• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Topluluk
  • TECH HABERLER Haberler ve Yorumlar
  • Bugünün Mesajları

Samsung, "asla ölmeyen" yeni PCIe 4.0 SSD'leri tanıttı

• Konuyu Başlatan midian182
  • Başlangıç ​​tarihi
midian182

midian182

TECH HABER Editörü
Personel

Samsung’un PM1733 ve PM1735 serileri, HHHL (kart tipi) ve 2,5 inç U.2 formatlarını kapsayan 19 farklı modelle geliyor. Sunucularda ve veri merkezlerinde kullanılmak üzere tasarlanan depolama alanları 0,8 TB'tan 30,72 TB'a kadar geniş bir yelpazeye kadar değişir.

AMD'nin Ryzen 3000 serisi işlemcilerinin ve X570 platformunun gelişinden bu yana PCIe 4.0 standardının etrafında çok sayıda vızıltı var. Gigabayt ve Sabrent devasa bant genişliğinden faydalanan yıldırım hızında SSD'ler sunar.

Samsung’un yeni SSD'leri ayrıca 3.800MB / s sıralı yazma hızlarına ulaşmalarını sağlayan PCIe 4.0 kullanıyor. Sıralı okumalar daha da etkileyici: U.2 sürücüler için 6.400MB / s ve kart tipi sürümler için 8.000MB / s.

Ancak bu sürücülerin en ilgi çekici özelliği 'yerinde başarısız' (FIP) yazılımları olabilir. SSD'de hatalı NAND yongalarını tespit ederek, herhangi bir hasar olup olmadığını tarayarak ve ardından verileri çalışma yongalarına taşıyarak çalışır. Bu, yonga düzeyinde hatalar meydana geldiğinde bile normal işlemlerin devam edebileceği anlamına gelir ve Samsung'un “asla ölmeyen bir SSD” dediği şeyi etkinleştirir. Sürücüler “beş yıllık bir süre boyunca günde bir veya üç sürücü yazısının (DWPD) dayanıklılığını da sağlıyor.”

Sürücüler, Samsung'un sanallaştırma teknolojisiyle birlikte gelir ve tek bir SSD'nin maksimum 64 daha küçük SSD'ye bölünmesine izin vererek birden fazla kullanıcı için sanal çalışma alanları sağlar. Ayrıca üstün veri güvenilirliği sağlamak için makine öğrenme teknolojisine sahiptir.

Samsung, yeni PCIe Gen4 SSD serisinin fiyatını veya kullanılabilirliğini henüz açıklamadı.

Kalıcı bağlantı.

Al Amca

Al Amca

TS Evangelist
"Samsung, yeni PCIe Gen4 SSD serisinin fiyatını veya kullanılabilirliğini hiç açıklamadı"

"Vaporware" terimi buna benziyor ... en azından şimdilik .....
K

kira setsu

TS Manyak
Al Amca şöyle dedi:
"Samsung, yeni PCIe Gen4 SSD serisinin fiyatını veya kullanılabilirliğini hiç açıklamadı"

sadece bu makaleyi okuyan ortalama bir kişinin onları karşılayamayacağı anlamına gelir.

bu tekniğe saygı duyduğum bir şekilde, teknoloji harika görünüyor, kol ve bacağa mal olduklarını bilerek makalenin iç karartıcı ve gölgede kalmasını sağlayacak.
  • Sevmek
Tepkiler: Gahl1k ve ZipperBoi
T

timespacematter

TS Çaylak
Şimdi, bu bebeklerden birini satın alacak kadar uzun yaşayıp yaşamadığımı görelim (tüketici bazında)
VitalyT

VitalyT

Russ Yenilemek
TECH HABERLER Elite
Katı hal sürücüleri söz konusu olduğunda zaten pazar liderlerinden biri olan Samsung, üst sıralardaki konumunu güçlendirebilir
Doğru değil. Samsung yerini kaybediyor ve hızlı. Gibi yeni ürünler Sabrent M.2 piyasaya gerçek hızlı götürmek. PCI-Express 4.0 için 2 TB M.2'yi sadece 400 $ karşılığında, üstün performans ve incelemelerle sunan, Samsung'un altında çok daha pahalı ürünler sunan zemini sallıyor.
hahahanoobs

hahahanoobs

TS Evangelist
kira setsu dedi:
Al Amca şöyle dedi:

sadece bu makaleyi okuyan ortalama bir kişinin onları karşılayamayacağı anlamına gelir.

bu tekniğe saygı duyduğum bir şekilde, teknoloji harika görünüyor, kol ve bacağa mal olduklarını bilerek makalenin iç karartıcı ve gölgede kalmasını sağlayacak.
Ortalama tüketiciler için sürücüler yok ....
  • Sevmek
Tepkiler: ZipperBoi
Kuantum fiziği

Kuantum fiziği

TS Evangelist
HDD'yi işletim sistemim, oyun ve video düzenleme için Crucial SSD lehine tamamen terk ettim.
Halen kullandığım tek HDD yedeklemeler ve Ağ erişim Sunucumda.

Tüm sunucuların SSD ve HDD'nin tamamen kullanımdan kaldırıldığı yılları dört gözle bekliyorum.
Ravalo

Ravalo

TS Bağımlısı
Al Amca şöyle dedi:

"Vaporware" yerine "vaporwave" okudum lol
Y

hatırlıyorum

TS Çaylak
Samsung: "Asla ölmeyen" yeni SSD'lerimiz

LinusTechTips'ten Linus: "İşte, biramı tut!"
  • Sevmek
Tepkiler: Gahl1k, H3llion ve Omid Sabah
A

AcquaCow

TS Çaylak
Bu "yerinde başarısızlık" yeni bir şey değil, Fusion-io bunu 10 yıl önce yapıyordu ...
thelatestmodel

thelatestmodel

TS Bağımlısı
Al Amca şöyle dedi:

Birisinin vaporware teriminin tanımını okuması gerekiyor gibi görünüyor.

Fiyatı veya piyasaya çıkış tarihi olmayan bir ürün bu ürünü buharlaştırmaz.

Kaçırılan yayınlanma tarihleri ​​ve üreticiden bilgi eksikliği, insanların varlığından şüphe etmeye başlamasına neden olur. Bunun burada geçerli olduğunu düşünmüyorum.
  • Sevmek
Tepkiler: H3llion, Silvernine ve Darth Shiv
p51d007

p51d007

TS Evangelist
"Asla Asla Deme" adlı eski bir James Bond filmi (aslında bir remake) vardı.
Hey Sammy ... Not telefonunun pil sorununu hatýrlýyor musun?
Darth Shiv

Darth Shiv

TS Evangelist
VitalyT dedi:
Katı hal sürücüleri söz konusu olduğunda zaten pazar liderlerinden biri olan Samsung, üst sıralardaki konumunu güçlendirebilir
Doğru değil. Samsung yerini kaybediyor ve hızlı. Gibi yeni ürünler Sabrent M.2 piyasaya gerçek hızlı götürmek. PCI-Express 4.0 için 2 TB M.2'yi sadece 400 $ karşılığında, üstün performans ve incelemelerle sunan, Samsung'un altında çok daha pahalı ürünler sunan zemini sallıyor.
Harika bir pazarlama puf parçası gibi geliyor. Sabrent, Samsung'un sahip olduğu pazar testine sahip değil. Köklü kanıtlanmış bir lidere karşı pazara yeni gelenler mi? Onlar beni dikkate değer ikna yakın herhangi bir yere gelmek için büyük OEM sözleşmeleri gibi bir şey gerekir.
Darth Shiv

Darth Shiv

TS Evangelist
thelatestmodel dedi:
Al Amca şöyle dedi:

Birisinin vaporware teriminin tanımını okuması gerekiyor gibi görünüyor.

Fiyatı veya piyasaya çıkış tarihi olmayan bir ürün bu ürünü buharlaştırmaz.

Kaçırılan yayınlanma tarihleri ​​ve üreticiden bilgi eksikliği, insanların varlığından şüphe etmeye başlamasına neden olur. Bunun burada geçerli olduğunu düşünmüyorum.
Yep'in iyi bir geçmişine sahip iyi kurulmuş bir oyuncunun yeni teklifine uzaktan yakın ürünlere sahip olması ve özellikle bugüne kadar SSD aşınma dayanıklılığı hakkında en küçük miktarı bile bilmiyorsanız, iddialarının gerçekte ne anlama geldiğini biliyorsunuz. Bu, sürücünün pratik ömrü için, kullanıcıların% 99'unun onu yıpratmayacağı anlamına gelir. Mevcut ev kullanıcı yükleri ve hatta çoğu ticari yük ile mümkün değildir. Test etmek için gereken yazı miktarı süper ağır özel bir yüktür.

Yani evet bu uzaktan buharlı yazılım olmaya yakın değil. Tek büyük değişimleri yazılım!
C

Crash3102

TS Çaylak
2 artı yıl gibi Intel 10nm işlemcilere söz verdi ve herkesin geçmesi çok uzun sürdü, sonra satın almaya karar verdikten sonra fiyatlandırmaya karar verin, bu kadar çok neden tüketicilerin her 2. nesil CPU Intel kuvvetinin soket takasını içermediğini kesinlikle merak etmeyin "vaporware" gibi görünüyor mavi takım koydukları politika gibi
Penn

Penn

TS Manyak
"Samsung," asla ölmeyen "yeni PCIe 4.0 SSD'leri tanıttı"

Bu ürün piyasaya sunulduğunda 12+ sayfalık ince baskı ve feragatnameleri görmek istiyorum.
Xxtankmasterx

Xxtankmasterx

TS Çaylak
Yodaman şunları söyledi:
Samsung: "Asla ölmeyen" yeni SSD'lerimiz

LinusTechTips'ten Linus: "İşte, biramı tut!"
Sonra Linus Samsung'a bira vermek için uzanır. Bunu yaparken SSD'yi standından uzaklaştırır ve fakir SSD milyonlarca parçaya ayrılır.
cliffordcooley

cliffordcooley

TS Redneck
Ölmek ve öldürülmek arasında bir fark vardır. Asla ölmek, yok edilemeyeceği anlamına gelmez.
R

Roger Wilco

TS Çaylak
Bu yüzden ölüyorlar, ama Samsung bu sefer yüzünüze yalan söylemeye karar veriyor .... Hmmmmm
Adhmuz

Adhmuz

TECH HABERLER Paladin
"asla ölmez" ama muhtemelen 5 yıl garantilidir ...

Komik olan şey aslında NAND'ın kaçınılmaz olarak başarısız olacağını ve verilerin meydana gelen kayıplardan korunmak için geriye dönük olarak taşınacağını itiraf ediyor, bu güzel bir özellik, ama bu NAND'ın hala öleceği anlamına geliyor ... Sanırım onları asla "asla" veri kaybetmek "olacaktı.
M

Markoni35

TS Manyak
Titanik "batmaz gemi" olarak adlandırıldı.
  • Sevmek
Tepkiler: Boilerhog146, Gahl1k ve Decodertech
winston444

winston444

TS Çaylak
Eskiden bize teknoloji yazarlarının birkaç öğleden sonra mühendislerle buluşmasını, "Bu mümkün mü? Bunun işe yarayacağını mı düşünüyorsun" senaryolarını bulmasını sağlayacak bir şirkette çalışıyordum. Sonra mühendisler başlarını kaşıyorlardı, "Peki, teorik olarak, neden olmasın. O zaman ticaret fuarlarına gitmekle görevlendirildim: "Hızlara kadar söz verebiliriz."
  • Sevmek
Tepkiler: Gahl1k ve Roger Wilco
Boilerhog146

Boilerhog146

TS Evangelist
Markoni35 şunları söyledi:
Titanik "batmaz gemi" olarak adlandırıldı.
İşte. Buzdağımı tut.

Titanik var [Newfie]. Burada hala dibinde dinleniyor.
  • Sevmek
Tepkiler: Decodertech
D

Decodertech

TS Çaylak
PCIe 4.0 SSD'nin acımasından birini karşılayabilen insanlar için hala kötü, sadece bir yuva var ve zaten bir grafik kartı tarafından kullanılıyor. Üzgün :(
Vulcanproject

Vulcanproject

TS Evangelist
Samsung, uzun süredir SSD'lerde liderlik yapıyor ve her zaman önyükleme sürücüleri için onlara gittim. Güvenilirlik, itibar, performans.

Ancak bu aşamada maliyet nedeniyle başka bir şeye geçmeyi düşünüyorum. Crucial, Intel ve Sabrent'in çizgileri gerçekten çekici. Phison'ın kontrolörleri çok iyi. Evet, daha yavaşlar, hayır onların uzun süre dayanmasını beklemiyorum ama her iki faktörün de bu kadar önemli olmadığı bir noktaya geliyoruz.

Zaten ortalama bir tüketici için değil.

Yani 'yavaş' düzgün bir PCIe sürücüsü bile o kadar hızlı ki pratik bir seviyede onları ayırmak için zorlanıyorsunuz ve dayanıklılıkları o kadar iyi ki, en kötüler muhtemelen 5 yıl sürecek. her neyse.

Gerçek dünya testlerine bakıyordum ve bu beni bu sonuca götürdü. 970 Evo Plus Samsung sürücülerinin beğenileri temelde oyun yükleme veya ortak görevlerden bir saniye uzakta kesildiğinde, ancak maliyetin rakip 'bütçe' sürücülerine karşı iki kat daha pahalı olduğu zaman.
Son düzenleme:
  • Sevmek
Tepkiler: Boilerhog146 ve Decodertech

Son Gönderiler

• voloree
    GeForce RTX 2070 Super ve Radeon RX 5700 XT: 37 Oyun Karşılaştırma
  • T
    F9, Red's Hydrogen One'ın iyi bir telefon olduğu paralel bir evrende var
  • A
    Bilgisayarıma virüs bulaştığında yardım et
  • Z
    Nintendo, bu yıl yeni Switch modellerinin olmayacağını doğruladı
  • captaincranky
    Microsoft, Windows 10'u son zamanlarda geliştirdiklerini bilmenizi istiyor
  • R
    Intel Core i9-10900K, 3DMark veritabanında 5.1GHz güçlendirme saati ile görüntülendi
  • captaincranky
    Avustralyalılar kıyamete dayanıklı Tesla Cybertruck'u isteyecekler
  • F
    Lenny telemarketers troll bir chatbot olduğunu