• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Topluluk
  • Bir soru sor
  • Bugünün Mesajları

Monitem siyahken Analog ve Dijital arasında geçiş yapıyor

• Konuyu Başlatan DominikJ
  • Başlangıç ​​tarihi
D

DominikJ

TS Çaylak
Bir süredir bu problemim var. Neye sebep olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. İlk başta ara sıra oldu, sonra frekansta arttı ve şimdi tüm yaptı. Ev bilgisayarımı bile kullanamayacağım bir noktadayım.

Bilgisayarımı başlattığımda, her şey iyi çalışıyor gibi geliyor. Tüm hayranlar çalışır, ekran kartı patlar, garip sesler olmaz. Ancak monitörümde hiçbir şey görünmüyor.

Sol üst köşede Analog ve Dijital arasında yanıp sönen bir işaret ile siyah kalır. Bunu birkaç saniye yapar, sonra tamamen kararır ve uyku modundaymış gibi güç düğmesi yanıp söner.

Geçenlerde anakartımı yenisiyle değiştirdim (aynı kart, sadece yeni), dün gece işlemcimin yerini aldım. Yine de aynı sorun.

İşte Windows Vista 32 bit çalıştıran donanım listem

Anakart - Asus M2A-VM AM2 (yeni)
İşlemci - AMD Athlon 64 x2 (yeni)
Ekran Kartı - nVidia GeForce 9800 GX2
Bellek - 2x G Beceri 240 Pin DDR2 2 gb (toplam 4 gb)
Monitör - Samsung 22 'monitör

Bu konuda herhangi bir yardım çok takdir edilecektir. Aylardır onunla mücadele ediyorum, artık düşünmemek güzel olurdu lol
ddg4005

ddg4005

TS Guru
TECH HABERLER Elite
Hangi model Samsung monitörünüz var? Birkaç yıl önce 22 inçlik Renkli Dokunmatik monitörlerinden birine sahiptim ve bazı sorunlar verdi.
D

DominikJ

TS Çaylak
Bu bir SyncMaster. Ofisteyim, bu yüzden tam model numarasını hatırlamıyorum
Mizzou

Mizzou

TS Meraklısı
22 inçlik Samsung'ların çoğunda hem D-Sub hem de DVI konektörleri bulunur, ayrıca monitörünüzün 9800 GX2'ye nasıl bağlandığını da bilmenize yardımcı olabilir. konu.
D

DominikJ

TS Çaylak
Güç tasarrufu ayarları sorun değildir.

9800 üzerindeki ana çıkıştan monitördeki DVI'ya bir DVI (Analog + Dijital) konektörü kullanıyorum.
Mizzou

Mizzou

TS Meraklısı
Anlaşıldı, bağlantı için standart bir DVI-I tek bağlantı kablosu kullandığınız anlaşılıyor. DVI - VGA adaptörüne ve uygun kabloya sahipseniz, DB15 monitör konektöründe semptomların aynı olup olmadığını görmeye değer olabilir. Monitörde de işe yarayacak HDMI girişiniz varsa, monitörde hangi giriş konektörünü seçtiğinizden bağımsız olarak semptomların aynı olup olmadığını görmeye çalışın.
D

DominikJ

TS Çaylak
Mantıklı. DVI - VGA kablonuz veya adaptörüm olup olmadığını bilmiyorum ama işte burada DB15 kabloları üzerinde sol dolu bir kutum var. Bunlardan birini alacağım, grafik kartımı çıkarıp db15'i anakarttan monitörün d-sub'una takacağım.

Grafik kartı sorunsa, teorik olarak bu işe yaramalıdır. Sonuç ile bugün daha sonra yayınlayacağım.
Mizzou

Mizzou

TS Meraklısı
Tam olarak, temelde sadece monitörde kötü bir girişimiz olup olmadığını belirlemeye çalışıyoruz ve hızlı bir çözüm var ... ama bu muhtemelen çok kolay olurdu.
E

evekidx

TS Çaylak
titreme .. gözlerini kapat :)
T

Troy L

TS Çaylak
Hey millet, ben de tam olarak aynı problemi yaşıyorum .. ve gittikçe kötüleşiyor. Ben çok bilgisayar okuryazar değilim. Bunu düzeltmem için basit bir yol var mı? Beni delirtiyor.
Sikloid Torus

Sikloid Torus

Taş Devri Hesaplama - Aşağıdaki kayaya tıklayın ..
Monitöre giden kabloyu çıkarıp yeniden takın. Farklı bağlantı kablolarını kullanın. Sorun devam ederse, cihaz yöneticisinde 'hata' koşulları olup olmadığını kontrol edin. Hala devam ederse, yeni bir konu başlatın ve ayrıntılı olarak açıklayın.

Son Gönderiler

• S
    Elon Musk ilk EDM şarkısını SoundCloud'a bıraktı
  • Oliweea
    Psu sorunu
  • ZedRM
    NASA, Spitzer Uzay Teleskobu'na veda etti
  • P
  • ZedRM
    Final Fantasy VII Remake tema şarkı fragman çapraz giyinme Bulut özellikleri
  • tyrsdisciple
    Nest termostat özelliği kullanıcıları olası HVAC sorunlarına karşı uyarır
  • Evernessince
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • D
    Iowa, adliye sızma testi nedeniyle tutuklanan güvenlik profesyonellerine yönelik suçlamaları düşürdü