• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • İşlemciler ve Anakartlar
  • Bugünün Mesajları

SSI CEB sorusuna karşı ATX ve E-ATX

• Konuyu Başlatan Savage1701
  • Başlangıç ​​tarihi
S

Savage1701

ATX ve E-ATX kartlarını tutacak bir durumum var - Coolermaster 932 - kafam karıştı.

CEB kartı alıp kurmaya çalışırsam ne olur? Daha spesifik olarak, montaj vidalarından ne bekleyebilirim? Bunlardan herhangi biri sıralanacak mı? Çoğu? Herşey? Yok?

Kasa, ATX ve E-ATX kartlarını yedeklemek için genişlik ve uzunluk ile sığacak kadar büyük, bu yüzden kartın kasanın herhangi bir kısmına fiziksel olarak çarpacağını düşünmüyorum, ancak kendi tırnaklarıma dokunmaya hazır olmalıyım ve / veya tahtadaki izleri kısa tutmak için başkalarını kaldırmak?

Sadece CEB tabanlı bir MB istediğim için yeni bir kasa almak istemiyorum.

Herhangi bir bilgi için teşekkürler.
sıfıra bölme

sıfıra bölme

Savage1701 dedi ki:
CEB kartı alıp kurmaya çalışırsam ne olur? Daha spesifik olarak, montaj vidalarından ne bekleyebilirim? Bunlardan herhangi biri sıralanacak mı? Çoğu? Herşey? Yok?
Herşey.
SSI CEB, standart ATX kartıyla aynı montaj konumlarını kullanır. İkisi arasındaki tek fark, SSI CEB kartının ATX spec 12 "x 9.6" 'nın aksine bir inç (23mm) daha uzun / daha uzun (12 "x 10.5") altında olması ve aynı G / Ç'yi paylaşmalarıdır. (anakart arka paneli) boyutları.
S

Savage1701

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Yani, benim durumum, MB'nin dokunabileceği yere karşı davanın yüksekliği ve genişliği üzerinde büyük olduğu sürece, iyi olmalıyım?

Kısa iz bırakmamak için yeni soğukluklara dokunmam ve eskilerini kaldırmam gerekmeyecek mi? Ve kurulu desteklemek için yeterli olacak mı? Yeni Sandy Bridge E Socket 2011'i kullanan bir X79 Asus kartı. P7X79WS Sanırım. Bazı Xeon serilerini de alacak olan "iş istasyonu" panosu, ancak sadece tek işlemcili bir karttır.
sıfıra bölme

sıfıra bölme

Savage1701 dedi ki:
Yani, benim durumum, MB'nin dokunabileceği yere karşı davanın yüksekliği ve genişliği üzerinde büyük olduğu sürece, iyi olmalıyım?
Evet. Şasi E-ATX'i destekliyorsa, gitmekte fayda var
Savage1701 dedi ki:
Kısa iz bırakmamak için yeni soğukluklara dokunmam ve eskilerini kaldırmam gerekmeyecek mi?
Hayır! Üzerinde sözümü almaya isteksiz görünüyorsun İşte wikispeak'teki mobo form faktörü.... ve ATX spesifikasyonu hakkında bilmek istediğiniz her şey ve daha fazlası >>buraya<<
Savage1701 dedi ki:
Ve kurulu desteklemek için yeterli olacak mı?
Evet. 2P kartı değil ve fazladan PCB gayrimenkulü taşımıyor
Savage1701 dedi ki:
Yeni Sandy Bridge E Socket 2011'i kullanan bir X79 Asus kartı. P7X79WS Sanırım.
P9X79 WS
Savage1701 dedi ki:
Bazı Xeon serilerini de alacak olan "iş istasyonu" panosu, ancak sadece tek işlemcili bir karttır.
Olduğu gibi R4E WS'den marjinal olarak daha büyük.
S

Savage1701

Sözünüzü almayı amaçlayan hiçbir suç; Teknik özelliklere bakmayı denedim ama asıl endişem Xeon montaj plakası ve soğukluklarıydı. Su soğutmalı Sandy Bridge E tüketici işlemcisi ile ilgili bir sorun olmayacak.

Yorumlarınızı takdir ediyorum ve ne hakkında konuştuğunuzu bildiğinizi düşünüyorum.

Yardımınız ve hızlı yanıtlarınız için tekrar teşekkür ederiz. Endişelerimi teknik olarak doğru bir şekilde dile getirmeme konusunda daha fazla endişeliydim, hepsi bu.
sıfıra bölme

sıfıra bölme

Savage1701 dedi ki:
Sözünüzü almaya yönelik hiçbir suç yok
Alınan suç yok. Benim açımdan sadece bir sıra dönüş. Bazı rastgele internet adamlarının sözlerinden daha fazlasını isteyeceğinizi iyi anlayabilirim.

Xeon arka plakası ile ne demek istediğinizden emin değilim. LGA 2011 soket tutma plakası tüm X79 kartları için aynıdır ve muhtemelen C600 (Xeon 2P) EVGA SR-X herhangi bir göstergedir. (Anakartın arka tarafındaki soket plakasını kastettiğini sanıyorum).
S

Savage1701

Asus anakartı bir çeşit Xeon işlemciyi desteklediğinden ve SSI CEB genellikle sunucu anakartları için düşük düzeyli bir form faktörü olduğundan, referans verdiğim şey daha fazlaydı - bir tüketici Sandy Bridge 2011 ile herhangi bir sorun olursa ve MB, vb.

Eski sunucu panoları için bazı 4U kasalarım var ve eski Xeon 604'lere koydukları dev bakır tuğlaları desteklemeye yardımcı olmak için tasarlandılar, bu yüzden düşündüğümden daha fazlası - sadece form faktörü teklif ettiği için, destekliyor / ayrılıyor / arka plakalar tek bir tüketici 2011 Sandy Bridge E ile bir "prosumer" kurulu kullanırken sorun olmaz.

Ama bence sorularıma cevap verdin ve tekrar teşekkür ederim.

Son Gönderiler

• AnirudhSingh
    Bilgisayarınızı Bir Programda Otomatik Olarak Açma
  • Kızgın
    Rite Aid, yüzlerce mağazasında yüz tanıma teknolojisini kullanıyor
  • Kuantum fiziği
    PSA: Disk çürümesine neden olmadan eski yedekleri kurtar
  • Kızgın
    Konami oyun bilgisayarları artık ön siparişe açık
  • Jaryn211
    Xbox X Serisi mi yoksa PS5 mi? Gabe Newell Microsoft'un makinesini tercih ediyor
  • BECKER
    S8 + ağ kilidi açma
  • Rhythmattic
    Intel 7nm gecikmeyle sınıf davası açıyor
  • N
    Bill Gates, Elon Musk'un Coronavirus yorumlarını kendisine saklaması gerektiğini düşünüyor