• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

PC oluşturun Yeni Oyun Bilgisayarı Oluşturma Yardımı Gerekiyor

Ghostwa1ker

TS Çaylak
Başlıktan da anlaşılacağı gibi, bir oyun bilgisayarı oluşturmak için yardıma ihtiyacınız var. 1.400 dolar civarında bir bütçem var. Bu düşündüğüm yapı, ancak önerilerde bulunmaktan veya yapıda değişiklik yapmaktan çekinmeyin.

https://pcpartpicker.com/list/ZDKr6R

Ben iyi bir hava akımı ile birini arıyorum iam onların üzerinde bir dava yok, bu yüzden henüz bir tane eklemedim bu yüzden.

PS: AMD ile gitmeyi düşünüyordu, ama biri Ryzen çip Anakart BIOSE'lerinin Çöp olduğunu söylemedi. İşte tam olarak söyledikleri:

Şahsen, bu aşamada RYZENS'ten kaçınırdım. Büyük bir AMD CPU fanıyım ama RYZEN çip Anakart BIOS'ları Çöp. AMD, PCIE Gen4'ü uyguladı ve şimdi devre dışı bırakmak zorunda kaldı. Daha sonra çipin her sürümü farklı bir AEGIS (buna benzer bir) sürüm gerektirir. Bu, sınırlı alan nedeniyle Birleşik BIOS yapamayacakları ve Ryzen nesli için hangi BIOS'un gerekli olduğunu gerçekten yeniden araştırmanız gerektiği anlamına geliyor ... şu anda 1.0.0.3 abba Ryzen 3xxx için ama tüm anakartlarda değil. Ryzen 2xxx'in daha eski bir BIOS'a ihtiyacı var, ancak AEGIS numaraları sayısal sırada değil, bu yüzden bir 1.0.0.8 gibi olabilir (sadece örnek), bu yüzden BIOS size 1.0.0.3 abba'dan başka bir şey söylemez ve birçok insan güncellenir bios, sürücülerini yapıyor ve başka bir sorun yaratıyor gibi.

Ghostwa1ker

TS Çaylak
Yeni bir bilgisayar inşa etmek için yardım alıp alamayacağımı sordum, ama belki benimkini yükselterek hala sağlam olup olmadığını sormalıyım. 1080 FTW GPU ve 8 GB RAM ile i5 4690K'm var, ancak RAM'im için iki kanalın çalışması durduğundan MB'nin değiştirilmesi gerekiyor.

Bilgisayarımı yükseltmenin tekrar sağlam hale geleceğini düşünmüyorsanız, aldığım yeni bir bilgisayar oluşturmayı önerir misiniz?
Son düzenleme:

Neyik

TS Evangelist
Personel
Mevcut sisteminizi yükseltmek için harcanan paralar buna değmez, çünkü anakartınız CPU ve RAM yükseltme yollarınızı sınırlar. PCPartPicker'da yaptığınız düzenleme oldukça iyi ve önerilen herhangi bir alternatif çok daha iyi olmayacak. Aşağıdakileri öneriyorum:

Bu sadece konuları seviyorum çünkü :)

MaikuTech

TS Evangelist
Başlıktan da anlaşılacağı gibi, bir oyun bilgisayarı oluşturmak için yardıma ihtiyacınız var. 1.400 dolar civarında bir bütçem var. Bu düşündüğüm yapı, ancak önerilerde bulunmaktan veya yapıda değişiklik yapmaktan çekinmeyin.

https://pcpartpicker.com/list/ZDKr6R

Ben iyi bir hava akımı ile birini arıyorum iam onların üzerinde bir dava yok, bu yüzden henüz bir tane eklemedim bu yüzden.

PS: AMD ile gitmeyi düşünüyordu, ama biri Ryzen çip Anakart BIOSE'lerinin Çöp olduğunu söylemedi. İşte tam olarak söyledikleri:

Şahsen, bu aşamada RYZENS'ten kaçınırdım. Büyük bir AMD CPU fanıyım ama RYZEN çip Anakart BIOS'ları Çöp. AMD, PCIE Gen4'ü uyguladı ve şimdi devre dışı bırakmak zorunda kaldı. Daha sonra çipin her sürümü farklı bir AEGIS (buna benzer bir) sürüm gerektirir. Bu, sınırlı alan nedeniyle Birleşik BIOS yapamayacakları ve Ryzen nesli için hangi BIOS'un gerekli olduğunu gerçekten yeniden araştırmanız gerektiği anlamına geliyor ... şu anda 1.0.0.3 abba Ryzen 3xxx için ama tüm anakartlarda değil. Ryzen 2xxx'in daha eski bir BIOS'a ihtiyacı var, ancak AEGIS numaraları sayısal sırada değil, bu yüzden bir 1.0.0.8 gibi olabilir (sadece örnek), bu yüzden BIOS size 1.0.0.3 abba'dan başka bir şey söylemez ve birçok insan güncellenir bios, sürücülerini yapıyor ve başka bir sorun yaratıyor gibi.
Tamam gerçekten yararlı olmayan geçmiş yanıtları göz önüne alındığında.
1. Seagate sabit diskinden kurtulun, çok kötü bir mühendislik problemleri var.

2. koç hızı henüz o anakart ile çalışmaz.
Şu anda üzerinde çalıştığı için bunu arayın.

3. ssd sürücüde de iyi bir seçim, ama daha yeni olduğu için bu marka için gidin
Ayrıca biraz 14.00 dolar kesmek için alışmak:
https://www.amazon.com/gp/offer-listing/B07BN4NJ2J/ref=sr_1_4?keywords=samsung+evo+drive&qid=1574261677&sr=8-4

4. Bir gtx 2070'te yaklaşık 500,00 lanet dolar? O_o
Gerçekten 8GB'a ihtiyacınız yoksa, seçtiğim bu 6GB versiyonu sizin için bol olacak.
Ayrıca bu intel 8 çekirdekli çip ile bir canavar gibi çalışacak.
https://www.amazon.com/EVGA-GeForce-Gaming-Graphics-06G-P4-2061-KR/dp/B07MJDBTD6/ref=sr_1_7?keywords=evga+gtx+2070&qid=1574261879&sr=8-7

5. Asus hakkında bir uyarı, ürünlerine güvenmeyin veya pişman olursunuz.

Bu çok daha iyi olacak ve onlar daha uzun ömürlü, 2011 benim pc bir blu-ray yazıcı var.
Bu konuda henüz LG teknik desteğini aramak için başarısız olmadım veya bana bir neden vermedi.

Tüm bunları okumak, bu intel derlemesine ve önerdiğim parçalara gitmek.
Onunla iyi yapacaksın, amd ryzen aka Raisins'e ihtiyacın yok.

Burada bir tane seçmek için gelince tüm o önemsiz ve daha sonra bazı tutacak:

Ayrıca kablo yönetim ipuçlarına ihtiyacınız varsa onlarla kontrol edin.
Orada ne hakkında konuştuklarını bilen birkaç kişi var.
Son düzenleme:

MaikuTech

TS Evangelist
Huh, yapım aşamasında çok daha iyi bir iş çıkardın, geç cevap için de üzgünüm.
Her iki yapı da işe yarayacak, madenler veya seninki, onunla iyi şanslar.