• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Topluluk
  • Bir soru sor
  • Bugünün Mesajları

Anakart ışığı yanıyor ancak bilgisayar açılmıyor

• Konuyu Başlatan kingkong123
  • Başlangıç ​​tarihi
K

kingkong123

TS Çaylak
Merhaba arkadaşlar lütfen bu yeni bilgisayarı açmama yardım edin.
Bu, kurduğum yeni bir bilgisayar ve anakart arızalanana kadar bir ay boyunca çalıştı. Anakartı geri gönderdim ve yeni bir tane aldım ama şimdi her şeyi doğru bir şekilde yükledikten sonra hala açamıyorum (umarım). Anakart üzerindeki led ışığı yeşildir, bu yüzden psu'dan güç almalıdır, ancak açmak için ön panel düğmesine bastığımda hiçbir şey olmuyor. İlk birkaç denemeden sonra fanlar 1 saniye boyunca dönüp sonra gitti. Bu birkaç denemeden sonra, anahtara bastığımda bilgisayarım yanıt vermiyor.

Test etmek için yeni bir psu aldım ve hala aynı problemi yaşadığım için benim psu ile ilgili bir sorun olmamalı.
İşlemci, soğutucu, 1 RAM ve PSU dışındaki her şeyi anakarttan çıkarıyorum, ancak bilgisayarım hala açılmıyor.
Hatta 2 pimli anahtar kablosunu anakarttaki 2 pimli yuvadan çekiyorum ve anakarttaki 2 pimli yuvaya dokunmak için tornavida kullanarak bilgisayarımı açmaya çalışıyorum ve şansım yok.
LAN kablosunu arka panele takıyorum ve hiç ışık çıkmıyor.

Benim spec:
Corsair cx600
Intel CORE I3-2100 3.10GHZ
Asus P8P67 LE
Kingston ValueRAM 2GB 1333MHz DDR3
Coolermaster Elite 330 Kılıfı
Safir HD 5670 512 MB GDDR5
Seagate 320GB SATA-III

Bana tekrar hatalı bir anakart gönderme şansı var mı?
Herhangi bir yardım minnettar olacaktır:)
Tmagic650

Tmagic650

TS Büyükelçisi
Anakartın kasaya kısa devre yapmadığından emin olun. Anakartı kasanın dışına bir karton parçası üzerine yerleştirin ... CPU / ısı emici, bellek ve ekran kartını takın. Bu noktada bir sabit sürücüye gerek yoktur. Kurulun hiç gönderip göndermediğine bakın. 4 veya 6 pinli güç kaynağı fişini CPU yakınlarındaki konektöre bağladığınızdan emin olun.
Gece ateşi

Gece ateşi

TS Üyesi
Tamam burada işe yaramazsa ne yapmalısınız o zaman u üretim sorunları için kontrol edilecek tüm pc geri göndermelisiniz
İlk önce ur PSU'nuzun mobo cpu ve VGA'yı çalıştıracak kadar güçlü olduğundan emin olun
o zaman onun mobo düzgün bağlı ve u bağlı bir şey, mobo güç soketi ve cpu yakınında başka bir tane bırakmadı ve bazı VGA PSU bir bağlantı alır emin olun.
ram çıkar kuru "çok yumuşak" doku ile temizlemek ipuçları tutun "üzerinde siyah blokları dokunmayın" ve dikkatle mobo girer ucunu temizleyin sonra koç yumuşak gider soketi temizleyin fırça. o zaman senin koçunu yükle
ısı emicisinin ve cpu fanının iyi yerleştirildiğinden ve cpu'ya sıkıca tutulduğundan ve cpu fanının cpu fanı yazan 4 kalemli sokete doğru bağlandığından emin olun1
VGA kartınızın iyi yerleştirildiğinden ve mühürlendiğinden ve monitör kablosunun da bağlı ve mühürlendiğinden emin olun
ardından bios'u sıfırlayan jumper'ı doğru yerleştirildiğinden emin olun
"bios sıfırlama, bu jumper'ın ilk önce 3 kalemli soket üzerindeki konumunu değiştirerek yapılır, genellikle sağdan ilk 2'ye hareket ederseniz ve bios'u sıfırlayacak ancak önyükleme yapmazsa güç soldan normal olur Sistem u tekrar solda ilk 2 kalem değiştirmek zorunda kalacak, böylece pc varsayılan olarak bir bios ile önyüklenebilir "
Eğer bu u u ur ur kadar önyükleme yardımcı olur sonra ur bileşenlerinden biri kötü ve u bir devre test cihazı gerekir "onun bir lil dijital monitör ile bir genişleme kartı gibi u bir pci yuvası koymak ve ur pc güç numarasını gösterir sorun gövdesi thats o sonra onun mobo veya o devre ile ilgili kısmı "hangi parçayı u veya nereden aldığınız yere geri almak için daha iyi veya daha iyi olduğunu bulmak ve düzeltmek kadar HELL'EM HELL veya u yerine çalışan bir tane ile değiştirin :)

edit: Tmagic650 dedi eksiklik için kontrol "bahsetmeyi unuttum :)"
G

ghost1188

TS Çaylak
hey çocuklar bu eski bir iş parçacığı üzerinde göndermek için üzgünüm ama sadece yeni ve aint nasıl hemen hemen bu adamla aynı sorunları olan yeni bir im göndermek için nasıl bir ipucu var

benim sistem özel inşa her şey anakart kılavuzuna göre kablolu
Ben psu açmak zaman ben anakart üzerinde yeşil led olsun sonra ön panel anahtarı ile açmak için gitmek ben hiçbir şey olsun bile hayranları küçük bir hareket
Bunu yaklaşık bir hafta önce inşa etmeye başladım ve tüm parçalar yepyeni ve anti statik bilek bandı ile dikkatlice yerleştirilmiş ve yerleştirilmiş

özelliklerim
alp 750w psu
asus 990fx anakart
amd buldozer 8 çekirdekli 3.1 ghz işlemci
corsair 8gb 1600mhz ram 2 modülü
ati bir şey veya diğer 1 gb ddr3 grafik kartı adı hatırlayamıyorum gibi bir arkadaşım var cıvıltı coz nakit bitti
mars mavi atx oyun çantasında

herhangi bir yardım takdir alkış olacaktır
Tmagic650

Tmagic650

TS Büyükelçisi
Merhaba hayalet1188,
gerçekten kendi iş parçacığını başlatmak veya "kaçırılmış" iş parçacığında verilen talimatları okumayı ve takip etmeyi öğrenmek gerekir : Rolleyes:

Burada anlattığım gibi anakartı kasanın dışında çalıştırmak gibi şeyler deneyin. TÜM güç kaynağı kablolarının anakarta, özellikle CPU soketine yakın bir yerde bağlı olduğundan emin olun
G

ghost1188

TS Çaylak
evet dışarıda olan her şeyi yaptım ve anti statik torba üzerinde hala aynı sorun sadece aynı çubukta koç ile çalıştı yine de aynı sorun
nd iplik kaçırmak için gerçekten üzgünüm yeni bir düğme yapmak için bir düğme ya da bir şey bulmaya çalışıyordu ama bulamadım
Tmagic650

Tmagic650

TS Büyükelçisi
Düğme (+ Yeni Konu) ... Anakartınız büyük olasılıkla kötü
G

ghost1188

TS Çaylak
tavsiye için yeterince dostum şerefe
J

Jake Hoppenheim

TS Çaylak
Aynı sorunu yaşadım ama bilgisayardaki güç kaynağı kutusunu değiştirmeniz gereken bir düzeltme buldum, sonra güç kutusunun vurulduğu sorunu çözmeli.
Son düzenleme:

Son Gönderiler

• M
    OECD, 137 ülkenin sonuna kadar uluslararası vergi kurallarını yeniden yazmak için mücadele ettiğini söyledi ...
  • P
    Samsung'dan Microsoft'a: Xbox Series X, ultra geniş monitörleri desteklemelidir
  • T
    Microsoft, Windows 10'u son zamanlarda geliştirdiklerini bilmenizi istiyor
  • M
    AMD Ryzen 5 1600 AF İncelemesi: İnanılmaz Bütçe CPU
  • Plutoisaplanet
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • hapkiman
    Intel Core i9-10900K, 3DMark veritabanında 5.1GHz güçlendirme saati ile görüntülendi
  • H
    TECH HABERLER En İyi Klavyeler 2019
  • T
    Aynı Comcast Hesabında iki kablo modem çalıştırabilir miyim - biri ses, diğeri internet için?