• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • PC oluşturun
  • Bugünün Mesajları

Ses 'Stereo mix' cihazından ses gelmiyor

• Konuyu Başlatan Marty9231
  • Başlangıç ​​tarihi
Marty9231

Marty9231

TS Güçlendirici
Merhaba, başlıktan da anlaşılacağı gibi, biraz ses problemim var:

Audacity ve stereo mix kullanarak dijital seslerimin bir kısmını (örneğin Skype'taki arkadaşlarım) kaydetmek istiyorum. Ancak, Audacity'nin yerleşik stereo miks kayıt özelliğini kullanarak ses kaydedilmiyor. Bu yüzden stereo ses cihazını 'Ses' içindeki 'kayıt cihazları' altında kontrol ettim ve hiç ses algılamadığını gördüm.

Tüm ayarlarının nasıl olması gerektiğinden tam olarak emin değilim, ama şimdi şöyle:

Dinle: etkin
Çalma / oynatma: Hoparlörler (Realtek HD Ses)

Cihaz tabii ki 'kullanılacak' olarak ayarlanmıştır.

Herhangi bir yardım büyük mutluluk duyacağız ...

Marty
V

göstermek

TS Çaylak
Düzenle -> Tercihler'e ve 'Ses G / Ç' veya 'Aygıtlar' sekmesine gidin ve ses INPUT'un duymak istediğiniz kaynağa, bu durumda pc ses kartına veya benzerlerine, Görünüşe göre Windows 7, Stereo Mix işlevini herhangi bir nedenle seçtiğinizde giriş cihazını değiştirmiyor.

Durum böyle değilse, ses sürücünüz stereo karışımın çalışmasına izin vermiyorsa, audacity web sitesinde bulabileceğiniz Kontrol Paneli yapılandırma yöntemini deneyebilirsiniz (henüz bağlantıları ayarlayamıyorum, ancak wiki.audacityteam.org/ ve bunu ekleyin: index.php? title = Mixer_Toolbar_Issues # Using_the_Control_Panel) [bunun için üzgünüm, ancak iyi bir nedenden dolayı, ben bir bot / spam değilim :)]

her şeyi okumak ve yapılandırmak için bir acı, ama sorunu çözecektir.

Hiç sorun istemiyorsanız, hoparlörünüzü bilgisayarın 'Hat Girişi' fişine (mavi olanı) takabilir ve Audacity'nin Giriş cihazını "Hat girişi" veya benzeri bir değere ayarlayabilirsiniz.

İyi şanslar.
Marty9231

Marty9231

TS Güçlendirici
Geç cevap için özür dilerim, ama çok meşguldüm.

Sizi veya bu web sitesini sağladığınız adımların her birini takip ettim ve stereo mix hala HERHANGİ BİR ses almıyor.
Benim pc çalmaya müzik almak gerekir değil mi? Çünkü daha önce kullandım ve bir USB kulaklık kullanmaya başlayana kadar her zaman var.

Bu arada, sorunun Audacity ile ilgili olduğundan şüpheliyim, çünkü stereo mix'i varsayılan cihaz olarak açarsam, hangi yazılımı çalıştırdığımdan bağımsız olarak çıkışımı alması gerekir. Ve bunu bile yapmıyor ...

Marty

Düzenleme: Son yazıyı yazdıktan sonra, ben yapmadım tek şey kulaklık denklemini çıkarmak olduğunu fark etti. Ben de yaptım ve normal hoparlörler kullanırsam, stereo mix bir cazibe gibi çalışır. SADECE koşul, kulaklık hoparlörlerimi devre dışı bırakmamdır, bu da istediğimin tam tersidir. Kulaklık mikrofonumun devre dışı bırakılmasını istiyorum, bunu gerçekleştirmek için herhangi bir düzeltme veya geçici çözüm var mı?
JakenBacon

JakenBacon

TS Çaylak
Aynı sorunu yaşadım.

Stereomix yüklü, etkin ve görünür ancak ses gelmiyor.

Şey şu ki kullanıyordum:

1- GPU'm aracılığıyla HDMI SES ÇIKIŞI (HDTV'ime takılı)
OR
2- USB Ses Kulaklığım.
(varsayılan dinleme cihazım olarak)

Ses kartının arka paneline bir anolog hoparlör taktım ve ses kaydetmek zorunda kaldığımda "varsayılan dinleme cihazı" olarak kullandım.

Sorun çözüldü.

Stereo Mix yalnızca ses kartınızı varsayılan dinleme cihazı olarak kullandığınızda çalışır.
Homer10

Homer10

TS Çaylak
JakenBacon ile aynı sorunu yaşadım. Ses sistemimi analog amplifikatörden Dijital Optik çıkışa geçirdim. Ancak Audacity veya başka bir ses kayıt programı kullanarak Stereo Mix kaynağından kayıt yapamayacağımı buldum. Ses kartımın analog ön R / L'sine bir çift önemsiz kulak tomurcuğu taktım ve SORUN ÇÖZÜLDÜ! Ayrıca hoparlörü varsayılan dinleme cihazı olarak ayarlamanız gerekir. Ayrıca Hoparlör ses çıkışı ve dijital optik çıkış ses seviyesi kontrolleri Stereo Mix seviyesini etkiler. En iyi sesi elde etmek için seviyelerle biraz uğraşmak zorunda kalacaksınız. Hoparlör çıkış seviyesi çok yüksek kranklanırsa, kırpma bozulması elde edersiniz. Diğer tüm analog girişlerinizi karışık bir çıkışta da alacaksınız. Bu yüzden ön R / L çıkış jakına bir şey takılı tutun ve tüm ses kartı girişlerinizin ve çıkışlarınızın keyfini çıkarın.
Julian

Julian

TS Çaylak
Tamam dostlar, aynı problemim vardı ve sonunda aksaklığın nereden geldiğini buldum. Açıklamama izin ver...
Ses kartı cihazınızın Windows'da tam olarak tanındığını, etkinleştirildiğini ve tüm bunların yapıldığını ve bilgisayarınızda bir şey çalarken stereo karışımında neden hiçbir şey bulunmadığını merak ettiniz. (bu arada cüretle hiçbir ilgisi yok).

Sorun, Ses özelliklerinde "Line In kayıt cihazı" yapılandırmasından kaynaklanıyordu. Bu, bu cihazın özelliklerine gitmeniz gerektiği anlamına gelir, ancak bunu ses kartınızın Line In konektörüne takılı bir şeyle (hoparlör veya kulaklık fişi dahil herhangi bir şey olabilir ...) yapmanız gerekir. Böylece, özellikler penceresinde daha fazla sekme göreceksiniz. Özellikle "Dinle" sekmesi.

Bu sekmenin, bir DAW yazılımında veya sıralayıcıda izleme işlemiyle aynı rolü oynadığı anlaşılmalıdır. Yani, onay kutusunu işaretlerseniz, Windows'un kendisine bu konektörden / kanaldan çalınan şeyi izlemek istediğinizi ve ayrıca ne izleyeceğinizi (hoparlörler veya kulaklık, ...) izlemek istediğinizi söylersiniz. Ve onay kutusunu işaretlerseniz, bu yapılandırma büyük olasılıkla stereo mix çıkışınızla karıştırılacaktır, bir şekilde (hangi pratik şekilde tam olarak anlamadım, ancak belirtilerden eminim).

Bu nedenle, stereo miksinden bir şey kaydedebilmek istiyorsanız, özellikle bunu bir ile yapmak istiyorsanız, Line In cihazının 'Dinle' sekmesindeki 'bu cihazı dinle' seçeneğinin işaretini kaldırmanız gerekir. kulaklık ses kartı çıkış konektörüne takılı.

Umarım millet yardımcı olur ...

Julian
M

mimared

TS Çaylak
Teşekkürler Giuliano ..
Stereo-mix (xp win) ile bu sorunları çözmek için neredeyse 4-5 saat uğraşıyordum cüret-kazan-2.0.2.
Bulmaya çalıştım Kontrol panelindeki "Line In kayıt cihazı"> Ses Sekmesi> Ses çalma> Ses .. ilgili onay kutusu işaretlenmedi, ancak ses seviyesi kaydedilmediği için ses seviyesi ÇOK DÜŞÜK olarak ayarlandı. Ses seviyesini yükselttim ve şimdi ses kaydı aldım.

Referans için ekran görüntüsünü ekleme (bu ekran ayarlandıktan sonra, seçenekler> özelliklerden gerçek ve ön pembeyi görünür hale getirdim.Bu, başkalarına da yardımcı olabilir.

annem

Ekler

• after.JPG
    after.JPG
    34,9 KB İzlenme: 71
G

Misafir

Bana yardım etmedi. Her şey mantıklı, ancak mikrofondaki dinleme özelliğim UNCHECKED. Stereo Mix varsayılan olarak ayarlanmıştır. Oynatma ve kayıt cihazı, sesin çıktığını gösterir, ancak stereo sesimi tamamen açmadıkça hiçbir şey göstermez, ardından kulaklarım yok edilirken stereo bunu duymaz.

Kulaklığım takılı. Kulaklıkları çıkarmayı denedim ama hiçbir şey yapmadı. Stereo mix'te sorun nedir! Neden bilgisayarlarda diploma almak zorunda kalmadan çalışamıyorum?
G

Misafir

Konuk dedi:
Stereo mix'te sorun nedir! Neden bilgisayarlarda diploma almak zorunda kalmadan çalışamıyorum?
Sizi daha iyi hissettirirse, bilgisayarlarda (Bilgisayar Bilimlerinde BS) bir dereceye sahibim ve çeşitli işletim sistemlerinde çeşitli ses kartları ve sürücüler kullanarak 20 yılı aşkın deneyimim var ve bu lanet Stereo Mix'i hala yapamıyorum gerçek sesi kaydet!
N

NyrocKyril

TS Çaylak
Dolby ayrıca stereo miks sesine karışır, bazen alması için çok düşük olur.
R

remj434

TS Çaylak
Özelliklerin altında stereo miks üzerinde 100'e kadar seviyeleri çevirin ... daha hassas hale getirir ve Windows ses seviyesine yaklaşık 22-24 oranında kayıt yapar. bundan sonra fiziksel hoparlörlerinizi ayarlamanız gerekebilir. Bir surround ses gibi 2 hoparlör setini çalmak için kullanıyorum ve çalışıyor. biraz berbat ama çalışıyor.

Son Gönderiler

• SolarisGuru
    Microsoft, Windows 10'u son zamanlarda geliştirdiklerini bilmenizi istiyor
  • O
    OECD, 137 ülkenin sonuna kadar uluslararası vergi kurallarını yeniden yazmak için mücadele ettiğini söyledi ...
  • H
    TECH HABERLER En İyi Klavyeler 2019
  • A
    PC'mİN VİRÜS İLE ETKİLENMESİNE YARDIM ET
  • N
    Facebook Gaming, flamalar için çevrimiçi trollerle savaşacak araçları tanıtıyor
  • Puiu
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • Puiu
    Final Fantasy VII Remake tema şarkı fragman çapraz giyinme Bulut özellikleri
  • jobeard
    Apple tamamen iOS Haritalar'ı yeniden tasarladı, ABD kullanıcıları önce alacak