• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Bugünün Mesajları

Arkadaşlarım Minecraft sunucuma bağlanamıyor

• Konuyu Başlatan bwarren97
  • Başlangıç ​​tarihi
bwarren97

bwarren97

TS Meraklısı
Bir şirket kurmak için çalışıyorum. Minecraft sunucusu Birkaç günlüğüne ve arkadaşlarımı ağımın dışına bağlamanın bir yolunu bulamıyorum. Onlara doğru IP adresini verdiğimi biliyorum ve şanssız birkaç çözüm denedim. Ancak, aynı yönlendiriciye bağlı diğer bilgisayarlardan sunucuya bağlanabilirim, ancak yalnızca "kırık" moduna ayarladığımda çalıştığını düşünüyorum.

Güvenlik duvarımı hem ana bilgisayarımda hem de yönlendiricimde devre dışı bırakmayı, sunucu ana bilgisayarı olarak farklı bir bilgisayar kullanarak ve bağlantı noktasını değiştirmeyi denedim. Denediğim tüm çözümler arkadaşlarıma aynı mesajı verdi: "Güzel bir şekilde bağlanabildiğimde" Sunucuya erişilemiyor ".
İşte bazı yararlı bilgiler:

Ana bilgisayar (En iyisi değil ...):
İşlemci: Intel Pentium 4 2.4GHz (tek çekirdekli)
-RAM: 448 MB
-IP Adresi: 192.168.1.111

Minecraft sunucusu:
Sürüm: 1.0.0 (kavanoz)

Yönlendirici:
-Tip: Kablolu / Kablosuz
-Marka: Cisco
-Model: Linksys E2000
-IP Adresi: 192.168.1.1
- Yönlendirici Bilgileri:
Bellenim Sürümü: 1.0.01 build 7Nisan 15, 2010
Yazılım Doğrulaması: 5447e765c2287b134ec7028c3b7c9ceb
Şuanki Zaman: Cum, 06 Oca 2012 18:44:02
İnternet MAC Adresi: 98: FC: 11: 71:D9: CB
-İnternet bağlantısı:
Bağlantı Türü: Otomatik Yapılandırma - DHCP
İnternet IP Adresi: 64.6.115.194
Alt Ağ Maskesi: 255.255.248.0
Varsayılan Ağ Geçidi: 64.6.112.1
DNS1: 8.8.8.8
DNS2: 8.8.4.4
DNS3: 216.147.229.12
ADAM: 1500
DHCP Kiralama Süresi: 4 Saat

İhtiyacınız olan başka bilgiler varsa, lütfen bana bildirin.
W

wrt54gs7

TS Meraklısı
Bazı portları yönlendirmeniz (yönlendirici ayarları) ve ardından güvenlik duvarınızda gelen portu açmanız gerekir (OS ayarları). Başlat buraya.
bwarren97

bwarren97

TS Meraklısı
şanssız

Bunu denedim. İşe yaramadı
W

wrt54gs7

TS Meraklısı
Ne hatası aldın? Minecraft'ın bir sunucuyu barındırma konusunda bir kılavuzu var mı, hangi portu kullandığını belirtiyor mu? Doğru bağlantı noktasını sunucunun doğru LAN IP'sine ilettiğinizden emin olun (sunucuya statik bir ip atayın). Sunucuda hiçbir güvenlik duvarının bu bağlantı noktasını engellemediğinden emin olun.

bwarren97

bwarren97

TS Meraklısı
Arkadaşımın bilgisayarında "Sunucuya erişilemiyor" yazıyor.
W

wrt54gs7

TS Meraklısı
Çoğu ISS dinamik WAN IP'yi dağıtır. Her zaman WAN IP'nizi kontrol edebilir, değişebilir. Belki de 64.6.115.194:12345 gibi bağlanan bağlantı noktasını eklemeleri gerekir.
bwarren97

bwarren97

TS Meraklısı
Sorunları buldum

İşe aldım ... aslında ... bir süre önce. Göndermeyi unuttum.

Her neyse, arkadaşım dış Bağlanmak için IP adresi ve ben kullandım Ev ağımdaki bilgisayarlar için IP adresi. Bunun üzerine, yönlendiricimin bağlantı noktası yönlendirme ayarlarını belirledim ve 25565 numaralı bağlantı noktasını dahili IP (Sunucu IP) adresime yönlendirdim.

Eminim birçoğunuz bunu daha önce söylüyordu, ama yeterince iyi anlamadım.

Teşekkür ederim!
M

mscholes

TS Çaylak
Harici IP adresiniz sürekli değişmiyor mu? Bu, arkadaşının her oynamak istediğinde ona dışsal vermeniz gerektiği anlamına gelmez mi? IP adresi değiştiğinde oynatılırsa ne olur? Dinamik IP'ler hakkında bir şey mi eksik?
W

wrt54gs7

TS Meraklısı
mscholes dedi ki:
Harici IP adresiniz sürekli değişmiyor mu? Bu, arkadaşının her oynamak istediğinde ona dışsal vermeniz gerektiği anlamına gelmez mi? IP adresi değiştiğinde oynatılırsa ne olur? Dinamik IP'ler hakkında bir şey mi eksik?
İSS'nizin bir dizi IP adresi vardır. Bir kullanıcı internete bağlandığında, belirli bir tarih / saatte sona erecek olan bir IP atanır, kullanıcı hala bağlıysa, son kullanma tarihi / saati uzatılacaktır. Kullanıcı daha önce kullandığı IP bağlantısını kestiğinde başka bir kullanıcıya atanabilir.
T

tonylukac

TS Evangelist
Ana bilgisayarınızın ip adresini yönlendiricinin dmz'sine (Uygulamalar ve Oyun> DMZ) koymalısınız. Önce bunun işe yarayıp yaramadığına bakın (yönlendirme tablosunu listeleyin). Çalışırsa, bilgisayarın yönlendiricide statik bir adres olması gerekir (Kurulum> Gelişmiş Yönlendirme). 192.168.1.100 adresi gibi. Kılavuzunuzu daha iyi okuyamıyorum, bu yüzden size daha fazla yardımcı olamıyorum. Arkadaşınızın bilgisayarlarını yönlendiricilerinin dmz'lerine de koyun. Ayrıca yönlendirici güvenlik duvarını da devre dışı bırakmam gerekiyor. İyi şanslar.
I

ineedhelp101

TS Çaylak
Minecraft

Minecraft sunucumun IP'sini nasıl bulacağımı bilmiyorum. IPchicken.com gibi sitelerde bulundum ancak arkadaşlarım hala bağlanamıyor. Localhost kullanarak bağlanabilirim ama arkadaşlarım bağlanamıyor. Sıkıştım! LÜTFEN YARDIM ET!!!!!
T

tonylukac

TS Evangelist
Çeşitli posterler olduğunu biliyorum ama fikrimi takip ediyorsanız, bahsettiğim ip adresi için yönlendiricinizin yönlendirme tablosuna bakın. Bunu yönlendiricinizin kurulumunda Kurulum> Gelişmiş Yönlendirme'de bulduğunuzu düşünüyorum. Veya basitleştirin. Her şeyi bir yönlendirici olmadan deneyin.
W

wrt54gs7

TS Meraklısı
ineedhelp101 dedi ki:
Minecraft sunucumun IP'sini nasıl bulacağımı bilmiyorum. IPchicken.com gibi sitelerde bulundum ancak arkadaşlarım hala bağlanamıyor. Localhost kullanarak bağlanabilirim ama arkadaşlarım bağlanamıyor. Sıkıştım! LÜTFEN YARDIM ET!!!!!
Adresine git whatismyipaddress.com bu, harici IP'nizin bu IP'yi İnternet üzerinden herkesin sunucunuza bağlanmasına izin vermek için kullandığını gösterir. Mincecraft sunucunuza statik LAN IP (OS ayarları) atamanız, minecraft sunucunuz tarafından kullanılan bağlantı noktalarını yönlendirmeniz (yönlendirici ayarları), minecraft sunucu oyunu tarafından kullanılan güvenlik duvarı bağlantı noktalarını açmanız gerekir (OS ayarları).

kullanıcı -> internet -> bağlantı noktası: 1234 {WAN IP, ROUTER} -> port1234 {LAN IP, minecraft sunucusu}
1234 numaralı bağlantı noktasından (internete dönük) geçen tüm veriler, minecraft sunucunuzun 1234 numaralı bağlantı noktasına iletilir.
I

ineedhelp101

TS Çaylak
Anlamıyorum! Ip aldım ama arkadaşlarım üzerinde oynayamaz! Yapabilirim ama yapamazlar! Sadece onlar için refudsed sever bağlantıya bağlanamadığını söylüyor: bağlan.
Ben her şeyi yaptım. WAN, minecraft limanı olan 25565 olarak değiştirildi. Sunucu iplerine sunucu iplerini koyun. Sıkıştım! Lütfen bana yardım et! Bir Tp bağlantım var ve modle W8950ND.
bwarren97

bwarren97

TS Meraklısı
BTW, önceki mesajları dikkatlice okuyun

Tamam, işte burada:

-Ağınıza bağlı herhangi bir cihazı kullanarak web arama sağlayıcınıza gidin ve "IP adresim nedir" yazın. Uzunluğu değişen ve noktalarla ayrılmış dört sayı dizisi görünecektir. (değilse, farklı bir arama sağlayıcısı deneyin) dış IP adresi. Bunu sunucu üyelerinize verin.
-Sonra, Komut İstemi'ne gidin ve "ipconfig" yazın. İlk sayı dizisi sizin IP adresi. "Oyun" bilgisayarınızı sunucuya ve doğrudan yönlendiricinize bağlı diğer bilgisayarlara bağlamak için bunu kullanın. Bu durumun değişebileceğini unutmayın, bu nedenle kontrol etmeye ve kaydedilen sunucu adını buna göre düzenlemeye devam etmeniz gerekecektir (ayrıca, yalnızca yönlendiriciye doğrudan bağlı bilgisayarlar için).
-Şimdi zor olan kısım. İnternet tarayıcınıza gidin ve dış IP'yi adres çubuğuna girin ve Enter tuşuna basın. Yönlendiriciniz bir internet tarayıcısı üzerinden yapılandırılabiliyorsa, yönlendirici kurulum sayfası açılmalıdır. Sayfanın ekran görüntüsünü alın ve bu konuya gönderin. Size oradan nereye gideceğinizi söyleyeceğim.

NOT: Yine de arkadaşlarınızın bağlanmasına izin veremeyebilirsiniz, bu yüzden yönlendiricinizin kurulum sayfasında ne olduğunu yayınlayın ve kurulumunuzu bitirmenize yardımcı olacağım. Ancak, arkadaşlarınızın bu noktada bağlantı kurmasına izin vermeyi deneyebilirsiniz, ancak bunun işe yarayacağını bilmiyorum; Benim için olmadı.
L

lebalen

TS Çaylak
Ben her şeyi yaptım!!

merhaba buraya yazdığınız her şeyi yaptım ama
hiç bir şey yardımcı olmaz!!!
bana yardım et lütfen!!:deli:
bwarren97

bwarren97

TS Meraklısı
tüm talimatları oku

lebalen dedi ki:
merhaba buraya yazdığınız her şeyi yaptım ama
hiç bir şey yardımcı olmaz!!!
bana yardım et lütfen!!:deli:
Size yönlendirici ayarlarının bir görüntüsünü göndermenizi söyledim. Unutmayın, dış IP adresini tarayıcınızın adres çubuğuna girin ve bana ne gördüğünüzü söyleyin. Hiçbir şey açılmazsa, yönlendiriciniz bağlantı noktası iletme ile uyumlu olmayabilir. Sayfaya geldiğinizde, klavyenizdeki [Print Screen] tuşuna basın, herhangi bir görüntü düzenleyiciye gidin, ekran görüntüsünü yeni bir resme yapıştırın, resmi kaydedin ve bu konuya gönderin. Basit.

Yazılan kelimelerden yönergelerimi takip edemiyorsanız, bana Skype veya Yahoo kullanıcı adınızı vurun ve Skype veya Yahoo! Messenger.
S

Seanic

TS Çaylak
Yardım

Hey Millet. Son zamanlarda aynı sorunu yaşıyorum. Yaklaşık bir aydır hiçbir Minecraft sunucusuna bağlanamadım. En az on sunucunun bir listesi vardı ve hepsi "Sunucuya Bağlanılamıyor" dedi.

Kardeşim ve ben birkaç gün önce kendi sunucumuzu yaptık. O port-iletti ve her şey, ve ben ilk birkaç gün boyunca sadece iyi bağlanmak mümkün, ve sonra ben sunucu barındıran nerede onun dizüstü bilgisayar kullanarak sürece artık bağlanamadım. Bunun olup bitenlerle bir ilgisi olup olmadığını bilmiyorum, ama bunu da dahil edeceğimi düşündüm. Dizüstü bilgisayarını ve sadece dizüstü bilgisayarını kullanırsam buna bağlanabilirim. Ayrıca kendi sunucularımız dışında herhangi bir sunucuya bağlanamaz.

Bağlanamayacağımız hiçbir sebep düşünemiyorum. Bağlantı noktası yönlendirme için yönlendiriciyle bazı şeyler yapmak zorunda olduğunu biliyorum, ancak dediğim gibi, bundan birkaç gün sonra diğer sunuculara bağlanabildik ve sonra her şey öldü. Bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum!

Buna ek olarak, sorunlarımızın başladığı sırada yeni bir yönlendirici aldık. Bunun neden bir şeyi değiştirdiğini anlamıyorum, ama belki de bu yönlendiriciyle düzeltmem gereken bir şey var mı? Bilmeme izin ver lütfen.
bwarren97

bwarren97

TS Meraklısı
@Seanic

1: Orada herhangi bir sorun olup olmadığını görmek için internet sağlayıcınızla konuşun

2: Bağlanmaya çalıştığınız diğer sunucular için doğru IP adresine sahip olduğunuzdan emin olun ve gerekiyorsa bir bağlantı noktası numarası ekleyin. Not: Minecraft varsayılan bağlantı noktası olan 25565 ise bağlantı noktası numarasına ihtiyacınız yoktur.
Misal:
IP adresi: 12.3.4.56
Bağlantı noktası numarası: 25566
Bağlantı noktası dahil IP adresi: 12.3.4.56:25566

3: Hala sorun yaşıyorsanız, sorun olup olmadığını görmek için sunucu IP adresinizi forumlarda yayınlayın. Ayrıca ne zaman açık olacağını da bilmem gerekecek, bu yüzden planlanmış bir zaman aralığı belirleyin ve bunu da gönderin. Endişelenme, sadece ondan bir sinyal alıp alamayacağımı göreceğim. İzin verilmedikçe başka bir şey yapmayacağım.

Profesyonel olmasa da, yine de çok yardımcı olabilirim, çünkü bir Minecraft sunucusu kurmayla ve sorunların çoğunu çalıştıran dizüstü bilgisayardan geliyor.
S

Seanic

TS Çaylak
Sunucuyu açabileceğim bir gün ayarlamaya çalışacağım, ancak bu bir süre için olmayabilir.

Ancak, barındırdığımız sunucu dışında bir sunucuya bağlanabileceğimi bilmenizi sağlayacağımı düşündüm. Çevrimiçi olarak görünen tek kişi ve bağlanabildiğim tek kişi.
bwarren97

bwarren97

TS Meraklısı
Ayrıca, tüm genel sunucuların 7 gün 24 saat çevrimiçi olmadığını da unutmayın; 7 gün 24 saat listelenen sunucular bile tamamen çevrimiçi değildir. Sunucu bakımı, elektrik kesintileri veya bunları etkileyen çökmeler gibi belirli faktörler vardır. Onlara bağlanamamanızın nedeni bu olabilir.
Magicflags818

Magicflags818

TS Çaylak
ITS Simple Aynı problemi yaşadım
# 1 indir Basit Bağlantı Noktası İletme
# 2 Başlangıç ​​Sayfasında bir şeye izin vermelisiniz ama ne olduğunu hatırlamıyorum. The Jar veya Java Check ile ilgili bir şey vardı
# 3 O zaman arkadaşlarınız hala bağlanamıyorsa.
İnternet Yönlendiricinizin kilidini açın veya onlara katılabilmeleri için İnternet Yönlendirici Şifresi verin
Eğer hala katılamazlarsa O zaman ucuz bir internet Rounter Antena var ama benimki nasıl çalıştı
ÇEVRİMİÇİ MODUNUZU DEĞİŞTİRMEYİ UNUTMAYIN = MINECRAFT ÇATIYORSA SUNUCU ÖZELLİKLERİNDE YANLIŞ (ÜCRETSİZ)

Herkes için 1 sorum var, Normal bir sunucum var ve arkadaşlarım ona bağlanabiliyor, Bukkit Sunucusu yaptım ama katılabilirim, ama arkadaşlarım cant ve her şey Normal sunucu ile aynı değil, Herhangi bir şeyi Portlamak zorunda mıyım Başka???
bwarren97

bwarren97

TS Meraklısı
Magicflags818 dedi ki:
Herkes için 1 sorum var, Normal bir sunucum var ve arkadaşlarım ona bağlanabiliyor, Bir Bukkit Sunucusu yaptım ama katılabilirim, ama arkadaşlarım cant ve her şey Normal sunucu ile aynı, Herhangi bir şey Port var mı Başka???
Dahili IP adresiniz değişmiş olabilir. Sunucu bilgisayara gidin, Başlat'ı ve Ağ Bağlantılarım'ı tıklayın. Kullandığı İnternet bağlantısını bulun ve üzerine çift tıklayın. Açılan iletişim kutusunda Destek sekmesine tıklayın (sunucu Windows XP ise) ve size IP adresini söylemelidir. Yeni IP'ye yönlendirmek için bağlantı noktası yönlendirme ayarlarını güncelleyin; her şeyin ayarlanmış olması gerekir. Not: Windows Vista veya 7 için IP adresinin hangi sekmede gösterildiğini bilmiyorum, ancak sizi temin ederim, IP adresi bu iletişim kutusundadır.
R

widespre

TS Çaylak
i yapmak ne söyledim denedim aynı sorun var ama ben yanlış yapmış olabilir düşünüyorum çünkü tarayıcı adres çubuğuna benim dış Ip koymak bir şey bulamadı bu yüzden bu işe yaramazsa ne yapacağım ?
bwarren97

bwarren97

TS Meraklısı
redtiger dedi:
Yaptığım şeyi denedim aynı soruna sahibim ama bence yanlış yapmış olabilirim çünkü harici Ip'imi tarayıcı adres çubuğuna koyduğumda hiçbir şey bulamadım, bu işe yaramazsa ne yapmalıyım ?
Yönlendiricinize bir web tarayıcısı üzerinden erişmeye çalışıyorsanız (harici IP adresini adres çubuğuna girerek) sizi yönlendiricinin ayarlar sayfasına getirmezse, yönlendiriciniz de ...
  1. Bir web tarayıcısı ile erişilebilen bir ayarlar sayfası yok, bu durumda ayarlara erişmek için uyumlu yazılım kullanmanız gerekecek veya
  2. Bir ayarlar sayfası yok hiç, bu durumda bağlantı noktası yönlendirmeyi desteklemez ve sunucu bağlantı noktasını sunucuya iletmek için alternatif bir yöntem kullanmanız veya yalnızca * sağlayan bir yönlendirici almanız gerekir.
*Not: Bir Linksys E2000 kablosuz / kablolu yönlendiricim var ve bağlantı noktası yönlendirmeyi destekliyor, böylece seçiminizi buna dayandırabilirsiniz (elbette yeni bir yönlendirici almayı seçerseniz).

Son Gönderiler

• captaincranky
    İngiltere istihbarat ajansı, internet bankacılığı için Windows 7'yi, Microsoft'un e-postasını kullanmaya karşı uyarıyor ...
  • captaincranky
    Tesla'nın hisse senedi 500 $ 'ı aştı, toplam değer artık Ford ve GM'nin toplamını aşıyor
  • psycros
    Windows 7 kullanıcıları yine de ücretsiz olarak Windows 10'a yükseltebilir
  • captaincranky
    Samsung Galaxy S20, önümüzdeki ayın açıklamasından önce dört kamera dizisiyle görüntülendi
  • Shawn Knight
    Sony'nin aynasız fotoğraf makineleri için yeni kablosuz çekim tutacağı gönül rahatlığı sağlar
  • stewi0001
    İnternetteki en meşhur LAN partisi fotoğraflarından birinin hikayesi
  • B
    AMD Threadripper 3990X: 64 Çekirdek / 128 İpliği 3.990 Dolar
  • RebelFlag
    AMD'nin Epyc 7742'si, gelişmiş hava koşullarına yönelik yeni Atos meteorolojik süper bilgisayara güç verecek ...