• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

Windows 7 Pro'da RAID Dizisi

LFEdder

TS Çaylak
Dell Studio 9100'üm var. BIOS'ta yerleşik bir RAID işlevi var. Kullanmaya çalıştım, ancak Windows bunu sevmiyor gibi görünüyor. Bilgisayar önyükleme yaptığında, bir RAID Dizisi ayarlamak için BIOS programını alıyorum, ancak sürmüyor. Bilgisayar yeniden başlatılır.

Windows'ta değiştirebileceğim ve BIOS programının tamamlanıncaya kadar çalışmasına izin verecek bir şey var mı?

jobeard

TS Büyükelçisi
Yine de önyükleme sürücüsünde RAID istemezsiniz - Microsoft bu seçimi her zaman vazgeçirmiştir.

Tamamlanmamasının nedeni, C: sürücüsünü yeniden biçimlendirmek zorunda kalacak ve elbette her şeyi kaybedeceksiniz.

LFEdder

TS Çaylak
Aha. Teşekkürler jobeard. Bu benim açımdan birçok yanlış anlaşılmayı giderir. Yeniden yükleyebileceğim sürücünün bir görüntüsü var, ancak görüntünün RAID olmayan diziye geri dönüp dönmeyeceğini merak ediyorum.

Linux tarafından şımarık oldum. :Şaşkın:

jobeard

TS Büyükelçisi
OH EVET - yeni paradigmaya adapte olduktan sonra, zaman zaman farklılıklar şok edici olabilir. En iyi dileklerimle.

jobeard

TS Büyükelçisi
BTW: herhangi bir RAID, NTFS veya FAT32'nin birçoğu için şok edici olabilecek herhangi bir form değildir.
Son düzenleme:
  • Sevmek
Tepkiler: LFEdder

LFEdder

TS Çaylak
Franky, bir sonraki adımda ne yapacağını merak ederek başını kaşıyor.
C: \ sürücüsünün yedek imajını yaptım. Sistemimdeki tüm sürücüleri bir BIOS komutundan silebilirim. Ardından, BIOS'taki RAID dizisine gidin, kurulum programını çalıştırın, ardından Windows'u ve tüm verilerimi geri yükleyin. Ne ters gidebilir ki? Her şey. Kuyu kuru çalışabilir, kamyonum çalışmayacak ve akşam yemeğim yanacaktı ... sistemimdeki saf felaketle birlikte.

Belki şu an sahip olduğum şeye sadık kalacağım. Franky alnındaki teri siliyor.
Zaman işiniz için çok teşekkürler. Kaybetmek istemediğim çok fazla önemli dosyam olduğunu fark ettim, çünkü iştahım midemden daha büyük.