• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

PC Yükseltmeleri

KoalaProdigy

TS Çaylak
Merhaba, topluluğa yeniyim ve oyun bilgisayarımda (ilk derleme) yardımcı olabileceğimi umarak katıldım. Bu pc geçen Aralık var ve o zamandan beri kullanıyor. Birçok oyun oynuyorum ama şu an oynadığım Fortnite. Benim sorunum benim pc düşük performanslı hissediyorum, bir gtx MSI 1070 ti var ve ben çoğu durumda sadece 120 kare (max) veya daha az alıyorum. (Bazen overclock yapılmış). Bunun bir GPU sorunu veya başka bir şey olup olmadığını bilmiyorum, ancak oyunlar için daha yüksek fps elde etmek için herhangi bir yükseltme veya çözüm önerebilirseniz minnettar olurum. (144 Hz monitörüm var) https://pcpartpicker.com/user/oProdigy/saved/#view=DHMgJx
Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim,

neeyik

TS Evangelist
Personel
Hmm, o zaman bu biraz düşük görünüyor. Fortnite'da başka hangi ayarlarla çalışıyorsunuz - örneğin, aşağıdakilere ayarlarsanız ne elde edersiniz:

Sizin durumunuzda çözünürlük 1680 x 1050 olacaktır.

KoalaProdigy

TS Çaylak
Hmm, o zaman bu biraz düşük görünüyor. Fortnite'da başka hangi ayarlarla çalışıyorsunuz - örneğin, aşağıdakilere ayarlarsanız ne elde edersiniz:

Aslında orta kenar yumuşatma ve orta dokular hariç tüm düşük ayarları kullanıyorum, ancak gösterilen ayarları deneyeceğim

KoalaProdigy

TS Çaylak

Yeni ayarları test ettim ve önceki ayarlarımdan FPS'de bir fark görebiliyordum

neeyik

TS Evangelist
Personel
Yapabilir mi yapamazsın? İkincisi ise, ideal saatten daha düşük hızlarda çalışmadığından emin olmak için CPU ve GPU'nuzun sıcaklıklarını kontrol etmeye değer. Dikkate alınması gereken başka bir şey, Ryzen yongalarının RAM hızlarına / zamanlamalarına karşı biraz hassas olmasıdır - düşük zamanlamalarla (ör. CL16 veya 15) çalışabilen 3200MHz'de iki DIMM DDR4 ile eşleştirildiğinde en iyisidir.
  • Sevmek
Tepkiler: Charles Olson