• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • İşlemciler ve Anakartlar
  • Bugünün Mesajları

Kulem Güç düğmesi çalışmıyor

• Konuyu Başlatan Ooyamaneko
  • Başlangıç ​​tarihi
Ooyamaneko

Ooyamaneko

TS Çaylak
Merhaba ben adet bina yeni yeniyim korkarım ben kızarmış mayın olabilir gerçekten yapmadım meraklıyım ama bu oldu.

Ben pc bitirmek ve güç kaynağını açtığımda anakart üzerindeki güç düğmesi parladı bu yüzden o zaman benim kule düğmesine basın ve hiçbir şey işe yaramadı o zaman o F_PANEL kabloları u pwr anahtarı ve tüm bu caz biliyorum yeniden kurulum. yanlış yerleştirilmiş olduğu için onları sağa koydum ve tekrar anakart üzerindeki güç düğmesini açmaya çalıştım ama kulelerim güç düğmesi açılmıyor ve bu yüzden bilgisayarım resmi olarak açılmayacak sanırım ve ben f panlle kordonlarını çıkardığımda bilgisayarımın hala açık olduğunu ve içtenlikle kapattığını fark ettim ve herkes bana yardımcı olabilirse anakartın kızarmış olabileceğinden korkuyorum korkutuyor ve hiçbir fikrim yok ne problem okuduğunuz için teşekkür ederim :D
Not: Kulem düğmesi ittiğinizde bir tıklama sesi çıkarmıyor Normalde mi yoksa kırılmış mı yoksa sadece bir tıklama sesi çıkarmıyor mu emin değilim
mailpup

mailpup

TS Özel Kuvvetler
PC kasasında arızalı bir güç anahtarınız olabilir. Sıfırlama anahtarını geçici bir güç anahtarı olarak kullanarak bunu test edin. Güç düğmesi ve sıfırlama anahtarı, elbette düğmenin boyutu (çoğu durumda) dışında pratik amaçlar için aynıdır. Sıfırlama anahtarı çalışırsa ve bilgisayarı başlatabiliyorsa, güç anahtarının arızalı olduğunu bilirsiniz.
hopgop1

hopgop1

TS Güçlendirici
Ayrıca iki güç pimini, belirtilen mailpup olarak arızalı durumdaki güç düğmelerinin olup olmadığını test etmek için herhangi bir metalle kısaltabilirsiniz.
captaincranky

captaincranky

TEKNİK HABERLER Bağımlı
Tamam, Windows'taki güç düğmesini de kilitleyebileceğinizi unutmayın. (Denetim Masası> güç seçenekleri> güç düğmesine bastığımda bilgisayar >>>> bir şey yapıyor).

Açıkçası, bu ayarlarla uğraşmadıysanız, bu daha düşük bir olasılık sorunudur. Ancak bu mümkün.
supercommand

supercommand

TS Çaylak
Geek arkadaşım güç kaynağı kutusunu değiştirmeyi önerdi ve bu da buydu. Değiştirildikten sonra tekrar çevrimiçi olmak bir sorun olmasına rağmen, saat tarihini ve saatini yeniden ayarlamak zorunda kaldım, ardından sistem geri yüklemesini kullanmalıydım.
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
^ Bu bir anahtar sorunuyla ilgisiz, bu kötü bir PSU. PSU gerçekten kötüyse, güç düğmesine bastıktan sonra bilgisayarı açmayacağından emin olun. OP bir anahtar olduğunu düşündüğünü ve belki de anakartını kızarttığını söyledi - ama asla cevap vermedi, bu yüzden bilmeyeceğiz.

Sorununuza biraz daha ışık tutmak için, anakartınızdaki küçük pil bitmiş gibi görünüyor. Çünkü kötü bir PSU ile bile, tarihi sıfırlamanız gerekmez. Bilgisayarınızı kapatarak, PSU kablosunu çıkararak ve prize takılı değilken PC'nizi açmayı deneyin. Sonra birkaç dakika oturmasına izin verirdim (bu gerekli olmayabilir, ancak hiçbir şeye zarar vermeyecektir), tekrar takıp açmadan önce. Tarih ve saatiniz yanlışsa, pilin değiştirilmesi gerekir.
  • Sevmek
Tepkiler: cliffordcooley
C

ceh4702

TS Çaylak
Güç düğmesi güç kaynağına zarar veremez. Başlamak için çok fazla güç yok. Sadece güç kaynağına açılması için bir sinyal gönderir. Alternatif olarak, güç düğmesi kablosunu kasadan sıfırlama düğmesine bağlarsanız aynı şeyi yapacak bir sıfırlama düğmeniz varsa. Bazen yapışıyorlar ya da belki de kasayı hizalamadınız ve güç düğmesinin bulunduğu açıklığa sürtünüyorlardı. Bazen kötü bir güç kaynağı elde edersiniz.

Güç düğmeleri kilitlenip kapanmaz. Birine bastığınızda güç kaynağına yalnızca düşük voltaj sinyali gönderilir ve ardından güç kaynağı etkinleşir. Ön kapınızdaki bir kapı zili düğmesi gibi çalışır. Buna anlık anahtar denir. Bilgisayarı kapatsanız bile, güç kaynağının hala açık olduğu kabul edilir ve ileri ve geri gönderilen güç sinyalleri olabilir. Bu yüzden duvardan veya PC'nin arkasından çıkarmanız gerekir. Örneğin, farenizi hareket ettirirseniz veya bilgisayar CPU'sunu düşük güçte uyku durumundan uyandıran bir klavyedeki boşluk çubuğuna basarsanız. Bu nedenle, bilgisayarın bir kapatma komutuyla tamamen kapatıldığından emin olun ve ardından bilgisayarın fişini çekin.

Duvardan veya bilgisayarın arkasından çıkarılmasına yardımcı olur. Çoğu zaman anakart iyi durumda olacaktır. CPU'lu devre, çok ısınırsa veya yeterli güç yoksa otomatik olarak kapanma eğilimindedir. Kötü bir güç kaynağı bazen bileşenlere ve anakarta bir dalgalanma gönderir. RAM (DDR3) ve Sürücülerin hasar görme olasılığı daha yüksek olabilir. Genellikle böyle bir olay, sabit diskteki bazı dosyalara zarar verebilir veya SSD için daha kötü olabilir.

Vaka başlıklarını anakarta bağlamadan önce kılavuza başvurmak her zaman iyi bir fikirdir. Farklı şirketler ve markalar biraz farklı kısaltmalar kullanabilir. Kasa / anakart konektörleri ve fişleri için tamamen standartlaştırılmış bir kısaltma kümesi yoktur.

Bazen, bileşenler veya anakart devreleri kasadaki metal parçalarla temas ederse anakart kısa devre yapar. Bu, anakartın arkasına dokunan bir ayırma, anakartın altındaki gevşek bir vida veya metal kasaya topraklanan bir ekran kartı gibi bir G / Ç kartı olabilir. İşler gerçekten sinir bozucu olursa, her şeyi parçalara ayırmanın ve bir kart panosu kutusunda davanın dışında test etmenin zamanı geldi.
Son düzenleme:
B

bazz2004

TS Evangelist
Bu güç düğmelerinin bir sorunu, sık sık bir düğmeye hiç basmamanızdır. Bu genellikle sorunları olan kozmetik bir örtü arkasında gizlidir. Bunu bir Masterplug Güç Kulesi olan diğer birçok insanla birlikte yaşadım. Kalıcı olarak açtım çünkü çok mizaçtı. Birkaç gün önce kendini sürekli olarak kapattı ve ben de onu incelemeye başladım. "Düğme" sığ bir tüp içinde yukarı ve aşağı hareket eden bir disktir. Gerçek güç düğmesi süs bitine bağlı değildir. Bunun birkaç masaüstünde gerçekleştiğinden şüpheleniyorum. Parlayan “düğmenin” aslında anahtar olması pek olası değildir. Yapışmış veya hasar görmüş olabilir ve arkasındaki gerçek anahtarın düzgün çalışmasını engelleyebilir. Bu doğru olmayabilir ama düşünmeye değer.
G

Misafir

hopgop1 dedi ki:
Ayrıca iki güç pimini, belirtilen mailpup olarak arızalı durumdaki güç düğmelerinin olup olmadığını test etmek için herhangi bir metalle kısaltabilirsiniz.
O kadar iyi bir fikir ki kendime oturuyordum ki mobum kısa devre yaptı

Son Gönderiler

• ManuelV
    Final Fantasy VII Remake tema şarkı fragman çapraz giyinme Bulut özellikleri
  • Darth Shiv
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • cliffordcooley
    Iowa, adliye sızma testi nedeniyle tutuklanan güvenlik profesyonellerine yönelik suçlamaları düşürdü
  • Danny101
    New California yasası devletin serbest çalışanlarını işten çıkarmakla tehdit ediyor
  • Danny101
    Microsoft, Xbox Live'da güvenlik açıkları bulmak için 20 bin dolara kadar ödül verecek
  • Danny101
    SpaceX uydu tabanlı internet hizmeti 'Starlink' için dördüncü başarılı lansmanını tamamladı
  • E
    Öneri öner - bütçem için hangi parçalar?
  • Evernessince
    Intel Core i9-10900K, 3DMark veritabanında 5.1GHz güçlendirme saati ile görüntülendi