• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • PC Oyun
  • Bugünün Mesajları

PC oyunları sorunsuz bir şekilde çalıştırır, ardından kare hızı önemli ölçüde düşer

• Konuyu Başlatan Ramzi3412
  • Başlangıç ​​tarihi
R

Ramzi3412

TS Çaylak
2009 yılında bir HP aldım ve o zamanlar mükemmel bir şekilde çalıştı. O zamanki gibi çalışmasını beklemiyorum, ama oyunları daha hızlı çalıştırmak için birkaç şey denedim.

Özellikleri:
AMD Phenom Dört Çekirdekli İşlemci 2.40 GHz
8GB RAM
NVidia GeForce 9100 Ekran Kartı
64-Bit
Windows Vista'yı çalıştırma

Halo CE, Guild Wars veya Oblivion'u çalıştırdığımda birkaç dakika mükemmel bir şekilde iyi çalışıyorlar, sonra kare hızı önemli ölçüde düşüyor. Oldukça oynanamaz hale geliyorlar ve bellek kullanımını kontrol ettiğimde 3 GB'a kadar çıkıyor. Ben muhtemelen hiçbir pencere açık olduğunda kullanımı bir şey çalıştırmadan yaklaşık 2.3 ila 2.6 GB kalacak kalacaktı! CPU kullanımı% 20 ile% 90 arasında değişecektir ve ileri geri atlamaya devam etmektedir.

Bu birkaç ay önce oldu ve bu yüzden bir tür virüs olabileceğini düşündüm, bu yüzden tüm önemli dosyalarımı yedekledim ve bilgisayarı tamamen geri yükledim. Oyunları yeniden yükleyip çalıştırdığımda aynı şey oldu. Bunun nedeni bilgisayarımda toz birikmesi olabilir mi? Bilgisayarlar hakkında çok şey bilmiyorum, ancak 8GB RAM oynadığım oyunları idare edebilmelidir.

Norton ve arka planda çalışan Norton'dan başka bir şey yoktur. İnternetim sorunsuz çalışıyor ve programlar ve videolar iyi, sadece oyunlar. Forumlarda yeniyim, bu yüzden doğru yerde yayınlandığımdan emin değilim ama alabileceğim her türlü yardımı takdir ediyorum. :) Teşekkürler
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
FPS bir süreliğine gerçekten düşüyor, ancak temizleniyor, bir süre iyi oynamaya başlıyor, sonra tekrar düşüyor mu?

Bu sık sık gerçekleşirse, evet, toz / aşırı ısınma ile ilgili bir sorun olabilir .. CnC: Renegade oynamak için kullanıyorum ve oynarken bu sorunu yaşadım, birkaç dakika oynadıktan sonra büyük ve ani Kare Hızı gecikmesini vuracaktım, o zaman olurdu kendini düzeltin, sonra tekrar yapın ve devam edin.

Ancak, FPS önemli ölçüde düşerse ve asla geri dönmezse, aşırı ısınma sorunu olabilir, bilgisayarın bir nedenden dolayı işlenmeye çalışılan şeylere ayak uyduramayacağı başka bir donanım sorunu olabilir .. Norton arka planda bir şey yapıyor olabilir veya başka bir program. Virüs Taramaları oyunları çok yavaşlatma eğilimindedir ...

Ancak 8GB RAM ile oyunları kolayca ele almalısınız. Her ne kadar nVidia GeFore 9100 sorunlara neden olabilir, çünkü bu yeni bir ekran kartı nesli evet, ancak arkasındaki işlem gücü çok düşük ..

9 Serisi bir kart ama bu 9 Serisinin en düşük 100 modeli.

Bir nVidia GeForce 8800 kartı, bir nVidia GeForce 9600'den daha iyi performans gösterecek, 9 Serisi daha yeni olmasına rağmen, işlem gücü daha düşük .. Bence fikri anladınız .. Ama oyunları iyi oynamak için kullandığınızı söylediniz ve Halo CE fazla gerektirmez .. 5400 çalıştıracak eminim (veya 6400?) ve 9100 bu kartları kolayca yener.
R

Ramzi3412

TS Çaylak
Yanıtınız için teşekkürler, bu yazının öldüğünü düşündüm. Fps düşük kalacaktır ve hiç normale dönmeyecektir. Bunu düzeltmek için neler yapabileceğim hakkında bir fikrin var mı? Norton ile daha önce hiç oyun oynarken arka planda hiç problem yaşamadım. Teşekkürler
shiney

shiney

TS Güçlendirici
Bunu dene

http://www.iobit.com/gamebooster.html
Her şeyi kapatın ve nasıl gittiğini görün.
Daha iyiyse, suçluyu bulana kadar açmak için her seferinde birini seçin.
Yavaşlama meydana geldiğinde sürücü ışığında etkinlik olup olmadığını kontrol edin. Çok fazla aktivite, sistemin düşük aktivite işareti aldığı ve arka planda bakım yaptığı anlamına gelebilir.
Temiz bir kurulum yapmazsanız, bios dahil tüm sürücülerinizi güncelleyin. Daha sonra oyununuz dışında başka bir şey yüklemeyin.İşlerden sonra oki ise, bir seferde bir program yükleyin ve oyunu test edin.
İyi şanslar
A

Arris

TS Evangelist
CPU'nun aşırı ısınıp ısınmadığını kontrol etmek için (soğutucu kanatçıklarında toz birikmesi veya toz / aşınma ile yavaşlatılmış fan nedeniyle olabilir) CoreTemp (http://www.alcpu.com/CoreTemp/). 8800 GTX'im öldüğünden beri bir süredir Nvidia ekran kartına sahip olmadım, bu yüzden hangi izlemenin mevcut olduğunu hatırlamıyorum, ancak MSI'nin Afterburner overclock / tuning uygulamasının Nvidia uyumlu bir sürümü olmalı (http://event.msi.com/vga/afterburner/download.htm) takabilirsiniz.

Bilgisayarı 2009'dan beri kullandıysanız, sisteme çok fazla toz girmesi ihtimali yüksektir. CPU ve / veya grafik kartının sıcaklıklarının yüksek olduğunu fark ederseniz, bir kutu basınçlı hava satın almaya değer olabilir (http://www.amazon.co.uk/LINDY-4002888404006-Compressed-Air-Cleaner/dp/B0000934G1 veya benzeri), PC'yi açın ve kasadaki tüm tozları üfleyin, CPU soğutucu, Fanlar, Grafik kartı fanları ve soğutucu.

Bu, olası herhangi bir aşırı ısınma problemini çözmezse, önereceğim bir sonraki şey, yeni bir termal bileşik satın almak ve CPU'ya soğutucu takmaktır. Genellikle yıllar süren kullanımdan sonra termal bileşik kuruyabilir ve CPU ile soğutucu arasındaki ısı transferinin etkinliğini önemli ölçüde azaltabilir. Arctic Silver 5'i yıllardır kullandım (http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=AC-000-AC) ve sorununuzu çözmek için bu adımı denemeniz gerekiyorsa bu veya benzer bir fiyat düzeyinde bir şey öneriyoruz.
Grafik kartının aşırı ısınması ve tozun temizlenmesi / temizlenmesi sorunu çözmezse, grafik kartı soğutucu çözümleri genellikle gpu ve belleğe "yapıştırıldığı" için termal bir epoksi gerekecektir.

Ayrıca narenciye bazlı bir temizleyici (http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=OA-001-AK&groupid=701&catid=57&subcat=27), önceki termal bileşiklerin temizlenmesi için en iyi şeydir.
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Bilgisayarı temizlemek zaten kötü bir fikir değildir. Muhtemelen bilgisayarı tozdan arındırmak ve sorunun çözülüp çözülmediğini görmek en iyisidir, eğer değilse, yapılması gereken daha az bir iştir ve yine de bir avantajdır.

FPS'nin düşmesine neden olan diğer şeyler için yukarıdaki kişilerin yaptığı gibi önerebilirim, ayrıca video kartınız için en yeni sürücüyü indirmeyi ve yüklemeyi deneyebilirsiniz.

FPS ayrıca Ses Ses Kalitesinden de yeterince etkilenebilir, bu çok esnektir, ancak oyun Ses Kalitesi ayarlarına sahipse bunları Orta veya Düşük (yüksekse) olarak değiştirmeyi deneyin, bunun işe yarayıp yaramadığını görün, ancak bunu yaşadım ancak Oyunları (Counter Strike Source, Yenilgi Günü) ve World of Warcraft ile ilgili sorun, çoğu oyunun kalite kontrolü değil sadece ses kontrolü var.

CPU ve Soğutma Ünitesi (Isı Emici + Fan) arasındaki termal macun eskiyse ve değiştirilmesi gerekiyorsa, CPU'nun yüksek kullanımda (herhangi bir cihaz gibi) aşırı ısınmasına neden olabilir. .

RAM muhtemelen sorun değil, RAM FPS düşüşüne değil, her şeye yavaş bir oyuna neden olacaktı, ancak Bellek Sızıntısı bunun olmasına neden olabilir, ancak bilgisayarınız yavaş çalışmaya ve zaman içinde yavaşlamaya devam edecekti. bir oyun..

Konforunuz bilgisayarı temizliyorsa ve iyi bir iş yapmak istiyorsanız, temizlemek için bir kutu basınçlı hava alın, ekran kartını çıkarın (anakarttan çıkarın) ve PCI yuvalarına ve Fan'a hava üfleyin video kartının bir tane varsa .. Ayrıca kutuyu dik tuttuğunuzdan emin olun, çünkü çok fazla devrilme veya dışarıda tutma, parçaların üzerine sıvı sıçramasına ve parçaların üzerine dökülmesine neden olabilir.

ATM hakkında düşünebileceğim, tüm sonuçları veya neler olduğu ile ilgili cevap verebileceğim tüm öneriler bu. Daha sonra muhtemelen bir aşırı ısıtma sorunu olsa ..
R

Ramzi3412

TS Çaylak
NVIDIA MonitorView'ı indirdim ve GPU sıcaklığım genellikle 90 ila 119 santigrat derece. Bunda bir şeyler yanlış olmalı. Anakartlara zarar verebileceğini okudum, bu yüzden muhtemelen önerdiğiniz gibi tozu temizlemeyi deneyeceğim. Ayrıca fanım çok düşük olduğundan eminim 171 RPM'de çalışıyor. Yani sanırım beni yavaşlatan toz birikmesi. Tekrar teşekkürler.
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Hey Ramzi, temizlemenin hala soğumasına yardımcı olmadığını görürseniz, video kartı için yeni bir fan / soğutucu satın almanız gerekebilir. Umarım sende de yoktur. Ancak bununla birlikte, video kartını yanınızda getirdiğinizden veya fanın delikleri arasındaki mesafeyi ölçtüğünüzden emin olun, birçok farklı boyut var ve yanlış olanı almak istemiyorsunuz.
A

Arris

TS Evangelist
ComputerGuy55 şunları söyledi:
Hey Ramzi, temizlemenin hala soğumasına yardımcı olmadığını görürseniz, video kartı için yeni bir fan / soğutucu satın almanız gerekebilir. Umarım sende de yoktur. Ancak bununla birlikte, video kartını yanınızda getirdiğinizden veya fanın delikleri arasındaki mesafeyi ölçtüğünüzden emin olun, birçok farklı boyut var ve yanlış olanı almak istemiyorsunuz.
Kartın yaşı göz önüne alındığında, bir soğutucu ve fan maliyeti, muhtemelen üstün performans verecek yeni bir kartın maliyetinin yaklaşık% 50'si olabilir (düşük uç GT430, İngiltere'de yaklaşık 40-45 GBP için kullanılabilir) . Makinede PCI express yuvası varsa ve HP PSU yeterince yüksek güce sahipse, eski karttaki soğutucu ve fanı satın alıp değiştirmek yerine muhtemelen modern bir kart satın almak için daha iyi bir yatırım olacağını söyleyebilirim.
ComputerGuy55

ComputerGuy55

TS Manyak
Evet, sadece yeni bir kart almak kesinlikle daha iyi olurdu, sadece güç kaynağınızın da ekstra yükü kaldıracağından emin olun.
leojs

leojs

TS Çaylak
Efendim bana ne dersin? Derin serin fanım var ve pentium d ve 9400gt (güncellenmiş) var ama Far cry 2 gibi ağır oyunları oynadığımda ilk 3 dakikada 40-30 fps sonra 20-20 gecikiyor. Aynı durum NBA 2k14, AC Brotherhood ve Call of Duty BO'da da geçerlidir. CPU'mu overclock edebilir miyim? Fanımı veya cpu'yu değiştirmek zorunda mıyım? Çünkü bu fan cpu'umu serinletebilir ama garip bir şekilde gecikiyor. Daha iyi performans elde etmek için ne yapmalıyım? yardıma ihtiyacım var beyler :(
ZackMoneys

ZackMoneys

TS Çaylak
Evet ... Dizüstü bilgisayarımla aynı EXACT sorunum var ...
mükemmel oynadığım tüm oyunları çalıştırırdı (50-60 fps) ama şimdi yaklaşık 5-10 dakika böyle oynar ve yaklaşık 20 fps veya daha düşük bir değere kadar iner ve HER ŞEYDE KALIR ... HERHANGİ BİR yardım harika olurdu ! Teşekkürler :D

Dizüstü bilgisayar özellikleri:
intel core i5 3230M
Intel HD grafik kartı 4000
8 gb koç
M

MathiasRos

TS Çaylak
Bu yüzden çocuklar. Her bedenle aynı problemim var, benimki de bir dizüstü bilgisayar ama diğerlerinden daha iyi bir versiyon, bazı iyi özelliklere sahip bir Lenovo y700 15 isk, garip bir şekilde sadece cs'de olmasına rağmen, sorun sanırım fps yüzünden olabilir, fps'im csgo'da yaklaşık 120-200 oyunda, ancak diğer oyunlar 60, gerçekten can sıkıcıydı ve sadece yardıma ihtiyacım var, bu dizüstü bilgisayar tamir için oldu çöp dışarı kutsal can sıkıcı bok neden. gözlük:
16 gb ddr4 256 gs ssd 1 tb hdd gtx960M çekirdek i7 6700 HQ
bazı yardım güzel pls :D
Kalamar Sürprizi

Kalamar Sürprizi

TS Evangelist
Bu 6 yaşındaki bir iş parçacığı .... belki başka bir yer deneyin?
WorthySK1LLZ

WorthySK1LLZ

TS Üyesi
MathiasRos dedi:
Bu yüzden çocuklar. Her bedenle aynı problemim var, benimki de bir dizüstü bilgisayar ama diğerlerinden daha iyi bir versiyon, bazı iyi özelliklere sahip bir Lenovo y700 15 isk, garip bir şekilde sadece cs'de olmasına rağmen, sorun sanırım fps yüzünden olabilir, fps'im csgo'da yaklaşık 120-200 oyunda, ancak diğer oyunlar 60, gerçekten can sıkıcıydı ve sadece yardıma ihtiyacım var, bu dizüstü bilgisayar tamir için oldu çöp dışarı kutsal can sıkıcı bok neden. gözlük:
16 gb ddr4 256 gs ssd 1 tb hdd gtx960M çekirdek i7 6700 HQ
bazı yardım güzel pls :D
Size bazı yararlı ipuçları vermek için, CSGO çok optimize bir oyundur ve elmaları portakallarla karşılaştıramazsınız. Diğer oyunları gibi Call of duty Infinite Warfare maksimum ayarlarda sadece 40 FPS alabilirsiniz. Mesele şu ki, neredeyse her oyun farklı bir motordan çıkıyor ve performansınız değişecek. Ayrıca 60 fps aldığını söylediğin gerçeği beni vsync'in olduğuna inandırıyor. Vsync, fps'nizi ekranınızın yenileme hızına "sınırlar" bu yüzden kapalı olduğundan emin olun. Son olarak, dizüstü bilgisayarınızdaki GPU, bir oyun dizüstü bilgisayarı için çok zayıftır, ancak bir masaüstü gpu ile karşılaştırıldığında, çok daha az fps alacaksınız. Daha fazla FPS elde etmek için pencerelerinizin optimize edildiğinden emin olun ve oyundaki bazı grafik ayarlarını kapatın.
P

Prabin98091

TS Çaylak
Benim de aynı problemim var. GTA5 veya Call of Duty Modern War gibi oyunlar oynadığımda, ilk 4-5 dakikada olması gerektiği gibi mükemmel çalışıyor. sonra fps aniden düşer ve oyun 1-2 dakika sonra tekrar gecikir. bu süreç devam ediyor. daha önce böyle değildi. her zaman sorunsuz çalışırdı ama şimdi sorun bu. Lütfen düzeltmeme yardım et. Bu sadece oyun oynarken olur. Bu sinir bozucu.

Son Gönderiler

• captaincranky
    Avustralyalılar kıyamete dayanıklı Tesla Cybertruck'u isteyecekler
  • blackplasty
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • p51d007
    OECD, 137 ülkenin sonuna kadar uluslararası vergi kurallarını yeniden yazmak için mücadele ettiğini söyledi ...
  • captaincranky
    NASA, Spitzer Uzay Teleskobu'na veda etti
  • mailpup
    Bilgisayarıma virüs bulaştığında yardım et
  • VitalyT
    F9, Red's Hydrogen One'ın iyi bir telefon olduğu paralel bir evrende var
  • neeyik
    Radeon HD 6800'e iki büyük monitör bağlayabilir miyim?
  • cfbcfbcfb
    Avast ekseni pazarlama iştiraki, üçüncü tarafa kullanıcı verilerini satma konusundaki kamuoyunun ardından ...