• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Bugünün Mesajları

Yönlendirici vs anahtar?

• Konuyu Başlatan yığın
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
M

yığın

Bir sunucu ve 18 bilgisayara kadar Windows tabanlı bir ağ kurmam gerekiyor. Bir yönlendirici veya anahtar almalı mıyım? Nasıl farklılar? Anlayacağınız gibi, ağ alanında rütbe yeni başlayan biriyim ... sorta. Fare kullanımında tam olarak uzmanlaştığımda, varsayılan olarak çalıştığım küçük perakende şirketi için BT gurusu oldum.

Kablolu 4 portlu bir netgear yönlendirici kurdum ve sorunsuz bir D-Link 8 port anahtarı ile genişlettim. Yeni ağın tüm yeni donanımları olacaktır.

Nasıl ilerleneceğine dair temel düzeyde herhangi bir şey çok takdir edilecektir.

Teşekkürler m
burkulma

burkulma

Bu soruyu cevaplarken ağınızı ne için ve nasıl kullandığınız çok önemlidir.

İlk şey anahtarlar ve yönlendiriciler iki farklı şey yapar. Yönlendiriciler, aşağıdaki teknolojilerle İnternet'e bir köprü (veya "ağ geçidi") görevi görür GECE ve genellikle DHCP tüm bilgisayarlarınız için ağ yapılandırmasını otomatik hale getirir. Güvenlik duvarları, filtreler, programlar ve daha fazlası gibi sağladıkları diğer bin şeyi de unutmayın. Nezaket dışında, çoğu ev ofisi yönlendiricisinde yerleşik bir hub veya anahtar size 4-5 bağlantı noktası veya benzeri verir ... Ancak 20 bağlantı noktası yönlendiricisi satın almak gerekli veya hatta tavsiye edilmez.

Anahtarlar çok temel ve oldukça aptal, ancak hub (daha tavsiye edilmez) daha verimli olmasına rağmen. Basitleştirilmiş, yaptıkları tek şey birlikte 'takmak'. Anahtarlar, İnternet trafiğini 'yönlendirmez' veya güvenlik duvarları sağlamaz vb.

İdeal olarak, birlikte çalışan bir yönlendiriciniz ve bir anahtarınız olmalıdır. İyi bir yönlendiriciye yatırım yapın - kaç bağlantı noktasına sahip olduğu önemli değildir. Yönlendirici, yönlendirme ve otomatik ağ yapılandırma öğelerini dikkate alacaktır. Sonra bol miktarda bağlantı noktasına sahip tek bir gigabit anahtarına yatırım yapın. 100mbps bugünlerde eski haber olduğu için Gigabit veya daha yüksek tercih edilecektir. Daha sonra Gigabit anahtarını satın almamanız için kendinizi tekmeleyebilirsiniz, ki bu muhtemelen biraz daha fazladır. :)

18 PC'de potansiyel çok fazla ağ trafiği oluşturmak için. Performans ve güvenilirlik önemliyse, bu 4 portlu Netgear yönlendiriciyi daha fazla ... işletme sınıfına yükselteceksiniz.

Sunucunuzu DHCP ve Internet yönlendirme hizmetleri gerçekleştirecek şekilde yapılandırarak yeni bir yönlendirici satın almanın bir alternatifi vardır. Ancak, güvenlik ve güvenilirlik açısından bunu caydırırdım. İnternet sunan ayrı bir sunucuya veya yönlendiriciye sahip olmak daha iyi olur. Bu esas olarak mevcut sunucunuzun kesintisiz olarak en iyi yaptığı şeyi yapabilmesi içindir - ki bu da muhtemelen dosyalara hizmet eder.

Özetle, benim görüşüm iyi bir yönlendirici almak, yeterli bağlantı noktaları ile iyi bir anahtar almak ve şu anda ne yapıyorsa sunucunuzu bırakarak sopa.
M

yığın

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Hızlı cevap için teşekkürler Rick. Ben de öyle düşündüm. Donanım hakkında herhangi bir öneriniz var mı?
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• Humza
    Alman elektrik şirketi, eBussy adında son derece modüler bir EV konseptini sergiliyor
  • gamerk2
    Amazon, Apple, Facebook ve Google CEO'ları savunmalarını önemli antitröstte hazırlıyorlar ...
  • AnirudhSingh
    Bilgisayarınızı Bir Programda Otomatik Olarak Açma
  • Kızgın
    Rite Aid, yüzlerce mağazasında yüz tanıma teknolojisini kullanıyor
  • Kuantum fiziği
    PSA: Disk çürümesine neden olmadan eski yedekleri kurtar
  • Kızgın
    Konami oyun bilgisayarları artık ön siparişe açık
  • Jaryn211
    Xbox X Serisi mi yoksa PS5 mi? Gabe Newell Microsoft'un makinesini tercih ediyor
  • BECKER
    S8 + ağ kilidi açma