• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Dizüstü ve Tabletler
  • Bugünün Mesajları

Dizüstü Bilgisayarım Wifi'a bağlanmıyor, ancak bir Ethernet kablosuyla bağlanacak

• Konuyu Başlatan Eloise
  • Başlangıç ​​tarihi
E

Eloise

TS Çaylak
Sadece başlamak için TAMAMEN clueless ve hiçbir teknoloji meraklısı yok, bu yüzden basit dil takdir edilecektir :)

Bu dizüstü bilgisayarı bir yıldan biraz fazla sürdüm ve tüm bu süre boyunca Wifi'ye sorunsuz bir şekilde bağlanabildim. Bu sabah ekranın sol alt köşesindeki simge, İnternet bağlantısı olmadığını söyledi. sorun çıkardığımda, bağlanmak için Ethernet kablosunun kullanılmasını önerdi. Ethernet kablosu onları iyi bağlar ve internet bağlantısı kullanılabilir hale gelir, ancak yine de Wifi'yi kullanamıyorum.

Bu, dizüstü bilgisayarımla ilgili bir sorundur, çünkü evimdeki diğer tüm cihazlar Wifi'ye bağlanabiliyor ve modem tüm uygun ışıkları ve benzeri şeyleri gösteriyor. Kapatıp tekrar açmayı denedim, ama ne yazık ki, bu yöntem başarısız olduğunda: / Ayrıca modemi sıfırlamayı denedim ve hiçbir fark yaratmadı.

Dün gece ihtiyacım olmayan çeşitli programları kaldırıyordum ve her zamanki bilgisayar alışkanlıklarımdan farklı olarak yaptığım tek şey bu. Ne olduğunu bilmeden hiçbir şeyi kaldırdığımı sanmıyorum, ancak önemli bir şeyi yanlışlıkla kaldırmam mümkün. Bunun bir önemi olup olmadığını bilmiyorum, ama bunun sebebi olarak düşünebileceğim tek şey bu.

Dizüstü bilgisayarım bir Toshiba Qosmio ve kullandığım sistem Windows 7.

Modemim Telstra Bigpond.

Lütfen yardım et! D:
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Yönlendiriciden ne kadar uzaktasınız? Aynı şeyi zaman zaman dizüstü bilgisayarımda da deneyimliyorum.
Genellikle dizüstü bilgisayarda wifi anahtarını kapatmak zorundayım ve sonra yeniden başlatıyorum ve tekrar çevrimiçi oldum. Dizüstü bilgisayarım ve kulem yaklaşık 50 'uzakta ve yönlendiricinin bulunduğu alt katta. İyi şanslar. :)
  • Sevmek
Tepkiler: Eloise
E

Eloise

TS Çaylak
learninmypc, Cevap için teşekkürler :) İlk başta yaklaşık dört metre uzaktaydım, ama sonra yaklaştım, bu yüzden yönlendiricinin hemen yanındayım ve hala hiçbir fark yaratmıyor. Dizüstü bilgisayarda Wifi'yi nasıl kapatırsınız? Bilgisayarımı yeniden başlatmayı denedim ve işe yaramadı.
Cobalt006

Cobalt006

TS Evangelist
Marka veya modele bağlı olarak. Yanınızda bir anahtar olabilir. Bazılarının klavyede wifi'yi açıp kapatmanızı sağlayan bir tuşu vardır.
  • Sevmek
Tepkiler: learninmypc ve Eloise
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Eloise dedi:
learninmypc, Cevap için teşekkürler :) İlk başta yaklaşık dört metre uzaktaydım, ama sonra yaklaştım, bu yüzden yönlendiricinin hemen yanındayım ve hala hiçbir fark yaratmıyor. Dizüstü bilgisayarda Wifi'yi nasıl kapatırsınız? Bilgisayarımı yeniden başlatmayı denedim ve işe yaramadı.
Çevrimiçi olmanızı, anahtarın yerini bulmak ve oradan gitmek için kılavuzu bulmanızı öneririm. Garip bir şekilde, bu sabah benim başlattım ve hiçbir sorun bağlı. Sabırlı olun, işe yarayacak. :)
  • Sevmek
Tepkiler: Eloise
E

Eloise

TS Çaylak
Cobalt006 teşekkürler, benimki F6 idi :)

learninmypc Yardımın için teşekkürler :) Sorunu çözdüm, sanırım benimki seninkinden biraz farklıydı. Yanlışlıkla bir programı veya Wifi kaydını yapan bir şeyi sildim ... Bilmiyorum bile. Her neyse, Wifi çalışmadan önce bilgisayarımı daha eski bir zamana geri yükledim ve şimdi hepsi tekrar çevrimiçi.
  • Sevmek
Tepkiler: NeurotechHD, learninmypc ve Cobalt006
Cobalt006

Cobalt006

TS Evangelist
Havalı, yedeklendiğini ve çalıştığını duyduğuma sevindim. Senin sorunun için.
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Hiç önemli değil. Tekrar çevrimiçi olmana sevindim.
nitsnits

nitsnits

TS Çaylak
Bendede aynı sorun var. Bana nasıl düzelttiğini açıklayabilir misin?
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
nitsnits dedi:
Ne tür bir dizüstü bilgisayarınız var ve yönlendiriciden ne kadar uzaktasınız?
Tmagic650

Tmagic650

TS Büyükelçisi
nitsnits dedi:
Bu sorun oluşmaya başlamadan önce herhangi bir programı sildiniz mi?
B

Bennon

TS Çaylak
Hey ben de bu sorun var benim bilgisayar bilgisayarım yüklü kablosuz cihaz yok diyor ve ben herhangi bir wifi bu yüzden bu yüzden bir kablo kullanmak istiyorum eğer bilgisayarımı yeniden başlatmayı denedim de işe yaramadı denedim bilgisayarımın toshiba uydusu olan herhangi bir şeyi sil
B

Bennon

TS Çaylak
Bennon dedi:
Hey ben de bu sorun var benim bilgisayar bilgisayarım yüklü kablosuz cihaz yok diyor ve ben herhangi bir wifi bu yüzden bu yüzden bir kablo kullanmak istiyorum eğer bilgisayarımı yeniden başlatmayı denedim de işe yaramadı denedim bilgisayarımın toshiba uydusu olan herhangi bir şeyi sil

Güncelleme: Adaptörüm artık yardıma ihtiyacım yok bazı nedenler kapandı ama şimdi sadece nedenini bilmek istiyorum?
Cobalt006

Cobalt006

TS Evangelist
Klavyedeki wifi tuşuna yanlışlıkla basmanız mümkün mü? Bir toshiba dizüstü bilgisayarım var. Bunu daha önce yaptım.
  • Sevmek
Tepkiler: learninmypc
megan yastık

megan yastık

TS Çaylak
Aynı şeyi yaptım, wifi ile bir şey kaldırdım .... nasıl geri aldın?
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
megan yastık dedi:
Aynı şeyi yaptım, wifi ile bir şey kaldırdım .... nasıl geri aldın?
Gönderi # 5'i okuyun. Yardımcı olabilir veya olmayabilir.
rhigay

rhigay

TS Çaylak
(Windows 7'de) kontrol paneline gidin, "ağ ve paylaşım merkezi" ni çift tıklayın. Ardından, pencerenin sol tarafından adaptör ayarını değiştir'i tıklayın. Kablosuz ağ bağlantınızı bulun. ardından simgeyi sağ tıklatıp özellikleri seçin. ardından "Internet protokolü sürüm 4 (TCP / IPv4)" üzerine çift tıklayın. "Otomatik olarak bir IP adresi al" seçeneğini seçin, ardından Tamam-> Tamam-> Tamam'ı tıklayın.
  • Sevmek
Tepkiler: jobeard ve vishal6985
vishal6985

vishal6985

TS Çaylak
Teşekkürler, rhigay
G

Misafir

learninmypc dedi ki:
Yönlendiriciden ne kadar uzaktasınız? Aynı şeyi zaman zaman dizüstü bilgisayarımda da deneyimliyorum.
Genellikle dizüstü bilgisayarda wifi anahtarını kapatmak zorundayım ve sonra yeniden başlatıyorum ve tekrar çevrimiçi oldum. Dizüstü bilgisayarım ve kulem yaklaşık 50 'uzakta ve yönlendiricinin bulunduğu alt katta. İyi şanslar. :)

Sizinle aynı sorunum var ve istenmeyen programları kaldırdıktan sonra da oldu
Peki çözüm nedir? çünkü IP adresimi çevrimiçi duruma getirmeye ve sonra kullanıcı adımı ve şifremi (internete) koymaya çalıştım.
Kablosuz yönlendiricinizi kontrol etmek ve ağ kimliğini (SSID) yayınlama seçeneğini etkinleştirmek için kablosuz yönlendiriciyle birlikte gelen belgelere bakın veya aşağıdaki temel adımları izleyin:

1. Bilgisayarınızı bir ağ kablosu kullanarak ağa bağlayın, Internet Explorer'ı başlatın ve kablosuz yönlendiricinizin IP adresini yazın (örneğin, 192.168.1.1 veya 172.16.0.0).

2. Yönlendirici ayarlarına erişmek için kullanıcı adını ve şifreyi girin. Belgeler varsayılan kullanıcı adı ve parolayı içerecektir.

3. Kablosuz yönlendirici sayfasında bir Kablosuz Ayarları seçeneği arayın. Yönlendirici üreticisine bağlı olarak, bu bir sekme, bir simge veya yalnızca görev bölmesindeki bir seçenek olabilir.

4. Kablosuz Ayarları sayfasında, SSID Yayınını veya Kablosuz SSID Yayınını Etkinleştir seçeneğini bulun. Bu seçeneği etkinleştirmek için radyo düğmesini tıklayın veya kutuyu işaretleyin ve yönlendirici ayarlarınızı kaydedin.

[BOYUT = 4]Web sitesinin bana yanlış bir kullanıcı adı ve şifre girdiğimi söylememesi dışında (ikisi de yanlış değil, ikisi de değil) [/BOYUT]
G

Misafir

HP Pavilion17 sinüs Noel'im oldu ve mükemmel çalıştı, ama sadece bu sabah internete bağlanamadım. Neyin yanlış olduğunu bulmak için sorun gidermeye karar verdim. Ethernet kablosunu takmak zorunda olduğumu söylüyor ... Evimdeki diğer dizüstü bilgisayarın birine ihtiyacı yok ve wifi bu konuda hiçbir sorunla karşılaşmıyor.

Bunun neden olduğunu anlamıyorum.
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Konuk dedi:
HP Pavilion17 sinüs Noel'im oldu ve mükemmel çalıştı, ama sadece bu sabah internete bağlanamadım. Neyin yanlış olduğunu bulmak için sorun gidermeye karar verdim. Ethernet kablosunu takmak zorunda olduğumu söylüyor ... Evimdeki diğer dizüstü bilgisayarın birine ihtiyacı yok ve wifi bu konuda hiçbir sorunla karşılaşmıyor.

Bunun neden olduğunu anlamıyorum.
İlk olarak, bu iş parçacığı eski 31 Ekim 2013, yeni bir iş parçacığı başlatmak gerekir.İkinci olarak, wifi & ethernet arasında bir fark var. Wifi, başkalarının bilgisayarları / dizüstü bilgisayarları bağlı olsa bile kullanıcı adını / şifreyi bulmanız gerekir.
G

Misafir

Merhaba iam ayrıca iki dizüstü bilgisayarlarda bu sorunu yaşıyor bir sabit çalışıyor wifi değil hiçbir şey diğer laptop kaldırıldı hiçbir şey çalışır Ben google hem komut testi ping test ama hiçbir şey paketleri gönderir ama onlara denedim herhangi bir fikir alamıyorum çalıştıkları bir tarihe geri yükle ama düzeltmedi

ilk dizüstü bilgisayar Windows 8'de bir hp
İkincisi Windows 7'de bir acer
S

sirLevir

Bilgisayarım ve kablosuz internetim ile ilgili bir sorunum var ve sadece Ethernet kablosu ile çalışıyor. Lütfen bana yardım et
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Klavyede açılması gereken belirli bir tuşunuz olabilir mi?
G

Misafir

Dizüstü bilgisayarım herhangi bir wifi ağını algılamıyor, ancak Ethernet kablosuna bağlanıyor, Aygıt Yöneticisi'ne gittim ve Sürücüyü Güncellemeye çalıştığımda Ağ Denetleyicisinde sarı (!) Bana izin vermedi. Herhangi bir yardım lütfen :)

Son Gönderiler

• T
    Radeon RX 5600 XT ve GeForce GTX 1060 6GB vs. GTX 1070: 32 Oyun Karşılaştırma
  • jobeard
    Galaxy S20'de 8K video kaydetmek için dakikada 600 MB kullanılır
  • NightAngel79
  • ShagnWagn
    Nvidia Activision Blizzard oyunlarını GeForce'den kaldırmaya zorlandı
  • Olağandışı Kmc
    Yaramaz Köpek Son Bölüm II'ye son rötuşlar yapıyor
  • p51d007
    Çin coronavirus "yakın temas algılama" uygulamasını başlattı
  • ShagnWagn
    Mac'ler geçen yıl Windows PC'lerden neredeyse iki kat fazla kötü amaçlı yazılım tehdidi gördü
  • J
    Samsung Galaxy S10 serisi takılıyor, fiyat indirimi yapıyor