• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • PC oluşturun
  • Bugünün Mesajları

Ses Çözüldü: Sigmatel ses kartı ile ilgili önemli sorunlar

• Konuyu Başlatan TridentCrash
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
TridentCrash

TridentCrash

Selam. Bilgisayarlar hakkında çok şey biliyorum ama ses kartları hakkında neredeyse hiç bilgim yok. Şu anda bir Dell Inspiron 1501 kullanıyorum ve tam fabrika varsayılan donanım ve ayarlara sahipim (onun bir dell, dell ile birçok kişisel sorun, bu yüzden artık onlarla uğraşmıyorum). Bir gün benim ses kontrolleri "kayboldu" bu yüzden benim comp yeniden ve onlar hala orada değildi bu yüzden ses sürücümü kaldırdı ve yeniden önyükleme sonra başka bir yeniden başlatma ile sürücüyü yeniden. Hiçbir şey değil. Bu yüzden bu işlemi 6 kez tekrarladım, 3 Dell tarafından sağlanan CD'den ve dell.com'dan 3 kez. Hala hiçbirşey. Daha sonra bir işletim sistemi onarımı yapmaya karar verdim. 24 saatten fazla sürdü ve Windows XP önyükleme ekranına (PC önyükleme sırasında sağda XP sembolü olan) geldi ve "Lütfen Bekleyin ..." dedi. 24 saat böyle oturdu. Böylece bilgisayarımı kapattım ve yeniden başlattım. Her şey çalışıyor ama ses hala. "Onarım" sonra CD'den iki kez ve dell.com ve hala hiçbir şey iki kez denedim.

Ses kartım mı yoksa sadece hatalı indirmeler mi bilmiyorum?
Lütfen yardım et!
K

kimsland

Lütfen tüm Dell sürücülerinizin bu konuyu ziyaret ederek güncellendiğini doğrulayın: /vb/topic100658.html
TridentCrash

TridentCrash

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Evet bunu birçok kez yaptım. Ama ses sürücüm sadece kurmayacak / çalışmayacak. Bunun nedeninin kartımın çöktüğünü veya neyin çöktüğünü bilmiyorum.
K

kimsland

Muhtemelen hatalı donanım, ancak yine de yazılımla devam edeceğiz

1. Windows Denetim Masası'ndaki Program Ekle / Kaldır'dan sürücüleri kaldırın.
2. Bilgisayarı yeniden başlatın.
3. Sürücü Süpürücüsünü * çalıştırın, kaldırdığınız sürücüleri seçin ve Temizle düğmesine tıklayın.
4. Yeni sürücüleri yükleyin.

* Windows Vista kullanıcıları için lütfen Driver Sweeper'ı yönetici modunda çalıştırın.
Fareyi Sürücü Temizleyicisi kısayoluna sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır'a tıklayın.

Driver Sweeper'ı indirmek ve yüklemek için lütfen tıklayın BURAYA. (doğrudan bağlantı)
DriverSweeper_1.5.5-setup- [Guru3D.com] .exe dosyasını sabit diske kaydedin.
DriverSweeper_1.5.5-setup- [Guru3D.com] .exe dosyasını çalıştırın.
elektromanyetik

elektromanyetik

Hi

Başlat düğmesine, ardından kontrol paneline gidin, konuşma ve ses cihazlarını çalar. Ses denetimini görev çubuğuna yerleştirin. Ayrıca sessiz seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun.

Veya fabrika ayarlarına sıfırlama F11 yapın ve Dell logo ekranında kontrol yapın, ancak bu silme işlemi sabit sürücüyü temizlediğinden önce her şeyi yedeklediğinizden emin olun.
TridentCrash

TridentCrash

Kimsland'ı birçok kez denedim ve Elektromanyetik için de bunu denedim. Kontrol panelini açtığımda sesim için bir simge var ama açmaya çalıştığımda bir hata alıyorum. Ses aygıtlarımı kontrol panelini açtığımda, açıkça yüklü bir tane olmasına rağmen hiçbir sürücü yok mu?
Bu, ses kartımın para ödülü aldığı veya sürücülerle hala sorun yaşadığım anlamına mı geliyor?

K

kimsland

Bir bak bakalım:

GÜNCELLENMİŞ 8 Adımlı Virüsler / Casus Yazılımlar / Kötü Amaçlı Yazılımlar Ön Kaldırma Talimatları
TridentCrash

TridentCrash

hmm .... hala hiçbir şey
LookinAround

LookinAround

Evet bunu birçok kez yaptım. Ama ses sürücüm sadece kurmayacak / çalışmayacak.
Sürücülerin hatasız kurulması gerekli ama yeterli değilt sesinizin çalışması için.

Ne demek istiyorsun? Yüklenmezse (yani hatasız kurulum) çalışmasını beklememelisiniz.
Yoksa yüklüyor mu ya da ne diyorsun ?? Lütfen açıkla

Ardından, daha ayrıntılı veriler sağlamak için bu adımları izleyin
İndirmek için tıklayın ve ardından Everest Home'u çalıştırın. Everest penceresinin üst kısmından:
  • Tıklayın Dosya-> Tercihler
    • Kontrol ingilizce
    • Sonra (hala Tercihler altında) Tıklayın Bildiri ve işaretini kaldırın Hata Ayıklama Bilgilerini Ekle
    • Kapat Tercihler pencere
  • Tıklayın Raporlar-> Rapor Sihirbazı. Alın Özel Rapor rapor etmek düz metin. Bu öğeleri kontrol et
    • Bilgisayar
    • Anakart
    • Multimedya
  • iliştirmek rapor dosyasını TECH NEWS gönderisine gönderir. TECH NEWS yayınınızı oluştururken, Ataç simgesini ekleyin. (Simgeleriniz arasında görmüyorsanız, TECH HABERLERİ'ni tıklamanız gerekir. Gelişmiş Olun pencerenin altına doğru)
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< <<<<<<
Windows'un sorunlu bir cihaz olup olmadığını kontrol edin
  • Tıklayın Başlat-> Çalıştır, giriş: msinfo32. (İkinci bir pencere açılana kadar biraz zaman alabilir)
  • genişletmek Bileşenler (Tıklayın + yanındaki işareti)
  • Tıklayın Sorunlu Cihazlar. Bir şey var mı?
  • Cevabınız evetse tıklayın, ardından Düzenle-> Tümünü Seç sonra Edit-> Kopyala ve bir sonraki gönderinin içine yapıştır
TridentCrash

TridentCrash

Bunu zaten denedim. Amcam bugün geldi ve o bana veya aileme asla yalan söylemeyecek bir bilgisayar cinsidir ve ses kartımın talihsiz bir şekilde çöktüğünü söyledi çünkü boktan bir dellim var, yeni bir ana tahta satın almak zorundayım (aptal garanti bitti SIX DAYS AGO!) Ses kartı içine entegre edilmiştir ... herhangi bir fikir?
C

CCT

Heres şey:

İşletim sisteminiz gerçekten iyi ise, bunu deneyin;

XP'de Ses Sorunlarını Giderme:

Genel:

Genellikle, insanlar sürücü bozulması (kötü amaçlı yazılım / virüs veya kullanıcı hatası) veya bir işletim sistemini yeniden yükledikten sonra ses kaybeder. Tabii ki, ses yongası arızası da bir olasılıktır.

Aşağıdaki öneriler, sorunu gidermeye yardımcı olmak için sorunlu alanı tanımlamaya yardımcı olabilir. Kullanıcılar Everest veya Aida32 veya Belarc gibi bir program kullanmalı ve hatta Windows Sistem Bilgisi verilerini kullanmalıdır.

Anahtar şey açıkça tanımlamaktır:

Bilgisayarın markası ve modeli (eğer üretilmiş bir modelse)

Kurulu anakart ve / veya yonga setlerinin markası ve modeli

Eklenti aygıtları (bir ses kartı eklenmiş mi veya yerleşik ses kullanılıyor mu veya yalnızca bir eklenti kartı var mı)

Aygıt Yöneticisi ve Program Ekle / Kaldır'da listelenen ses aygıtları / sürücüleri / codec bileşenleri

Çekler:

Sesin etkinleştirildiğinden emin olmak için anakart biosunu kontrol edin.

'Sessiz' kutusunun işaretlenmediğinden ve ses düzeyi kaydırıcılarının maksimum olduğundan emin olmak için Başlat, Tüm Programlar, Aksesuarlar, Eğlence, Ses Kontrolü'nü işaretleyin.

Sarı uyarı işaretleri için Başlat, Denetim Masası, Sistem, Donanım, Aygıt Yöneticisi'ni kontrol edin.

Windows Ses girişi için Başlat, Denetim Masası, Yönetimsel Araçlar, Hizmetler'i kontrol edin ve otomatik olarak ayarlandığından ve başlatıldığından emin olun.

Hoparlör ses düzeyinin maksimum olduğundan emin olmak için Başlat, Denetim Masası, Sesler ve Ses Aygıtları, Hoparlör Ses Seviyesi öğelerini ve ardından hoparlör kurulumunun doğru olduğundan emin olmak için Gelişmiş seçeneğini işaretleyin.

Başlat, Denetim Masası, Sesler ve Ses Aygıtları, Ses öğelerini kontrol edin - Ses Çalma ve Midi Müzik Çalma için varsayılan bir aygıt girildiğinden emin olun.

Başlat, Denetim Masası, Sesler ve Ses Aygıtları, Donanım'ı kontrol edin - cd / dvd'ye tıklayın ve etkinleştirildiğinden emin olun, sonra cd / dvd'nin sesinin kapalı olmadığından ve ses ses seviyesinin maksimum olduğundan emin olmak için özelliklere bakın.

Başlat, Denetim Masası, Sesler ve Ses Aygıtları, Donanım'ı kontrol edin - Ses Kodekleri girişi ve Ses Denetleyicisi için bir giriş olmalıdır.

Ses kodekleri, özellikler - özellikler tıklatılarak daha fazla araştırılabilir. Birkaç kodek görüntülenebilir. Microsoft kodeklerini birer birer seçmek ve özellikleri tıklatmak ve bunları varsayılan kodlar olacak şekilde 1-5 olarak yeniden numaralandırmak yararlı olabilir. İsterseniz orijinal belgeye daha sonra geri dönebilmek için orijinal öncelik sırasını not edin.

Ses denetleyicisi özellikler tıklatılarak daha fazla araştırılabilir. Cihazın etkin olduğundan emin olun.

Yukarıdakileri TÜMÜNE yaptıysanız ve kaydettiyseniz, yardım aramadan önce, sorununuzu çözmek için kullanılabilecek bilgileri sağlamak daha kolay hale gelir.
LookinAround

LookinAround

Bunu zaten denedim.
Neyi denedin??!! Sisteminiz ve Windows cihazları hakkında çok daha spesifik ve ayrıntılı veriler elde etmek istedim

Amcam bugün geldi ve o bir bilgisayar cinsiydi ve bana ya da aileme asla yalan söylemeyecek ve ses kartımın çöktüğünü söyledi
Hiç şüphesiz amcanın yalan söylemeyeceğinden. Ancak Windows aygıtı ve aygıt sürücüsü yüklemeleri hakkında çok fazla sorun ve nüans var, başka bir çift gözün aygıt yüklemelerine ve yöntemlerine bakması iyi olabilir. Daha önce yaptığınız açıklamalara dayanarak, sadece aygıt sürücüsü ve / veya kaynak çakışmaları veya Aygıt Yöneticisi aracılığıyla bulunabilecek bu tür sorunlara sahip olmadığınıza ikna olmadım.

Ne yazık ki ben bir saçmalık dell var çünkü ben yeni bir ana tahta (aptal garanti SIX DAYS AGO bitti!) Satın almak zorunda çünkü ses kartı içine entegre ... herhangi bir fikir?
Bu hala tek sorunuzsa ... Hatırlıyorum 1501 bir dizüstü bilgisayar olduğunu düşünüyorum? maliyetlerini elden bilmiyorum ama yeni bir anakartın maliyetini yeni bir dizüstü bilgisayara göre değerlendiriyorum. AMA AYRICA, genellikle USB yoluyla takılan HARİCİ ses kartları olduğunu düşünün (bu yüzden anakartınızı değiştirmenize izin vermeyin, dizüstü bilgisayarınızı açmaya ve kendiniz değiştirmeye çalışın.
K

kimsland

LookinAround şöyle dedi:
Ben hatırlıyorum eğer 1501 bir dizüstü bilgisayar olduğunu düşünüyorum.
Elbette: http://support.dell.com/support/dow...temID=INS_PNT_1501&os=WW1&osl=en&catid=&impid

Bazen bu garip sorunlara Virüs veya Kötü Amaçlı Yazılım neden olabilir
Tam bir Antivirüs veya Kötü Amaçlı Yazılım taraması tamamladınız (referans gönderisi: yukarıdaki # 7)

Aygıt Yöneticisi'nde hala çakışma olduğunu düşünüyorum
Veya Ses sürücüsünü hataya zorlayan yanlış bir sürücü yüklenmiş olabilir

Belki bu konuyu bir kez daha okudum, hepsi oldukça kapsamlı bir şekilde ele alındı, hissediyorum
TridentCrash

TridentCrash

LookinAround şöyle dedi:
Sürücülerin hatasız kurulması gerekli ama yeterli değilt sesinizin çalışması için.

Ne demek istiyorsun? Yüklenmezse (yani hatasız kurulum) çalışmasını beklememelisiniz.
Yoksa yüklüyor mu ya da ne diyorsun ?? Lütfen açıkla

Ardından, daha ayrıntılı veriler sağlamak için bu adımları izleyin
İndirmek için tıklayın ve ardından Everest Home'u çalıştırın. Everest penceresinin üst kısmından:
  • Tıklayın Dosya-> Tercihler
    • Kontrol ingilizce
    • Sonra (hala Tercihler altında) Tıklayın Bildiri ve işaretini kaldırın Hata Ayıklama Bilgilerini Ekle
    • Kapat Tercihler pencere
  • Tıklayın Raporlar-> Rapor Sihirbazı. Alın Özel Rapor rapor etmek düz metin. Bu öğeleri kontrol et
    • Bilgisayar
    • Anakart
    • Multimedya
  • iliştirmek rapor dosyasını TECH NEWS gönderisine gönderir. TECH NEWS yayınınızı oluştururken, Ataç simgesini ekleyin. (Simgeleriniz arasında görmüyorsanız, TECH HABERLERİ'ni tıklamanız gerekir. Gelişmiş Olun pencerenin altına doğru)
<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< <<<<<<
Windows'un sorunlu bir cihaz olup olmadığını kontrol edin
  • Tıklayın Başlat-> Çalıştır, giriş: msinfo32. (İkinci bir pencere açılana kadar biraz zaman alabilir)
  • genişletmek Bileşenler (Tıklayın + yanındaki işareti)
  • Tıklayın Sorunlu Cihazlar. Bir şey var mı?
  • Cevabınız evetse tıklayın, ardından Düzenle-> Tümünü Seç sonra Edit-> Kopyala ve bir sonraki gönderinin içine yapıştır

Ekli bir Everest hata raporudur ve yapıştırılan bir Windows Hata raporudur

Adı SigmaTel Yüksek Tanımlı Ses CODEC
Üretici Firma SigmaTel
Durum Hatası
PNP Cihaz Kimliği HDAUDIO \ FUNC_01 & VEN_8384 & DEV_7690 & SUBSYS_102801F5 & REV_1022 \ 4 & 35873B3A ve 1 ve 0101
Sürücü c: \ windows \ system32 \ drivers \ sthda.sys (5.10.5143.0 nd491 cp1, 1.12 MB (1.171.464 bayt), 12/4/2008 23:05)

Ekler

• Report.txt
    33,4 KB İzlenme: 5
LookinAround

LookinAround

Ah-HA !! Şüphelendiğim gibi!

Sonraki açıklarım (altında SORUN AÇIKLAMASI) merak ediyorsanız (ve bu konuyu okuyan ve benzer belirtiler nedeniyle bulabilecek başka birinin yararına). Ve elbette, hala ihtiyacımız var to kanıtlamak sorunu çözebiliriz! Bunun için altına bakın SONRAKİ ŞEYLER YAPMALI altında)

SORUN AÇIKLAMASI
Yüksek Tanımlı Ses ve AC’97 ses kartları
Sende var Yüksek Tanımlı Ses Dell'inize takılı ses kartı
==> Yüksek Tanımlı Ses ses kartları için en yeni standarttır. Dijital teknolojiyi kullanır
==> AC'97 ses kartları için orijinal standardın adıdır. Analog teknoloji kullandı

AC Def97 vs AC’97 Sürücüler
  • AC’97 ses kartları bir ses kartı sürücüsü gerektirir ve hepimizin aradığı şey budur
  • Hi Def Ses ses kartları İKİ sürücü gerektirir (Hi Def Ses standardının tanımına göre!) Standart şunları gerektirir:
    • Ses kartı sürücüsü (Aygıt Yöneticisi'ne bakarken, hala kurmaya ve görmeye alışkın olduğumuz gibi görünüyor) PLUS
    • Yeni bir aygıtın sürücüsü “ses kartı veri yolu denetleyicisi”. Ayrıca, "Hi Def Ses denetleyicisi" veya benzer bir ad olarak adlandırıldığını da görebilirsiniz. (Aygıt Yöneticisi'ne baktığınızda, diğer kontrol cihazlarında listelendiğini göreceksiniz)

Hi Def Audio için Sürücüleri Yükleme
Microsoft, Ses yolu denetleyicisi için varsayılan bir Windows sürücüsü eklemeye karar verdi. Ses kartı satıcılarının daha sonra bir seçeneği olduğunu düşündüler:
==> a) Hi Def Ses denetleyicisi için Windows varsayılan sürücüsünü kullanın ve yalnızca kendi ses kartı sürücülerini sağlayın veya
==> b) Kendi Hi Def Ses denetleyicisini yazın. Kullanıcının çalıştırdığı sürücü yükleme dosyasına hem sürücüleri, hem de denetleyiciyi ve ses kartını içerirler.

Vista, sürücü kitaplığında önceden bulunan varsayılan sürücü ile piyasaya sürüldü. Ancak, Windows'un kurulu sürümleri (XP gibi) bir kullanıcının Microsoft güncelleştirmesini yüklemesini gerektirir
==> KB835221, XP SP1'e varsayılan sürücüyü eklemek için
==> KB888111, varsayılan sürücüyü XP SP2'ye eklemek için. KB888111 kurulmalıdır sonra KB835221 yüklendi
==> XP SP3: Güncelleme gerekmez. Varsayılan sürücü XP SP3'ün sürücü kitaplığında bulunur

Şu anki en iyi tahminim: Sorununuz bilgisayarınızdaki veri yolu denetleyicisi sürücüsü ile ilgili
SONRAKİ ŞEYLER YAPMALI
  1. Tüm sürücülerinizin ve sürüm numaralarınızın bir anlık görüntüsünü almak istiyorum
    ==> Yükleme ve çalıştırma DriverView
    ==> Açıldığında Düzenle-> Tümünü Seç, Edit-> Kopyala daha sonra bir Not Defteri dosyasına .txt dosyasına yapıştırın ve sonraki yayınınıza ekleyin
  2. Bu sırayla işleri kaldırın:
    • Öncelikle, açmalısın Denetim Masası-> Program Ekle / Kaldır, ses cihazlarını arayın ve bulunursa kaldırmak için Kaldır düğmesini tıklayın
    • Sonraki Aygıt Yöneticisi'ni kullanarak kaldırma. Ses kartını arayın ve ses yolu denetleyicisi sürücüleri. Tıklayın Görünüm-> Bağlantıya göre cihazlar. genişletmek ACPI PC ve alt bileşenleri görene kadar PCI Veri Yolu sonra genişlet PCI veri yolu de. Her iki cihazı da PCI Veri Yolu
      • Doğrudan PCI veri yolu altındaki öğeler arasında Yüksek Tanımlı Ses için Microsoft UAA Bus Sürücüsü ve
      • Ses kartınızı görmek için Hi Hi Def Ses denetleyicisini genişletin.
      • Bir aygıt sürücüsünün yüklü olup olmadığını görmek için her aygıtı kontrol edin. Rt sürücüyü seçmek için tıklayın sonra Kaldırma.
  3. Dell sürücüsünü tekrar yüklemeyi deneyin. Kurulduktan sonra, her iki sürücüyü de bulmak için yukarıdaki işlemi tekrarlayın. Bul onları? Her sürücüyü rt tıklayın, Özellikleri. Genel sekmesinde Aygıt Durumu'nu arayın. Çalıştığını veya bir sorun olduğunu gösteriyor mu?

Not: İndirdikten sonra Dell sürücü dosyasını açtım ve yükleyicinin ne yaptığına baktım. Önce Micorsoft KB835221'i yükler sadece (diğer MS KB değil). Hala bir sorununuz varsa, hala yapacak başka şeyler olduğu için bana bildirin
K

kimsland

Yukarıdaki bilgileri bilgi başvurusu için kaydettim (mükemmel görünüyor): grinthumb
Bu kısım beni en çok ilgilendiren şey:
# DAHA
# “Ses kartı veri yolu denetleyicisi” adı verilen yeni bir aygıt sürücüsü. Ayrıca, "Hi Def Ses denetleyicisi" veya benzer bir ad olarak adlandırıldığını da görebilirsiniz. (Aygıt Yöneticisi'ne baktığınızda, diğer kontrol cihazlarında listelendiğini göreceksiniz)
Lütfen LookinAround'un isteğini "SONRAKİ ŞEYLER YAPMALI"
LookinAround

LookinAround

Teşekkürler :)

ve dipnot: DriverSweeper. Zaten bildiğiniz, ancak diğerleri için açık olabileceğiniz bazı ek bilgiler

1. Bu aracı hiç kullanmadım ama daha önce okumuştum ve mükemmel bir araç gibi görünüyor
2. Ancak, not etmek önemlidir
==> a) Yalnızca şu anda NVIDIA (Ekran ve Yonga Seti), ATI (Ekran), Yaratıcı (Ses), Ageia (PhysX), MMouse ve Realtek (Ses) olan desteklenen sürücüleri temizler.
==> b) Ayrıca, Hi Def Audio Bus denetleyici sürücülerine de dokunmaz (bazı dikkatlere ihtiyaç duyarlarsa)
TridentCrash

TridentCrash

LookinAround şöyle dedi:
Ah-HA !! Şüphelendiğim gibi!

Sonraki açıklarım (altında SORUN AÇIKLAMASI) merak ediyorsanız (ve bu konuyu okuyan ve benzer belirtiler nedeniyle bulabilecek başka birinin yararına). Ve elbette, hala ihtiyacımız var to kanıtlamak sorunu çözebiliriz! Bunun için altına bakın SONRAKİ ŞEYLER YAPMALI altında)

SORUN AÇIKLAMASI
Yüksek Tanımlı Ses ve AC’97 ses kartları
Sende var Yüksek Tanımlı Ses Dell'inize takılı ses kartı
==> Yüksek Tanımlı Ses ses kartları için en yeni standarttır. Dijital teknolojiyi kullanır
==> AC'97 ses kartları için orijinal standardın adıdır. Analog teknoloji kullandı

AC Def97 vs AC’97 Sürücüler
  • AC’97 ses kartları bir ses kartı sürücüsü gerektirir ve hepimizin aradığı şey budur
  • Hi Def Ses ses kartları İKİ sürücü gerektirir (Hi Def Ses standardının tanımına göre!) Standart şunları gerektirir:
    • Ses kartı sürücüsü (Aygıt Yöneticisi'ne bakarken, hala kurmaya ve görmeye alışkın olduğumuz gibi görünüyor) PLUS
    • Yeni bir aygıtın sürücüsü “ses kartı veri yolu denetleyicisi”. Ayrıca, "Hi Def Ses denetleyicisi" veya benzer bir ad olarak adlandırıldığını da görebilirsiniz. (Aygıt Yöneticisi'ne baktığınızda, diğer kontrol cihazlarında listelendiğini göreceksiniz)

Hi Def Audio için Sürücüleri Yükleme
Microsoft, Ses yolu denetleyicisi için varsayılan bir Windows sürücüsü eklemeye karar verdi. Ses kartı satıcılarının daha sonra bir seçeneği olduğunu düşündüler:
==> a) Hi Def Ses denetleyicisi için Windows varsayılan sürücüsünü kullanın ve yalnızca kendi ses kartı sürücülerini sağlayın veya
==> b) Kendi Hi Def Ses denetleyicisini yazın. Kullanıcının çalıştırdığı sürücü yükleme dosyasına hem sürücüleri, hem de denetleyiciyi ve ses kartını içerirler.

Vista, sürücü kitaplığında önceden bulunan varsayılan sürücü ile piyasaya sürüldü. Ancak, Windows'un kurulu sürümleri (XP gibi) bir kullanıcının Microsoft güncelleştirmesini yüklemesini gerektirir
==> KB835221, XP SP1'e varsayılan sürücüyü eklemek için
==> KB888111, varsayılan sürücüyü XP SP2'ye eklemek için. KB888111 kurulmalıdır sonra KB835221 yüklendi
==> XP SP3: Güncelleme gerekmez. Varsayılan sürücü XP SP3'ün sürücü kitaplığında bulunur

Şu anki en iyi tahminim: Sorununuz bilgisayarınızdaki veri yolu denetleyicisi sürücüsü ile ilgili
SONRAKİ ŞEYLER YAPMALI
  1. Tüm sürücülerinizin ve sürüm numaralarınızın bir anlık görüntüsünü almak istiyorum
    ==> Yükleme ve çalıştırma DriverView
    ==> Açıldığında Düzenle-> Tümünü Seç, Edit-> Kopyala daha sonra bir Not Defteri dosyasına .txt dosyasına yapıştırın ve sonraki yayınınıza ekleyin
  2. Bu sırayla işleri kaldırın:
    • Öncelikle, açmalısın Denetim Masası-> Program Ekle / Kaldır, ses cihazlarını arayın ve bulunursa kaldırmak için Kaldır düğmesini tıklayın
    • Sonraki Aygıt Yöneticisi'ni kullanarak kaldırma. Ses kartını arayın ve ses yolu denetleyicisi sürücüleri. Tıklayın Görünüm-> Bağlantıya göre cihazlar. genişletmek ACPI PC ve alt bileşenleri görene kadar PCI Veri Yolu sonra genişlet PCI veri yolu de. Her iki cihazı da PCI Veri Yolu
      • Doğrudan PCI veri yolu altındaki öğeler arasında Yüksek Tanımlı Ses için Microsoft UAA Bus Sürücüsü ve
      • Ses kartınızı görmek için Hi Hi Def Ses denetleyicisini genişletin.
      • Bir aygıt sürücüsünün yüklü olup olmadığını görmek için her aygıtı kontrol edin. Rt sürücüyü seçmek için tıklayın sonra Kaldırma.
  3. Dell sürücüsünü tekrar yüklemeyi deneyin. Kurulduktan sonra, her iki sürücüyü de bulmak için yukarıdaki işlemi tekrarlayın. Bul onları? Her sürücüyü rt tıklayın, Özellikleri. Genel sekmesinde Aygıt Durumu'nu arayın. Çalıştığını veya bir sorun olduğunu gösteriyor mu?

Not: İndirdikten sonra Dell sürücü dosyasını açtım ve yükleyicinin ne yaptığına baktım. Önce Micorsoft KB835221'i yükler sadece (diğer MS KB değil). Hala bir sorununuz varsa, hala yapacak başka şeyler olduğu için bana bildirin
Sürücülerin eksik veya bozuk olduğunu söylüyor ...?
LookinAround

LookinAround

TAMAM. hadi bazı şeyleri gözden geçirelim

1. sadece bir fyi / istek: Bir cevap gönderirken lütfen Yanıt Gönder düğmesini vs. Alıntı düğmelerini aşağıdaki gibi kullanın:
- Alıntı: Yalnızca yanıtladığınız eski gönderiye göndermede yardımcı olduğunu düşünüyorsanız (önceki tüm metnin eklendiğini ve tekrarlandığını gördüğünüz gibi)
- Cevap Gönder: Sadece bir yanıt göndermek için (bu düğmenin çoğu yanıt için genellikle yeterli olduğunu unutmayın)
2. Lütfen talimatlara uymaya ve bunları takip etmeye dikkat edin verilen sırayla ya da yardım etmeye çalışmanın bir anlamı yok. Adım # 1, bir şeyi kaldırmadan ÖNCE sürücülerinizin nasıl bir görüntüsünü alacağınızı ve anlattığınızı söyledi (bu, rapor dosyasını göndermediğiniz için şimdi imkansızdır, bu yüzden hiç bir tane oluşturmadığınızı varsayalım)
3. Belirtilen BOTH cihazları kontrol ettiğinizi ve BOTH cihazları mevcut veya bozuk durumunu bildirdiğinizi belirtiyor musunuz? Yoksa bu sadece bir cihaz için miydi?
4. Aygıt yüklemesini yeniden düzenlerseniz (daha sonra Aygıt Yöneticisi'ni kullanırken bozuk aygıt durumuna neden olur), gerçek yükleme sırasında BAZI hata mesajı türünü geri almış olmanız gerektiğini düşündüğüm için önemli bilgileri dışarıda bırakıyorsunuz. Sorunları yaratan bir şey yaptığınızda sorunlar ve hata mesajları hakkında bazı bilgiler en yararlı olacaktır

Bu yüzden lütfen talimat verirken size vermeye çalıştığım gibi yanıt verirken aynı ayrıntıyı sağlamaya çalışın
TridentCrash

TridentCrash

Resim için üzgünüm. babam net kapattı ve ben hala ne rembered ile gitti bu yüzden bu sayfayı hala yoktu.
Ben sürücüleri (her ikisi de) tıklayın ve onun düz dışarı sürücü eksik veya bozuk diyor ... ben benim comp yeniden ve cihaz yöneticisine geri geldiğinde 10 yeni ses cihazları gibi yüklü olduğunu söyledi. çekirdek ses gibi şeyler söylüyorlar.
bir şeyi her kaldırışımda cihaz yöneticisine yeniden görünmeye devam ediyor. Peki pic yapmak hala mümkün çünkü hiçbir şey pernament gibi görünmüyor?
LookinAround

LookinAround

Ben sürücüleri (her ikisi de) tıklayın ve onun düz dışarı sürücü eksik veya bozuk diyor ... benim comp yeniden ve cihaz yöneticisine geri geldiğinde 10 yeni ses cihazları gibi yüklü olduğunu söyledi. çekirdek ses gibi şeyler söylüyorlar.
Şimdi ne demek istediğimi anlıyorum; Talimatlarımı değiştirmem gerekiyor (hatam).

Ve bir fyi olarak, böyle birlikte çalışırsak ve birbirimizi anladığımızdan emin olursak, bunu çözme şansı olduğunu düşünüyorum. (gerekli talimatların değişimini anlamama yardımcı oldu.) Muhtemelen yeni talimatlar yarına kadar tho.

Ama ne gördüğünüzü / neden gördüğünüzü açıklayayım

Aygıt Yöneticisi'ni açın ve Bağlantıya Göre Görüntülemeyi Görüntüle olarak değiştirin ve bu gönderiye ekli resim gibi bir şey göreceksiniz (Resmi indirin ve sonra resmi görüntüleyebilirsiniz)
- Görünüm Menüsünün Bağlantıya Göre Cihazın belirtildiğini de gösterdiğini unutmayın
- Örnek bilgisayarımda görünen 2 ses cihazına dikkat edin: Hi Def Ses cihazı fotoğrafın alt tarafına doğru ve o bilgisayar için SoundMax HD Ses onun altında

Bir aygıta sağ tıklayıp Kaldır, it NİYET kaybolmak (en azından an!) fakat DO DEĞİL HENÜZ YENİDEN BAŞLATIN!

- Önce rt tıklayın ve ses kartını kaldırın. Şu an kayboluyor, değil mi? Yeniden başlatmayın.
- Ardından, High Def Audio cihazına sağ tıklayın ve kaldırın. Şimdilik kayboluyor, değil mi? Yeniden başlatma

Çünkü yeniden başlattığınızda, Windows donanıma bağlı aygıtları yeniden algılar önyüklemede (Not donanımı tespit etme sürücülere ihtiyaç duymaz. Ses donanımınız, sürücünün var olup olmadığını algılar!). Yeniden belirlendikten sonra, cihaz tekrar görünür ve elbette hiçbir sürücü söylemez

Şimdi bazı şeyleri tekrar kontrol edip yarın size geri dönerken bilgisayarınızı yeniden başlatabilir ve kullanabilirsiniz!

Ekler

• shot6.jpg
    shot6.jpg
    92,4 KB İzlenme: 17
TridentCrash

TridentCrash

Tamam bilgi için teşekkürler. İstediğiniz her şeyi yaptım ve yeniden başlatmadan önce daha fazla yönlendirme için bekleyeceğim, böylece bazı garip nedenlerden dolayı bilgisayarımı karıştırmamak için ...
LookinAround

LookinAround

ah. tamam şimdi yeniden başlatmak ve sonraki talimatları beklerken bilgisayarınızı kullanmak için.

Üzgünüm, net olmasaydı. Ben sadece önceki cihazda "cihaz kaldırma / cihaz kaybolur / cihaz yeniden görünür" gösteri üzerinden götürürken yeniden başlatmak için değil demekti
TridentCrash

TridentCrash

Ah tamam. Şimdi bilgisayarımı yeniden başlattım ve cihaz yöneticisi altında Yüksek Tanımlı Ses için Microsoft UAA Bus Sürücüsü (kaldırdıktan sonra yeniden ortaya çıktı) altında bir SigmaTel High Def udio CODEC var diyor. Bilinmeyen bir deice mi? sigmaltel üzerinde küçük bir sarı ünlem işareti var mı?
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• B
    PSA: Disk çürümesine neden olmadan eski yedekleri kurtar
  • Rhythmattic
    Intel 7nm gecikmeyle sınıf davasıyla karşı karşıya
  • N
    Bill Gates, Elon Musk'un Coronavirus yorumlarını kendisine saklaması gerektiğini düşünüyor
  • G
    Daha fazla yayıncının yeni nesil konsol oyunlarında bir fiyat artışı düşündüğü bildiriliyor
  • Kuantum fiziği
    Xbox X Serisi mi yoksa PS5 mi? Gabe Newell Microsoft'un makinesini tercih ediyor
  • MaxSmarties
    Açıklayıcı: Tensör Çekirdekleri Nelerdir?
  • Kızgın
    Görüş: Değişen yarı iletken kumlar
  • Bp968
    Huawei, Eylül ayından sonra TSMC yongaları almayacak