• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Yazılım
  • pencereler
  • Bugünün Mesajları

Windows 7 * SOLVED * Windows 7 Clean Install: "Sürücü Bulunamadı"

• Konuyu Başlatan JesseM
  • Başlangıç ​​tarihi
JesseM

JesseM

TS Güçlendirici
Bu dizüstü bilgisayarı satmaya hazırlanmak için dizüstü bilgisayarımın HDD'sini tamamen temizlemeye ve Windows 7'yi yeni bir USB sürücüsünden yüklemeye çalışıyorum. Önyüklenebilir USB'yi oluşturdum ve Windows yükleyicisine önyükledim. Sorun geliyor. "Windows'u nereye yüklemek istiyorsunuz?" Adımına geldiğimde, listelenen sürücü yok ancak bunun yerine "Sürücü bulunamadı. Yükleme için yığın depolama sürücüsü sağlamak için Yük Sürücüsü'nü tıklatın."

Disk bölümünü kontrol ettim ve OEM disk kurtarma bölümü olan tek bir bölüm aldım: "Disk 0 - Online - 14GB". Ne oluyor? Sürücüyü nasıl silebilirim? Geçmişte Boot ve Nuke kullandığımı hatırlıyorum, ancak işlemi hatırlamıyorum veya burada uygulanabilir olsa bile. Lütfen tavsiye, çok teşekkürler!

GÜNCELLEME:
Dizüstü bilgisayardaki HDD'yi DBAN kullanarak sildim ve aynı hatayı aldım ve aynı bilgiyi disk bölümünde gördüm. İnsanlar neler oluyor ?!

GÜNCELLEME 2:
HDD sürücüsünü (Intel Matrix Storage Manager) dizüstü bilgisayar üreticisinin web sitesinden yeni yükledim. Yine de aynı hatayı alıyorum, yükleyicide hiçbir sürücü görünmüyor, ancak şimdi diskpart'ta sürücü aşağıdaki gibi iki bölümle gösterilir:
Disk 0 - Durum: Çevrimiçi - Boyut: 14GB - Ücretsiz: 14GB
Disk 1 - Durum: Çevrimiçi - Boyut: 960MB - Ücretsiz: 0B
HDD bölümlerinin işlenmesinde korkak bir şey olduğunu hissediyorum.
Windows'u silmeye ve yeniden yüklemeye çalışmadan önce Windows sorunsuz çalıştığından, donanımda yanlış bir şey olmamalıdır.

GÜNCELLEME 3:
* facepalm * bu iki sürücü, Windows 7 yükleme ve DBAN için kullandığım önyüklenebilir USB sürücülerdir. Bu yüzden dahili HDD'm hiç görünmüyor.
Son düzenleme:
JesseM

JesseM

TS Güçlendirici
Hi @ bekir.aydin
Yanıtı takdir ediyorum, ancak maalesef sorunumla ilgili hiçbir bilgi yok. 9. adıma kadar her şey yolunda, ancak 10. adım Hatayı alıyorum ve disk listelenmiyor, yalnızca "Sürücü bulunamadı."
D

DavidBailey

Fabrika Kurtarma Diskleri belki yapıcıdan varsa yardım edin.
Bilgisayarınızın üreticisi bir Foruma sahipse, oraya gidip orada ne söyleyeceklerini görmek isteyebilirsiniz.
Asus Desteği ---

https://www.asus.com/us/support/#!estore/cei8

Deneyimlerime göre, bir işletim sistemi yüklemeden veya yeniden yüklemeden önce bir bilgisayarı silmenize gerek yoktur.
Yeni kurulum eski şeyleri otomatik olarak silecektir.

O zaman hala endişeleniyorsanız, yalnızca yeni Boş Alanı silin.
CCleaner bunu yapacak.

Yanılıyorsam biri beni düzeltir.
İyi şanslar. :)
Son olarak bir moderatör tarafından düzenlendi:
  • Sevmek
Tepkiler: JesseM ve holdum323
holdum323

holdum323

yasaklı
Hi @DavidBailey OP'nin büyük bir sorunu olduğunu düşünüyorum. W7'yi yüklemek için iyi çalışması gereken önyüklenebilir bir USB oluşturdu. Sorun şu ki, sabit diski tanınmıyor.;)DBAN ile sildi. Gönderdiğim son bağlantı biraz zaman alacak.
Pencereleri kurmadan veya yeniden yüklemeden önce sürücüyü silmeniz gerekmediğini kabul ediyorum.
Bu konuya katıldığınız için teşekkür ederiz. (Y)
  • Sevmek
Tepkiler: JesseM ve DavidBailey
JesseM

JesseM

TS Güçlendirici
Hi @DavidBailey OP'nin büyük bir sorunu olduğunu düşünüyorum. W7'yi yüklemek için iyi çalışması gereken önyüklenebilir bir USB oluşturdu. Sorun şu ki, sabit diski tanınmıyor.;)DBAN ile sildi. Gönderdiğim son bağlantı biraz zaman alacak.
Küçük düzeltme, aslında dizüstü HDD'yi DBAN ile silmedim. Yanlışlıkla Windows önyükleme USB'mi DBAN ile OEM kurtarma bölümü (her ikisi de 14 GB) olduğunu düşünerek sildim ... dolayısıyla * facepalm *. DBAN ayrıca sürücüyü otonuke modunda tanıyamadı. Paylaştığınız bağlantıyı takip ediyorum, bitirdiğimde güncelleme yapacağım. Parmaklar orada çalışacak bir şey geçti. Yardımlarınız için ikinize de teşekkürler @ bekir.aydin ve @DavidBailey
  • Sevmek
Tepkiler: DavidBailey
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
IMO, sistem HD bölüm tablolarını kaybetti
  • Sevmek
holdum323

holdum323

yasaklı
  • Sevmek
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Başka bir önyükleme kaynağına (linux, usb, dvd) ihtiyacınız var ve ardından sistem HD'sini önyükleme ortamında bulunan disk araçlarıyla inceleyin. GPARTED iyi bir araçtır, ancak öğreticilerin okunması gerekir.

Anahat
  1. Etkin olarak işaretlenmiş ve NTFS olarak biçimlendirilmiş bir bölüm olduğunu doğrulayın
  2. (1) yanlışsa, aynı şeyi oluşturun.
İkincil sorun BIOS'ta Eski vs UEFI önyükleme ve bu sorunu çözmektir.
  • Sevmek
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
holdum323 dedi ki:
Pencereleri kurmadan veya yeniden yüklemeden önce sürücüyü silmeniz gerekmediğini kabul ediyorum.
Evet, bu yükleme için bir önkoşul değil. ANCAK, gizlilik için önceki kullanıcıların tüm izlerini ve kullanımlarını kaldırmak için doğru seçimdir.
  • Sevmek
Tepkiler: DavidBailey ve holdum323
holdum323

holdum323

yasaklı
jobeard dedi ki:
Başka bir önyükleme kaynağına (linux, usb, dvd) ihtiyacınız var ve ardından sistem HD'sini önyükleme ortamında bulunan disk araçlarıyla inceleyin. GPARTED iyi bir araçtır, ancak öğreticilerin okunması gerekir.

Anahat
  1. Etkin olarak işaretlenmiş ve NTFS olarak biçimlendirilmiş bir bölüm olduğunu doğrulayın
  2. (1) yanlışsa, aynı şeyi oluşturun.
İkincil sorun BIOS'ta Eski vs UEFI önyükleme ve bu sorunu çözmektir.
Bu, yukarıda gönderdiğim bağlantıda yer almıyor mu? Post # 4 Yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum!
  • Sevmek
JesseM

JesseM

TS Güçlendirici
jobeard dedi ki:

Anahat
  2. (1) yanlışsa, aynı şeyi oluşturun
Windows7 hala sürücüye yüklü ve başarılı bir şekilde önyükleme yapabilirim. Disk Yöneticisi'nde etkin ve biçimlendirilmiş birincil bölümü alıyorum (aksi takdirde Windows önyükleme yapmaz, doğru mu?). Ayrıca "ayrılmamış" yazan ve silinemeyen ~ 14GB'lık bir bölüm alıyorum.
  • Sevmek
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
JesseM dedi ki:
Windows7 hala sürücüye yüklü ve başarılı bir şekilde önyükleme yapabilirim. Disk Yöneticisi'nde etkin ve biçimlendirilmiş birincil bölümü alıyorum (aksi takdirde Windows önyükleme yapmaz, doğru mu?). Ayrıca "ayrılmamış" yazan ve silinemeyen ~ 14GB'lık bir bölüm alıyorum.
Süper. === Ayrılmamış bölüm çelişkidir. Ayrılmıştır (ve böylece bir bölüm) VEYA ayrılmamış ve başka bir bölüm oluşturmak için kullanılabilir
  • Sevmek
Tepkiler: DavidBailey ve JesseM
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
holdum323 dedi ki:
Bu, yukarıda gönderdiğim bağlantıda yer almıyor mu? Post # 4 Yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum!
Başka bir dans seansına başlamayalım. Bir soru sordunuz ve mümkün olan en basit cevapları verdim. Bunu zaten ele aldıysanız, NEDEN sordunuz?
  • Sevmek
holdum323

holdum323

yasaklı
jobeard dedi ki:
Başka bir dans seansına başlamayalım. Bir soru sordunuz ve mümkün olan en basit cevapları verdim. Bunu zaten ele aldıysanız, NEDEN sordunuz?
Dans etmiyorum. Öğrenmeye çalışıyorum. Bağlantımın örtbas edip etmediğini bilmiyorum. Sadece yayınladığım bağlantıda olup olmadığını sordum.
Donanım benim işim değil ve öğrenmeye çalışıyorum. Üzülmeye gerek yok!
  • Sevmek
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
holdum323 dedi ki:
Dans etmiyorum. Öğrenmeye çalışıyorum. Bağlantımın örtbas edip etmediğini bilmiyorum. Sadece yayınladığım bağlantıda olup olmadığını sordum.
Donanım benim işim değil ve öğrenmeye çalışıyorum. Üzülmeye gerek yok!
4. Gönderi çok şey var (belirttiğiniz gibi). Bu rahatsız edici buluyorum:
Diskpart'ın
Liste diski
Disk 2'yi seçin<< ÇOK KULLANICI ÖZEL SEÇİMİ
Temiz
(disk bölümünde Clean komutunu kullanmak seçili diskteki tüm bölümleri silecektir)​
Saklamak istediğiniz her şeye veda edin. Bu araçlar bir nimet ve bir lanet olabilir ve yumuşak bir şekilde yürümeniz ve büyük bir sopa taşımanız daha iyi olur (iki kez okuyun, bir kez harekete geçin).

MiniTool Bölüm Sihirbazı da aynı derecede kötü.

IMO'nun hedefi, en az bir bölümün mevcut olduğunu doğrulamaktır (ve yeniden yüklerseniz, güle güle veri demektir) VEYA mevcut boş alandan (ayrılmamış) başka bir bölüm oluşturabilmek.
  • Sevmek
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
holdum323 dedi ki:
... bağlantımın örtbas edip etmediğini bilmiyorum. Sadece yayınladığım bağlantıda olup olmadığını sordum.
ha; çok şey söylüyor (en azından benim için). Sizden birisini mesaj göndermek için seçtiğiniz şeyi doğrulamasını istersiniz - - içini çekin.

Size ve diğerlerine boyun eğeceğim.
  • Sevmek
JesseM

JesseM

TS Güçlendirici
jobeard dedi ki:
Süper. === Ayrılmamış bölüm çelişkidir. Ayrılmıştır (ve böylece bir bölüm) VEYA ayrılmamış ve başka bir bölüm oluşturmak için kullanılabilir
Evet, ayrılmamış 14GB bir bölüm değildir. Ama tam olarak ne olduğunu anlamakta zorlanıyorum is. Şu anda işteyim, bu yüzden ekran görüntüsü alamıyorum, ancak bellekten, Windows Disk Manager'da sürücü soldan sağa bu sırayla üç bölüme ayrılmıştır:

14GB ayrılmamış | 245GB sistem aktif sağlıklı | 1 MB ayrılmamış

Sistem bölümünü daha fazla genişletemiyorum ve 14GB ile hiçbir şey yapamıyorum, görünüşe göre sorunumu çözemeyen yeni bir bölüm oluşturma (Windows yükleyici hala sürücüyü görmüyor).
  • Sevmek
holdum323

holdum323

yasaklı
Hi @JesseM Üzgünüm bilmiyorum? İşte sürücümün ekran görüntüsü.
Capture25.JPG
  • Sevmek
Tepkiler: JesseM ve DavidBailey
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Ama kazanıyor / 7? Yani 'Sürücü bulunamadı' sorunu yaşayan yükleyici. Yükleyici bir UEFI yüklemesi deniyor gibi geliyor bana - - bios'unuz buna izin veriyor mu?
  • Sevmek
JesseM

JesseM

TS Güçlendirici
jobeard dedi ki:
Ama kazanıyor / 7? Yani 'Sürücü bulunamadı' sorunu yaşayan yükleyici. Yükleyici bir UEFI yüklemesi deniyor gibi geliyor bana - - bios'unuz buna izin veriyor mu?
Bir UEFI yüklemesinin ne olduğunu bilmiyorum ve BIOS'umun izin verip vermediğini bilmiyorum (muhtemelen değil). İndirdiğim Windows yükleyici .iso'ya özgü mü? Eğer öyleyse bu kolay bir düzeltme olurdu. Bu konuda biraz araştırma yapmaya çalışacağım.
  • Sevmek
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
UEFI güvenli önyükleme için daha yeni bir teknolojidir. BIOS'ta etkinleştirilmelidir ve sisteminizin bunu destekleyip desteklemediğini görebilirsiniz. Açıkçası, şu anda Win / 7'yi başlatmak için Eski BIOS'u kullanıyorsunuz
  • Sevmek
JesseM

JesseM

TS Güçlendirici
jobeard dedi ki:
UEFI güvenli önyükleme için daha yeni bir teknolojidir. BIOS'ta etkinleştirilmelidir ve sisteminizin bunu destekleyip desteklemediğini görebilirsiniz. Açıkçası, şu anda Win / 7'yi başlatmak için Eski BIOS'u kullanıyorsunuz
Çok iyi bilgi. Bahsettiğim gibi, şimdi işteyim, ama eve gelir gelmez bir UEFI önyükleme seçeneği için BIOS menüsüne bakacağım ve burada bir güncelleme göndereceğim. Kulağa umut verici geliyor. teşekkür ederim @jobeard
  • Sevmek

Son Gönderiler

• midian182
    Gökyüzünü aydınlatan dünyanın en büyük havai fişek göz atın
  • T
    Wifi Güçlendirici?
  • captaincranky
    Kullanıcıların bilgisayarlarını kapatmasını engelleyen Windows 7 hatası
  • Burty117
    Kötü niyetli yağmacı-atıcı Anthem yakında tam bir oyun revizyonu alacak
  • M
    Sony ve Amazon koronavirüs korkuları üzerinden MWC'den çekilme konusunda başkalarına katılıyor
  • cliffordcooley
    iPhone'lar ve Apple Saatler yakında araba anahtarlarınızın yerini alabilir
  • tepelerinin
    Çin'in akıllı telefon gönderileri, koronavirüs bozulması nedeniyle% 50 düşebilir
  • Axiarus
    Teknolojinin Geleceği: Oyun Konsolları, Yarının Xbox ve PlayStation'ı