 5 dakikadan daha kısa bir süre içinde çöktü, bu yüzden onları kullanmasına izin vermeden herhangi bir test yardımcı programı bile bulabildim.
Son düzenleme:

Son Gönderiler

• jobeard
    TCP Doktoru
  • B
    Nvidia, etkinliğe sponsor olmasına rağmen MWC 2020 planlarını iptal etti
  • Kalamar Sürprizi
    AMD Threadripper 3990X İnceleme: Mutlak Çılgınlık!
  • cliffordcooley
    Metro Exodus, uzun süren Epic Games Store münhasırlığından sonra Steam'e geri dönüyor
  • P
    Nvidia, Google'a meydan okuyacak olan GeForce Now ile bulut oyunlarının bir sonraki bölümünü açıyor ...
  • neeyik
    Müzik Prodüksiyonu ve Oyunlar için Yeni PC
  • neeyik
    Basit RPG nasıl yapılır?
  • 0
    YouTube'un klasik masaüstü arayüzü önümüzdeki ay iyi olacak