• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Topluluk
  • TECH HABERLER Haberler ve Yorumlar
  • Bugünün Mesajları

Microsoft, Windows 10 güncellemesinin bazı Bluetooth cihazlarını kıracağı konusunda uyarıyor

• Konuyu Başlatan midian182
  • Başlangıç ​​tarihi
midian182

midian182

TECH HABER Editörü
Personel

İlk bildiren: WindowsLatestMicrosoft, yeni güvenlik güncelleştirmesinin (CVE-2019-2102), işletim sistemi ile “güvenli olmayan” Bluetooth aygıtları arasındaki bağlantıları bilerek önleyerek bir güvenlik açığını giderdiğini söyledi.

“11 Haziran 2019'da yayımlanan güvenlik güncelleştirmelerini yükledikten sonra belirli Bluetooth aygıtlarını eşleştirme, bağlama veya kullanma sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz” yazıyor.

Microsoft, bağlantıları şifrelemek için iyi bilinen anahtarları kullanan herhangi bir aygıtın etkilenebileceğini ve bunun da bazı güvenlik foblarını içerdiğini not eder. Windows 10'un tüm sürümleri, Windows 8.1 ile birlikte güncelleştirmeyi alacaktır. Güncelleme ile tam olarak kaç cihazın tıklanabileceği belirsizdir ve öğrenmenin tek yolu Bluetooth aksesuarınızın eşleşmeyi durdurup durdurmadığıdır.

Microsoft, ileri düzey kullanıcıların aşağıdaki olay için Olay Günlüğünü kontrol ederek Bluetooth cihazlarının etkilenip etkilenmediğini doğrulayabileceğini söylemiştir:

Redmond şirketi, Bluetooth cihazlarının çalışmadığını tespit edenler için bir çözüm sundu: “bir cihaz güncellemesinin olup olmadığını belirlemek için Bluetooth cihazınızın üreticisine başvurun.” Herhangi bir güncelleme yoksa, güncellemeden kaçınma, geri alma veya yeni bir cihaz satın alma seçeneğiniz kalır.

Geçmişte istemeden pek çok Windows güncellemesi görmemiş olsak da, bu sefer kasıtlı bir değişiklik. Microsoft bir bilgisayarı daha güvenli hale getirmek için orada olduğunu, ancak bazı kullanıcıların durumdan memnun olmadığını söyledi.

Kalıcı bağlantı.

netman

netman

TS Evangelist
Microsoft'u vidala ...
  • Sevmek
Tepkiler: Darth Shiv, kapsaisin ve Düğüm Şeması
gamerk2

gamerk2

TS Evangelist
netman dedi:
Microsoft'u vidala ...
Ne sebeple? Mac kamyonunu sürmek için yeterince büyük bir güvenlik deliği mi kapatıyorsunuz?

İşletim sistemi güvenli değilse, insanlar bundan şikayet ediyorlar. Ancak güvenlik açıkları sabitse ve bazı uygunsuz şeyler kırılırsa, insanlar bundan şikayet eder. Kelimenin tam anlamıyla kazanmanın bir yolu yok.
  • Sevmek
Tepkiler: gc757, hk2000, kenc1101 ve 3 kişi daha
T

texasrattler

TS Evangelist
Güncellemede yanlış bir şey yok. Bir güvenlik açığını kapatıyor. Bluetooth cihazınızı güncelleme zamanı. Beğenmeyin, belki de Bluetooth üreticilerine haber verin ve tüketicilerin hatası olmadığı için bir güncelleme / değiştirme teklif etmelerini isteyin.
  • Sevmek
Tepkiler: gc757, kenc1101, gamoniac ve 1 kişi daha
Mugsy

Mugsy

TS Evangelist
Tanrım. Başka bir güncelleme, başka bir sorun.

İnsanlar neden hala "Windows 7" kullandığımı soruyor. SMH.
  • Sevmek
Tepkiler: GirlDownunder, kapsaisin ve Düğüm Şeması
Mugsy

Mugsy

TS Evangelist
texasrattler dedi:
Güncellemede yanlış bir şey yok. Bir güvenlik açığını kapatıyor. Bluetooth cihazınızı güncelleme zamanı. Beğenmedim, belki Bluetooth üreticilerinin bilmesini sağlayın ...
MS, bazı cihazları işe yaramaz hale getiren bir güncelleme yayınlarsa, *HANIM* çalışan sürücüler sağlamak değil, kullanıcılara, "Zor $ #! +. Dua edin cihaz üreticisi bir güncelleme yayınladı."
T

texasrattler

TS Evangelist
Mugsy dedi:
MS, bazı cihazları işe yaramaz hale getiren bir güncelleme yayınlarsa, *HANIM* çalışan sürücüler sağlamak değil, kullanıcılara, "Zor $ #! +. Dua edin cihaz üreticisi bir güncelleme yayınladı."
Bu, kullanıcının kullandığı herhangi bir cihazdan sorumlu olmayan bir güvenlik riskidir.
T

texasrattler

TS Evangelist
Mugsy dedi:

Okumayı deneyin. Bu başka bir sorun değil.
  • Sevmek
Tepkiler: gamoniac ve ghostf1re
D

dragonfly1985

TS Çaylak
Pencerelerden bıktım ve başlangıçta 8.1'den yükselttiğimde, Bluetooth'umu ve Blu-ray'ımı kaybettim ve hiçbir zaman bir Microsoft teknolojisi tarafından var olmaması gerektiği söylendi ve hangi düzeltme olursa olsun önemli değildi. Var olduğunu biliyorum çünkü her ikisini de kullandım ve karşılayamayacağım yeni bir donanım satın almanın yanı sıra, asla sabitlenmedim ve Win10 için her güncelleme, çalıştığım HER cihazda sorunlara neden oluyor. Apple ürünlerinin pahalı olduğunu biliyorum, ancak herkesin PC'sini Windows gibi sorunlu hale getirdiklerini hiç duymadım! Çalışan tüm cihazlar için kullanıcı dostu olmayan bir şey yayınlamanın yanlış olduğunu düşünüyorum. Demek istediğim, kullanıcılar kadar cihaz değiştikçe küçük hatalar bekleniyor ama bu çok saçma ve Windows 10'un Microsoft için sonun başlangıcı olduğunu hissediyorum. Kendimi bilgisayar uzmanı olarak görmüyorum ama ben de kukla değilim ve berbat bir işletim sistemi kullanmaya devam etmek beni bir hissettiriyor! Asus X551MA'm var ve Windows başlangıçta Windows 10'u oluşturduklarında ve şimdi gönderdikleri her düzeltme veya güncelleme için Asus kullanıcılarını unuttuğu gibi, 5 şey daha yanlış gidiyor!
  • Sevmek
Tepkiler: Mugsy
Mugsy

Mugsy

TS Evangelist
texasrattler dedi:
Okumayı deneyin. Bu başka bir sorun değil.
Bir şeyi kırarsa ve düzeltmeyi de sağlamazlarsa, bu bir sorundur.

Bu ciddi bir sorunsa, Windows 7 (şu anda hala desteklenmektedir) de etkilenmeli ve bunun için bir yama yayınlanmalıdır. Nerede?

Ve aynı cihaz Linux'tan kullanıldığında aynı güvenlik açığına sahip olmaz mı? :bomba:
totto2222

totto2222

TS Çaylak
Mugsy dedi:

ve milyonlarca insanın windows 7'yi çalıştırmaya devam etmesinin nedeni
  • Sevmek
Tepkiler: Düğüm Şeması
B

bexwhitt

TS Evangelist
netman dedi:
Microsoft'u vidala ...
Bunun için iyi bir neden var, Apple yıllarca daha az nedenden ötürü çok daha pahalı ekipman bıraktı, Apple "nedenleri" nedeniyle yeni bir NAS almak zorunda kaldım.
O

bir adım ileri

TS Güçlendirici
texasrattler dedi:
Güncellemede yanlış bir şey yok. Bir güvenlik açığını kapatıyor.
Sizinle hemfikirim ve MS, Windows'u daha güvenli hale getirmeye çalışmalarından ötürü övülmelidir. Öte yandan MS, kullanıcılarına güncellemeleri zorlamakta ve onlara haber vermeksizin bunu gerçekten fark etmektedir. Ve sonra güncellemelerle ilgili sorunlar devam ediyor. Bu sabah bile, Windows'un diğer bazı yönlerini kıran en son güncellemeyi okuyordum.

Sadece bir Windows kullanıcısı olmanın ne kadar sinir bozucu olduğunu merak etmeye başlayabilirim. Bu tamamen doğru değil çünkü işverenim bir Windows bilgisayar kullanmamı gerektiriyor. Beni başlatma. . . !
Düğüm Şeması

Düğüm Şeması

TS Bağımlısı
Bu da Sunucu 2019'a aktarılacak mı?

Sunuculara koyduğum bir Bluetooth> Seri dongle çalıştırıyorum ve bu işlevi kaybetmekten nefret ediyorum - bir ekipman odasında herhangi bir yere konsol erişimi kazanabildiğim için ... bağlı olmadan.
D

DukeJukem

TS Güçlendirici
Dürüst olmak gerekirse, bu sorunu çözmenin tembel bir yolu olduğunu düşünüyorum. Eminim bu bluetooth cihazlarını devre dışı bırakmadan güvenlik riskini düzeltmenin bir yolu vardı. Binlerce insan bilgisayarlarının yeniden başlatılmasını sağlayacak ve işleri işe yaramayacak, bu benim için kötü bir uygulama. Herkes böyle teknik sitelere gelmez, böylece kendilerini hazırlayabilir / yaşadıkları sorunu çözebilirler. Microsoft'un sorunu düzeltmek için yeterince çalışmak istemediğini hissediyorum, böylece kolay rotaya gittiler ve hepsini kapattılar. Korkunç uygulama.

Burada yanlış olabilir, eğer öyleyse beni çok düzelt, ama araştırmıyorum. Bu sorun fare ve klavyeleri de etkileyebilir ve bu da insanların işlerini tamamlamasını tam anlamıyla engelleyebilir. Artık microsoft'u anlamıyorum. Bir kez easyanticheat oyunları bir geçidi veya gittiğim bir şey olmadan linux üzerinde iyi çalışıyor.
R

regiq

TS Bağımlısı
Knot Schure şunları söyledi:
Bu da Sunucu 2019'a aktarılacak mı?

Sunuculara koyduğum bir Bluetooth> Seri dongle çalıştırıyorum ve bu işlevi kaybetmekten nefret ediyorum - bir ekipman odasında herhangi bir yere konsol erişimi kazanabildiğim için ... bağlı olmadan.
Bu yamanın aslında güvenliği artırabileceği senaryo ... :)

Düzenleme: Hiçbir hacker ilk etapta win10 kullanmak dışında ...
Son düzenleme:
gamerk2

gamerk2

TS Evangelist
DukeJukem şunları söyledi:
Dürüst olmak gerekirse, bu sorunu çözmenin tembel bir yolu olduğunu düşünüyorum. Eminim bu bluetooth cihazlarını devre dışı bırakmadan güvenlik riskini düzeltmenin bir yolu vardı. Binlerce insan bilgisayarlarının yeniden başlatılmasını sağlayacak ve işleri işe yaramayacak, bu benim için kötü bir uygulama. Herkes böyle teknik sitelere gelmez, böylece kendilerini hazırlayabilir / yaşadıkları sorunu çözebilirler. Microsoft'un sorunu düzeltmek için yeterince çalışmak istemediğini hissediyorum, böylece kolay rotaya gittiler ve hepsini kapattılar. Korkunç uygulama.

Burada yanlış olabilir, eğer öyleyse beni çok düzelt, ama araştırmıyorum. Bu sorun fare ve klavyeleri de etkileyebilir ve bu da insanların işlerini tamamlamasını tam anlamıyla engelleyebilir. Artık microsoft'u anlamıyorum. Bir kez easyanticheat oyunları bir geçidi veya gittiğim bir şey olmadan linux üzerinde iyi çalışıyor.
En iyi uygulamalara uyan sürücülerin herhangi bir probleminin olmaması gerektiğini belirtiyorum. Ve çoğu BT imalatçısının bilgilendirileceği gibi bir değişiklik için kesin diyebilirim. Birkaç düzineden fazla cihaz kırılırsa şok olurum ve çoğu bir veya iki gün içinde güncelleme alır.
D

DukeJukem

TS Güçlendirici
gamerk2 dedi ki:
En iyi uygulamalara uyan sürücülerin herhangi bir probleminin olmaması gerektiğini belirtiyorum. Ve çoğu BT imalatçısının bilgilendirileceği gibi bir değişiklik için kesin diyebilirim. Birkaç düzineden fazla cihaz kırılırsa şok olurum ve çoğu bir veya iki gün içinde güncelleme alır.
bu, en başta bir çöp işletim sistemine sahip olmaktan kaynaklanan mikroftlar hatasıdır. kullanıcının bunun gibi aptalca konulardan endişe etmesi gerekmez. bir gün monitörlerine gönderilen sinyali gittikleri oranda yanlışlıkla kesen bir pencere güncellemesi yayınlayacaklar. kapılar devrildiğinden beri şirket tamamen güneye gitti.
K

kenc1101

TS Güçlendirici
Mugsy dedi:
texasrattler dedi:
Güncellemede yanlış bir şey yok. Bir güvenlik açığını kapatıyor. Bluetooth cihazınızı güncelleme zamanı. Beğenmedim, belki Bluetooth üreticilerinin bilmesini sağlayın ...
Hayır, güvenlik standartlarına uygun güncellenmiş bir sürücü yayınlamak cihazın üreticisine bağlıdır. Bir üretici tembel olduğu ve güvenlik kusurlu sürücüler serbest bıraktığı için onların **** düzeltmek için Microsoft onus koymak değildir. Microsoft burada doğru olanı yapıyor.
K

kenc1101

TS Güçlendirici
Microsoft, güvenlik açıklarını kapatarak burada doğru olanı yapıyor. Kudos. Üreticiler, ****'nizi bir araya getirin ve hatalı sürücülere sahip cihazları söndürmeyi bırakın. Standartlar orada. Onları kullan.
K

kenc1101

TS Güçlendirici
Dürüst olmak gerekirse, bu sorunu çözmenin tembel bir yolu olduğunu düşünüyorum. Eminim bu bluetooth cihazlarını devre dışı bırakmadan güvenlik riskini düzeltmenin bir yolu vardı. Binlerce insan bilgisayarlarının yeniden başlatılmasını sağlayacak ve işleri işe yaramayacak, bu benim için kötü bir uygulama. Herkes böyle teknik sitelere gelmez, böylece kendilerini hazırlayabilir / yaşadıkları sorunu çözebilirler. Microsoft'un sorunu düzeltmek için yeterince çalışmak istemediğini hissediyorum, böylece sadece kolay rotaya gittiler ve hepsini kapattılar. Korkunç uygulama.

Her şeyi kapatmıyorlar. Güvenli olmayan cihazların akıllı güncellemeden sonra bluetooth üzerinden bağlanmasına izin vermiyorlar.
C

kapsaisin

TS Çaylak
Sadece microsoft'un bluetooth cihazlarını eşleştirmemesi konusunda ön plana çıkmadığını öğrenmek için saatlerce boşa harcanan sorun giderme. Acaba hangi topal beyin yöneticisi bu kararı verdi.
gamerk2

gamerk2

TS Evangelist
bu, en başta bir çöp işletim sistemine sahip olmaktan kaynaklanan mikroftlar hatasıdır. kullanıcının bunun gibi aptalca konulardan endişe etmesi gerekmez. bir gün monitörlerine gönderilen sinyali gittikleri oranda yanlışlıkla kesen bir pencere güncellemesi yayınlayacaklar. kapılar devrildiğinden beri şirket tamamen güneye gitti.
Biliyor musun, buradaki birinin güvenlik bültenini okumak için gerçekten rahatsız olup olmadığını merak ediyorum:

https://cve.mitre.org/cgi-bin/cvename.cgi?name=CVE-2019-2102

Bluetooth Düşük Enerji (BLE) spesifikasyonunda, sağlanan Uzun Süreli Anahtar (LTK) örneği vardır. Bir BLE cihazı bunu kodlanmış bir LTK olarak kullanacaksa, yakın bir saldırganın yanlış kullanılan kripto nedeniyle eşleştirilmiş bir Android ana bilgisayarına tuş vuruşlarını uzaktan enjekte etmesi teorik olarak mümkündür. Sömürü için kullanıcı etkileşimi gerekmez. Ürün: Android. Sürümler: Android-7.0 Android-7.1.1 Android-7.1.2 Android-8.0 Android-8.1 Android-9. Android Kimliği: A-128843052.
Bu, BT spesifikasyonunun içinde potansiyel bir güvenlik açığının mevcut olduğu ve MSFT'nin bir OS güncellemesi yoluyla ele aldığı bir durumdur. Bu kesinlikle bir işletim sistemi sorunu değil, aygıt sürücülerinin Uzun Süreli Anahtarları uygulama biçiminden kaynaklanabilecek bir sorun.
jtveg

jtveg

TS Güçlendirici
Ne olursa olsun, üreticiler müşterilerini bebeğe götürdüklerinde gerçekten sevmiyorum. Apple'ı sevmememin ana nedeni bu.

Olması gereken şey şu uyarıyı almanızdır:

[ BEşleştirmeye çalıştığınız luetooth cihazı güvenliği tehlikeye attı. Eşleştirme önerilmez. Kendi sorumluluğunuzdadır. ]

Bu şekilde, herhangi bir sonuçtan gerçekten sorumlu olmak ve sorumlu olmak istiyorsanız cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir çiftlikte yaşadığınızı ve en yakın komşunuzun 8 km uzaklıkta olduğunu varsayalım. Açıkçası hiçbir bluetooth sinyali bu kadar ileri gidemez.
  • Sevmek
Tepkiler: regiq
Darth Shiv

Darth Shiv

TS Evangelist
lexster dedi:
gamerk2 dedi ki:
netman dedi:
Microsoft'u vidala ...
Ne sebeple? Mac kamyonunu sürmek için yeterince büyük bir güvenlik deliği mi kapatıyorsunuz?

İşletim sistemi güvenli değilse, insanlar bundan şikayet ediyorlar. Ancak güvenlik açıkları sabitse ve bazı uygunsuz şeyler kırılırsa, insanlar bundan şikayet eder. Kelimenin tam anlamıyla kazanmanın bir yolu yok.
Bunun dışında büyük bir sorun değil. Hiç kimse bir kulaklıklı mikrofon setiyle bağlantıyı kesmeyecek ve yapsalar bile, kazanacakları çok az. Microsoft, güvenlik öncelikleri söz konusu olduğunda serserilerine yöneltir.
MS'in yine de TÜKETİCİ'ye eşleştirme seçeneği vermesi gerektiğini söyleyebilirim.
  • Sevmek
Tepkiler: retsxel
gamerk2

gamerk2

TS Evangelist
Darth Shiv dedi ki:
MS'in yine de TÜKETİCİ'ye eşleştirme seçeneği vermesi gerektiğini söyleyebilirim.
Hayır, o zaman sadece UAC'nin başka bir formu haline gelir ve tüm kullanıcıların% 99'unu "Tamam" a basarsınız. Güvenlik konusunda ciddi olmak istiyorsanız, kontrolü her zaman zayıf olan kullanıcılardan uzak tutmak zorundasınız.
  • Sevmek
Tepkiler: texasrattler
gamerk2

gamerk2

TS Evangelist
lexster dedi:
Bu neden önemli? Kendi sistem ve ekipmanlarının nasıl kullanılacağına karar vermek hala kullanıcıya bağlıdır. Karar vermek Microsoft için değil.
Aslında öyle. Güvenliğin doğru şeyi yapan kullanıcılara bırakılabileceği noktayı aştık ve hepiniz unutursanız, ALL OF YOU Microsoft'u güvenlik uygulamaları için eleştirdi. Her iki yöne de sahip olamazsınız.
  • Sevmek
Tepkiler: texasrattler
gamerk2

gamerk2

TS Evangelist
lexster dedi:
OH, çok güzeldi. Evet, Microsoft'un kısa görüşlü, güvenliğe yaklaşımı için düşük kullanıcıları suçlayın.
Evet, bunun yerine Microsoft, kullanıcıların bilinen bir güvenlik açığı olan yazılımı kullanmasına izin vermelidir.
gc757

gc757

TS Üyesi
Gerçek şu ki "Halk" hakkında konuşuyorsunuz ... Ve hepimiz biliyoruz ki "Halk" ASLA tatmin olmuyor! Yaparsan lanet olasıdır ve yapmazsan lanet olasıdır. Onlara ücretsiz bir program verdiyseniz ve ücretsiz bir araba eklediyseniz arabanın renginden şikayet ederlerdi!
  • Sevmek
Tepkiler: Namtrooper ve texasrattler

Son Gönderiler

• cliffordcooley
    Iowa, adliye sızma testi nedeniyle tutuklanan güvenlik profesyonellerine yönelik suçlamaları düşürdü
  • Danny101
    New California yasası devletin serbest çalışanlarını işten çıkarmakla tehdit ediyor
  • Danny101
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • Danny101
    Microsoft, Xbox Live'da güvenlik açıkları bulmak için 20 bin dolara kadar ödül verecek
  • Danny101
    SpaceX uydu tabanlı internet hizmeti 'Starlink' için dördüncü başarılı lansmanını tamamladı
  • E
    Öneri öner - bütçem için hangi parçalar?
  • Evernessince
    Intel Core i9-10900K, 3DMark veritabanında 5.1GHz güçlendirme saati ile görüntülendi
  • R
    ESA araştırmacıları aydan oksijen çıkarabilecek bir bitki inşa ettiler