• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Bugünün Mesajları

Ağ bağdaştırıcısı kendini devre dışı bırakmaya devam ediyor

• Konuyu Başlatan Amaze
  • Başlangıç ​​tarihi
A

Amaze

Merhaba, Ive geçen hafta birisi bilgisayar düzeltmek için tring ve lol sayısız sorunları koştu.

son zamanlarda bu forumdaki birisi kötü amaçlı yazılımları temizlememe yardımcı oluyor (hala temizleme aşamasındayız) ve ağ bağdaştırıcısının sürekli olarak kendini devre dışı bıraktığını fark ettim. Ben sadece pc 5-10 dakika boyunca oturmasına izin verirseniz, o zaman geri geldiğimde, internet kopmuş ve ben yeniden bağlanamıyor asm bu değişikliği gözlemlemek mümkün olmuştur. Yeniden bağlanabilmemin tek yolu tam bir yeniden başlatmadır.

Herhangi bir nedenle hizmet durdurulursa otomatik olarak yeniden başlatmak için regedit altındaki hizmetleri değiştirmeye çalıştım.

Yardım için teşekkürler
mailpup

mailpup

TS Özel Kuvvetler
Virüs ve Kötü Amaçlı Yazılım yardımcıları tarafından "temiz" olarak ilan edilene kadar, diğer onarımları aynı anda denemeniz tavsiye edilmez. Kesinlikle yardımcıları üzecek.
A

Amaze

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Tamam, o sadece başka bir iş parçacığı için bir konu olabilir dedi - bu yüzden o benim için yeni bir tane başlatmak istediğini varsayalım - karantinaya ben lol yayınlayacağım
mailpup

mailpup

TS Özel Kuvvetler
Tamam. Ne olduğunu anlıyorum. Tamamen net değildi.
A

Amaze

Tamam, beni serbest bıraktı ....

görünüşe göre kötü niyetli ilgili değil .....
/community/topics/scvhost-exe-trojan.187600/page-4#post-1257844
Eğer zaten neler yaşadığımızı kontrol etmek istersen

şimdiden teşekkürler
LookinAround

LookinAround

Denenecek birkaç şey:
1. Mfg destek web sitesine gidin ve adaptör için en son sürücüyü bulun
2. Ardından, Ctl Panel-> Programlar ve Özellikler'e bakın, ağ bağdaştırıcısının girişini bulun ve kaldırın
3. Şimdi sürücüyü mfg web sitesine yeniden yükleyin
4. Yönlendiriciniz için daha yeni bir ürün yazılımı olup olmadığını da kontrol edin
5. Google Windows 7 IPv6'yı devre dışı bırak IPv6'yı devre dışı bırakma
A

Amaze

Tamam, kaldırıldı, mfg sürücüsünü yükledi ve IPv6'yı devre dışı bıraktı

yönlendiricim iyi

:D

hala yapıyorum lol
A

Amaze

Dediğim gibi, bunu sadece 10-15 dakika yalnız bıraktığımda bunu yapmaya eğilimlidir ....

Güç tasarrufu yönetim ayarı ..... ya da güç seçenekleri altında hiçbir şey olmadığından emin oldum
LookinAround

LookinAround

Amaze dedi:

Güç tasarrufu yönetim ayarı ..... ya da güç seçenekleri altında hiçbir şey olmadığından emin oldum
Kesinlikle emin olmak için, bağdaştırıcıyı DevMgr-> Özellikler-> PowerManagment Sekmesi ve "Güç tasarrufu için bilgisayarın bu cihazı kapatmasına izin ver"?
misor

misor

Amaze dedi:
Merhaba, Ive geçen hafta birisi bilgisayar düzeltmek için tring ve lol sayısız sorunları koştu.

son zamanlarda bu forumdaki birisi kötü amaçlı yazılımları temizlememe yardımcı oluyor (hala temizleme aşamasındayız) ve ağ bağdaştırıcısının sürekli olarak kendini devre dışı bıraktığını fark ettim. Ben sadece pc 5-10 dakika boyunca oturmasına izin verirseniz, o zaman geri geldiğimde, internet kopmuş ve ben yeniden bağlanamıyor asm bu değişikliği gözlemlemek mümkün olmuştur. Yeniden bağlanabilmemin tek yolu tam bir yeniden başlatmadır.

Herhangi bir nedenle hizmet durdurulursa otomatik olarak yeniden başlatmak için regedit altındaki hizmetleri değiştirmeye çalıştım.

Yardım için teşekkürler
özel bir ağ anahtarınız varsa, kontrol edin.
Yakın zamanda olası kötü amaçlı yazılım problarından temizlediğiniz için ağ sürücünüzü yeniden yüklemeyi deneyin.
A

Amaze

LookinAround şöyle dedi:
Kesinlikle emin olmak için, bağdaştırıcıyı DevMgr-> Özellikler-> PowerManagment Sekmesi ve "Güç tasarrufu için bilgisayarın bu cihazı kapatmasına izin ver"?
Evet tam olarak, iyi kontrol etmedi - Ben de güç seçenekleri (dizüstü bilgisayar pili için) içinde ağ bağdaştırıcısı takılı ya da değil engelleyen bir şey yoktu emin yaptı.
A

Amaze

Ağ bağdaştırıcısını ve sürücüyü kaldırdım ve mfg web sitesi aracılığıyla yeniden yükledim. (Realtek RTL8188CE WLAN 802.11n PCI-E NIC)

ağı kaydedilen listeden silmeyi denedi ve anahtarla yeniden bağlandı ...

yine 10-15 dakika rölantiye kadar iyi çalışır.
A

Amaze

Biraz kazma yaptı, olay görüntüleyici bakarak - Bu rastladım ....Untitled.png
A

Amaze

Bu internet tekrar dışarı gitti sonra anlar oldu ....
Bu giriş 14:33
Bilgisayarı 2: 35'te boşta bıraktım
jobeard

jobeard

TCP ayarlarınızın iyi olduğunu kanıtlayalım.

Bir komut istemi alın ve girin IPCONFIG / ALL> myTCP.txt
Cevabınıza bu dosyayı ekleyin. Bu arada şu testleri de yapın:
  • ping 8.8.8.8
  • ping google-public-dns-a.google.com
her ikisi de zaman aşımı değil zamanlama verisi döndürmelidir

Yukarıdaki # 13 numaralı mesaj, neden dns.msftncsi.com adresine erişebileceğinizi gösteren basit bir zaman aşımıdır
misor

misor

"yönlendiricim iyi"

ayrıca bazı kablosuz bağlantıların sınırlı zamanlı bağlantılar.

diğer kablosuz cihazlarınız (tabletler, diğer dizüstü bilgisayarlar, usb wifi'li masaüstü bilgisayarlar, telefonlar) varsa, bağlantıyı kesen wifi senaryosunun kopyalanıp kopyalanmadığını görmek için bunları yönlendiricinize bağlamayı deneyebilirsiniz.

Son Gönderiler

• Rhythmattic
    Intel 7nm gecikmeyle sınıf davasıyla karşı karşıya
  • N
    Bill Gates, Elon Musk'un Coronavirus yorumlarını kendisine saklaması gerektiğini düşünüyor
  • G
    Daha fazla yayıncının yeni nesil konsol oyunlarında bir fiyat artışı düşündüğü bildiriliyor
  • Kuantum fiziği
    Xbox X Serisi mi yoksa PS5 mi? Gabe Newell Microsoft'un makinesini tercih ediyor
  • Kuantum fiziği
    PSA: Disk çürümesine neden olmadan eski yedekleri kurtar
  • MaxSmarties
    Açıklayıcı: Tensör Çekirdekleri Nelerdir?
  • Kızgın
    Görüş: Değişen yarı iletken kumlar
  • Bp968
    Huawei, Eylül ayından sonra TSMC yongaları almayacak