• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

Stadia bu hafta kütüphanesine üç oyun daha ekliyor

Cal Jeffrey

TS Evangelist
Personel

Google’ın oyun akışı platformu Stadia indi bir kayalık başlangıç. Ekosisteme daha fazla ücretsiz deneme göndererek eleştiriyi çekmeye çalışıyor, ancak bu onun en büyük sorunlarından birine - içerik eksikliğine yardımcı olmuyor. Neyse ki, erken aboneler için, Google'ın planlanan sürümleriyle ileri sürülmesini engellemedi.

Google açıkladı Borderlands 3 ve Dragon Ball Xenoverse 2 Salı gününden itibaren Stadia kütüphanesinde mevcut ve Tom Clancy’nin Ghost Recon Breakpoint Çarşamba günü platformda. Ghost Recon, Google'ın oyuncuların ekip arkadaşlarının ekranlarını, resim içinde resim stilini görüntülemelerini sağlayan özel Stream Connect özelliğini içeren ilk başlık olacak, böylece görevlerini daha iyi koordine edebilecekler.

Erken izlenimler Stadia'nın herkes için olmadığını gösterdi. Cimri kütüphanesi, çoğu oyuncunun zaten sahip olduğu oyunlardan oluşur ve her yerde oynayabileceğiniz gerçeğini engeller; 130 $ giriş noktası (oyunların maliyeti dahil değil) için bir beraberlik başka bir şey yok. Kotaku’nun Paul Tamayo’nun dediği gibi:

“Bir tarayıcıda veya telefonunuzda oyun akışı yapabilmenin dışında, oyunları oynamak için gerçekten de aynı fiyata neredeyse diğer platformlarda alabileceğiniz güçlü bir satış noktası bulamıyorum.”

Çoğunlukla, hızlı ve düzenli bir internet bağlantınız olduğu sürece servis oldukça sorunsuz çalışıyor olsa da geçerli bir noktadır.

Google’ın savunmasında, Stadia hala teknik olarak beta aşamasında ve 2020'de Doom Eternal, merakla beklenen Cyberpunk 2077, Tanrılar ve Canavarlar ve Watch Dogs: Legion gibi daha fazla oyun geliyor. Bu başlıklardan hiçbirinin yayınlanma tarihi ayarlanmadı, ancak Google onaylanmış gelecek sene gelecekler.

Ayrıca, oyun akışının hala nispeten yeni olduğunu ve şu ana kadar hiç kimsenin bunu tam olarak doğru bulmadığını bilmeliyiz. Sony’nin PlayStation Now uygulaması 2014'ten beri (beta sürümü) ve kapsamlı bir oyun kütüphanesine sahip. Ancak, yine de hizmeti satmak için.

Bu tür platformların üstesinden gelmek zorunda olduğu ana engel, sistemin az gecikmeyle mükemmel bir şekilde çalışmasını sağlamak değildir. Daha çok oyuncuya başka bir yerde alamayacakları bir şey sunmakla ilgilidir. Her yerde oynamak yeni olsa da, yeterli değil.

Google, oyun oynamaya getirerek doğru yolda pratikte sahip olduğunuz herhangi bir cihaz (sonunda). Yine de, özel içerik olmadan, bağımsız konsollar ve PC'lerle rekabet etmek için mücadele edecek. Tamamen ayrı bir pazar gibi davranmak aptalca bir iştir - sadece Sony'ye sorun.

Diğer platformlardaki oyuncuları cezbetmek için yeterli yem olmadan, herhangi bir akış hizmeti, PS Now'ın beş yıl sonra bile hala yaptığı gibi yerden çıkmak için mücadele edecek.

Resim kredisi: Cody Engel Shutterstock aracılığıyla

Kalıcı bağlantı.

KingAlistair

TS Üyesi
Bunun bir kısmı Google'daki yöneticilerin PC oyunlarının ne kadar ucuz olabileceğini anlamıyor olabilir. Kullanılmış bir 150 $ - 200 $ USD GTX 1070 i5-2500k'den beri herhangi bir dört çekirdekli bilgisayara patlayabilir ve Stadia'dan elde ettiğimiz performanstan çok daha iyi performans elde edebilirsiniz (yeni nesil performans yok). Böylece son 8 yılda herhangi bir dört çekirdekli bilgisayar düşük bir fiyat için daha hızlı olabilir. Stadia almak için 0 neden var, çünkü ikinci kez satın almadığınız sürece PC oyunlarınızı oynayamazsınız. Xbox SX, oynamak için ton para gerektiren oyunların kilidini açacak ve PS4 / Switch'in özel içeriği var. Google'ın kötü fiyatlandırma stratejilerinden ve düşük performansından ne beklediğinden emin değilim.
  • Sevmek
Tepkiler: büyülü

ZackL04

TS Öğretmeni
Bu herkes için emin değilim ama size 34 yaşındaki iki babanın nasıl kullanacağını söyleyeyim:

Hala bazı lise arkadaşları ile yakın temasım var ve arada sırada bir oyun oynamayı seviyoruz. Hepimiz playstation'lardan xbox'a taşındık, belki de bunun yerine stadyumlara gitmeliydik ...

Şu anda borderlands 3 oynuyoruz. Herhangi bir zamanda (oyun ne olursa olsun) katılabilmek için, evdeki herhangi bir pc veya ekranda en azından benim için veya büyük bir ev ve birden fazla televizyona sahip tek arkadaşım için oldukça uygun olurdu. Bodrum TV'lerimizle "kısıtlanmış" olmak veya xbox'ı başka bir TV'ye sürüklemek imkansız değil, bunun yerine sadece denetleyici seslerini kesin olarak yararlanacağım bir şey gibi getirebilmek.

PC oyununun çoğu sıradan oyuncu için korkutucu olduğu gerçeğini unutmayın ve dürüst olmak gerekirse, bir oyun görünüşte hiçbir sebepten dolayı çöktüğünde sinir bozucu olabilir. Bir çok arkadaşımın bununla uğraşmak istemediğini ve “sadece çalışan” bir sistemde 30fps'de par par 1080p görsellerle sınırlanmış kaldığını biliyorum.

Borderlands 3'ün Stadia'da nasıl çalıştığını bilmek istiyorum, xbox one s'de oynuyoruz ve özellikle 3 veya daha fazla oyuncu ve büyük dövüşler sırasında oldukça kaba, sık sık kare düşüşleri yapıyoruz. Ayrıca görsel kalitesi oldukça zayıf, en iyi orta ayar ve belki 720-1080p gibi görünüyor.

Xbox, gamepass ile harika tho, geçiş yapmak için ana nedenimizdi. En büyük yakınlığımız bluetooth desteği değil, bu nedenle kulaklıklarımızın temelde değiştirilmesi gerekiyor (gerçekten microsoft?)

Burada stadyum kullanan var mı? Sohbet nasıl? Ne kadar çok düşünürsem, o kadar denemek istiyorum ...
  • Sevmek
Tepkiler: Lounds

büyülü

TS Manyak
Masaüstünde: Stadia orta seviye bir bilgisayarla bile rekabet edemez. Neden biri bunun için aylık ücret ödeyesin ki?

Elde taşınır cihazlarda: Mesele hareket halindeyken oyun oynamaktır. Belki seyahat ediyorum ve canavarları öldürmeye devam etmek istiyorum. Ancak seyahat ederken veya dışarıda yüksek hızlı wifi olmadan Stadia oynamak iğrenç olacak.

Evet, ağların gelişmesi, 5g'nin ana akım haline gelmesi vb. 4-5 yıl içinde daha iyi olacaktır.

Lounds

TS Manyak
Şu anda Nvidia'nın şu an kalkan TV'm ile geforce'ı var ve nadiren kullanıyorum. Çevrimdışı tek oyunculu deneyim için iyidir, ancak CSGO gibi çevrimiçi rekabetçi nişancılarda kullanmam.

kedi

TS Güçlendirici
Son zamanlarda denedim. Ne kadar iyi çalıştığını şaşırttı. Gerçekten hardcore oyuncuları hedeflemiyor, ancak herkes için deneyim oldukça iyi.

Sadece daha yüksek bir oyun seçimine ihtiyaç var.

VariableSpike

TS Çaylak
Masaüstünde: Stadia orta seviye bir bilgisayarla bile rekabet edemez. Neden biri bunun için aylık ücret ödeyesin ki?

Elde taşınır cihazlarda: Mesele hareket halindeyken oyun oynamaktır. Belki seyahat ediyorum ve canavarları öldürmeye devam etmek istiyorum. Ama seyahat ederken veya dışarıda yüksek hızlı wifi olmadan Stadia oynamak iğrenç olacak.

Evet, ağların gelişmesi, 5g'nin ana akım haline gelmesi vb. 4-5 yıl içinde daha iyi olacaktır.
5G, 4G ile aynı etkiye sahip olacak, çünkü ağdaki insanların miktarı sonunda hızları çok yavaşlatacak.