• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • PC oluşturun
  • Bugünün Mesajları

Overclock Asus M5A97 R2.0 overlok, kimse ipuçları?

• Konuyu Başlatan Vollezar
  • Başlangıç ​​tarihi
Vollezar

Vollezar

TS Güçlendirici
Dün yeni bir mobo ve CPU aldım ve bunu yapmaya çalışıyorum. UEFI BIOS'u ve onunla neler yapabileceğimi pek bilmiyorum. Bu nedenle, herhangi bir kişi ASUS M5A97 R2.0'a sahipse ve üzerinde biraz o / c yaptıysa, ipuçlarınızı okumak güzel olurdu. Teşekkürler.
Şimdiye kadar çarpanı ve veri yolu hızını değiştirerek FX-6100'umu 4.0 Ghz'e overclock ettim. Voltajlara dokunmadım. Hafızam oldukça yavaş 1333, ancak 1600'de denedim ve iyi çalıştı. Şu anda sadece 1400'de çalışan belleğim var. Şimdilik hepsi stok soğutmada.
İşte cpu-z doğrulaması:http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2526384
ve Aida64 ile stres testi yaptığım bir ekran görüntüsü.
stresstest.png

Aslında bunu yazarken stres testini yapıyorum. Yaklaşık 27 dakika oldu ve sıcaklık hala 58 dereceyi geçmedi.
İnsanların bu özel moboda kendi işlerini nasıl yaptığını bilmekle ilgileniyorum. Gerilim değişiklikleri / FSB değişiklikleri vb.
Teşekkürler.
Sonic_Pro

Sonic_Pro

TS Üyesi
Vollezar şunları söyledi:
Dün yeni bir mobo ve CPU aldım ve bunu yapmaya çalışıyorum. UEFI BIOS'u ve onunla neler yapabileceğimi pek bilmiyorum. Bu nedenle, herhangi bir kişi ASUS M5A97 R2.0'a sahipse ve üzerinde biraz o / c yaptıysa, ipuçlarınızı okumak güzel olurdu. Teşekkürler.
Şimdiye kadar çarpanı ve veri yolu hızını değiştirerek FX-6100'umu 4.0 Ghz'e overclock ettim. Voltajlara dokunmadım. Hafızam oldukça yavaş 1333, ancak 1600'de denedim ve iyi çalıştı. Şu anda sadece 1400'de çalışan belleğim var. Şimdilik hepsi stok soğutmada.
İşte cpu-z doğrulaması:http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2526384
ve Aida64 ile stres testi yaptığım bir ekran görüntüsü.
Eki görüntüle 74217

Aslında bunu yazarken stres testini yapıyorum. Yaklaşık 27 dakika oldu ve sıcaklık hala 58 dereceyi geçmedi.
İnsanların bu özel moboda kendi işlerini nasıl yaptığını bilmekle ilgileniyorum. Gerilim değişiklikleri / FSB değişiklikleri vb.
Teşekkürler.

Merhaba ben de Asus M5A97 R2.0 var. Hız aşırtmanın kolay ve hızlı bir yolu var. Sadece AI Suite II'yi kullanabilirsiniz. Çok kolay ve çok iyi çalışıyor ... AMD 956 BE'm stok CPU soğutucusu ile 3.9G'ye overclock yaptım ve stres altında bile asla 58 derecenin üzerine çıkmıyor. Sadece denemek isteyebileceğinizi düşündüm.

Alkış,
TWh
Vollezar

Vollezar

TS Güçlendirici
Teşekkürler Sonic.
AI paketini duydum. Genellikle BIOS üzerinden yapıyorum, ama bu şeyi bir deneyeceğim ama yine de farklı bir bellek almam gerekecek. Bu 1600'e kadar overclock yapılmış iyi çalışıyor, ancak zaman zaman donuyordu.
Vollezar

Vollezar

TS Güçlendirici
Güzel.
R

ramp_voltage

TS Çaylak
Sevgili TwH,
Aynı anakarta sahibim ama POST olmayacak, hafızam desteklenmeyecek. 2x4GB RAM corsair intikamına sahibim ama ramın corsair sitesi üzerinden uyumluluğunu kontrol ederken ram modelimin desteklenmediğini gördüm.
bu yüzden sorum ram u modeli böylece PC POST kullanılan.
ve nvidia'nın GTX550 ti'sinin bu kartı SLI olduğu gibi destekleyip desteklemediği ve bu kartın çapraz ateşi destekleyip desteklemediği

Saygılarımızla
rampa gerilimi
Vollezar

Vollezar

TS Güçlendirici
Eski Kingston RAM'i kullanıyorum. Her zaman en esnek bellek olarak bulundu. Düşük profil değeri sürümüne sahibim. 1333, ancak 1600'de çok kararlı.
Anakartın üzerinde bir düğme var. Bellek yuvalarının hemen yanında. Uyumluluk sorunlarına yardımcı olması gerekiyordu. Kılavuzun "Yerleşik anahtarlar ve düğmeler" bölümündeki MemOK bölümüne bakın. O yardımcı olabilir. Asla kendim kullanmak zorunda kalmadım, bu yüzden işe yaradığını garanti edemem
SLI'ye gelince, hiçbir fikrim yok. Şimdiye kadar kesinlikle ATI kartları kullanıyorum.
Sonic_Pro

Sonic_Pro

TS Üyesi
Hey ... Gskill koçunu kullanıyorum, 24 Gb kurulu. Şu anda koçun tam sayısını hatırlamıyorum ama inandığım keskin nişancı serisiydi. İşteyim ama bu gece eve geldikten sonra postalayacağım. GTX550 ti'ye kadar tek bir kart kullanıyorum, bu yüzden SLI ve Crossfire devreye girmiyor. Vid kart sistem için oldukça büyük bir gelişme oldu. İnanmadan önce orada bir Geforce 210 vardı. Başka sorularınız varsa onlara cevap vermeye çalışacağım.
Sonic_Pro

Sonic_Pro

TS Üyesi
Tamam. İşte bellekteki bilgiler.

G.SKILL Sniper Serisi 16GB (2 x 8GB) 240 Pimli DDR3 SDRAM DDR3 1866 (PC3 14900) Masaüstü Bellek Modeli F3-1866C9D-16GSR

Ayrıca toplamda 24GB vermek için aynı belleğin (2 x 4GB) yüklü olması gerekir.

umarım bu sana yardımcı olur.

Alkış,
TWh
magaman598

magaman598

TS Güçlendirici
Eğer ASUS M5A97 anakart kutusunda / kılavuzunda söyleyecek SLI çalıştıracaktır. Biraz Araştırma yaptığımdan, SLI anakart üzerinde bir hareket etmiyor.

Hafızam bana uygunsa, sadece 990X / 990FX AMD yonga setleri SLI'yı destekleyecek.

Şimdi, OP'ye gelince, Black-Edition işlemci için overclock yapmak için yapmanız gereken tek şey, çarpanı yükseltmek ve söz konusu overclock'u stabil hale getirmek için voltajı buna göre ayarlamaktır.

(DONANIMINIZI AŞIRI GEÇİRDİĞİNDE OLAN ZARARLARDAN SORUMLU DEĞİLDİR, KENDİ RİSKİNİZDE YAPIN)

<--- OC'de nasıl
[BOYUT 6 =][YAZI = Helvetica][SIZE = 23px] ASUS M5A97 [/ SIZE][/ YAZI TİPİ][/BOYUT]
mailpup

mailpup

TS Özel Kuvvetler
Magaman, lütfen bağırma. Teşekkür ederim.
Sonic_Pro

Sonic_Pro

TS Üyesi
Veya ,,,, sadece yazılımı kullanabilirsiniz ve sizin için değişiklikler yapar. Son derece kolaydır ve ayarları değiştirme fırsatı vermek için kademeli olarak artırır.
magaman598

magaman598

TS Güçlendirici
Sonic_Pro dedi:
Veya ,,,, sadece yazılımı kullanabilirsiniz ve sizin için değişiklikler yapar. Son derece kolaydır ve ayarları değiştirme fırsatı vermek için kademeli olarak artırır.
BIOS'u kullanmak için daha sevindirici bir şey var, nedenini bilmiyorum, sadece ...
Sonic_Pro

Sonic_Pro

TS Üyesi
Evet, katılıyorum .... bunu Bios aracılığıyla yapmak, CPU'nuzu gerçekten kızartma fırsatı verir. ve ,,, elbette bu her zaman iyi bir şeydir.
magaman598

magaman598

TS Güçlendirici
Sonic_Pro dedi:
Evet, katılıyorum .... bunu Bios aracılığıyla yapmak, CPU'nuzu gerçekten kızartma fırsatı verir. ve ,,, elbette bu her zaman iyi bir şeydir.
CPU'nuzu kızartmanın tek yolu, ÇOK kaba bir PSU'ya sahipken 1.6V + hatları boyunca bir şey koyarsanız ve / veya eşleşecek soğutmaya sahip değilseniz.

Bu videoya bak
Sıvı azot OC vuruşu [SIZE = 13px] [FONT = arial]Buldozer CPU üzerinde 8.429GHz.[/YAZI BOYUTU]

[SIZE = 3] [font = arial]Bu konuyu da okumaktan çekinmeyin.[/YAZI BOYUTU]

[SIZE = 3] [font = arial]/community/topics/simple-overclocking-faq.70998/[/YAZI BOYUTU]

Son Gönderiler

• T
    F9, Red's Hydrogen One'ın iyi bir telefon olduğu paralel bir evrende var
  • captaincranky
    Microsoft, Windows 10'u son zamanlarda geliştirdiklerini bilmenizi istiyor
  • R
    Intel Core i9-10900K, 3DMark veritabanında 5.1GHz güçlendirme saati ile görüntülendi
  • captaincranky
    Avustralyalılar kıyamete dayanıklı Tesla Cybertruck'u isteyecekler
  • F
    Lenny telemarketers troll bir chatbot olduğunu
  • R
    Samsung'dan Microsoft'a: Xbox Series X, ultra geniş monitörleri desteklemelidir
  • T
    Nintendo, bu yıl yeni Switch modellerinin olmayacağını doğruladı
  • captaincranky
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor