• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

Skyryse gökyüzünde bir metro sistemi öngörüyor

Shawn Knight

TECH HABERLER Personel
Personel

Otonom helikopter girişimi Skyryse, adını kişisel taşımacılığın geleceği ile ilgili sorumluluğu yönlendirmekle ilgilenen şirketlerin şapkasına attı.

Salı günü, başlangıçta Luna otonom helikopter platformu için bir tanıtım videosu paylaştı. Otonom uçan arabalar veya sadece elektrikle çalışan diğer şirketlerin aksine, Skyryse mevcut helikopterlerle çalışır - bu durumda, değiştirilmiş bir Robinson R44.

Şirkete göre Luna, uçuş dinamiklerini bir insan pilottan daha doğru ve hızlı bir şekilde yönetebiliyor.

Bu çok doğru olsa da, platformun bir araba için özerk bir sürüş sistemine kıyasla büyük bir dezavantajı var. Bir arabada bir şeyler ters giderse, kullanıcılar sadece kontrolü ele geçirebilir, çünkü… pek çok kişi araba kullanmayı bilir. Yerden binlerce fit uzakta olduğunuzda bir helikopterde bir aksilik varsa, her şey yolunda gitmeyecektir.

Herkes uçan arabaların / küçük helikopterlerin / büyük dronların inandığımız kadar çekici veya güvenli olacağına inanmıyor. Tesla ve SpaceX ile birlikte bir tünel inşaat şirketi işleten Elon Musk, vurgulanmış Mayıs 2018'de The Boring Company için halka açık bir bilgilendirme oturumu sırasında uçan araçların potansiyel gürültü kirliliği ve güvenlik tehlikeleri.

Masthead kredisi CNBC

Kalıcı bağlantı.

Al Amca

TS Evangelist
LOL .... aslında "gelecekteki" uçan araçlar daha az hareketli parça = daha az bakım, daha az arıza ve daha fazla güvenilirlik gerektiren elektrikli, ... pilleri olduğu sürece!

captaincranky

TEKNİK HABERLER Bağımlı
Herkes uçan arabaların / küçük helikopterlerin / büyük dronların inandığımız kadar çekici veya güvenli olacağına inanmıyor. Tesla ve SpaceX ile birlikte bir tünel inşaat şirketi işleten Elon Musk, /news/74704-elon-musk-holds-public-information-session-regarding-boring.htmlMayıs 2018'de The Boring Company için halka açık bir bilgilendirme oturumu sırasında uçan araçların ortaya çıkardığı potansiyel gürültü kirliliği ve güvenlik tehlikeleri vurgulandı .
Elon Musk bu girişimi yapan insanlardan daha anlamlı olmaya başladığında, projenin bir aldatmaca olduğunu biliyorsunuz.

Yaşadığım şehirde, bir sıra evin ortalama cephesi, bu rotor bıçaklarının açıklığından daha kısadır.

Özel konutlar, çatıda bir "helipad" desteklemek için yeterli güçle inşa edilmemiştir.

Çok katlı apartmanlarda yaşayan insanlar ne yapar?

Ortalama banliyö evinin bu mekanizmalardan birini park etmesi gerekenden daha fazla avlu alanına ihtiyacınız olacak.

Başka bir deyişle, bunlardan birkaçını uber zengine satabilirler ve devasa arazileri devriye gezecek insanlara satabilirler, ancak geri kalanımız sadece "George Jetson olmanın paranoyak sanrıları" na sahipler.

Vrmithrax

TECH HABERLER Paladin
Bence anahtar, planlarını anlamak için bir “metro” ya benzetmeleridir. Uber ve benzerleri tarafından desteklenenler de dahil olmak üzere, bu konuda zaten çalışan birkaç şirketten farklı değildir. Bu durumda, yeni bir araç türünü yeniden keşfetmek yerine mevcut helikopter makinelerinden faydalanmak istiyorlar.

İnsanlar bunları araba yollarına, ev çatılarına, vb. İniş yapmayacaklar. Bunlar, sabit noktalara hizmet eden araçlar, özellikle uçan bir aracın gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış olan alma / bırakma noktaları olacak. Bir metro gibi sadece fiziksel duraklar var. Ancak, bu uçan taksi türlerinde, doğrusal ilerleme ile sıkışıp kalmazsınız, herhangi bir istasyondan başka bir istasyona atlayabilirsiniz.

Konsept mantıklı, ancak maliyetlerin genel bir tüketici uygulaması olacağı düşüncesiyle zorlanıyorum. En azından, çok uzun bir süre değil, kapsama alanlarını doyuran çok sayıda rakip işletme ile çok daha yaygın bir hizmet haline gelene kadar. O zamana kadar, bunun çoğunlukla daha zengin nüfus için olacağına katılıyorum.

captaincranky

TEKNİK HABERLER Bağımlı
Bence anahtar, planlarını anlamak için bir “metro” ya benzetmeleridir. Uber ve benzerleri tarafından desteklenenler de dahil olmak üzere, bu konuda zaten çalışan birkaç şirketten farklı değildir. Bu durumda, yeni bir araç türünü yeniden icat etmek yerine mevcut helikopter makinelerinden yararlanmak istiyorlar.
Gördüğüm gibi, "metro" benzetmesi, yatırımcıların sadece mümkün değil, aynı zamanda "köşede" olduğuna inandırmak için tasarlanmış bir fantezi

İnsanlar bunları araba yollarına, ev çatılarına, vb. İniş yapmayacaklar. Bunlar, sabit noktalara hizmet eden araçlar, özellikle uçan bir aracın gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış olan alma / bırakma noktaları olacak. Bir metro gibi sadece fiziksel duraklar var. Ancak, bu uçan taksi türlerinde, doğrusal ilerleme ile sıkışıp kalmazsınız, herhangi bir istasyondan başka bir istasyona atlayabilirsiniz.
Peki, bunu toplu taşımayla veya bir havayoluyla karşılaştıracaksanız, birisinin seyahat ettiği bir mil ile taşınan kilo başına maliyeti bulması gerekir. Bunların yalnızca bir seferde birkaç kişiyi taşıyabilen küçük araçlar olacağını tahmin ettiğimiz için mil başına maliyet önemli ölçüde artmaktadır.

Konsept mantıklı, ancak maliyetlerin genel bir tüketici uygulaması olacağı düşüncesiyle zorlanıyorum. En azından, çok uzun bir süre değil, kapsama alanlarını doyuran çok sayıda rakip işletme ile çok daha yaygın bir hizmet haline gelene kadar. O zamana kadar, bunun çoğunlukla daha zengin nüfus için olacağına katılıyorum.
Hafif bir uçağa sahip olmak muhtemelen bir kişinin sahip olabileceği en pahalı hobidir. Elektrik gücü işletme maliyetlerini düşürür mü? Muhtemelen daha fazla. Ama birisi daha yüksek enerji yoğunluğu ve daha hızlı şarj pilleri gelene kadar, bu bir boru rüyası ve aslında "suda ölü" veya daha doğru bir şekilde "yerde ölü".

Boeing'i seven şirketlerin neden "uçan arabalar" ile uğraştığını anlıyorum ve bu büyük bir vergi yazımının iki avantajlı faydası için (Trump'ı kendi olarak iddia etmeyi gururlandıracak biri) ve diğeri , tanıtım, tanıtım, tanıtım. Halkın zihnini 737 felaketinden çıkarmak için her şey.

Bence bir "hava metro sistemi" (olabildiğince ocymoronic), "Star Citizen" in yolunu bulması gerekiyor ve Roberts 50 milyon kadar daha salladığında, bir büyük kadar ucuz.

"Bak, gökyüzüne, bir kuş, bir uçak, hayır bir metro arabası"! (Eğer sapmamı yakalarsan).