• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Dizüstü ve Tabletler
  • Bugünün Mesajları

Dizüstü farenin sağ tıklama kısmı çalışmıyor

• Konuyu Başlatan Sheena314
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
S

Sheena314

TS Çaylak
Başlamak için bilgisayar bilgilerim:
İşlemci türü: AMD Athlon (tm) 64 X2 Çift çekirdekli işlemci tk-55 1.80 GHz

Rastgele erişimli hafıza: 2GB

Sabit Sürücü boyutu / boş alan:
Yerel Disk (c) - 83.1GB ücretsiz / 140GB
HP kurtarma - 1,80 GB ücretsiz / 8,42 GB
32 bit işletim sistemi

Kocam bugün gömülü farenin sağ tıklama bölümünün çalışmadığını söyledi.
Farenin sol tıklaması ve gezinme kısmı iyi çalışıyor.
Ve kopyalamak / yapıştırmak için kullanabileceğiniz kısayol tuşları olduğunu biliyorum, ancak bu sorunu düzeltmek için kendim yapabileceğim bir şey olup olmadığını bilmek ister misiniz? Bir virüs buna neden olamazdı, değil mi?

Bana verebileceğin yardımlar için teşekkür ederim.
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Önerebileceğim bir şey, Fare seçeneklerine (Başlat> Denetim Masası> Fare) gidin ve sol tıklamayı sağ tıklamayla değiştirin, bunun bir Yazılım sorunu olmadığından emin olun, şüpheliyim, ancak sadece emin olmak için .

Sol tıklamanın işlevini değiştirdiğinizde iyi çalışıyorsa, muhtemelen bozuk bir düğme olduğunu biliyorsunuz, başka bir şey yapamazsınız, daha sonra onarım için gönderebilirsiniz.
S

Sheena314

TS Çaylak
Evet, tıkladığım her üç ayda bir, işe yarıyor.
Tavsiyeni aldım ve solak fareye çevirdim ve sağ tıklama düğmesinin çalışmadığı sonucuna vardım. Belki orada bir şey sıkışmış.

Bu yüzden RadioShack'a gidip kablosuz fare satın alabilirim. Touchpad fareyi seviyorum, bu yüzden çalışmıyor olması çok kötü.

Edit: Yardımınız için teşekkür ederim.
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Sorun değil, mouse pad'inizin çalışmadığını emer. Yukarı tarafta sadece sağ tıklama ve u çoğu durumda kullanmaya devam ederseniz hala yararlıdır .. Ben denemek ve temizlemek için tavsiye etmem önce bir dizüstü bilgisayar ayırmadı sürece, dizüstü bilgisayarlar çok şey var vidalar ve bazen oldukça zor.
S

Sheena314

TS Çaylak
İyi bir nokta / ben bilgisayar ile bu deneyim değilim. Yaptığım en invaziv şey biraz RAM takmak.

Şimdi aniden normal gibi çalışıyor. Düğmenin altına girmek için çivimi kullandım ve sanırım bazı şeyler çıktı. Yani bu iyi.

Tekrar, yardımın için teşekkürler.
S

Sheena314

TS Çaylak
Bu konuyu yeniden açıyorum çünkü bu sorun yeniden ortaya çıktı. Mouse pad değil, başka bir sorun olduğundan eminim, çünkü 8 aşamalı taramayı çalıştırdıktan sonra iyi çalıştı, ama aniden tekrar çalışmayı durdurdu. Sorunun ne olduğunu görmek için çalıştırabileceğim bir program var mı, yoksa bu kartın virüs bölümünde mi olmalı?
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Harici bir fare ile gayet iyi çalışıyorsa, sürücüyü yeniden yüklemeyi deneyin. Bunu yapmak için:

Eğer sen Yapabilmek sağ tık
Sağ tık Benim bilgisayarım, git yönetme. Oradan tıklayın Aygıt Yöneticisi, git Fare ve diğer işaretleme aygıtları. Sağ tık, kaldırma. Bilgisayarı yeniden başlatın, kendini yeniden yüklemelidir. Bundan sonra düzgün çalışıp çalışmadığına bakın. Değilse, farenin Kontrol Panelinden ayarlara bakın ...

Eğer sen olamaz sağ tık
Başlat> Çalıştırma türü'ne gidin mmc enter tuşuna basın. Pencerenin üst tarafındaki simgesini tıklayın. Dosya, git Ek Bileşen Ekle / Kaldır. Tıklayın Ekle, seçin Aygıt Yöneticisi, için seçili kalmasını sağlayın Yerel Bilgisayar, Tıklayın Bitiş, Kapat, Ok. Şimdi Seçin Fare ve diğer işaretleme aygıtları, sağ tık, kaldırma, sonra bilgisayarı yeniden başlatın, yardımcı olup olmadığına bakın.

Bunun bir virüsle ilgili olduğuna inanıyorsanız, burada "düzgün" eğitim görmediğim ve bu forumlarda gerçekten izin verilmediğim için virüslere yardım edemem. Virüsleri ve enfeksiyonları bilgisayarlardan kaldırıyorum, ancak internette birine yardım ederken daha zor. Bir virüs olduğunu düşünüyorsanız, forumdaki uzmanlardan doğru yardım almak için lütfen Virüs bölümüne rapor verin. :)
S

Sheena314

TS Çaylak
Önerinizi denedim. Bir form yazarken imlecin atlamasına neden olsa da işe yaradı ya da bir süre çalıştı. Sürücüye güncelledim ve bir süre daha çalıştı, ama sonra tekrar çalışmaya dönmedi.
Bu yüzden sorunun ne olduğunu bilmiyorum.
Yardımın için minnettarım.
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Eh, ya sürücüler her zaman berbat, ya da dokunmatik yüzey kendisi de berbat .. Bu konuda yapabileceğiniz çok şey yok ... Çalışmayacaksınız duyduğuma üzüldüm :(
J

jameshendrix46

TS Çaylak
Mümkün, mobo altında kısa bir pim var
S

Sheena314

TS Çaylak
Bunu tekrar gündeme getirdiğim için üzgünüm, ama yine de bu sorunu yaşıyorum, ama bugün, sağ tıklama çalışmıyor sol tıklama çalışmıyor sorun geçti. Şimdi, sağ tıklama iyi çalışıyor.
Şimdi bunun bir virüs sorunu mu yoksa bazı ucube olayları mı olduğunu merak ediyorum. Sürücüyü güncellemeyi ve kaldırmayı denedim, ancak sorun hala devam ediyor.
Herhangi bir fikir büyük mutluluk duyacağız.
C

CAMusing

TS Meraklısı
Dizüstü bilgisayarın üreticisi ve model numarası nedir?

Belki de üreticinin web sitesinde güncellenmiş bir sürücü ve / veya bu konunun tartışılması var.
S

Sheena314

TS Çaylak
Bilgisayarımın sistem bilgileri bölümüne gittim ve sistem üreticisinin HP (Hewlett Packard) ve modelin HP Pavilion dv6500 Dizüstü Bilgisayar olduğunu söylüyor.

Sürücüyü güncellemeyi denedim ama işe yaramadı. Ayrıca sürücüyü yeniden yüklemeyi denedim, ama bu da işe yaramadı.
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Akla gelen sadece 2 şey, ya uygun kullanımını bozan fareye yakın küçük bir kısa devre olmasıdır, ancak bu durumda, dokunmatik tuşların yanı sıra her iki düğme ile de daha sık sorun yaşarsınız. kendisi ..

Başka bir tahmin, fare düğmelerinin altında, temas etmelerine izin vermeyen bir şey var ve daha fazla u bastığında / dizüstü bilgisayarı hareket ettirdiğinde, kırıktan, çalışmaya ve anahtarlama düğmelerine dönüşüyor .. Benim önerim A) Bir kutu basınçlı hava alın ve içine birkaç kez üfleyin .. Kutuyu yatırmamaya dikkat edin, dik tutun. Dikkatlice yapmak için, birisinin dizüstü bilgisayarı tutmasını sağlayın, böylece klavye Yukarı ve Aşağı açıdadır, böylece içine doğru basınçlı hava püskürtebilirsiniz.

Diğer öneri, paranız varsa, bir mağazaya getirin, bir dizüstü bilgisayar onarımına aşina olan ve dokunmatik yüzey tuşlarını kontrol etmelerini sağlayın .. Kendim birkaç dizüstü bilgisayara yırttım, eğer zor değiller onlarla biraz tecrübe edindiniz ve fiziksel, elektrik veya yazılım sorunu olup olmadığını hemen anlayabilmeleri gerekir.
S

Sheena314

TS Çaylak
Öneri için çok teşekkür ederim. Şansım olduğunda basınçlı hava alacağım ve bunun işe yarayıp yaramadığını görün.

Tekrar teşekkürler.
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Sorun değil, herhangi bir fark bulursanız rapor edin.
S

Sheena314

TS Çaylak
Bilgisayarımdaki aygıta gittim ve özellikler sekmesinde güncelleme sürücüsünü tıkladım. Daha sonra en son sürücünün yüklü olduğunu söyledi (Windows Vista Home Premium'um var).
Bunun yerine web sitesine gitmeli miyim?

Edit: Bu herhangi bir önemli bilgi sunuyor emin değilim, ama işte benim mevcut sürücü hakkında bilgi:
Sürücü Sağlayıcı: Synaptics
Sürücü Tarihi: 27.05.2010
Sürücü Sürümü: 15.0.17.4
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
Birkaç yorum

1. Ben sadece iplik eksik yani açık değil .. yani soracağım: Farklı bir fare denediniz mi ??

2. Windows veya donanım sorunu olup olmadığını anlamanın bir yolu, bir Knoppix CD'si oluşturun ve Knoppix'e (alternatif bir ücretsiz İşletim Sistemi) önyükleme yapın. Sol ve sağ fare tıklamaları işe yararsa, sorun muhtemelen Windows / yazılımınızdır.

Bu yayındaki 2. adıma bakın Bkz. [Post = 766270] Windows önyükleme yapmadığında klasörlerinizi / dosyalarınızı kurtarma [/ post]
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Sheena, doğru modeli bulmanın en iyi yolu: Dizüstü bilgisayarınızın alt kısmına bakın, aynı dv6500 numarasını göreceksiniz, ancak bundan sonra iki harfiniz olacak, benim durumumda Kanada modeli için CA, bu yüzden sizin satın aldığınız yere. Ardından, CAMusing'in yukarıda yayınladığı bağlantıya gidin ( HP Dizüstü Bilgisayar Modelleri 6500 ) doğru olanı seçin ve dokunmatik yüzey / fare sürücülerini indirin.

LookinAround'a katılıyorum, gerçekten yazılım veya donanım olup olmadığını kontrol etmek için bir önyükleme CD'si oluşturma konusunda iyi bir fikri var.
S

Sheena314

TS Çaylak
DV6500 tek başına, ancak ayrı bir sayı dv6607rs. Bu doğru mu?
Önyükleme CD'sine gelince, bu kolay bir şey mi?
LookinAround

LookinAround

Ex Tech Gözcü
Evet. Adım adım Rehber'de bulunur. Ancak herhangi bir soru sormaktan çekinmeyin (ilk kez indirip büyük bir ISO dosyasını yazdıysanız, bazılarınız olabilir)

PLUS .. Windows'un önyükleme yapamaması ve dosyalarınızı kopyalamak (veya donanımınızı farklı bir işletim sistemi altında tekrar test etmek istiyorsanız) için mükemmel bir kurtarma CD'sidir.
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Evet, dv6607rs, aradığınız, dizüstü bilgisayarınızın sürücüleri burada bulunur:
Windows XP Sürücüsü

Windows Vista 32bit Sürücüsü

Windows işletim sisteminize uygun olanı seçin ve sürücüyü deneyin. Ama LookinAround'un fikrine gitmeye katılıyorum, bir önyükleme CD'sine sahip olmak çok kullanışlı bir araç, CD'ye ihtiyacınız var or DVD yazıcı yanı sıra görüntüleri / önyüklenebilir CD'leri yazabilirsiniz bir program.
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• CharmsD
    İçişleri Bakanlığı Çin dronlarının ulusal güvenlik kaygıları üzerine topraklanmasını emretti
  • Penn
    Lansmandan önce Switch'e sızan Nintendo hacker, suçlu olduğunu iddia ediyor, 260 bin dolarlık para cezasıyla ...
  • cliffordcooley
    Asrock geçen yıl olduğu gibi 2020'de AMD dalgasına binmek istiyor
  • Sikloid Torus
    Lütfen bunu deşifre edin
  • H
    Yeni nesil Nvidia GPU'lar Big Red 200 süper bilgisayara sonbaharda güç verecek
  • Hexic
    TECH HABERLER Karanlık Modda Tanıtım Fragmanı
  • EClyde
    Güç Kaynağı Birimi (PSU) Anatomisi
  • cliffordcooley
    Microsoft Teams iletişim platformu, süresi dolmuş bir SSL nedeniyle geçici bir kesinti yaşadı ...