• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Depolama
  • Bugünün Mesajları

Harici WD 1 TB My Passport sabit diskimle ilgili sorun

• Konuyu Başlatan gsb
  • Başlangıç ​​tarihi
G

gsb

TS Çaylak
Sevgili arkadaşlarımız,

Harici sabit diskimi (WD My Passport Essential SE) 1 Tb kullanıyorum, son 6 aydan beri, ancak son virüs taramasından sonra dizüstü bilgisayarım harici sabit diski göstermiyor, Bilgisayarımı, Yönetme ve Diski kullanmayı denedim yönetimi.

Disk yönetiminde bile harici sabit diski bulamıyorum, yani göstermiyor.
Bu yüzden lütfen herkes bu konuda bana yardımcı olabilir ......
Gerçekten minnettar olurum ve şimdiden teşekkür ederim
R

raybay

TS Evangelist
İlk olarak, başka bir yerden erişilebildiğinden emin olmak için başka bir bilgisayardan erişmeyi deneyin. Western Digital Passport Essential mağazamızda görüldüğü gibi oldukça yüksek bir arıza oranına sahipti ... bu nedenle mevcut olmayan harici sabit diskin virüs taramasıyla ilgisi olmayabilir, problemle ilgisi olmayabilir.

Diğer durumlarda, Passport sürücüsünü yeniden yüklemeyi denerdim. Bunu yaparken genellikle sürücüdeki verilere zarar vermezsiniz.
G

gsb

TS Çaylak
Cevabınız için teşekkür ederim,

Sürücüyü yeniden yüklemeye çalıştım ama hiçbir şey olmuyor, WD web sitesinde bulunan tüm yazılımları denedim, hatta onlar tarafından sağlanan hızlı format yazılımı ile sabit diski formatlamaya çalıştım, PP4R2 adıyla bir yazılım -1-4-2, denemedim. Ben de disk yönetim sistemi denedim, benim zor biçimlendirmek istemiyorum, ben somany önemli dosyaları var ..... bu yüzden lütfen onların sorunumu çözmek için başka bir yol olup olmadığını bana bildirin ..... ve biçim yalnızca seçenek ise, ben de diğer sistemlerde sabit disk bağlamaya çalıştım, onların hiçbir faydası yoktu.
R

raybay

TS Evangelist
Mağazamızdaki deneyimimizde, bu sabit sürücü modelinde çok yüksek bir arıza oranı var. Pasaportlarla deneyimli bir teknolojinin, verileri başka bir sürücüye veya DVD sürücülerine kurtarmanıza yardımcı olmasını, ardından kurtarılabilme şansı olup olmadığını görmek için bir yeniden biçimlendirme girişiminde bulunabilirsiniz.
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
gsb dedi ki:
Sürücüyü yeniden yüklemeyi denedim ama hiçbir şey olmuyor, WD web sitesinde bulunan tüm yazılımları denedim, Hatta onlar tarafından sağlanan hızlı format yazılımı ile, sabit diski biçimlendirmeye çalıştım, Onların adı PP4R2-1-4-2 bir yazılım, ben denemedim. Disk yönetim sistemini de denedim, Zor biçimlendirmek istemiyorum, İçinde somany önemli dosyaları var ..... bu yüzden onların sorunumu çözmek için başka bir yol olup olmadığını lütfen bana bildirin ..... ve biçim sadece seçenek ise, ben diğer sabit disk bağlamak için denedim sistemleri de kullanmıyorlardı.
Biçimlendirmek istemiyorsanız neden biçimlendirmeye çalışıyorsunuz ???

Her neyse, kasa veya sürücü (veya her ikisi) öldü. Seçenekleriniz (1) dosyalarınızı kurtarmak için birisine bir yük dolusu para ödemek, (2) kasayı açmak ve sürücüyü çıkarmak ve dahili veya dock üzerinden başka bir bilgisayara bağlamak veya (3) sürücüyü değiştirme (garanti kapsamındaysa).

1 ve 2 verilerinizi geri alabilir, 3'ü almaz. 2 bunu yaparsanız garantiyi geçersiz kılar. Seçim senin.
  • Sevmek
Tepkiler: misor
B

BellyBob

TS Çaylak
Harici diske güç sağlanıyor mu?
Bir güç kablosuyla mı geldi?
Alternatif bir kabloya ne dersiniz?
Bir USB veya Firewire kablosu veya harici SATA kablosu mu?
Sürücüye aşina değilim ama muhtemelen bir kablo kullanıyor.
BIOS ayarlarını değiştiren var mı?
Sorundan önce bu dizüstü bilgisayarla veya sadece bir masaüstü bilgisayarla kullanabildiniz mi?
G

gsb

TS Çaylak
Ben tüm seçeneği denedim ve şimdi düşünüyorum benim frnd yani üç seçenek tarafından belirtilen tek seçenek kaldı, ancak 3. seçenek garanti süresi içinde olmadığı ve benim istemiyorum gibi benim için bir seçenek değil verilerimi kaybetmek için, ben çoğunlukla 2. seçeneği çalışacağız.

Kablo ile ilgili olarak, bir SATA kablosu olmasa da, bir kablo ile çalıştığından şüphelendiğiniz gibi .... ve güç kaynağımın kablo ile iyi çalıştığını görebildiğim için başka kabloları denemedim sabit disk, eskisi kadar normal yanıp sönen bir LED'e sahiptir.

Daha önce dizüstü bilgisayarımda (DELL VOSTRO) sabit diski kullandım ve yakın zamanda uzak manzarayı kaldırdım ve orijinal olmasa da windows 7'yi yükledim. Bu bir sorun olabilir mi? Ben yaklaşık 2 gün boyunca 7 OS çalışmış gibi ben öyle düşünmek olmaz.

Son zamanlarda sabit disk ondan bazı sesler veriyor.
B

BellyBob

TS Çaylak
Vista'yı nereden çıkardınız ve Windows 7'yi nereye kurdunuz?
G

gsb

TS Çaylak
Dizüstü bilgisayarımdan Vista'yı kaldırdım ve Windows 7 ve Ubuntu'yu yükledim ...... onların Vista'da Ubuntu kullanırken meydana gelen bir sorun olduğu gibi ....
mokasen

mokasen

TS Çaylak
Burada orijinal poster ile aynı sorunla karşı karşıyayım. Sorunum bugün oldu. Sadece bir hafta kadar pasaporttan gelen çok az tıklama sesi duydum. Fotoğraflarımı sürücüden C sürücüme kopyalamaya başladım. Pasaport da benim yedek sürücümdü ve bu sürücüde de Windows görüntüsü vardı.

Bu yüzden kişisel belgelerin kurtarılması için listelenen seçenekleri düşünüyorum. Garanti kapsamında değildir. Yeni bir kablo denedim, yeni bir USB bağlantı noktası denedim, farklı bir bilgisayara bağlanmayı denedim. Şanssız. Bilgisayara farklı / yeni bir Passport bağladım (Windows 7 Pro OS) ve yazılımı yüklediğine ve sürücünün çalışmaya hazır olduğuna dair bir mesaj aldım. Artık herhangi bir Pasaport kullanmak istemiyorum, yandıktan sonra benim için yeterli. Kısa süre önce ağ yedeklemesi için yönlendiriciye bağlanmak üzere 4 TB WD MyBook satın aldım, ancak şimdi Western Digital ürünlerine NO / ZERO güvenim var. Hala kutuda iade edebilir ve tüm aile bilgisayarları için bir bulut dışı yedeklemeyi tercih edebilirim.

Bir USB sürücü "caddy" denen birinden tam olarak ne bahseder? Yoksa, Staples gibi bir yere dokunup dosyalarımı kurtarmak en iyisi olur mu? Sürücüyü kişisel olarak sökmekten ve bağırsakları bir caddy'ye yerleştirmekten daha iyi mi? Bu başarısızlık bugün oldu. Tam bir serseri! WD ürünlerini kullanarak bir bulut yedekleme hizmeti seçmeyeceğim!

İleriye dönük herhangi bir yardım takdir edilmektedir.
R

raybay

TS Evangelist
Bazı yetenekli teknikler, veri almak için sürücüye erişmek için gerekli yolları bulmuşlardır. Sürücünüzle daha fazla uğraşmayacağım, gerçekten bu verilere ihtiyacınız varsa, uzmanlardan birini bulana kadar.
Sabit sürücüye bağlı kart üzerindeki elektronikleri değiştirerek iyi şanslar yaşadık ... ama tüm Pasaportlardaki sam değil. Görünüşe göre farklı markaların sürücülerini kullandılar. En azından gördüğüm Pasaportlarda, çeşitli üreticilerin sürücülerini kullandılar.
Bu listedeki diğerlerinin önerilerini destekliyoruz ... verilere gerçekten ihtiyacınız varsa, verileri kurtaran şirketler için çevrimiçi görünün ... Bazıları 400 $ 'a kadar ücret alırken, diğerleri 50 $' lık bir laboratuvardan sonra 85 $ 'a yapacak analiz ücreti.
mokasen

mokasen

TS Çaylak
raybay dedi:
Bazı yetenekli teknikler, veri almak için sürücüye erişmek için gerekli yolları bulmuşlardır. Sürücünüzle daha fazla uğraşmayacağım, gerçekten bu verilere ihtiyacınız varsa, uzmanlardan birini bulana kadar.
Sabit sürücüye bağlı kart üzerindeki elektronikleri değiştirerek iyi şanslar yaşadık ... ama tüm Pasaportlardaki sam değil. Görünüşe göre farklı markaların sürücülerini kullandılar. En azından gördüğüm Pasaportlarda, çeşitli üreticilerin sürücülerini kullandılar.
Bu listedeki diğerlerinin önerilerini destekliyoruz ... verilere gerçekten ihtiyacınız varsa, verileri kurtaran şirketler için çevrimiçi görünün ... Bazıları 400 $ 'a kadar ücret alırken, diğerleri 50 $' lık bir laboratuvardan sonra 85 $ 'a yapacak analiz ücreti.
Raybay, hızlı cevap için teşekkürler. Bir hafta önce, sesleri ilk gevşetmeye başladığında bazı dosyaları çıkarmayı başardım. Ancak büyük bloklarını taşımak istemedi. 2005 yılında Katrina Kasırgası'ndan kaynaklanan sigorta kayıpları için belgeler de dahil olmak üzere yaklaşık 10 yıllık kişisel kurtarma resmim, yaklaşık 10 yıllık kişisel resimlerim var. Yeni yedekleme şu anda çalıştığı için eski yedeklere ihtiyacınız yok. Ama ne bulabileceğimi göreceğim.

Kurtarma maliyetinin sonuçların kalitesi ile orantılı olup olmadığını duydunuz mu ... ücret ne kadar büyük olursa, sonuçlar o kadar iyi olur mu? Birisi bu rotaya gittiyse merak ediyor musun?
Hepinize teşekkür ederim.
R

raybay

TS Evangelist
Maliyetler yüksek, ancak çok değişiyorlar ... bazı kurtarma teknisyenleri, ne yükleyecekleri sürücünün marka ve modeline göre listeleniyor ... Ancak deneyimlerimize göre, bir kez başladıklarında sürücüdeki verilerin çoğunu kurtarabilirler .. Ama belli bir ücreti kabul etmek zorundasınız çünkü başladıktan sonra bitene kadar durmuyorlar ... Bunun bir nedeni, ilk kez erişim sağladıklarında toparlanma yapmak zorunda kalmaları ... birkaç saniye şansı var ...

Üzerinde çalışacakları sabit disk markasıyla fiyatlarını veren teknisyen dükkanları var ... Western Digital'in en iyi değeri olduğu için ... Ama harici bir koyda etiketsiz gelen bu sürücüler bilinmeyen bir üreticiden olabilir ... ve daha pahalı olabilirler.

Bu işi tamir atölyelerimizde yapıyoruz, ancak özel dükkanların yapabileceğimizden daha iyi ve daha hızlı olduğunu bulun. Sürücüyü değerlendirmek için bize yaklaşık 55 dolar talep edecekler ve daha sonra iyileşme için bir tahmin için bizimle iletişime geçecekler ... Bunu yapan şirketler genellikle bizim için işi 140 dolar için bitirecekler ... ama çok fazla kıyafet gördüm (odaklandım) esas olarak 400 $ 'dan başlayan şirket sabit disklerinde.)

Sürücüyü kimin yaptığını öğrenebiliyorsanız, önerilen bağımsız teknisyenlerin listesine sahip olan üreticiye başvurabilirsiniz. Bu bağımsız teknisyenler genellikle sürücünün dosyaları kurtarmak için iyi bir aday olup olmadığını söyleyebilir.

Çoğu zaman, sürücünün arkasındaki sistem kartı kötüdür ve değiştirdikten sonra kurtarma basit ve hızlıdır.

İstediğiniz, bir mahfazada mühürlü bulunan belirli bir marka ve model sabit disk seti ile çalışan bir uzmandır. Her şey gibi, sürücüye aşina olan insanları bulursanız ve büyük bir şirket değilseniz ve bunu yapmak için üç hafta sürebilirseniz, maliyet çok düşük olabilir ..

Erişim elde etmenin tek yolu plakaları çıkarmak ve bu plakaları senkronize etmek pahalı hale geldiğinden, bazı sürücüler zor bir şekilde karartılır.
tipstir

tipstir

TS Büyükelçisi
WD Passport'u çıkarın ve cihazı dondurucu fermuarlı kilit torbasına yerleştirin. Ayrıca bir kağıt havlu çıkarın ve cihazın şekline katlayın. Şimdi her ikisini de çantanın içine yerleştirin. Kapatın ve 24 saat dondurucuya yerleştirin. Bu noktadan sonra çıkarın ve oda sıcaklığına geri dönmesine izin verin. Ardından tekrar kullanmayı deneyin. WD Passport'larda her zaman bu sorun vardır. Onları hala satın alıyorum çünkü sorunun düzeltilmesi kolay. WD Elements'ın da bu sorunu vardı.
R

raybay

TS Evangelist
Deneyimlerimizde nadiren çalışır. Ama her zaman dolaşan hikayeler yüzünden deniyoruz. 50'den birkaç kez yararlı olduğunu gördük. Hile, WD, Seagate, Toshiba gibi düzenli başarısız sabit sürücülerle çalışıyor ... ancak büyük olasılıkla isimsiz Pasaport sürücülerinde ...
mokasen

mokasen

TS Çaylak
"... isimsiz Pasaport ...." WD'ye gerçekten güven veren çocuk! Keşke bunu erken bilseydim.

Birkaç kaynaktan haber alana kadar, onu soğutmayacağım, içine girmeyeceğim ya da takmayacağım. Orijinal kutum var ve sürücünün arkasında bazı yazılar var. Belki de doğum yerine bir ipucu bulabilirim. İpuçları için teşekkürler.
mokasen

mokasen

TS Çaylak
Yeni bir harici USB sabit sürücü ile buradan ilerlemeye ilişkin kısa bir soru. SADECE yedekleme için güvenilir olacağını umuyorum WD 3 TB MY BOOK var. Yeni fotoğraflarımı ya da belgelerimi koymayacağım, sadece sürücüyü yedekleme için kullanmam.

Çok "isimsiz" harici bir sürücü mü? Yoksa WD onunla imalat mı yapıyor?
R

raybay

TS Evangelist
Sen iyi olmalısın .... Davayı açtığınızda hiçbir isim sürücüsünün kolayca tanımlanabilen bir markası yoktur ... Sürücüyü nasıl tanımladıklarını öğrenmek için Pasaport arkadaşlarına (veya başka bir üreticiye) çevrimiçi olmanız gerekebilir. adlandırılmış bir sürücü Western Digital, Seagate, Hitachi, HMDI, Toshiba vb. olacaktır. burada sürücünün bir stickeer, seri numarası, ürün kimliği vb. vardır. Psssport ünitelerinin hepsinde olmasa da çoğu durumda, vb, ancak açtığınızda, sabit sürücüde hiçbir tanım yoktur.
G

Misafir

WD Passport 1Tbyte taşınabilir cihazımda dondurucu hile başarısız oldu.
Yedekleme geri yüklemesini geri çağırırken POS sadece hayaletten vazgeçti.
Bu sürücüde 30 saatim bile yok.

USB arabirimi hala Vista veya 7'ye sorunsuz bir şekilde bağlanıyor, ancak USB'den sürücüye entegrasyon sürücünün "evde kimse olmadığını" gösteriyor. Bir sürücü arızası için güzel bir zaman.

PCB üzerindeki yonga setinin, WD için PCB'yi evden üreten düşük maliyetli bir üreticiden bir dizi zemin süpürme olduğunu tahmin ediyorum. Ilımlı görev sürücüleri olarak Western Digital ile yıllar boyunca makul şanslar yaşadım, ancak bu oyuncak cleanex kutusuna monte edilmiş daha iyi görünüyor.

İçinde inşa ettikleri küçük plastik proje kutusunun içinde bir lastik montaj şeması bile var. 4 lastik manşon veya sarmak için bir prezervatif için çok fazla maliyet ?? Git-go'dan kötü tasarım.
Z

Zarrar Janjua

TS Çaylak
WD Passport 1Tbyte taşınabilir cihazım 6 ay sonra ortaya çıktı. Pil patlamaya yakındı, ancak hızlı bir şekilde bağlantıyı kesmenin sigarayı kurtardığına inanıyorum. Aşırı şarj olabileceğini düşünüyorum, ancak aşırı şarjdan korumak için koruyucu bir mekanizma olmalı. Costco'dan satın aldım ve geri ödeme yapmaktan mutlu oldular, ancak WD'ye haber vermesi ve garanti başvurusu yapmaları tavsiye edildi.
R

russlee

TS Çaylak
Ben neredeyse 2 yıl kullandıktan sonra bile benim wd benim pasaport eksternal sabit disk çok dikkat aldı ... aniden sadece windows explorer tespit edilemez. BIOS ve Aygıt Yöneticisi'nde tespit edildim. Aynı sonuç ile dizüstü bilgisayarıma bağlamayı denedim. Veri kurtarma servisine getirdim. Sabit diskin hasar düzeyine ve kurtarma işleminin zorluğuna bağlı olarak birkaç şarj ücreti oranları vardır. En ucuz veya birinci seviye yaklaşık 300 $ ve en pahalı olanı yaklaşık 1.000 $ 'dan fazladır. Sabit diskimi kontrol ettikten sonra, bunun birinci seviye (ödemeye hazır olduğum seviye) olmadığını ve sözlere devam etmeden önce onları reddettiğimi söylediler. Onları ödemek benim için zaten çok pahalıydı. WD My Passport Eksternal Sabit Sürücü ile çok üzüldüm çünkü 3 WD My Passport 1 TB ve 2 WD My Book 3 TB satın aldım. Bugün hala iyi durumdalar ... ama yakın gelecekte kim bilir? Değer verilerinizi kaydetmek için bu WD My Passport Eksternal Sabit Sürücüye güvenmeyin!

Son Gönderiler

• captaincranky
    Netflix, sinir bozucu otomatik önizlemeleri devre dışı bırakmanıza olanak tanır
  • I
    Nvidia, etkinliğe sponsor olmasına rağmen MWC 2020 planlarını iptal etti
  • neeyik
    QR Kodları
  • Danny101
    Hindistan, sürücüler devam ederse kırmızı yanan trafik ışıklarıyla gürültü kirliliğiyle mücadele ediyor ...
  • Evernessince
    CNET'in Motorola Razr'a yönelik işkence testi kusurlu
  • Danny101
    Google'ın otomatik arama görüntüleme özelliği Pixel 1, 2 ve 3'te geliyor
  • Danny101
    Araştırmacılar ekran parlaklığını değiştirerek bilgisayardan veri sızdırmayı başardılar
  • Danny101
    Steam kullanıcıları 2019'da 20 milyar saatin üzerinde bir oyun süresinde