• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • PC oluşturun
  • Bugünün Mesajları

PC oluşturun PC'ye Güç Yok ama Anakart üzerinde yeşil LED yanıyor

• Konuyu Başlatan rabch23
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
R

rabch23

TS Çaylak
Anakart üzerinde yeşil bir ışık var ancak ne kadar hiç güç alamıyorum bir bilgisayar var. Güç kaynağını çalışan bir bilgisayardan çıkardım, değiştirdim ve aynı sonuçları aldım. Lütfen birisi daha önce bu olmuştu ve vakıf tedavi, gerçekten bilgisayar çalışıyor ve çalışıyor.

Herhangi bir yardım için teşekkürler
Matthew

Matthew

TS Evangelist
Sistemden hiçbir yanıt almazsanız, her şeyi yeniden başlatmayı veya yalnızca CPU'yu, ilk DIMM yuvasındaki bir RAM modülünü, anakartınızı ve uygun soğutma aygıtını açmayı deneyin.

Eğer bu dört bileşenle bir cevap alamazsanız, bir tanesi açıkçası kusurludur. PSU olmadığını bildiğiniz için, belirtileriniz göz önüne alındığında, paramı arızalı bir anakartta bahse girerim (yeşil ışık heh'e rağmen).
R

rabch23

TS Çaylak
Hızlı cevap için teşekkürler, bunu takdir ediyorum. Tamam şimdi aptalca bir soru için, anakart türünü nasıl belirleyebilirim, böylece yeni bir 1 arayabilirim, bunun entegre bir 1 olduğunu biliyorum ama şu konuda
Matthew

Matthew

TS Evangelist
En azından önce bileşenlerinizi yeniden yerleştirmeden anakartı değiştirmenizi tavsiye etmem. Bunu yapmaktan çekinmiyorsanız, (belki bir tamirhane veya PC'ler hakkında bir iki şey bilen bir dostum) birini bulurdum. Bileşenleri yeniden yerleştirmekle ilgilenmiyorsanız, olasılıklar, anakartınızı değiştirmekten rahat olmayacaksınız.

Bununla birlikte, gerçek PC markasını ve modelini buraya yazın (örneğin Dell Dimension 3000).
R

rabch23

TS Çaylak
Bir E-Machines 3210, Intel Celeron 2.70GHz'dir. Ben her şeyi kendim kontrol rahat, iyi iv her zaman arkadaşlarım sorduk zaman geçmişte anakart sorunlarından utangaç ama şimdi kendi kendi çok lol varsayalım öğrenmek zorunda
S

sunluvindawg

TS Çaylak
rabch23 dedi ki:
Anakart üzerinde yeşil bir ışık var ancak ne kadar hiç güç alamıyorum bir bilgisayar var. Güç kaynağını çalışan bir bilgisayardan çıkardım, değiştirdim ve aynı sonuçları aldım. Lütfen birisi daha önce bu olmuştu ve vakıf tedavi, gerçekten bilgisayar çalışıyor ve çalışıyor.

Herhangi bir yardım için teşekkürler

merhaba orada, bir müşterinin dell 3000 ile aynı sorunu yaşadığım için, sorununuz için bir çözümün olmasını umuyordum, güç kaynağım makinesini ateşliyor, güç kaynağı makinemi ateşliyor, sabit diski iyi ve ben onun için dosyalarını kopyaladı, anakart değişti, (çipi yanlış koydukları gibi görünüyor, çıkardığımda, 3 pim birlikte bükülmüş ve birbirine dokunuyor, oopsss)
bu yüzden onun cpu kısa olduğunu tahmin ediyorum, ve bu yüzden yeşil bir mobo LED var, ama başka bir şey, bunların dışında, bence orijinal sorunu mobo pil, ama şimdi emin olamıyorum, ben koymak sadece kıkırdamalar için yeni bir bataryada, ama hiçbir şey olmadı, şimdi tek seçeneğim ona yeni bir işlemci alıp alamayacağımı görmek, en yeni moboyu, yeni bir bataryayı tekrar takıp takmamayı görmek ve bunun sorunu çözüp çözmediğini görmek. Herkes çok yardımcı olabilirdi ... Birincisi, vazgeçmekten nefret ediyorum, ikincisi yeni bir `` bilgisayar '' karşılayamıyor ve üçüncüsü, işini yürütmek için ona ihtiyacı var.
kaybetmekten nefret ediyorum, özellikle böyle bir şeyin üzerinde.
Pray4Peace ... olacağın ... Out .... Zengin
R

rabch23

TS Çaylak
Merhaba, ben ploblemimi çözmeyi başardım. Sonunda tam anakartı değiştirdim ve bu çözdü. Ben şimdi test etmek için kendi PC tamir dükkanı hos olan bir dostum o mayın var ve görünüşe göre sorun oldu. umarım sizinkini çözmeyi başarırsınız
S

sunluvindawg

TS Çaylak
teşekkürler arkadaşım, deneyeceğim ...

hey dostum, cevap için teşekkürler, dell destek ona yeni bir mobo vereceğini söyledi sonra bir duygu vardı, bu sorun oldu, ne yazık ki, yeni mobo yükleyen adam "anlayışlı" değildi, ya kazmak? bu yüzden işlemciyi yanlış yönde yerleştirdi ve çıkardığımda, 2 veya 3 pimin birlikte büküldüğünü ve dokunduğunu fark ettim ve sanırım açmaya çalıştı ve hiçbir şey almadı (cpu'da kızartma) süreç) ... şu an şeyle olduğum yer, ama korkmam, bir arkadaşımın 30 dolarlık bir bilgisayar var ve bununla bir günde yeni bir çalışma birimini bir araya getireceğim ya da iki, onun h / d iyi olduğunu biliyorum ve onun p / s, bu yüzden, ben sadece bunları kullanacağım ve onun 2 dvd w / r'ers transfer ve onu uzun süre önce çalışır ve olsun, ama çok yapıyorum zaman ayırdığınız için teşekkür etmek istiyorum ve sorunuma ilgi duymak ve çözüm konusunda yardım etmek istiyorum ... bir iki gün içinde nasıl yaptığımı size bildireceğim, tamam mı?
lil 'ole' doğu tennessee tekrar teşekkürler
.... Pray4Peace ... Love4All ... Out..Rich
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
Bu çarptığı için biraz PSA vereceğim :)

Anakarttaki yeşil ışığın yanması veya NIC'nin yanması, güç kaynağının iyi olduğu anlamına gelmez (veya sorun giderdiğiniz şey bu ise NIC). Bir PSU'nun 'ölü' olması nadir değildir, ancak yine de küçük bir LED'i yakmak için yeterli güç sağlar.
S

sunluvindawg

TS Çaylak
teşekkürler sngx1275, bunun ölü bir p / s olduğunu düşündüm, ama bilgisayarımda çalıştı, ancak muhtemelen bir şey hakkında doğru olmasına rağmen, onun p / s benim için tam bir eşleşme değildi, ateş etti ve çalıştırdı Makineyi kusursuz bir şekilde, ancak makineyi görünmeyen bir problem olmadan ateşleyeceğinden ve çalıştıracağından nasıl emin olabilirim ki, yine de, bir arkadaşın 30 dolar için bir çalışma ünitesi var ve bu şimdilik problemini çözmek için yapacak tüm yedek parçalardan çalışan bir makine ...
zaman ayırdığınız için teşekkürler ve yardım ....
nasıl gittiğini bilmene izin vereceğim ... Pray4Peace ... Dışarı ... Zengin
C

Covn

TS Çaylak
Bu konuyu diriltme için üzgünüm, ama bu dün gece sahip olmaya başladı aynı sorun gibi geliyor.

Geçen gün yeni bileşenler aldım ve her şey çok iyi gitti. Şimdi, ılımlı overclock ile günler sonra, benim pc sadece ölür. Sistemin bir süre fişten çıkarılmasına kadar bir şey sıfırlama denemesinden birkaç saat sonra, bir şey bile başlatamıyorum. Anakart üzerindeki LED açık, anladığım kadarıyla, PSU, ışığa yakalanmış olsa bile hala yeterli güç sağlayabilir.

Aşağıdaki çalıştırıyorum:

p5q anakart
q9300 quadcore işlemci
Corsair TWIN2X 6400C5DHX DDR2, 4096MB

Umarım birisi yardımcı olabilir. Bu son derece sinir bozucu. Buna neyin sebep olabileceğinden çok emin değilim.

Şimdiden teşekkürler.
C

Covn

TS Çaylak
PSU'm stok değil. 550w olmasına rağmen yaklaşık 5 yaşında

Yeni bir PSU takıldı, sorun çözüldü :)
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• Axiarus
    Teknolojinin Geleceği: Oyun Konsolları, Yarının Xbox ve PlayStation'ı
  • P
    Capcom, Denuvo'yu Devil May Cry'den resmen kaldırdı
  • pan1c
    Bill Gates, 644 milyon dolarlık hidrojenle güçlendirilmiş süperyat devreye aldı (Güncellendi)
  • J
    Araştırmacı, HiSilicon çipleri kullanan milyonlarca IoT ve gözetim cihazının ...
  • EClyde
    DNA testine tüketici ilgisi azalmaya devam ederken, soy 100 çalışanı işten çıkarıyor
  • EClyde
    Netflix yayınlar Resident Evil TV şovu özeti sonra aşağı alır
  • avioza
    Kullanıcıların bilgisayarlarını kapatmasını engelleyen Windows 7 hatası
  • C
    Nvidia, etkinliğe sponsor olmasına rağmen MWC 2020 planlarını iptal etti