• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Topluluk
  • Bir soru sor
  • Bugünün Mesajları

Fare kekemelik / donma sorunu Windows 10

• Konuyu Başlatan yRaz
  • Başlangıç ​​tarihi
yRaz

yRaz

Nijerya Prensi
Bununla bir haftadan fazla bir süredir yeni bir yapıda ilgileniyorum ve saçlarımı sökmeye başlamak üzereyim

Yani sistemin özellikleri
AMD 1700X
Asrock AB350 Oyun K4
16 GB G. Skill Ripjaws V DDR4 2400
2X240GB sandisk SSD'ler
1 TB WD siyah

ve temelde önemli olan bu. Şimdi, linux nane değil, pencerelerde 10 tüm sistem halsizlik var. Windows 10'u benim için kullanılamaz hale getiren sorun, farenin sürekli donması veya kekemesidir. Çevrimiçi bulabildiğim her şeyi denedim. Farklı sürücüler kullanmak, farklı fareleri test etmek ve sadece bir şey yardımcı oldu, ancak sadece bir an için. Sistemi kurduğumda ve güncellemeleri çalıştırdığımda Windows 10'un yükledikleri yerine Anakart ses sürücüleriimi kurdum.

Bu birkaç gün boyunca iyi çalıştı ama sonra Skyrim'i başlattım, çünkü neden F * ck değil, değil mi? Hemen kekemeliğin geri döndüğünü fark ettim. Sadece oyun olduğunu düşündüm, bu yüzden çabucak çıktım ve başka bir şey oynamaya çalıştım. Fare problemim GERİ! Kullandığım her programda, oynadığım her oyunda geri döndü ve bu bilgisayar Windows 10 ile tamamen kullanılamıyor. Şimdi, Windows 98'den beri ses kartı veya sürücülerle ilgili sorunlarım olmadı, bu yüzden bu beni gerçekten havaya uçurdu.

Linux Mint'i bir şeye koyardım ve onunla yapılırdım ama bu benim bilgisayarım değil, başka biri için inşa ettim.
Sikloid Torus

Sikloid Torus

Taş Devri Hesaplama - Aşağıdaki kayaya tıklayın ..
Fare titriyor. Onlardan nefret ediyorum. İyi cevap yok. Av tüfeği yüklemeli ve durana kadar ona sahip olmalısınız ...

1] bu bir USB sorunu .. cihaz yöneticisi .. USB ve USB denetleyicisine git .... 'gizli' görüntülemek için GÖRÜNÜM sekmesini kullanın ... fare son bağlı ve sistemi yeniden başlatmak ile hepsini kaldırın

2] bu bir ses sürücüsü problemidir ... aynı fikir ... onları silin ve yeniden başlatın

3] grafik kartı sürücüleri ... aynen

4] Güç seçeneklerinde 'hızlı başlatmayı devre dışı bırak

5] kablosuz fare varsa pili değiştirin

Umarım arabayı yakalarsın.
MaikuTech

MaikuTech

TS Evangelist
@cycloid Fikirlerinizin çoğu yanlış.
# 3 Burada doğru tahmininiz vardı, yerleşik cpu-gpu sürücü problemi olabilir.
Mobo yonga seti sürücülerini asrock'dan almayabilir.
Tüm bunların doğru şekilde yüklendiğinden emin olmak için onunla tekrar doğrulayın.
yRaz

yRaz

Nijerya Prensi
MaikuTech şunları aldı:
@cycloid Fikirlerinizin çoğu yanlış.
# 3 Burada doğru tahmininiz vardı, yerleşik cpu-gpu sürücü problemi olabilir.
Mobo yonga seti sürücülerini asrock'dan almayabilir.
Tüm bunların doğru şekilde yüklendiğinden emin olmak için onunla tekrar doğrulayın.
Asrockswebsite sürücülerini yükledikten sonra sorun bir süre durdu. Ancak, Skyrim'i başlattıktan sonra sorun yeniden ortaya çıktı. USB kablosuyla fare takmak sorunu önemli ölçüde azaltır, ancak tamamen durdurmaz. Burada neler olduğunu anlamıyorum. Bazı garip sorunlar gördüm ama sürücüleri yükleyerek sorunu giderdikten sonra bir gün sonra tekrar oynayarak sorunu düzeltmek çok saçma. Fare kekememesi için CPU gücüm olduğunu biliyorum. Windows'u yeniden yükleyebilir ve yükleme sırasında bir sorun olup olmadığını görebilirim. Windows güncellemelerini yüklemeden önce ASRock sürücülerini yüklemeyi düşünüyorum.

Windows 10'dan nefret ediyorum .... Bu sorun Linux'ta yok. Tüm farelerim diğer makinelerde de mükemmel çalışıyor.
Sikloid Torus

Sikloid Torus

@MaikuTech Bu av tüfeği yaklaşımını önermek yanlış olabilir. Bu günlerde sadece 6 sistemi çobanlaştırıyorum ve işler değişiyor. Ancak, otomatik güncellemeleri olan Windows'un bazen yanlış yaptığı benim deneyimim oldu. İşletim sistemi milyonlarca satır içeren büyük bir yapıdır ve küçük kayıt defteri / sürücü sorunları çok can sıkıcı olabilir. Windows 10'da son birkaç yıldır, sunduğum her 'çözüm' ile ilgili benzer sorunları kişisel olarak çözdüm.

Keşke 'açıklanabilir' olsaydı, ama öyle görünmüyor. Bir şey varsa, en son gerçekleştiğim için # 4'ü daha eski bir noktaya yükseltmeliydim. 'Hızlı başlangıç' konusunda kesinlikle berbat bir şey var. Benim tavsiyem hala, eğer düzeltemezsen, bırak.
Son düzenleme:
yRaz

yRaz

Nijerya Prensi
Güncelleştirmeden önce pencereleri yeniden yüklemek ve anakart sürücülerini yüklemek sorunu çözmüş görünüyor. Sorunu yeniden oluşturmaya ve bulgularımı yayınlamaya çalışacağım
Sikloid Torus

Sikloid Torus

Parmaklar geçti.
yRaz

yRaz

Nijerya Prensi
Şimdiye kadar, sorunu yeniden oluşturamıyorum. Salı gününe kadar bilgisayar var, bu yüzden fare kekemeliği ile ilgili bir şey sürünürse onu gönderirim.

Aslında bu noktada bu konu beni hayal kırıklığına uğrattığımdan çok büyülüyor. Gerçekten, OEM sürücülerinin kurulumunu düzeltmesini sağlayan ancak daha sonra bir video oyunu çalıştıran kodu tekrar yapan kodda dünyada neler olduğuna iniyor. MS sürücülerini yüklemeden önce OEM sürücülerini yüklemenin sorunu atlatması ve olmasını engellemesi mantıklıdır, ancak gerçekten bu soruna neden olan 5-10 belki daha fazla kod satırını görmek isterim. Skyrim'i çalıştırmak neden bilgisayarımı Windows sürücülerine geri döndürdü? Skyrim çalışan gerçekten windows sürücülerine geri döndü mü? Windows sürücüleri neden OEM sürücülerine göre öncelik kazandı? Ses sürücülerinin fare kekemelik sorunları ile ne ilgisi vardı? Ses çıkışını tamamen devre dışı bıraktığımda hiçbir fare kekemeliği sorunu olmadığından sesin sorun olduğunu da doğrulayabilirim. En azından, konuyu doğruladığını söylemek isterim, siz bu konuda neden yanlış olabileceğimi biliyorsanız, beni düzeltmekten daha fazlasınız var. Cidden, ben neden yanlış olduğumu bilmek hoş geldiniz, bu yüzden gelecekte karşılaştığımda sorunu düzeltebilirim (umarım yok !!!!)

Mesela, evet, sorun giderilmiş gibi görünüyor ama sorunun neden düzeltildiğini bilmek istiyorum
Sikloid Torus

Sikloid Torus

"NEDEN sorun giderildi" - Microsoft Windows'u doğru şekilde yaptık.

Kulaktan dolma, tahminler ve saatler süren bu ve benzeri. Windows bir sürücünün daha yeni olduğunu düşünüyorsa güncelleştirir. Kayıt defterindeki işaretçiler güncelleştirmelerle hareket ettirilebilir. Eski yazılımlar daha eski bir sürücü kullanmayı ister (yan yana sorunlar). Tek bir aygıt (audio - nVidia & Realtech) için iki veya daha fazla sürücü var veya bu sürücülerin sırası en iyi işlev için yanlış. "Hızlı başlangıç" bir yere taşınmış veya değiştirilmiş bir şey bulmaya dayanır.

'Bilirsem silikleşir' derler ama kesin olmasını isterim.
MaikuTech

MaikuTech

TS Evangelist
Cycloid Torus şunları söyledi:
"NEDEN sorun giderildi" - Microsoft Windows'u doğru şekilde yaptık.
İyi Keder. -_-

@yRaz Bu anakart hiç sürücü yükleme konusunda bu kadar keder verdi ve ne değil?
Önümüzdeki haftanın pazartesi sabahı asrock katman 2 teknik desteğine telefon etmenizi öneririm.
Sorunları onlara listeleyin ve neler olduğunu görün.

Yeni bir yapı olduğunu biliyorum, ama yeni mobo'lar bu kadar soruna neden olmamalı.
Sorunlarınızın henüz bitmediğini söyleyemem ...
Başka bir müşterinin bunu almasını istemezsiniz ve yine çılgınlık gider.
Sikloid Torus

Sikloid Torus

Asrock'un bir çözümü olabilir, ancak donanımın olası olmadığına karar verdim çünkü OP, Linux Mint işletim sistemi olduğunda sorunun kaybolduğunu bildirdi.

Daha 'yararlı' fikirler - bu bağlantılı makalede 14 'çözüm' listelenmektedir. Yeniden yüklediğiniz ve güncellediğiniz için sunulan 'Onarım Aracının' herhangi bir iyi kullanım olasılığı düşük olsa da, kekemelik yeniden ortaya çıkarsa birkaç fikir fark yaratabilir: https://windowsreport.com/mouse-lag-windows-10/

özellikle:
[BOYUT = 4]Çözüm 14 - Güç yönetimi seçeneklerini değiştirme
[BOYUT = 4]Çözüm 11 - Fare alıcınızı USB 2.0 bağlantı noktasına bağlayın[/BOYUT]
[BOYUT = 4][BOYUT = 4]Çözüm 7 - Hızlı Başlatma'yı Devre Dışı Bırakma[/BOYUT][/BOYUT]
[BOYUT = 4][BOYUT = 4][BOYUT = 4]Çözüm 4 - Cortana'yı kapatın[/BOYUT][/BOYUT][/BOYUT]
[BOYUT = 4][BOYUT = 4][BOYUT = 4][BOYUT = 4]Çözüm 1 - Kaydırma Etkin Olmayan Windows'u Etkinleştirme / Devre Dışı Bırakma[/BOYUT][/BOYUT][/BOYUT][/BOYUT]
[BOYUT = 4][BOYUT = 4][BOYUT = 4][SIZE = 4] [/ SIZE][/BOYUT][/BOYUT][/BOYUT]
[SIZE = 4] [SIZE = 4] [SIZE = 4] [SIZE = 4] Daha eğlenceli. Asrock hayranı değilim. Asus ve MSI kullanıyorum. Asrock için fare sorunlarına baktığımda, özel bir fare bağlantı noktası ve fareyi yapılandırmak için özel bir yazılım olduğunu öğrendim. Bunlar, bununla ilişkili fare sorunlarının ek bir katmanı gibi görünüyor. Aaaarghh. [/ SIZE]
[/ SIZE] [/ SIZE] [/ SIZE]
[BOYUT = 4][SIZE = 4] [/ SIZE][/BOYUT]
[SIZE = 4] [/ SIZE]
[/BOYUT]
Son düzenleme:

Son Gönderiler

• G
    Radeon RX 5600 XT ve GeForce GTX 1060 6GB vs. GTX 1070: 32 Oyun Karşılaştırma
  • M
    Araştırmacılar ekran parlaklığını değiştirerek bilgisayardan veri sızdırmayı başardılar
  • Al Amca
    Microsoft'un çift ekranlı, Android tabanlı 'Surface Duo' akıllı telefonu vahşi doğada görüldü
  • M
    Microsoft, 2030 yılına kadar karbon negatif olmayı planlıyor, karbon emen teknolojiye 1 milyar döküyor ...
  • midian182
    Akış, tüm TV görüntülemelerinin neredeyse yüzde 20'sini oluşturuyor, toplam içerik% 10 arttı
  • captaincranky
    Kullanıcıların bilgisayarlarını kapatmasını engelleyen Windows 7 hatası
  • Humza
    Google Chrome 82, kullanıcıları güvensiz indirmeler konusunda uyarır
  • SirDigby
    Intel ve Vivo en son MWC'den ayrılıyor, Apex 2020 gecikti