• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • PC oluşturun
  • Bugünün Mesajları

ekranlar Monitör uykuda kalmayacak

• Konuyu Başlatan Dalton
  • Başlangıç ​​tarihi
D

Dalton

Merhaba, monitörüm çok uzun süre uykuda kalmak istemiyor ve son zamanlarda bunu yapmaya başladı. Hiç uyumadan uykuya dalardı. Windows 7 HP kullanıyorum. Monitörün her zaman kendi kendine uyanmasına ne sebep olabilir? Teşekkürler
EXCellR8

EXCellR8

Komut istemini açıp şunu yazarak ekranı uyandıran bir arka plan hizmeti olup olmadığını öğrenebilirsiniz:

powercfg - son uyandırma ve ENTER tuşuna basın

daha ayrıntılı bilgi için aynı şeyi yapın, ancak şunu yazın:

powercfg -devicequery Instagram Hesabındaki Resim ve Videoları wake_armed

bu sizi suçluya götürmelidir.
D

Dalton

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan
Powercfg -lastwake yaptığımda uyandırma geçmişi sayısı 0 dedi ve monitör biraz önce uyandı ve powercfg -devicequery wake_armed yaptığımda 3 cihazın bir listesini gösterdi: HID Klavye Cihazı, HID uyumlu fare ve NVIDIA nForce Networking Denetleyici. Bunun bu cihazlarla bir ilgisi var mı?
EXCellR8

EXCellR8

Klavye veya fare kendi başlarına hareket etmedikçe, ağ denetleyicisinin şüpheli olduğunu düşünürdüm. Aygıtı kullanan bir işlem olabilir veya sürücünün kendisi olabilir. Uzaktan erişim veya dosya paylaşımının (bu özellikleri kullanırsanız) bir monitör uyandırmak veya başka bir ekran sorunu olsa da düşünmeyeceğim. Bazı antivirüs programlarının ekranları güncellediğini ve uyandığını gördüm, bu yüzden ince bir olasılık. Benim tavsiyem nForce sürücüsünü güncellemek ve yardımcı olup olmadığını görmek.
D

Dalton

Tamam, ağ denetleyicisi için MS'den isteğe bağlı bir güncelleme var ve son zamanlarda yonga seti sürücüsüyle güncelleyip güncellemediğimi hatırlamıyorum ama bunu deneyeceğim ve uzaktan erişim ve dosya paylaşımı için, bazen dosya paylaşımını kullanıyorum 2 bilgisayar arasında paylaşım ama son zamanlarda değil. MSE antivirüs kullanıyorum ve bir süredir kullanıyorum ve son zamanlarda bunu fark ettim. Ağ denetleyicisini güncelleyeceğim ve bunun yardımcı olup olmadığını göreceğim, Yardımınız için teşekkürler!
Z

Zoltan Başkanı

Klavye veya fare kendi başlarına hareket etmedikçe, ağ denetleyicisinin şüpheli olduğunu düşünürdüm
Bu işaret edebilir, fare kendi başına hareket nedeniyle ARE böyle sorunları buldum! Bu birkaç optik fare ile gerçekleşti (muhtemelen sensör alanındaki iki örnekleme alanı arasındaki kenara park edildiyse).
Tuhaf ama gerçek ;).
D

Dalton

Bu optik bir fare ve belki de hareket etmeyi düşünüyordum çünkü o kadar çok şaşırmıştı ki, bu kadar çok lol etrafında vurulduktan sonra hala nasıl çalıştığını komik. Ben pleksiglas üst ve klavye çekmece üst ile metal bir masaya koymak bilgisayar yapmaya başladığını unutmayı unuttum ama gerçekten masanın onunla ilgili bir şey olurdu, bilmiyorum sadece sanırım.
EXCellR8

EXCellR8

Bazı fareler açıksa pleksiglas ile ilgili sorun yaşayabilir. Bazı üreticiler, Logitech'in "DarkField" özelliği gibi, farenin yarı saydam yüzeyleri algılamasını sağlayan nispeten yeni bir teknoloji uyguladı. Ancak, başka bir yüzeyin üstünde pleksi bulunduğundan, iyi olacağını düşünürdüm - ancak bazen birkaç küçük aksaklık görebilirsiniz. Bu sadece fare sağ yüzeyde ise geçerlidir ...
D

Dalton

Ah tamam. Evet, farenin pleksiglas üzerinde gerçekten iyi çalışmadığını fark ettim, bu yüzden bazı kağıdı mouse pad olarak kullanıyordum ve fareyi hareket ettirdim ve farklı bir yüzeyde denedim ve hala yaptı. Fare biraz arızalı olabilir ve bunu yapmasına neden olabilir mi?
mailpup

mailpup

TS Özel Kuvvetler
Başka bir fare deneyebilir ve ne olduğunu görebilirsiniz.
D

Dalton

Tamam bunu deneyeceğim. Son zamanlarda fark ettiğim ve sorunun tam olarak ne olduğunu anladığım bir şey, VGA kablosunun bilgisayar ucunda hareket ettirdiğim, ekran yeşilimsi döndüğü ve bazen doğru olması için hareket etmesi gerektiğiydi. En kısa sürede bir kablo almaya çalışacağım, ancak bu arada uyku modunda herhangi bir etkisi olabilir mi?
mailpup

mailpup

TS Özel Kuvvetler
Belki de doğrudan bir bağlantı görmeme rağmen. Yine de söylediğin gibi yenisini alırdım.
D

Dalton

Tamam, yarın bir tane almayı umuyorum ve hala fare olayını deneyeceğim. Ekranın doğru olması için vga kablosunu hareket ettirdiğimde bugün fark ettiğim bir şey, monitör uyku moduna geçti ve ekran şimdi diğer yeşil renkleri de değiştiriyor. Kabloyu hareket ettirirken monitörün uyku moduna geçtiğini gördükten sonra gerçekten kablo olduğunu düşündürüyor, ancak yine de emin olmak için başka şeyler deneyeceğim.
Vrmithrax

Vrmithrax

Sadece düşüncelerimi atmak için (biraz geç, ama oh iyi) ... Geçmişte 2 şeyle problem yaşadım. Birincisi kablosuz fare / klavye sorunuydu. Farenin kablosuz olup olmadığını belirttiniz mi bilmiyordum, ama sürekli uyanma sorunları yaşıyordum ve farede düşük bir pil olduğu ortaya çıktı, her şeyden önce ... Beni neyin uyandırdığını görmek için powercfg hilesini keşfettim.

Sahip olduğum ikinci sorun (farklı bir sistemde) ağ kartımın "LAN'da uyanma" olarak ayarlanması ve ağımdaki veya yazılımımdaki güç tasarruf modundan çıkmasına neden olan bir şeydi. Bu en garip şeydi ve bugüne kadar ağımda neyin pinglendiğini veya tetiklediğini bilmiyorum, ancak kartımdaki bu işlevi devre dışı bırakmak monitör uyanmalarını durdurdu. İlginç bir şekilde, daha sonra kablosuz bir kart takıp "LAN'da uyandırma" özelliğini etkinleştirdiğimde, asla aynı davranışa sahip değildi.
D

Dalton

Kablolu bir optik fare. Kablosuz bir fare kullanıyorum ama çok sık kullanmıyorum ve bugün bir VGA kablosu aldım ve farklı bir fare denedim ve hala yapıyor. BIOS'ta LAN'da uyanma var mı? Ethernet'in özelliklerine gittim ve orada görmedim ve BIOS'ta olduğunu düşünüyordum ama nForce ethernet özelliklerinin güç yönetimi altında 3 kutu var ve 3'ü de kontrol ediliyor ve bunların herhangi birinin olup olmadığını merak ediyordu. etkilemek.

Güç tasarrufu için bilgisayarın bu cihazı kapatmasına izin ver
Bu cihazın bilgisayarı uyandırmasına izin ver
Yalnızca sihirli bir paketin bilgisayarı uyandırmasına izin verin (daha önce bu seçeneği hiç duymadınız)

Doğru hatırlıyorsam, bios'ta LAN'da uyanmayı gördüğümü düşünüyorum.
Vrmithrax

Vrmithrax

Bu durumda ağ bağlantısı donanım yapılandırmasının kendisinin gelişmiş özelliklerinden biri olduğuna inanıyorum (bu durumda bir dizüstü bilgisayardı) ve aynı zamanda bu bağlantı için güç yönetimi sekmesinde de var. Ama bildiğim diğer masaüstlerinde bunu etkinleştirme / devre dışı bırakma seçeneği vardı ... BIOS güç yönetimi yapılandırma seçeneklerinde bence? Her BIOS biraz farklı olma eğilimindedir ve çok bulanık bir hafızaya giriyorum ...
D

Dalton

Tamam sanırım ağ bağlantısının özelliklerinde bir şey buldum. Bazı anakartlarda BIOS'ta gördüğümü düşünüyorum ve bunun üzerinde olduğunu sanmıyorum ama eğer devam ederse bununla oynamayı deneyeceğim. Cevaplar için teşekkürler çocuklar!

Son Gönderiler

• Kızgın
    Rite Aid, yüzlerce mağazasında yüz tanıma teknolojisini kullanıyor
  • Kuantum fiziği
    PSA: Disk çürümesine neden olmadan eski yedekleri kurtar
  • Kızgın
    Konami oyun bilgisayarları artık ön siparişe açık
  • Jaryn211
    Xbox X Serisi mi yoksa PS5 mi? Gabe Newell Microsoft'un makinesini tercih ediyor
  • BECKER
    S8 + ağ kilidi açma
  • Rhythmattic
    Intel 7nm gecikmeyle sınıf davası açıyor
  • N
    Bill Gates, Elon Musk'un Coronavirus yorumlarını kendisine saklaması gerektiğini düşünüyor
  • G
    Daha fazla yayıncının yeni nesil konsol oyunlarında bir fiyat artışı düşündüğü bildiriliyor