• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Depolama
  • Bugünün Mesajları

Harici Sabit Sürücüm tanındı ancak açılmıyor

• Konuyu Başlatan djcutler
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
D

djcutler

TS Çaylak
Selam,

Dosyaları saklamak için bilgisayarıma bağladığım 80GB'lık bir USB Sabit Sürücüm var, ancak bazı nedenlerden dolayı, yakın zamanda 'Bilgisayarım' klasöründe görünmüyor. Cihaz yöneticisi 'Maxtor S ABRE USB Cihazı'nda bir cihaz olarak görünüyor ancak nasıl açılacağını bilmiyorum.

'Bilgisayarım' penceresinde açılmadan dosyalara erişmek için Harici Sabit Sürücümü nasıl açabilirim?
Tedster

Tedster

TECH HABERLER eski zamanlayıcı .....
kontrol paneli altındaki disk yönetimine gidin ve oradaki sürücüyü yenileyin.
D

djcutler

TS Çaylak
'Disk Yönetimi', 'Aygıt Yöneticisi' ile aynı mı?

Sabit Sürücüm Konum 0'da görünüyor. Bir harf sürücüsü olarak görünmemeli (örneğin e: sürücü)?
N3051M

N3051M

TS Evangelist
farklı. Disk yönetimi adı olarak sadece depolama yeteneğine sahip cihazlar (flash sürücüler, HDDS, optik sürücüler vb), cihaz yöneticisi her türlü donanım yönetirken ilgilenir ....

Sadece yazın diskmgmt.msc Çalıştır kutusuna gelir ve ortaya çıkar.
W

weird_name_lah

TS Çaylak
Disk yönetimi cevabına teşekkür ederim ve harici bir disk sürücüsünü nasıl 'etkinleştireceğimizi' öğrendim ... Djcutler'ın buna hala ihtiyacı olup olmadığını bilmiyorum ama yine de, diskinizin (özellikle yepyeni olduğunda) bir şansı var, henüz biçimlendirilmemiş, yeni 80GB harici sabit diskime geliyor.

Belirtilen yöntemi veya kontrol panelini kullanarak disk yönetimine gidin, o zaman disk yönetimi pencerenizden başka bir açılır pencere olmalıdır. Diskinizi "başlatmanızı", devam etmenizi ve "başlatmanızı" istiyor. Bundan sonra, format seçeneği kullanılamıyorsa gidin ve diskiniz için bir bölüm oluşturun. Nasıl unuttum, eğer yanlış değilsem Disk Yönetimi'nde Disk1 veya başka bir şey olarak tanımlanan diskinize sağ tıklayın ve yaptığım gibi çalışabilmelisiniz ... Benim durumum için, sadece bundan sonra disk Bilgisayarım'da algılanır (işlem boyunca diskiniz için bir sürücü harfi seçersiniz) ... Ve benim durumum için, ancak bundan sonra diski daha sonra biçimlendirip kullanabiliyorum ...

Farkettiğiniz gibi bilgisayar konusunda bilgili değilim ama umarım bu yardımcı olur ...
Tedster

Tedster

TECH HABERLER eski zamanlayıcı .....
kontrol paneli - yönetici araçları - bilgisayar yönetimi - disk yönetimi
S

sstrasser86

TS Çaylak
im tür benzer bir sorun yaşıyorum. Masaüstü bilgisayarımdan çalışmayı durdurdu eski bir sabit disk var. Yeni bir hdd'ye yükseltmeye karar verdim ve eski sürücüyü harici bir hd olarak kullanmak istedim. HD için yeni bir kasa satın aldım, ancak bilgisayar bunu hd olarak tanımıyor. Maxtor 80GB model: 4d080h4 kullanıyorum. Compaq Presario 6000 serisi ile geldi. kullanarak im im muhafaza bir deli köpek megavault 3.5 ". hdd hala masaüstümdeyken çalışmayı durdurdu ve pencereleri yeniden başlatmak veya yeniden yüklemek için alamadım. hdd gücü verdiğimde, hala önyükleme ve yeni hd ile comp bir usb aygıtı olarak görür ama disk yönetiminde görünmüyor.Diğer sürücülerle test ettiğim için harici kasa çalışıyor.Ayrıca sürücüyü biçimlendirmeye çalıştım ve bir hata alıyorum "veri hatası döngüsel artıklık denetimi" gibi gider Mac bilgisayarımda da biçimlendirmeye çalıştım ve bir giriş / çıkış hatası alıyorum.

Nasıl çalışacağına dair bir fikrin var mı?
N3051M

N3051M

TS Evangelist
Masaüstü bilgisayarımdan eski bir sabit diskim var. çalışmayı durdurdu
bu senin ipucun olabilir mi ....?

tekrar işe almak için tek yolu hala garanti altında ise RMA etmektir ...
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• tepelerinin
    Çin'in akıllı telefon gönderileri, koronavirüs bozulması nedeniyle% 50 düşebilir
  • psycros
    Kötü niyetli yağmacı-atıcı Anthem yakında tam bir oyun revizyonu alacak
  • Axiarus
    Teknolojinin Geleceği: Oyun Konsolları, Yarının Xbox ve PlayStation'ı
  • A
    Mac'te biçimlendirilmiş bozuk 16 GB sürücü
  • xandros98tech
    "3B Nesneleri" ve Diğer Kısayolları Windows 10'un Dosya Gezgini'nden kaldırma
  • Odinsleep
    Apple, Mart ayında macOS, iOS, tvOS ve iPadOS uygulamaları için evrensel satın alımları etkinleştirecek
  • Odinsleep
    NYPD, subayların el yazısı devriye not defterlerini iPhone uygulamasıyla değiştirecek
  • Odinsleep
    Ford'un ceketi bisikletçilerin emoji kullanan sürücülerle iletişim kurmasını sağlar