• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Yazılım
  • pencereler
  • Bugünün Mesajları

Windows XP'yi Sıfırlama

• Konuyu Başlatan learninmypc
  • Başlangıç ​​tarihi
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Bir arkadaşım dün bir masaüstü kazanmak XP verdi ve ciddi bir şekilde enfekte olmasına / ciddi şekilde enfekte olmasına rağmen, tek yapmak istediğim bunu temizlemek veya fabrika ayarına yeniden ayarlamak, böylece resimleri saklamak için kullanabilirim. Çevrimdışı tabii. Disk (ler) olmadan nasıl sıfırlayabilirim? Teşekkürler
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Bunu yapar mıydı?
İşletim sistemi dışında bilgisayarımdaki her şeyi nasıl silebilirim?
Başlat'a tıklayın, ardından "Denetim Masası" nı seçin. "Sistem ve Güvenlik" i tıklayın, ardından "Sisteminizi Geri Yükleme" yi seçin Bilgisayar 2. "Gelişmiş Kurtarma Yöntemleri" ni tıklayın ve ardından " Bilgisayar fabrika durumuna. "

Burada anladım https://www.google.com/search?q=reset+win+xp+to+factory+settings&oq=reset+win+xp+to+factory+settings&aqs=chrome..69i57j0l5.15274j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
holdum323

holdum323

yasaklı
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Belarc Advisor marka ve model numarasını gösterecek mi?
holdum323

holdum323

yasaklı
Merhaba Evet Size model numarasını göstermelidir. Bilgisayarınızda kurtarma bölümü yoksa, fabrika ayarlarına geri dönmek için bir geri yükleme CD'sine ihtiyacınız olacaktır. HP'yi fabrika ayarlarına döndürmenin yolları. Amazon için XP geri yükleme disklerini bulabilirsiniz. Çok ucuzlar.
https://support.hp.com/us-en/document/bph07145
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Tamam, kurtarma bölümü yok, geri yükleme diski (CD) yok ve Amazon'dan satın almak için $$$ yok. Sabırsız geldiğim için üzgünüm, sadece sıfırlamak istiyorum.
holdum323

holdum323

yasaklı
Merhaba Bir kurtarma bölümünüz yoksa veya diskleri geri yükleyemiyorsanız, fabrika ayarlarına geri dönmenin bir yolunu bilmiyorum. Sürücüyü silmek ve ücretsiz bir Linux işletim sistemi kurmak için bir program kullanabilirsiniz.
Bunları deneyebilirsiniz. Şanslı olabilir ve XP için ücretsiz bir ISO dosyası bulabilirsiniz. Google'a gidin ve Windows XP için ücretsiz bir ISO dosyası arayın.
https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=18242&cffa64c5-a636-96fc-e97a-0e907fcc4c04=True
https://pcriver.com/operating-systems/windows-xp-professional-iso-download.html
Son düzenleme:
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Bağlantınızda veya benimkinde gördüğüm bir bağlantıda, gizli bir kurtarma bölümünden bahsetmiştim, hmmm, nerede olabilir? Her neyse, bunu bir kapı durağına çevirirsem, kötüyüm. teşekkür ederim :)
holdum323

holdum323

yasaklı
Gizli bir kurtarma bölümünüz varsa, bunu disk yönetiminde görürsünüz.Capture26.JPG
  • Sevmek
Tepkiler: learninmypc
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Tamam, şimdilik ne yapacağımıza karar verene kadar bir kenara bıraktım, teşekkür ederim.
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
@ bekir.aydin Sadece işletim sistemini klonlamak mümkün mü? Cd / rw'lerim var.
holdum323 dedi ki:
Merhaba Fabrikaya geri yükleme her marka ve model için farklıdır. Bağlantın beni buraya getiriyor. İlk bağlantı burada. Marka ve modelinizi gönderirseniz, burada birisi size yardımcı olacaktır.
https://neosmart.net/wiki/restore-to-factory-settings/
Marka ve model nerede Belarc Danışmanı bulacağım? Teşekkür ederim.
holdum323

holdum323

yasaklı
Marka ve model nerede Belarc Danışmanı bulacağım? Teşekkür ederim. [/ QUOTE]
Belarc Advisior'u kullanmıyorum. Speccy kullanıyorum.
Hayır! Bir işletim sistemini klonlamıyorsunuz. Sabit Sürücüyü kopyaladınız. Bir klon oluşturmak için Macrium Reflect gibi bir 3. taraf resim programına ihtiyacınız var. Virüs bulaşmışsa PC'yi temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bu tamamen farklı bir top oyunu.
https://www.lifewire.com/belarc-advisor-review-2625784
Son düzenleme:
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Ben "denemek" Speccy, teşekkür ederim & tamam.
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
Bu, harici bir sabit sürücü veya hatta USB çubuk ile başarabildiğiniz için eski bir bilgisayarın (fotoğrafların saklanması) ideal bir kullanımı değildir. Bununla birlikte, bununla yapmak istediğiniz tek şey buysa, hafif bir linux dağılımı düşünebilirsiniz. Puppy Linux, fotoğraflarınızı bununla saklayabilir ve XP'nin getirdiği güvenlik endişeleri olmadan ağa bağlanabilen tamamen işlevsel bir işletim sistemine sahip olabilirsiniz.
Son düzenleme:
  • Sevmek
Tepkiler: learninmypc ve holdum323
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Hepsini anlamak. Bu yazı sırasında, sabit sürücünün sadece 185 gb olduğunu bilmiyordum. Bu sadece temiz almak için üzerinde kullanmak programları bulmak bir ağrı oldu. Sanırım göreceğim @Broni benim için temiz olsun ve oradan gitmek. Temizlemek yerine fabrika ayarlarına sıfırlamayı umuyordum ama ........ Girdiğiniz için teşekkür ederim, takdir ediyorum.
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
Artık destek / güncelleme almayan bir işletim sistemi ile sonuçlanmanın 'temizlemeye' değer olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen bir yerde çevrimiçi bir XPSP3 iso bulabilir veya eBay'den bir tane satın alabilir ve hedefinizi daha hızlı ve daha az baş ağrısıyla, tehlikeye atılan bir işletim sistemini temizlemeye çalışmaktan daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. (ancak bilgisayarın gerçek iş yapabilmesini istiyorsanız hala en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum, hafif bir linux çalıştırmak olurdu)
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Teşekkürler, sonuçta Linux'u deneyebilirim
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
SNGX1275 şunları söyledi:
Bu, harici bir sabit sürücü veya hatta USB çubuk ile başarabildiğiniz için eski bir bilgisayarın (fotoğrafların saklanması) ideal bir kullanımı değildir. Bununla birlikte, bununla yapmak istediğiniz tek şey buysa, hafif bir linux dağılımı düşünebilirsiniz. Puppy Linux, fotoğraflarınızı bununla saklayabilir ve XP'nin getirdiği güvenlik endişeleri olmadan ağa bağlanabilen tamamen işlevsel bir işletim sistemine sahip olabilirsiniz.
Linux hakkında sıfır bildiğimi söylediğimde tamamen dürüst davranıyorum. Bununla birlikte, bana WXP PROFESSIONAL'ım üzerine PuppyLinux'u nasıl kurabileceğimi adım adım talimat verebilirseniz, bunu takdir ediyorum. Bazı cd / rw'm var ve sanırım bazı CDR diskler
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
holdum323 dedi ki:
Marka ve model nerede Belarc Danışmanı bulacağım? Teşekkür ederim.
Belarc Advisior'u kullanmıyorum. Speccy kullanıyorum.
Hayır! Bir işletim sistemini klonlamıyorsunuz. Sabit Sürücüyü kopyaladınız. Bir klon oluşturmak için Macrium Reflect gibi bir 3. taraf resim programına ihtiyacınız var. Virüs bulaşmışsa PC'yi temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bu tamamen farklı bir top oyunu.
https://www.lifewire.com/belarc-advisor-review-2625784[/ALINTI]
Speccy değil ama th pc burada o özellikleri
İşletim Sistemi Adı Microsoft Windows XP Professional
Sürüm 5.1.2600 Service Pack 3 Derlemesi 2600
İşletim Sistemi Üreticisi Microsoft Corporation
Sistem Adı WINXPBE-152403
Sistem Üreticisi SYX
Sistem Modeli snc302eeh
Sistem Türü X86 tabanlı PC
İşlemci x86 Family 15 Model 12 Stepping 0 AuthenticAMD ~ 2199 Mhz
BIOS Sürümü / Tarihi Phoenix Technologies, LTD 6.00 PG, 2/4/2005
SMBIOS Sürüm 2.2
Windows Dizini C: \ WINDOWS
Sistem Dizini C: \ WINDOWS \ system32
Önyükleme Aygıtı \ Aygıt \ HarddiskVolume1
Locale Birlesik Devletleri
Donanım Soyutlama Katmanı Sürümü = "5.1.2600.5574 (xpsp_sp3_qfe.080402-1256)"
Kullanıcı Adı WINXPBE-152403 \ Yönetici
Saat Dilimi Pasifik Yaz Saati
Toplam Fiziksel Bellek 2.048.00 MB
Kullanılabilir Fiziksel Bellek 1.37 GB
Toplam Sanal Bellek 2.00 GB
Kullanılabilir Sanal Bellek 1.95 GB
Sayfa Dosya Alanı 3.85 GB
Sayfa Dosyası C: \ pagefile.sys
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
learninmypc dedi ki:
Linux hakkında sıfır bildiğimi söylediğimde tamamen dürüst davranıyorum. Bununla birlikte, bana WXP PROFESSIONAL'ım üzerine PuppyLinux'u nasıl kurabileceğimi adım adım talimat verebilirseniz, bunu takdir ediyorum. Bazı cd / rw'm var ve sanırım bazı CDR diskler
Görünüşe göre USB çubuğundan çıkarabilirsiniz ve bu tercih edilen yöntemdir. http://puppylinux.org/main/Puppy430-tutorial-English.pdf
  • Sevmek
Tepkiler: learninmypc ve holdum323
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Tamam, şu anda Broni temizlememe yardım ediyor, bittiğinde, bir şans verebilirim, teşekkür ederim :)
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
holdum323 dedi ki:
Gizli bir kurtarma bölümünüz varsa, bunu disk yönetiminde görürsünüz.Ataşmanı görüntüle 83591
Geciken cevap için özür dilerim, ancak kurtarma bölümü yok :( .
holdum323

holdum323

yasaklı
Cevabın için teşekkürler. XP artık MS tarafından desteklenmediği ve her türlü fidye yazılımına ve diğer kötü amaçlı yazılımlara maruz kalacağınızdan bir Linux işletim sistemi yüklemenizi veya temizleyip sonra internetten uzak kalmanızı öneririm. UBUNTU'yu tercih ederim. https://www.ubuntu.com/download/desktop
İyi şanslar!
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Evet anladım. :)

Son Gönderiler

• Kalamar Sürprizi
    NFL Films ilk Super Bowl yayınını yeniden oluşturmak için basit multimedya teknolojisini kullandı
  • S
    Gizliliğiniz
  • wiyosaya
    Yüksek çözünürlüklü güneş teleskopu Güneş'in ilk çarpıcı görüntülerini üretiyor
  • wiyosaya
    Elon Musk ilk EDM şarkısını SoundCloud'a bıraktı
  • ManuelV
    Final Fantasy VII Remake tema şarkı fragman çapraz giyinme Bulut özellikleri
  • Darth Shiv
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • cliffordcooley
    Iowa, adliye sızma testi nedeniyle tutuklanan güvenlik profesyonellerine yönelik suçlamaları düşürdü
  • Danny101
    New California yasası devletin serbest çalışanlarını işten çıkarmakla tehdit ediyor