• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Topluluk
  • TECH HABERLER Haberler ve Yorumlar
  • Bugünün Mesajları

Nvidia, paketlenmiş oyun kodlarını vermeyi, takas etmeyi veya satmayı neredeyse imkansız hale getiriyor

• Konuyu Başlatan Shawn Knight
  • Başlangıç ​​tarihi
Shawn Knight

Shawn Knight

TECH HABERLER Personel
Personel

Ücretsiz bir oyun veya iki oyunun yeni bir grafik kartı satın alması, donanım üreticilerinin yıllardır kullandığı bir pazarlama stratejisidir. Potansiyel alıcılara belirli bir kart satın almaya teşvik etmenin yanı sıra, oyuncuların zaman zaman “ücretsiz” bir başlık almaları için harika bir yoldur.

Bununla birlikte, bir alıcının birlikte oyunla ilgilenenlerin hepsi için olmaması makul olabilir, belki de zaten sahip oldukları veya oynamak istemedikleri için. Ücretsiz oyun kodunun boşa gitmesine izin vermek yerine, kullanıcıların söz konusu kodları arkadaşlarına veya aile üyelerine vermeleri, oyun oynadıkları için takas etmeleri nadir değildir. do ister istemez ya da satarsınız ve gelirlerini, geldikleri kartın maliyetini dengelemeye yardımcı olması için kullanırlar.

Belirtildiği gibi gözden geçirilmiş kod kullanımıancak, bu seçenekler artık Nvidia GPU alıcıları için geçerli olmayacak.

Nvidia, nitelikli bir GPU veya PC satın alımının bir parçası olarak sunulan oyun kupon kodlarının yalnızca alıcı tarafından kullanılmak üzere tasarlandığını belirtiyor. Durumun böyle olduğundan emin olmak için artık yalnızca promosyon oyun kodlarını Nvidia’nın anahtarları için kullanabilirsiniz. GeForce Experience yazılımı.

Ayrıca, GeForce Experience yazılımı, kupon kodunun yalnızca nitelikli GPU kullanan bir sistemde kullanılmasını sağlamak için bir donanım doğrulama adımı uygulayacaktır. Doğrudan kartın seri numarasına bağlı değildir, ancak aynı kart sınıfı olmalıdır.

Bu, az çok bir paketli oyun kupon kodu verme, takas etme veya satma işlemine son verir. Daha da kötüsü, Nvidia çoğu durumda bir oyun kodunun sadece adı geçen oyuna sahip olmayan bir hesaba karşı kullanılabileceğini söylüyor. Zaten ücretsiz paketlenmiş oyuna sahipseniz, size ikinci bir kopya verilmeyecektir ve kolayca veremeyeceğiniz, ticaret yapamayacağınız veya satamayacağınız için promosyon etkili bir şekilde işe yaramaz hale gelir.

In Nvidia ile konuşma Ars Technica, kupon kodunu kullanma sırasında yüklü bir video kartına ihtiyacınız olsa da, oyunun kendisinin donanıma bağlı olmadığını öğrendi. Örneğin, bir Steam anahtarı için bir kod kullanırsanız, oyun seçtiğiniz herhangi bir donanımdaki diğer Steam oyunları gibi çalışır. Dahası, kupon kodunu kullandıktan sonra Nvidia’nın GeForce Experience uygulamasını kaldırabilir ve hatta farklı bir grafik kartı kullanabilirsiniz.

Nvidia, nedeni tam olarak anlaşılamayan tartışmalı bir gereklilikle birçok oyuncuyu işaretleme riskiyle karşı karşıya.

Nvidia sadece GeForce Experience yazılımının benimsenmesini artırmaya mı çalışıyor? Şirket, mutsuz olan yayıncıların baskılarına boğuluyor mu? oyun anahtar satıcıları? Belki de yeni bir Amazon'un tekrarlanmasından kaçınmaya çalışıyorlar mazgal alışveriş yapanların GTX 1070, ücretsiz olanı kullan Gears of War 4 kupon kodu sonra sipariş iptal ve oyun tutmak?

konuyla ilgili düşüncelerin neler? Nvidia’nın hareketi haklı mı yoksa çizgiyi aştı mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde ne düşündüğünüzü bize bildirin.

Kalıcı bağlantı.

D

davislane1

Nvidia, nedeni tam olarak anlaşılamayan tartışmalı bir gereklilikle birçok oyuncuyu işaretleme riskiyle karşı karşıya.

İnsanları GeForce Experience'ı kullanmaya yönlendirmek istedikleri açıktır.
  • Sevmek
Tepkiler: frostyshield, Reehahs ve Kibaruk
cliffordcooley

cliffordcooley

TS Redneck
Oyunu kiminle ticaret yaptığınızı, oyun hesabını kullanarak makinenizdeki kodu başlatın.
  • Sevmek
Tepkiler: frostyshield ve OcelotRex
Sikloid Torus

Sikloid Torus

Taş Devri Hesaplama - Aşağıdaki kayaya tıklayın ..
IMHO, işe yaramaz olan paha biçilmez olan değersiz hale gelir.
  • Sevmek
Tepkiler: toxicfiend, Reehahs ve Evernessince
treeski

treeski

TS Evangelist
Saçma. Evdeki makinem AMD grafik kartı kullanıyor, ancak iş makinem Nvidia kullanıyor. Bir hesap oluşturmanız ve oturum açmanız gerektiğini fark ettiğimde "Deneyim" uygulamasını yüklemeyi bıraktım.
  • Sevmek
Tepkiler: Reehahs, NeoFlux ve Badonk4
Evernessince

Evernessince

Cehennem gibi insan hayvanat bahçesi
Cycloid Torus şunları söyledi:
IMHO, işe yaramaz olan paha biçilmez olan değersiz hale gelir.
Kesinlikle. Bu kodlar, orta ve düşük uç GPU'larda GPU'nun maliyetini dengelemeye gerçekten yardımcı olabilir. Şimdi neredeyse değersizler.
  • Sevmek
Tepkiler: toxicfiend
BabyFaceLee

BabyFaceLee

TS Güçlendirici
Bunu dürüst olmak için gerçekten nVidia'yı suçlamıyorum. Geçmişte oyun kodları sattım ama her zaman bunun artık mümkün olmayacağı için sadece bir zaman meselesi olacağını düşündüm.

Eğer bir şey freebie olarak dahil edilirse, insanlar neden istemezlerse freebie'nin değerini almayı beklerler? Bugünlerde yetkilendirme duygusu şaşırtıcı.
  • Sevmek
Tepkiler: DraftySatyr ve Billybobjoey
Skidmarksdeluxe

Skidmarksdeluxe

TS Evangelist
Belki de yıllar geçtikten sonra birlikte oyunların kartlarını daha fazla satmaya yardımcı olduğunu düşünerek nihayet ploy'un çoğu insanda gerçekten işe yaramadığı hayal kırıklığı yaratır. Bazı durumlarda olabilir, ama nedenini gerçekten göremiyorum. Şahsen, paketlenmiş oyunun değerini almayı tercih ederim (satın alabileceğim ve oynayabileceğim bir başlık olsa da) fiyatı kesip daha çok bu oyun için ayrı ödeme yapıyorum.
Son zamanlarda MSI mobo ile birlikte gelen Xsplit Gamecaster kodunu kesinlikle bu tür bir hizmeti kullanacak birine verdim çünkü kesinlikle kullanmam veya istemedim, ama aynı zamanda boşa gitmesini de görmek istemedim. Bu arada, yönetim kurulu satın alma kararımda en ufak bir etkisi yoktu.
Nvidia, diğer tüm monolitik şirketler gibi, kurnaz alıcılar o şirketi daha fazla para kazanmak için pişirilen ve uygulanan fikirlerden faydalanmanın bir yolunu bulduklarında parti kakası olmak zorundalar. Bunun en önemli örneği Intel, son zamanlarda bir 'X' veya 'Z' ile başlamayan tüm yonga setlerinin herhangi bir hız aşırtmasını devre dışı bırakmasıdır.
Bununla birlikte, az önce yaptığım tüm parmak krampına neden olan yazımlara rağmen ... ücretsiz öğle yemeği gibi bir şey yok, birlikte verilen oyunların maliyeti yine de kartın fiyatında gizli.
  • Sevmek
Tepkiler: toxicfiend, Phr3d ve tans
T

tans

TS Evangelist
BabyFaceLee dedi:
Bunu dürüst olmak için gerçekten nVidia'yı suçlamıyorum. Geçmişte oyun kodları sattım ama her zaman bunun artık mümkün olmayacağı için sadece bir zaman meselesi olacağını düşündüm.

Eğer bir şey freebie olarak dahil edilirse, insanlar neden istemezlerse freebie'nin değerini almayı beklerler? Bugünlerde yetkilendirme duygusu şaşırtıcı.
Birlikte verilen oyunlar genellikle indirim kodlarının çalışmasını durdurur (kesinlikle NewEgg). Ayrıca, oyunu ödeyebileceğinizden daha fazla satabiliyorsanız, sakladığınızda gerçekten ücretsiz değildir.
B

Badonk4

TS Üyesi
Şirketlerin daha fazla BS paylaşmak için çok doğal insan eğilimine karşı, çünkü şirketler kapalı fikirli, açgözlü kontrol düşkünleri. Bu çok anti-tüketici ve başka bir adamın söylediği gibi, bir hesap gerektiğinde GeForce Experience'ı kullanmayı bıraktım. Duvarlı bahçeler yapmayı DURDURUN - özellikle olmadan iyi çalışıyorsa.
Rockstarrrr

Rockstarrrr

TS Güçlendirici
BabyFaceLee dedi:

Gerçekten mi? Hiç nVidia ürünü satın alırken aldığınız her şeyin ücretsiz olduğunu hissettiniz mi? :D Yıllar boyunca çok sayıda nVidia ürünü satın aldım.
  • Sevmek
Tepkiler: darkzelda
Rockstarrrr

Rockstarrrr

TS Güçlendirici
Badonk4 şunları söyledi:
Şirketlerin daha fazla BS paylaşmak için çok doğal insan eğilimine karşı, çünkü şirketler kapalı fikirli, açgözlü kontrol düşkünleri. Bu çok anti-tüketici ve başka bir adamın söylediği gibi, bir hesap gerektiğinde GeForce Experience'ı kullanmayı bıraktım. Duvarlı bahçeler yapmayı DURDURUN - özellikle olmadan iyi çalışıyorsa.
Kendi telemetri sistemlerini öğrendikten sonra GFE'yi kullanmayı bıraktım.
  • Sevmek
Tepkiler: Footlong
I

ikesmasher

TS Evangelist
Yüzlerce öfkeli reddit kullanıcısının X yıl boyunca nasıl bir nvidia hayranı olduklarını söylemesi ve bu nedenle AMD'ye geçebilmeleri nedeniyle bunu tersine çevirmeden önce 2 veya 3 ay veriyorum.
OcelotRex

OcelotRex

TS Evangelist
Badonk4 şunları söyledi:
Şirketlerin daha fazla BS paylaşmak için çok doğal insan eğilimine karşı, çünkü şirketler kapalı fikirli, açgözlü kontrol düşkünleri. Sadece tüketici karşıtı ve başka birinin söylediği gibi, bir hesap gerektiğinde GeForce Experience'ı kullanmayı bıraktım. Duvarlı bahçeler yapmayı DURDURUN - özellikle olmadan iyi çalışıyorsa.
Bunun anti-tüketici olduğunu düşünmüyorum; Nvidia, promosyonun şartlarını tüketiciye açıklıyor. Bu davranıştan, promosyon öğesinin donanımın alıcısında kalması ve yeniden satış için kullanılmaması gerektiği görülmektedir. Bir promosyondan hoşlanmamak, anti-tüketici ile aynı değildir.
  • Sevmek
Tepkiler: cliffordcooley
M

mantissteam

TS Üyesi
Orospuların oğulları
Footlong

Footlong

TS Bağımlısı
Nvidia bu BS'i şimdi durdur! İnsanlar yetenekli kodlarını satsınlar. AMD kesinlikle yapacak.
cliffordcooley

cliffordcooley

TS Redneck
Onlar nVidia'nın vermek için kodlarıdır, nasıl etkinleştirileceklerine ilişkin yönergeleri belirleyebilirler. Kodlar aynı zamanda geliştiricilerin mülkiyetindedir. Geliştirici, ücretsiz bir kopyayı kimin alacağını da belirtebilir. Bu bir öncelik oluşturabilir ve AMD'nin uyum sağlamaktan başka seçeneği olmayabilir. Sadece zaman gösterecek.
  • Sevmek
Tepkiler: Billybobjoey
captaincranky

captaincranky

TEKNİK HABERLER Bağımlı
Footlong dedi ki:
Nvidia bu BS'i şimdi durdur! İnsanlar yetenekli kodlarını satsınlar. AMD kesinlikle yapacak.
Evet, ancak AMD'nin bunu yapmak için daha umutsuz bir ihtiyacı var, Nvidia bunu yapmıyor. Güncel piyasa koşullarını ve mantığı tartışmaya soktuğumda üzgünüm. Ama ne diyebilirim ki, bu benim yöntemim ...:güzel:
  • Sevmek
Tepkiler: toxicfiend
OcelotRex

OcelotRex

TS Evangelist
cliffordcooley dedi:
Onlar nVidia'nın vermek için kodlarıdır, nasıl etkinleştirileceklerine ilişkin yönergeleri belirleyebilirler. Kodlar aynı zamanda geliştiricilerin mülkiyetindedir. Geliştirici, ücretsiz bir kopyayı kimin alacağını da belirtebilir. Bu bir öncelik oluşturabilir ve AMD'nin uyum sağlamaktan başka seçeneği olmayabilir. Sadece zaman gösterecek.
Ek şartın Nvidia'nın ödediği lisanslar için daha iyi fiyatlandırma sağladığını düşünürdüm. tüketici daha iyi oyunlar veya daha fazla oyun alır.
Chesterfried

Chesterfried

TS Meraklısı
Bunun oyun yayıncılarını yatıştırmak için daha fazla olduğunu düşünüyorum. İndirimli bir fiyata eBay'den birkaç Nvidia paketli oyun kodu satın aldım, aksi takdirde oyunu Steam'den veya Microsoft mağazasından tam perakende olarak alacağım için yayıncı için kayıp bir satışa dönüştüm.
  • Sevmek
Tepkiler: OcelotRex
captaincranky

captaincranky

TEKNİK HABERLER Bağımlı
Shawn Knight şunları söyledi:
... [] ... Ayrıca, GeForce Experience yazılımı, kupon kodunun yalnızca nitelikli GPU kullanan bir sistemde kullanıldığından emin olmak için bir donanım doğrulama adımı uygulayacaktır. Doğrudan kartın seri numarasına bağlı değildir, ancak aynı kart sınıfı olmalıdır.

Konuyla ilgili Nvidia ile konuşan Ars Technica, kupon kodunun kullanılması sırasında uygun bir ekran kartına ihtiyacınız olmasına rağmen, oyunun kendisinin donanıma bağlı olmadığını öğrendi. Örneğin, bir Steam anahtarı için bir kod kullanırsanız, oyun seçtiğiniz herhangi bir donanımdaki diğer Steam oyunları gibi çalışır. Dahası, kupon kodunu kullandıktan sonra Nvidia'nın GeForce Experience uygulamasını kaldırabilir ve hatta farklı bir grafik kartı kullanabilirsiniz. ... [] ....
Bu, Intel'in "katma değerli yazılım" ile yaptığı şeyden on yıldan fazla ve muhtemelen daha fazla kendi markalı anakartlar ile önemli ölçüde farklı değil!

Birlikte verilen yazılımı farklı bir Intel anakart modelinde kullanabilirsiniz, ancak kapalı marka mobo'nun aynı yonga setini içerip içermediğine bakılmaksızın başka bir kart markası üzerinde kullanılamaz!

Tek fark, "ücretsiz" yazılımı kaydetmeniz gerekmemesi, kartlarla birlikte verilen bir diskle kurulmasıdır.

Çoğu meraklısının Intel'in "kilitli BIOS" undan kaçınma göz önüne alındığında, bunun oyun topluluğunda yaygın olarak bilinmemesini beklemek mantıklıdır.
Evernessince

Evernessince

Cehennem gibi insan hayvanat bahçesi
Chesterfried şunları söyledi:
Bunun oyun yayıncılarını yatıştırmak için daha fazla olduğunu düşünüyorum. İndirimli bir fiyata eBay'den birkaç Nvidia paketli oyun kodu satın aldım, aksi takdirde oyunu Steam'den veya Microsoft mağazasından tam perakende olarak alacağım için yayıncı için kayıp bir satışa dönüştüm.
Nvidia kodlar için peşin ödediği için kayıp bir satış değil, bu yüzden geliştiricinin kaybedebileceği bir yol yok.

9/10 kez oyun kodunun ekran kartıyla birlikte gelmesini veya oyunu zaten istemiyorum. Şimdi benim için hiçbir şey yapmayan bir oyun kodu almak için sıfır ekstra teşvik sağlar. Bunun yerine boş bir kağıt parçası da olabilir. Daha önce bu kod 20-35 dolardı ve şimdi hiçbir şey. Bu, bir video kartı satın alırken, özellikle Nvidia'nın RX 480'i ve tatlı nokta RX 470'ı (fiyat / performansta gerçekten resmi bir rakibe sahip olmayan) yenmesi gereken orta aralıkta büyük bir düşüncedir.
  • Sevmek
Tepkiler: darkzelda
Cracken

Cracken

TS Çaylak
Nvidia'dan daha fazla saçmalık.

Ne kadar sinir bozucu saçmalık yaparlarsa GPU performansından ödün vermek ve bunun yerine AMD'yi satın almak için daha fazla isteklidir. Vega $ nvidia başına benzer performans ise çok kolay bir seçim olacaktır.
  • Sevmek
Tepkiler: darkzelda ve ForgottenLegion
OcelotRex

OcelotRex

TS Evangelist
Evernessince dedi ki:
Nvidia kodlar için peşin ödediği için kayıp bir satış değil, bu yüzden geliştiricinin kaybedebileceği bir yol yok.

Bu, bir video kartı satın alırken, özellikle Nvidia'nın RX 480'i ve tatlı nokta RX 470'ı (fiyat / performansta gerçekten resmi bir rakibe sahip olmayan) yenmesi gereken orta aralıkta büyük bir düşüncedir.
Kayıp bir satış değil - olası gelir kaybı. Kodu yeniden satan kişi bunu indirimli olarak yapar, aksi takdirde insanlar dijital bir perakendeciden satın alırlar. Kodu satın alan kişi perakende pazarında daha yüksek bir fiyat ödüyor olacaktır.

Rekabet devam ederken, 470 hem kağıt şampiyonu olabilir hem de 480 kardeşi satışlarda geride kalıyor. Belki artık her şey $$$ / performans ile ilgili değil?
Raff Greysabre

Raff Greysabre

TS Çaylak
Kartınızın performansını bastırma potansiyeline sahip olmasına rağmen herkesi Geforce Experience'a yönlendirmek istedikleri açıktır (The Division için önerilen daha düşük özellikler ancak 780ti'm Geforce'un değerlendirmesine katılmıyor ve oyunu daha iyi sonuçlar ve sınırlı kekemelik / yan etkiler).

Geforce Experience, Ubisoft'un tekliflerinden daha iyidir, ancak dürüst olmak gerekirse, ne yaptığınızı biliyorsanız, MSI Afterburner'ı çalıştırın ve platform agnostik / bağımsız olun. Geforce Experience'ın yaptığı şeyi yapar, ancak ne yapacağınızı veya ne düşündüğünün en iyisi olduğunu söylemenize gerek yoktur, sadece çalışır ve yaptığınız işi kesintiye uğratmaz.

Geforce Experience 3.0'ın "Geforce deneyim 2.0'dan 3 kat daha hızlı" olmasına rağmen, bu kaynak ilk etapta ağır olmamalı. Sadece MSI Afterburner'ı kurun ve ne yapacağınızı söyleyen bir programa erişmeden düşük gecikmeli video ve ekran görüntüsü kaydını yaşayın.

Nvidia'nın bu kodları kısıtlamasının asıl nedeni, emmek zorunda oldukları penis miktarından kaynaklanmaktadır.

Son Gönderiler

• Jaryn211
    Metro Exodus, uzun süren Epic Games Store münhasırlığından sonra Steam'e geri dönüyor
  • 0
    YouTube'un klasik masaüstü arayüzü önümüzdeki ay iyi olacak
  • N
    Nvidia, etkinliğe sponsor olmasına rağmen MWC 2020 planlarını iptal etti
  • S
    Müzik Prodüksiyonu ve Oyunlar için Yeni PC
  • I
    DNA testine tüketici ilgisi azalmaya devam ederken, soy 100 çalışanı işten çıkarıyor
  • Kalamar Sürprizi
    Motorola'nın yeni Razr menteşesi, dayanıklılık testinde 27.000 kattan sonra 'kırıldı'
  • Morris Küçük
    Xbox Series X ve PS5, koronavirüs salgını nedeniyle gecikebilir
  • learninmypc
    Hindistan, sürücüler devam ederse kırmızı yanan trafik ışıklarıyla gürültü kirliliğiyle mücadele ediyor ...