• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Bugünün Mesajları

Ağdaki bir bilgisayar internete bağlanmıyor (diğerleri bağlanacak)

• Konuyu Başlatan bayan elektrikli
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
L

bayan elektrikli

TS Çaylak
Bilgisayarım 3 diğer bilgisayarlarla ev kablosuz ağında, diğer tüm bilgisayarlar internete bağlanıyor ve çalışıyor .... benim aniden artık bağlanmayacak. Fareyi sağ alt taraftaki simgelerin üzerine getiriyorum ve "Kablosuz Ağ Bağlantısı 2: Kablosuz Bağlantı Kullanılamıyor" yazarken, diğer simge "Yerel Ağ Bağlantısı 4: Ağ Kablosu Çıkarıldı" yazıyor.

Kayboldum, lütfen yardım et.

Çok teşekkürler. :)
poertner_1274

poertner_1274

secroF laicepS topShceT
Kablosuz ağlar sekmesinde SSID'yi doğru şekilde kurdunuz mu? Sağ tıklayın ve Kullanılabilir kablosuz ağları görüntüle'yi seçin, ardından Gelişmiş ayarları değiştir'i seçin. Oraya girdikten sonra Kablosuz ağlar sekmesine tıklayın ve oradan kurulum yapın. Bu şekilde bağlanabildiğinizden emin olmak için tüm güvenliği kaldırmayı da deneyebilirsiniz. Ardından, hangisinin (varsa) sorunlara neden olduğunu görmek için işleri yavaşça geri koyun.

BTW
:dalga:TECH HABERLERE Hoşgeldiniz:dalga:
K

kirock

TS Çaylak
Sadece bir düşünce

Hmm, bu hafta sonu ICS ağ hatasıma benziyor. Cuma gecesi geç saatlerde Photoshop7.0'ı ana bilgisayarıma yükledim. Ertesi sabah çocuklar üst katta bilgisayardan on-line gitmeye çalışıyordu ve gitmek oldu. Ağın bağlantısı sınırlı veya hiç yok. 3 saat sonra Photoshop AND HP1200 serisi yazıcı sürücülerini kaldırmak zorunda kaldım ve aniden her şey yedeklendi. HP yazıcı sürücülerini yeniden yükledim, ancak bunun neden olduğunu bulana kadar PS7.0'ı şimdilik kapalı bıraktım. Açıkça, bazı paylaşılan DLL dosyaları, HP ve Photoshop birlikte bulunduğunda bozuluyor ya da üzerine yazılıyor.

Sooooooo, yeni bir yazılım yükledin mi?
Samstoned

Samstoned

TECH HABERLER Paladin
son zamanlarda pc taşındı mı bağlantıyı gevşemiş olabilir, bir replug deneyin
ve bu işe yaramazsa bağlantıya sağ tıklayın ve etkinleştirmeye çalışın.
kablosuz kullanmadım
İyi şanslar
L

bayan elektrikli

TS Çaylak
Şimdi çalışıyor

Hayır, bilgisayarı falan taşımamıştım.
Yazılımı / sürücüleri vb. Yeniden yükledim ve şimdi çalışıyor.
Yine de önerileriniz için teşekkürler :)
G

Gord

TS Çaylak
Tanrım sadece bu çözülmüş bir iş parçacığı gibi göründüğü zaman - Ben şu anda başıma aynı şey oldu - Bir yönlendirici bilgisayar birkaç onlar birbirlerine (sürücüler vb açabilir) ama göremezsiniz İnternet (LAN bağlantısı).

Bu, Windows ME makinemde 240 yerde bulunan "Dupator" virüsünü kaldırmak için yeni antivirüs paketleri (Panda ve sonra Symantecs) çalıştırdıktan sonra aniden oldu.

Durum böyle olunca, yazılım bunu çalıştırmadan önce "Sistem Geri Yükleme" yi kapatmamı söyledi.

Tekrar denemek ve bu comp çevrimiçi almak için ne yapabilirim hakkında herhangi bir fikir?

Bu arada yeni katıldım, merhaba! : Eek:
MrGaribaldi

MrGaribaldi

TECH HABERLER Büyükelçi
TECH NEWS'e hoş geldiniz: dalga:

Virüsten koruma paketlerini kaldırmayı denediniz mi? Bunlardan biri internet bağlantısını engelliyor olabilir (symantec'te tahmin ediyorum) ...
G

Gord

TS Çaylak
Garibaldi dedi ki:
TECH NEWS'e hoş geldiniz: dalga:

Virüsten koruma paketlerini kaldırmayı denediniz mi? Bunlardan biri internet bağlantısını engelliyor olabilir (symantec'te tahmin ediyorum) ...
Karşılama için teşekkürler!

Yup bunu antivirüs paketleriyle yaptı, aslında Symantic bir indirme aracı, Panda bir uygulama ve onu çıkardım. Bağlantı sorunu ile birlikte başka garip ve ucuz şeyler de oldu, Bookshelf (bir dict / thes referans aracı) başlangıçta bir DOS penceresi açıyor ... (?)

Yani, aslında son coupla saatlerinde burada sorun giderme oturuyorum şimdi vazgeçmeye, yarın erken kalkmaya ve Win2000'i dizüstü bilgisayara kurmaya meyilliyim. Büyük kutumda olan bu, kararlı ve iyi biliyorum. Bunu düşünmem neden 4 yılımı aldı? Gevşeklik.

Dizüstü bilgisayar verilerimi harici bir HDD'ye yedekliyorum, bu yüzden sanırım o kadar da önemli değil. 128RAM / 600CPU 20GHDD'li bir Ağ Geçidi 3350'im var, sağlam küçük bir hata var, bu yüzden yeni bir işletim sistemi ile bir şans vermek istiyorum, sadece yine de yazmak için kullanılıyor.

S: W2000'e gitmeden önce bilmem gereken herhangi bir sorun var mı?

Teşekkürler!
MrGaribaldi

MrGaribaldi

TECH HABERLER Büyükelçi
Evet, bu en iyi hareket tarzı gibi görünüyor ...

Görebildiğim tek sorun, biraz zaman alacağı, ancak bunun dışında iyi olmalısın ...
Ancak, yalnızca bir ipucu, eğer mümkünse, Servis paketlerini yerel bir makineye indirin ve ya kurulum içine yerleştirin. Veya bunları masaüstünden yükleyebilirsiniz. Mesele şu ki, dizüstü bilgisayarı yamadan önce bir internet bağlantısına koymamalısınız, yoksa dakikalar içinde virüs bulaşacaktır ...
G

Gord

TS Çaylak
Garibaldi dedi ki:
Evet, bu en iyi hareket tarzı gibi görünüyor ...

Görebildiğim tek sorun, biraz zaman alacağı, ancak bunun dışında iyi olmalısın ...
Ancak, yalnızca bir ipucu, eğer mümkünse, Servis paketlerini yerel bir makineye indirin ve ya kurulum içine yerleştirin. Veya bunları masaüstünden yükleyebilirsiniz. Mesele şu ki, dizüstü bilgisayarı yamadan önce bir internet bağlantısına koymamalısınız, yoksa dakikalar içinde virüs bulaşacaktır ...
Bunu düşünmemişti ama neyse ki "Dupator "'un Win 2000 ortamında yaşaması gerekiyordu. Aslında neredeyse bitirdim, burada Cmt gecesi.

Win 2000 pürüzsüz, tüm gitmeden önce dizüstü bilgisayarımdan bir kahve değirmeni gibi bir sürü gürültü vardı ve diskin bozuk sektörleri overinstall'den sonra onarıldı! Ancak herhangi bir engel varsa tekrar göndereceğim, destek için teşekkürler!

:)
L

bayan elektrikli

TS Çaylak
Pekala çocuklar ... benim sorunum düzeltildi ... yaklaşık 3 gün boyunca ...
Şimdi, HİÇBİR ŞEYİ değiştirdikten sonra ... Aynı problemimi tekrar tekrar yaşıyorum ...
4 bilgisayar ağımdaki diğer tüm bilgisayarlar internete bağlanacak, ancak benimki bağlanmayacak. Hiçbir sebepten yokmuş gibi görünüyor ... Hiçbir şey çıkarmadım, hatta bilgisayarı kullanmadım ... ve aniden internet bağlantısı çalışmaz ve yine, sadece çalışmayan bilgisayarım .. diğer bilgisayarlar olacak.
Bu benim için bir anlam ifade etmiyor ...
Biri yardım edebilir mi? :( :)
K

kirock

TS Çaylak
O zaman bir virüs veya Truva atı gibi geliyor. Anitvirüs yazılımınız var mı? Eğer öyleyse bir virüs taraması yapın (prob önce virsus tanımlarını güncelleyin.)

Bu yüzden ağınızı "düzeltmek" için yazılımı / sürücüleri tekrar yükleyebilir, ardından virüs tanımlarınızı güncelleyebilirsiniz. HiJackthis yazılımı hakkında bu bağlantıyı okuyun,
/vb/topic17297.html (talimatları tamamen izleyin)
Çalıştırabilir ve sabit sürücünüzde yerleşik olan ve sistem sorunlarına neden olan truva atları / virüsleri arar. Bir günlük oluşturur ve uzmanların bakması için bu günlüğü buraya gönderebilirsiniz.
PS. Sanırım bunu bu gece yapmak zorundayım, hafta sonu 2 bilgisayar arasında LAN bağlantısı koptu. :sıçrama:
G

Gord

TS Çaylak
Ben yukarıdaki "Hijack This" öneri ikinci, benim için iyi çalıştı! İyi şanslar!
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• P
    Birçok işletmenin Windows 7'den taşınması çok uzun sürüyor
  • neeyik
    Öneri öner - bütçem için hangi parçalar?
  • Confuzled
    Intel Core i9-10900K, 3DMark veritabanında 5.1GHz güçlendirme saati ile görüntülendi
  • neeyik
    ESA araştırmacıları aydan oksijen çıkarabilecek bir bitki inşa ettiler
  • Julio Franco
    TECH HABERLER Elite ve Reklamlar
  • captaincranky
    Elon Musk ilk EDM şarkısını SoundCloud'a bıraktı
  • neeyik
    Intel Xe Graphics Preview v2.0: Intel'in yaklaşan GPU'su hakkında bildiklerimiz
  • VitalyT
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor