• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Dizüstü ve Tabletler
  • Bugünün Mesajları

Mobil hotspot sorunları

• Konuyu Başlatan dışa dönük
  • Başlangıç ​​tarihi
dışa dönük

dışa dönük

TS Çaylak
Merhaba millet.
Son zamanlarda dizüstü bilgisayarımla cep telefonumu WiFi hotspot'una bağlanmakta sorun yaşıyorum.
Hotspot'a şu anda kullandığım tablet gibi başka bir cihazla bağlanabilirim ve dizüstü bilgisayarımı kullanarak başka bir WiFi'ye de bağlanabilirim. Sorun sadece dizüstü bilgisayarımla telefonum arasında var gibi görünüyor.
Bağlanmaya çalışırken, kimlik doğrulama ve ardından bağlantıyı kesmeye başlayacak ve sorun gidericiyi sunacaktır. Bazen küçük bir miktar paket aktarımı vardır, ancak sık sık değildir. Tüm ağ bağdaştırıcılarımı devre dışı bırakmayı ve yeniden etkinleştirmeyi denedim ve biraz sonra ne yapacağımı kaybettim.
Söz konusu telefon bir Motorola razr I yardımcı oluyorsa, ancak yakın zamana kadar kusursuz çalıştığını belirtmeliyim.
Sanırım suçlunun hamachi olabileceğinden şüpheleniyorum, o zamanlar bilgisayarıma çok yakın bir zamanda kurulmuştu ve bilinen bir sorun üreticisi gibi görünüyor.
Ama neden başka sorunların ortaya çıkmadığını hala anlamıyorum. Hamachi kaldırıldı, ancak sorun devam ediyor.
Yardımcı olabilecek herhangi bir öneri veya fikir çok takdir edilecektir.
Zaman ayırdığınız için teşekkürler arkadaşlar.
dışa dönük
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Dizüstü bilgisayarda hangi işletim sistemi var ve hangi Güvenlik Duvarını kullanıyorsunuz?

Sorun sadece dizüstü bilgisayarımla telefonum arasında var gibi görünüyor. Bağlanmaya çalışırken, kimlik doğrulama ve ardından bağlantıyı kesmeye başlayacak ve sorun gidericiyi sunacaktır.
ha? Nasıl bağlanır: Bluetooth, Kızılötesi? Sınırlı bir yardımcı programı olan eşler arası denemediğiniz sürece, telefonun ve dizüstü bilgisayarın WiFi bağdaştırıcıları asla bağlanmayacaktır.

Bir yönlendirici üzerinden bağlanıyorsanız, sorun PC değildir.
dışa dönük

dışa dönük

TS Çaylak
Dizüstü bilgisayar bir Windows 7 işletim sistemine sahiptir ve Güvenlik Duvarı sadece Windows güvenlik duvarıdır.
Sanırım bir yönlendirici haline dönüştüğünde, bir wifi hotspotu oluşturabilen telefona bağlanmak için dizüstü bilgisayarların wifi özelliğini kullanıyorum. Dizüstü bilgisayarım şimdi internete sahip olduğu için telefonu da dizüstü bilgisayara bağlayan USB ile bir çalışma kullanıyorum ve bu mesajı yazmak için kullanıyorum.
Yine de sorunun ne olduğunu ve düzeltilip düzeltilemeyeceğini bilmek istiyorum.
Söylediğim gibi, aylardır kusursuz bir şekilde birlikte çalıştılar ve sadece son zamanlarda bir sorun geliştirdiler.
Sorun olan telefonsa, bir yönlendirici gibi davrandığından, bir mağazaya göndermeden düzeltilebilir mi? Dediğim gibi diğer cihazlar ile çalışıyor, sadece dizüstü wifi.
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Hotspot'lara normalde PC wifi adaptörü kullanılarak erişilir, örn.
PC - - wifi - - Erişim Noktası
ama önce deniyorsun
Cep Telefonu - - bağlı - - PC
ve bu izin verir
Cep Telefonu Kulesi - Cep Telefonu - tethered - - PC

Yani, sadece tahmin etmeye çalışıyorsun
Cep Telefonu Kulesi - Cep Telefonu - tethered - - PC --wifi-- Hotspot

Şahsen, bu çelişkili (hücre erişimi == wifi-hotspot erişimi), ama daha ciddisi, önce hangi bağlantı oluşturulursa, diğerine hükmedecektir (yani herhangi bir şey göndermekten / almasından açlıktan ölecektir).

Bunun nedeni, yönlendirme tablosunun, ilk yolun ağ geçidine giden varsayılan yolla oluşturulmasıdır.

Bağlantıların yapılma sırasının bir etkisi olacağını tahmin ediyorum.
  1. Wifi First en kolay olanıdır ve etkin nokta üzerinden varsayılan rotayı oluşturur.
  2. Hücre İnternet paylaşımı daha sonra bağlantı kurmayı başarabilir, ancak trafiği yoktur. (bu bağlantının cep telefonunun kendisinden oluşturulduğunu hatırlayın.)
şimdi bu diziyi tersine çevirin ve
  1. Cep telefonu tethering başarılı ve pc trafik iyi alır
  2. ancak wifi bağlantısını deneyin ve mevcut yönlendirme tablosu, hotspot yerine cep telefonuna trafik zorlaması nedeniyle başarısız olacaktır.
dışa dönük

dışa dönük

TS Çaylak
Mobil internet kullanarak 3G üzerinden internete bağlanmak için telefonumu kullanıyorum.
Bahsettiğim USB tethering, sadece wifi eksikliğini gidermek için yaptığım bir şey. Diğer bir deyişle, wifi çalıştığı sürece asla kullanmadım. Bu yüzden onları asla aynı anda kullanmadım ve tethering denemeye başlamadan önce wifi bağlantısı bir süre çalışmayı bıraktığından, tarif ettiğiniz çatışmanın sorun olabileceğini düşünmüyorum.
Dediğim gibi, yakın zamana kadar iyi çalıştı ama şimdi benim laptop ve sadece benim laptop, wifi bağlanamıyor. Sadece nedenini bulmaya çalışıyorum.
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Tamam wifi sorun anda tethering değil.
Son zamanlarda dizüstü bilgisayarımla cep telefonumu WiFi hotspot'una bağlanmakta sorun yaşıyorum.
Hotspot'a şu anda kullandığım tablet gibi başka bir cihazla bağlanabilirim ve dizüstü bilgisayarımı kullanarak başka bir WiFi'ye de bağlanabilirim. Sorun sadece dizüstü bilgisayarımla telefonum arasında var gibi görünüyor.
Bağlanmaya çalışırken, kimlik doğrulama ve ardından bağlantıyı kesmeye başlayacak ve sorun gidericiyi sunacaktır.
o zaman bu kesinlikle yanıltıcıydı.

"Dizüstü bilgisayarımı kullanarak başka bir WiFi'ye de bağlanabiliyorum", bu yüzden WiFi bir erişim noktasında sorun değil.

"tamamen dizüstü bilgisayarımla telefonum arasında var" senin problemin Tethering ve sıcak noktalarla ilgisi yok.

"Söz konusu telefon bir Motorola raz" Telefondaki ayarları iki kez kontrol ettiniz mi?
tipstir

tipstir

TS Büyükelçisi
Motorola Razz Max var ve geçen ay gücün 8 saatten fazla kaybolduğu sırada sıcak nokta olarak kullanmak zorunda kaldım. Telefonunuzun nasıl kurulduğuna bağlı olarak, varsayılan SSID ve şifreyi değiştirmeniz gerekir. Sonra WiFi hotpot olarak benim için 3G veya 4G LTE cep telefonu kullanabilirsiniz. Telefonda etkinleştirildikten sonra kullanabilirsiniz. Dizüstü bilgisayar SSID'yi görecek, ardından bağlanması gereken şifre ile bağlanacaksınız. Ona da bir şans vermeli. Sorun yaşarsanız cep telefonunu yeniden başlatın.
G

Misafir

Hiç işe aldın mı? Telefonumun sıcak nokta ile dizüstü bilgisayarında da aynı sorunu yaşıyorum. Sıcak nokta, dizüstü bilgisayar bağlantılarını açacak şekilde ayarlanmışsa, ancak bir WPA kurduğumda bağlanmaz ve evet parolası doğrudur. Diğer tüm cihazlar WPA ile iyi bağlantı kurar.
G

Misafir

Aynı sorunla karşı karşıyayım, iki android telefonum var2 android tabletler ve dizüstü bilgisayarım, her şey ağa iyi bağlanıyor, iki tablet WiFi hotspot üzerinden 2 telefona bağlı ve mükemmel çalışıyor, ancak dizüstü bilgisayarım sadece bağlanacak İnternete bağlandığında telefonlardan birine değil hotspot WiFi diğerine değil, bana bir DNS_BAD_CONFIG hatası veriyor, telefonlar android 4.4.2 ve 5.0 çalıştırıyor, 4.4.2 çalışıyor ve 5.0 bunu düşünmeme rağmen konudur. Bu şekilde çalışmak için her türlü denedim ve USB tethering'i uygun bir çalışma olarak onaylayabilirim, ancak henüz bunun için bir çözüm yok.
G

Misafir

Bu soruna bir çözüm buldunuz mu? Droid MAXX'imin son zamanlarda benzer bir sorunu var. Mobil hotspot'u açıp dizüstü bilgisayarımı kablosuz olarak bağlamaya çalıştığımda, artık bağlanmayacak. Telefonumda, boş bir IP adresi gösteren ancak dizüstü bilgisayarım için doğru MAC adresini gösteren 'bilinmeyen cihaz bağlantısı kesildi' yazan yinelenen bir mesaj görüyorum. Mobil etkin noktama bağlanmak için başka bir cihaz alabildim ve dizüstü bilgisayarımı farklı bir Wi-Fi'ye bağlayabildim. Win 7, AVG Antivirus var. Standart Windows Güvenlik Duvarı olmadığı sürece Güvenlik Duvarından emin değilim.
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Siz "Misafir (ler) i daha iyi yardım için kayıt olmalısınız. :)
Larry McKee

Larry McKee

TS Çaylak
Selam,
Etrafıma baktım ve bu sorunu hiçbir yerde görmedim ve bir cevaba ihtiyacım var. Ev WIFI kullanarak bir web sitesine bağlanabilen bir bilgisayar var (erişimi kısıtlı). Aynı bilgisayarı kullandığımda ve cep telefonumun sıcak noktasından bağlanmaya çalıştığımda bağlanmayacak. Ev ağımda (Knology / WOW) çalışmak için özel bir şey yapılmadı. Herhangi bir fikir? Site açık İnternete bağlanabilirse, etkin noktadan bağlanabilir olmalıdır.

Larry
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
MANY hotspot'larına erişim sağlanmadan önce giriş yapılması gerekir.
QuantuMage

QuantuMage

TS Çaylak
Ghz'yi 5'ten 2'ye değiştirin. Arkadaşımın daha yeni ama daha ucuz dizüstü bilgisayarıyla yaptım
learninmypc

learninmypc

TS Evangelist
Tanrım, neredeyse 3 yaşında bir yazı :)
S

Subrajit B

TS Çaylak
Son zamanlarda bu sorunu yaşamaya başladım. Spesifik olarak, dizüstü bilgisayarımdaki tüm wifi bağlantı noktalarına bağlanabildim, ancak son zamanlarda cep telefonumun erişim noktasına bağlantı arızalı başladı. Cep telefonu etkin noktama bağlanırdım ve
- dizüstü bilgisayar bağlanırdı, ancak web sayfalarına erişemezdim veya
- Etkin nokta adının altında şu durumu görürdüm: "İnternet yok, bağlı".

Dizüstü bilgisayarımda yukarıdaki çözümlerden bazıları da dahil olmak üzere birçok şey denedim. Hiçbir şey çalışmadı.
Dizüstü bilgisayarımdaki diğer kablosuz bağlantı noktalarına bağlanabildiğim için, dizüstü bilgisayarımdaki şeyleri sıfırlamak mantıklı değildi. Son olarak, telefonumdaki wifi vb bağlantılarını sıfırladım. Daha spesifik olmak gerekirse, aşağıdakileri yaptım:
- İlk olarak telefonumu senkronize ettim / kişilerimi vb. Google sürücüme aktardım.
- Daha sonra Ayarlar -> Sistem -> Sıfırlama seçeneklerine gittim.
- "Kablosuz, mobil ve Bluetooth'u sıfırla" seçeneğini belirledim ve sıfırlama işleminden geçtim.

Yukarıdakileri yapmak sorunumu çözdü ve şimdi dizüstü bilgisayarım telefon hotspot'uma tekrar bağlanıyor.
Şunu belirtmeliyim ki fabrika sıfırlama seçeneğini değil, wifi sıfırlama seçeneğini seçtiğim için veri senkronizasyonu gerekli olmayabilir. Ama yine de güvende olmak için tekrar tekrar yapsaydım verilerimi kaydederdim.

İyi şanslar.
  • Sevmek
Tepkiler: jobeard

Son Gönderiler

• Nobina
    CNET'in Motorola Razr'a yönelik işkence testi kusurlu
  • Adi6293
    Metro Exodus, uzun süren Epic Games Store münhasırlığından sonra Steam'e geri dönüyor
  • I
    AMD Threadripper 3990X İncelemesi: Mutlak Çılgınlık!
  • captaincranky
    Netflix, sinir bozucu otomatik önizlemeleri devre dışı bırakmanıza olanak tanır
  • I
    Nvidia, etkinliğe sponsor olmasına rağmen MWC 2020 planlarını iptal etti
  • neeyik
    QR Kodları
  • Danny101
    Hindistan, sürücüler devam ederse kırmızı yanan trafik ışıklarıyla gürültü kirliliğiyle mücadele ediyor ...
  • Danny101
    Google'ın otomatik arama görüntüleme özelliği Pixel 1, 2 ve 3'te geliyor