• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

ekranlar Başlamak için dakikalar almayı izleyin. Ölüyor mu? Sabitlenebilir?

Mugsy

TS Evangelist
En az 5 yaşında güzel bir eski Asus VW266 27 inç LCD monitör kullanıyorum.

Son zamanlarda, bilgisayarı açtıktan sonra nihayet bir sinyali algılamak aniden birkaç dakika almaya başladı.

Bilgisayar kapalıyken, monitördeki güç ışığı turuncu renktedir. Bilgisayarımı açtığımda, bir sinyal algılayana kadar mavi renkte yanıp sönüyor, bu noktada sabit mavi renkte yanıyor. Bu, monitörün kapalı olduğu yaklaşık 3 dakika sürer (logo yok, arka ışık yok).

Monitör nihayet "ısındığında", aniden bir sinyal algılar ve anında açılır ("solma yok"). Video kartımı devre dışı bırakmak için yerleşik videoya bağladım. Çalışmaya başladıktan sonra mükemmel. Saatlerce iyi çalışır. Titreme yok, solma yok, kesinti yok.

Monitörüm ölüyor mu? Ne yanlış olabilir ve bir servet harcamadan düzeltmenin bir yolu var mı? (Günümüzde uygun 16:10 monitör bulmak çok zor, bu yüzden değiştirmek için endişeli değilim.)

Teşekkür.

cafamol

TS Çaylak
Bunun düzeltilmesi kolay olduğunu düşünüyorum ...
Endişelenme
Tam olarak ne olduğunu bilmek için bir teknisyen tarafından sadece bazı testler yapılmalıdır.

Monitörü sinyali algıladıktan sonra fişini çekmeyi ve ne olacağını görmek için yeniden bağlamayı deneyebilirsiniz ... Bu, neyin yanlış olduğunu belirlemeyi kolaylaştırabilir

Mugsy

TS Evangelist
Bunun düzeltilmesi kolay olduğunu düşünüyorum ...
Endişelenme
Tam olarak ne olduğunu bilmek için bir teknisyen tarafından sadece bazı testler yapılmalıdır.

Monitörü sinyali algıladıktan sonra fişini çekmeyi ve ne olacağını görmek için yeniden bağlamayı deneyebilirsiniz ... Bu, neyin yanlış olduğunu belirlemeyi kolaylaştırabilir
Harika, yarın morining'i deneyeceğim ve rapor vereceğim. Teşekkür.

Mugsy

TS Evangelist
Tamam. Bilgisayarı bu sabah başlattı. Bir resmin nihayet görünmesi için monitörün yaklaşık 10 dakika sürdü (solma yok. Windows giriş ekranına sağ.)

DVI kablosunu bilgisayarın arkasından çıkarın ve ekranda "Sinyal kayboldu" mesajı görüntülenerek monitör karartı. Tekrar taktığınızda görüntü yaklaşık iki saniye sonra geri döndü.

Teşhis nedir doktor? :)

Zeyilname: Hızlı bir yeniden başlatma yaptı ve her şey normaldi. Monitörün tekrar "ısınmasına" gerek yoktu.
Son düzenleme:

Mugsy

TS Evangelist
Pazar, monitörünüzün bir sinyal algılaması yaklaşık 2-1 / 2 dakika sürdü.

Salı: 6:45
Çarşamba: 8:15
Perşembe: 9:30

Bunun düzeltilebilir olmasını umuyorum. Monitör açıldıktan sonra kusursuz bir şekilde çalışır. Çöp ve nefret etmek yerine 650 dolar harcamaktan nefret ederdim.

Kimse?

GhostRyder

TS Evangelist
Pazar, monitörünüzün bir sinyal algılaması yaklaşık 2-1 / 2 dakika sürdü.

Salı: 6:45
Çarşamba: 8:15
Perşembe: 9:30

Bunun düzeltilebilir olmasını umuyorum. Monitör açıldıktan sonra kusursuz bir şekilde çalışır. Çöp ve nefret etmek yerine 650 dolar harcamaktan nefret ederdim.

Kimse?
Sadece söylediklerinize dayanarak ve ne kadar rasgele olduğu gibi monitör bana belki de yaşlanıp kötüleşmeye başlıyor gibi geliyor. Bir sinyalin algılanması zaman alır ve rasgele geniş bir başlangıç ​​süresine sahip olduğunda, monitörün kartında bir sorun olduğu gibi bana geliyor.

Bunun yardımcı olup olmadığını görmek için bağlantılar da dahil olmak üzere bir kutu hava ile temizlemeyi deneyin, ancak neyin yanlış olduğuna bağlı olarak fiziksel onarım gerektirebilir. Aksi halde çok endişelenmeyeceğim, çünkü onarımlar özellikle pahalı olduğu için bu 5 yıllık bir monitör.

Mugsy

TS Evangelist
Yardımcı olup olmadığını görmek için bağlantılar da dahil olmak üzere bir kutu hava ile temizlemeyi deneyin
Bunu deneyeceğim. Kesinlikle bir şey (hızla) ölüyor gibi görünüyor, her gün başlamak için fazladan 90 saniye sürüyor.

Sadece bir kez ortaya çıktığında, kusursuz bir şekilde çalışır, onu çöpe atmayı ve yüzlerce bir yedek parçaya harcama düşüncesini dürtüsel yapar.

Mosu

TS Evangelist
Güç regülatöründeki kapasitörleri, özellikle küçük olanları, ancak tercihen hepsini değiştirmelisiniz. Polariteye dikkat edin ve kaliteli şeyler kullanın.

Mugsy

TS Evangelist
Güç regülatöründeki kapasitörleri, özellikle küçük olanları, ancak tercihen hepsini değiştirmelisiniz. Polariteye dikkat edin ve kaliteli şeyler kullanın.
Takip için teşekkürler.

Bir havya ile iyi olsaydım, böyle bir onarım yapmaya çalışabilirdim, ama değilim ve sorun elektronik gibi "tozları üflemek" gibi basit bir şey yaşlanma gibi görünüyor, sanırım yapmak zorundayım boğulun ve yeni bir monitör satın alın. (27 "veya daha büyük 16:10 monitörleri izlemeye başladım. Ne kadar nadir olduklarına inanıyorum.)

Bu sabah, monitör 75 dakika sonra pes etmeden ve eski ölmekte olan 20 "dolabımdan çıkmadan önce başlayamadı. :(

Teşekkür.

ralledwihric

TS Çaylak

PrithviPRajput

TS Çaylak
Merhaba millet, LG Flatron w 1941 s monitörümün 10 yıldan fazla bir süredir sürekli olarak en iyi performansı gösterdiği aynı sorunun kurbanıydım ve aniden başlamak için 2 ila 3 dakika süren bir sorun yaşamaya başladı. arka ışık yok veya ekranda sürekli güç yok. sadece ekran açılıncaya kadar sürekli olarak açılıp kapanan mavi ışıkla titreyen ana güç düğmesi. başlangıçta 2 ila 3 dakika sürmek için kullanıldı, ancak birkaç gün sonra monitörü başarılı bir şekilde açmak için yaklaşık bir buçuk saat var, bu da benim için çok garipti, hem yerel mağazaya hem de LG yetkili showroom'una soruyorum. bu insanlar monitörü onarmak için minimum 1000 rupi ile beni tahmin ettiler. sonra kendim yapmaya karar verdim.
çoğu zaman bu sorunlara sahip olmanın iki ana nedeni vardır:
1) belki monitörünüzün anakartı kurur, yani Silikon çip üzerindeki Gümüş yol, sıcak tabanca yaparak ve kurutulmuş kısmı dikkatlice lehimleyerek üstesinden gelebilecek çevresel sorunlar nedeniyle kurur.
2) kapasitörlerden birinin, güç kaynağındaki dalgalanma veya yüksek voltaj nedeniyle kondansatörlerin şişirilmesi nedeniyle taban satın alması veya kafa ile dikkatli bir şekilde lehimleme tabancası yardımıyla dikkatli bir şekilde çıkarılması ve aynı yeni kapasitörler.

UYARI ## Tüm bu işlemleri manuel olarak veya kendi başınıza gerçekleştirirken azami dikkat gösterilmelidir.

Benim durumumda monitörü dikkatlice açıyorum, ayrıca YouTube'daki markanızın monitörünü nasıl kolayca açacağınız hakkında bilgi alacaksınız, sonra 470 mfd ve 25 voltluk durumumda kapasitörlerden birinin yalnız olduğunu gözlemliyorum. Özellikle televizyonların onarıldığı ve 20 rupi için aynı kapasitörü aldığı ve büyük bir anlaşma olmayan ve kapasitörleri çıkarırken gözlemleyebileceği pozitif ve negatif bilim olan uygun bir pozisyonla dikkatlice lehimlediği Elektronik mağazasında arama yapıyorum ve Viola neredeyse tüm vakayı daha önce olduğu gibi kapattınız.
benim durumumda teknik bilgi ve minimum 1000 yerine sadece 20 rupi aldı.
Şimdi YENİ GİBİ ÇALIŞIYOR ...

UMUT BU DİĞER ARKADAŞLARIMA YARDIMCI OLACAK ...
GD JAI GANESH

HyPeroxya

TS Meraklısı
Bu yüzden bazen monitörün kendisine pişmiş olmak yerine ayrı bir güç kaynağı adaptörüne sahip olmak iyidir. Ayrıca monitörün içselleştirilmesine de yardımcı olur. BTW Ne ile değiştirdiniz?