• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

PayPal'ın yeni geri ödeme politikası satıcıları silahlandırdı

Bububajim

TECH HABERLER Personel
Personel

PayPal, eBay ve diğer çevrimiçi pazarlarda popüler hale getirildiğinden beri birçok küçük satıcı için ödeme platformudur. Şu anda, bir kişi mal veya hizmet sattığında, sabit bir işlem ücreti ve satışa göre yüzde bazlı bir komisyon tahsil edilir. Bir müşteri geri ödeme istediğinde, küçük işlem ücreti hariç her şey iade edildi, ancak şimdi PayPal, satıcı ücretlerini koruyacağını ve kullanıcılar arasında öfkeye neden olacağını söyledi.

önerilen değişiklikler Malları satın alabilecek ve her zaman olduğu gibi geri ödeme talep edebilecek alıcılar üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Bunun yerine, PayPal'ı kullananların bir şeyler satması için büyük bir darbe.

PayPal ile mal satan herkes, satışta% 2.9 komisyon öder, bu da tam veya kısmi geri ödeme yaparken artık iade edilmeyecektir. Sabit ücret 0,30 ABD doları olarak belirlenmiştir ve hiçbir zaman geri ödemeye tabi değildir.

İnsanlar değişikliklere kızıyorlar ve pratikte ne anlama geldiğini hızlıca belirtiyorlar. Bir satıcı 1.000 dolar karşılığında bir şey satarsa, ancak müşteri fikrini değiştirirse, satıcı sadece alıcılarını kaybetmekle kalmaz, aynı zamanda bu süreçte 29 dolar da kaybedecek.

Geri ödeme değişikliklerinin yanı sıra PayPal, uluslararası ödemeleri ve para birimi dönüşümlerini nasıl ele aldıklarını da değiştiriyor. Başka bir ülkeye para aktarmanın artık sabit bir ücreti olmayacak, bunun yerine PayPal, sırasıyla% 0,99 ve 4,99 $ minimum ve maksimum maliyetle% 5 değişken bir ücret getiriyor.

PayPal, yeni şartlarından herhangi birine katılmayanların hesaplarını kapatmakta özgür olduğunu söyledi.

Kalıcı bağlantı.

RickMentor

TS Çaylak
Satıcı müşteriyi, işlem ücretlerini, satıcı ücretlerini, nakliye ücretlerini kaybeder ve ürünü satabiliyorsa kullanılmış veya açık kutu olarak satılmalıdır. Kayıp kurtarmak için bir yol yok. Bu, PayPal'ı kurtarmak için çaresiz bir hareket değilse. Amazon, apple Facebook, Venmo, cashapp ve diğerleri satıcı hizmet sağlayıcıları PayPal ile doğrudan rekabet ettiklerinde Daniel Schulman'ın nasıl tepki verdiğini göreceğiz.
  • Sevmek
Tepkiler: Evernessince

Al Amca

TS Evangelist
Bu tutum sadece bu sektörde değil, diğerlerinde de büyüyen bir trend. Birçoğu, herkes için her şey olamayacağını fark etti ve iş yapma yollarını veya başka bir yere gitme tutumunu benimsedi. Tabii ki gerçek güç hâlâ cep defterleriyle oy kullanabilen ve oy kullanan tüketiciye aittir. Ne zaman kazanacak veya tüketici satın alma alışkanlıklarında basit bir değişiklik olacağını zaman gösterecek .....

Evernessince

Cehennem gibi insan hayvanat bahçesi
Ne elde edemiyorum: PayPal, satış tersine çevrildiğinde komisyon yüzdesini yasal olarak nasıl koruyabilir? Sabit 0,30 ABD doları ücret işlem içindir ve işlemi işlemek için ödenen tutardır ve bunları saklayarak anlayabilirim. Ancak iptal edilmiş veya geri çevrilmiş bir satışta komisyon tutmak mı? Başka hiçbir kredi kartı / ödeme işlemcisi bunu yapmaz. İptal edilmiş bir satıştan vazgeçmemelisiniz. EBay veya Amazon'un iade veya iptal edilen satışlar için bile% 12-20'lik komisyonlarını tutmaya karar verdiğini düşünün. Bu saçmalık.

Çevrimiçi bilgisayar parçaları tedarikçisinin ortalama getiri oranı% 4,8'dir. Bu iadelerin birçoğu müşterilerin fikirlerini değiştirmesinden kaynaklanıyor, ürünün sistemlerinde çalışmasını sağlayamıyor, yeni ürünler piyasaya sürüldü ve yeni şeyler almak için geri dönüyorlar, nakliye hasarı, vb.

Şimdi ayda 95.000 satışa sahip orta ölçekli bir işletme olduğunuzu düşünün. Bu 4.560 dönüş. Ortalama satış fiyatının 200 $ olduğu varsayılarak, ek ücretler (nakliye, pazar ücretleri, vb. Dahil değil) 26.448 $ ödüyorsunuz. Bu, başka bir müşteri satın aldığında PayPal komisyon ücretini tekrar ödeyeceğinizi içermez, sadece açık kutu olacaktır. Sadece tek bir ücrete bakarak ve pazar ücretlerini, nakliye ücretlerini vb. Bir geri dönüşünüz olduğunda, orijinal müşteri için her iki şekilde de nakliye ücreti ödemeniz gerekir ve başka bir müşteri satın aldığında.

Tüm bu ek maliyetler artıyor ve küçük satıcıların rekabet etmesini zorlaştırıyor. Kendi ödeme sistemi ve pazar yeri olan ve operatörlerle özel anlaşmaları olan Amazonlar değiller.
Son düzenleme:

Bun Schure

TS Bağımlısı
Bana sonun başlangıcı gibi geliyor ...

Güç bozulur, mutlak güç kesinlikle bozulur.

Amazon size PayPal teşekkürler.
  • Sevmek
Tepkiler: Kusmak

büyülü

TS Manyak
Bekle! Paypal hala alakalı mi? Ebay hala bir şey mi?
Bu komisyon kısmından daha şok ediciydi.
Kişisel deneyimime göre, son 4 yılda ebay'den hiçbir şey satın almadım ve birkaç yıldır paypal'ımda oturum açmadım. Tanıdığım insanların hiçbiri benim bilgim için ebay veya Paypal kullanmıyor ve yine de bunu yapacak safraları var.
Bu sadece Nokia android destek olmayacak diyor gibi.

Milkyjoe

TS Meraklısı
Şimdi bir şey satın aldığımda bile paypal kullanmayacağım. eski vize kartına geri dönecek gibi görünüyor

Thrackerzod

TS Güçlendirici
Ebay'de çok şey satıyordum ama geri ödeme politikaları nedeniyle durdum. Alıcılar için kötüye kullanımı çok kolaydır ve
Nasıl kötüye kullanıyorlar?
eBay politikası alıcı her zaman haklıdır. Bir alıcı istediği her şeyi talep edebilir; Öğe açıklandığı gibi değil, kırık veya düz yalan ve asla almadıklarını söylüyorlar ve eBay onlara mutlu bir geri ödeme verecek (elbette satıcının cüzdanından). Paypal işleri daha da kötüleştirir, alıcılara bir şey iade etmek istediklerine karar vermek için tam altı ay verir ve şimdi bu.
  • Sevmek
Tepkiler: JamesSWD

fktech

TS Manyak
Sonunda tüketici satıcıya bu zararı karşılamak için daha yüksek fiyatlar şeklinde ödeme yapar.

ShagnWagn

TS Evangelist
Vay, gerçekten mi? Tüm bu parayı hak etmek için paypal ne yapıyor? Bu, hükümetin çevrimiçi satışlar için olduğu gibi tam bir şaka. Devlet dışı alımları, etkili bir şekilde HİÇBİR ŞEY yapmak için satış vergisi - bir gecede% 10 vergi artışı ... ödemeye zorlamaya çalışıyorlar.

On yıldan fazla bir süredir ebay'de hiçbir şey satmadım. Ben ebay bir "garaj satışı" almaya neredeyse hazırdı. Sadece fotoğraf çekmeye başlamam gerekiyordu. Ayrıca aracımı yaklaşık 12.000-15.000 $ değerinde satmak istiyordum. Eğer ortaya çıkarlar ve beğenmezlerse, ben PayPal tarafından mı sıkıldım? Oh hayır. Paypal hesabımı sileceğim.

Şimdi, ebay dışında bir sonraki en iyi yer nerede?

Dimitrios

TS Öğretmeni
Vay, gerçekten mi? Tüm bu parayı hak etmek için paypal ne yapıyor? Bu, hükümetin çevrimiçi satışlar için olduğu gibi tam bir şaka. Devlet dışı alımları, etkili bir şekilde HİÇBİR ŞEY yapmak için satış vergisi - bir gecede% 10 vergi artışı ... ödemeye zorlamaya çalışıyorlar.

On yıldan fazla bir süredir ebay'de hiçbir şey satmadım. Ben ebay bir "garaj satışı" almaya neredeyse hazırdı. Sadece fotoğraf çekmeye başlamam gerekiyordu. Ayrıca aracımı yaklaşık 12.000-15.000 $ değerinde satmak istiyordum. Eğer ortaya çıkarlar ve beğenmezlerse, ben PayPal tarafından mı sıkıldım? Oh hayır. Paypal hesabımı sileceğim.

Şimdi, ebay dışında bir sonraki en iyi yer nerede?
Yerel FACEBOOK PAZARLAMA. Ben bir kez yaptım, onların üzerinde bir sürü insan!

Earl Phlegm

TS Çaylak
Vay be, tekelinizi yeni rakipler arasında en az arzu edilen seçeneğe dönüştürmek için ne kadar da kibirli bir aptalca yol. Pürüzsüz hareket Paypal. Neden tüm müşterilerinize sadece bunu yapmalarını söylemediniz, çünkü çoğu bunu yapacak. Ben neredeyse üst üste rekabet yaratmak için programlama gücüne sahip bir dizi endüstri devini düşünebilirim ve aynı zaman dilimi içinde kitlesel pazar için büyük bir mevcudiyet cüzdanı. Şimdi tek yapmaları gereken, marjinal olarak daha iyi şartlar sunmak ve daha önce çok özel bir pazarda anında büyük oyuncular olacaklar. Açgözlülük ve aptallık, gerçekten iyi patentleriniz olmadıkça bilgisayar endüstrisinin eş anlamlılarıdır, ancak PayPal'ın bu pazardaki paylarını koruyanlara sahip olduğunu düşünmüyorum.
Son düzenleme:

tepelerinin

TS Evangelist
eBay politikası alıcı her zaman haklıdır. Bir alıcı istediği her şeyi talep edebilir; Öğe açıklandığı gibi değil, kırık veya düz yalan ve asla almadıklarını söylüyorlar ve eBay onlara mutlu bir geri ödeme verecek (elbette satıcının cüzdanından). Paypal işleri daha da kötüleştirir, alıcılara bir şey iade etmek istediklerine karar vermek için tam altı ay verir ve şimdi bu.
Amazon farklı mı?