• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Topluluk
  • TECH HABERLER Haberler ve Yorumlar
  • Bugünün Mesajları

Microsoft, Xbox oyunlarını PC'ye getirmeye bir adım daha yaklaştı

• Konuyu Başlatan Shawn Knight
  • Başlangıç ​​tarihi
Shawn Knight

Shawn Knight

TECH HABERLER Personel
Personel

Microsoft, Windows Insider önizlemesiyle yapı 18334 katılımcılardan özel bir sürümünü yüklemelerini istedi Çürüme Durumu ve kurulum sırasında ve oyunu başlatırken karşılaştığınız sorunları geri bildirin.

Teknoloji devi neyi test ettiği veya kullanıcıların hangi sorunlarla karşılaşabileceği hakkında pek bir şey söylemedi. Bu bir üçlü of heyecan kullanıcılar biraz daha derine inmek ve ortaya çıkardıkları şey, Microsoft’un oyun tutkuları için ileriye doğru atılmış büyük bir adım gibi görünüyor.

Dikkat edilmesi gereken ilk tuhaflık, PC oyunlarının genellikle geldiği Microsoft Store sunucusu yerine State of Decay'in Xbox dağıtım sunucularından indirilmesidir. Oyun ayrıca 2013 yılında Xbox oyunları için tanıtılan ancak PowerShell kullanılarak yüklenen .xvc adlı bir format kullanılarak paketlenmiştir.

Yükleme sırasında, birkaç sürücü yüklemeniz istenir ve hatta eski DX yükleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekir.

Ars Technica Microsoft’un, 2020 Windows sürümü bu, Xbox’ın PC’deki Direct3D varyantı için destek de dahil olmak üzere bu yeni mekanizma için ek destek olduğuna dair kanıtlar ortaya koyuyor.

Olası satış nezaketi amirraizat Shutterstock üzerinden

Kalıcı bağlantı.

TheBigT42

TheBigT42

TS Guru
Eğer bunu yaparlarsa X-Box satışlarını öldürür
Sosis

Sosis

TS Manyak
Bunu yapsaydı harika olurdu. Ama gördüğüm zaman inanıyorum. MS'in dürüst olmak için münhasır olanlardan vazgeçtiğini göremiyorum.
EEatGDL

EEatGDL

TS Evangelist
BigT42 şunları söyledi:
Ben öyle düşünmüyorum. XBO X, bu katalogla ilgileniyorsanız, yeni bir PC oluşturmaya kıyasla fiyat için harika bir sistemdir.
  • Sevmek
Tepkiler: Titan Thanos
T

toooooot

TS Evangelist
PC'de kırmızı ded? alacağım
  • Sevmek
Tepkiler: Satish Mallya ve Hexic
O

Oort Bulutu

TS Manyak
EEatGDL şunları söyledi:
BigT42 şunları söyledi:
Ben öyle düşünmüyorum. XBO X, bu katalogla ilgileniyorsanız, yeni bir PC oluşturmaya kıyasla fiyat için harika bir sistemdir.
Kabul ediyorum - salondaki TV'nin altındaki bir konsol hala bir PC'den çok farklı, ancak aynı oyunları PC'de oynamak güzel olurdu.
Bu sadece 2 sistem arasında oyun kaydedebilirsiniz paylaşabilirsiniz eğer benim için çalışıyor.
Peki ya çevrimiçi - PC'de oynayan insanlar konsolda oynayanlardan ayrılır mı?
Bilgisayardan Xbox Live'a bile bağlanabiliyor musunuz?
Başarılar?
Çok fazla soru!
  • Sevmek
Tepkiler: erickmendes
I

illusio12

TS Çaylak
Seçkin denetleyiciyi (işlevsellik kaybı olmadan!) Aşağıya getir ~ 90 £ ..... SATILDI! :)
Kuantum fiziği

Kuantum fiziği

TS Evangelist
Microsoft, aşırı hızda çalışan platformlarımızın Xbox oyunlarını çalıştırmasını mümkün kılarak Xbox satışlarını öldürmek istemiyor.

Gerçekten ne olmalıydı: Microsoft PC "Windows için Oyunlar" ı Xbox'ta çalıştırabilmeliydi.

Bir üniversite öğrencisi Micorosft Office'i çalıştırabilecek bir Xbox One X'e sahip olmayı seçebilirse, oyunlar oynayabilir (düşük ayarlarda bile) ve belge yazdırabilir ... sadece 500 $ karşılığında Xbox One X'in satışları FLY olurdu çünkü kompakt Oyun Bilgisayarı.

Microsoft Office'i iPhone'umda çalıştırabilirsem, neden Xbox One X'imde çalışamıyorum?

Xbox One X'ımda web'de sörf yapabilirim ... neden bir klavye ve fare kullanarak belge yazamıyorum ve sonra YAZDIRMAK ???

Endüstrinin bunu yapmamak için Microsoft'a baskı uygulayacağı açıktır ... ancak bunu yapmazken Microsoft kendisini olabildiğince ihtişamından uzak tutmaya devam ediyor.

Microsoft'un CEO'su olsaydım, Sony ve Apple'ı dizlerinin üstüne getirirdim.
  • Sevmek
Tepkiler: Dimitrios
T

Titan Thanos

TS Çaylak
Bu doğruysa çok heyecanlıyım. 360 / PS3 / Wii konsol üretimi sona erdikten sonra konsollarda oyundan vazgeçtim.

Şimdi sadece masaüstü bilgisayarımda oynuyorum. Bilgisayarım üzerinden Xbox One oyun kütüphanesine erişmek isterim.
  • Sevmek
Tepkiler: Morris Küçük
m4a4

m4a4

TS Evangelist
BigT42 şunları söyledi:
En son duyduğumda, genellikle konsolları kayıpta satıyorlar (en azından başlangıçta). Gelirleri konsol satışlarına değil, yazılım satışlarına (oyunlar gibi) odaklanıyor.
  • Sevmek
Tepkiler: Dimitrios ve Vulcanproject
amghwk

amghwk

TS Guru
Sadece orijinal Xbox ve Xbox 360 oyunlarını PC'de oynama yeteneğini getirseler bile mutlu olurum. Mevcut Gen Xbox One oyunlarının çoğu zaten PC'de de mevcuttur.
  • Sevmek
Tepkiler: Suisam
TruthSlap

TruthSlap

TS Çaylak
BigT42 şunları söyledi:
Nasıl? 3 Xbox'ın gelecek neslini piyasaya sürdüklerini düşünüyorlarsa, onlar için bir sorun gibi görünmüyor. Hangi platformu satın aldıklarını umursadıklarını sanmıyorum.
Danny101

Danny101

TS Evangelist
Moore Yasası prensibinin yavaşlamasıyla, donanım satışlarında daha az gelir olacak ve odak noktası yazılım ve medya satışlarına daha fazla olacak. Yaklaşan PS5'te önceki nesil uyumluluk için Sony dosyalama patentleri ile ilgili bir bakış var. Oyun konsolları, son nesil PC pazarına benzer ince iyileştirmelerle yeniden yayınlandı.
erickmendes

erickmendes

TS Evangelist
Bence bu noktayı kaçırıyorsunuz ... Bir XBOX konsolu nedir? 300 dolar mı? Tek bir oyun, çevre birimlerini düşünmeden ~ 30 $ 'a mal olabilir. Sizi bilmiyorum ama bilgisayarımda oynamak için 3 Xbox oyun kumandası satın aldım ...

Xbox'a da sahip çok sayıda PC oyuncusu olduğunu biliyorum. Ama aynı zamanda bir konsolda para harcamayacak çok şey var. İkinci kategorideyim. Ama buharda 340 maç var.

Bunlardan herhangi biri (MS, Nintendo, Sony ... ne olursa olsun) oyunları için bir PC oyun mağazası yaparsa, onları satın almak isteyen insanlar olacaktır. Android ve iOs iyi bir örnektir. Bazı özel uygulamalar var, ancak çoğu her iki işletim sistemi için de var.

MS, oyunlarını daha yaygın hale getirmek için büyük bir adım atıyor. Sadece PC oyuncularından daha fazla gelir elde etmekle kalmaz, aynı zamanda Xbox platformunu daha güçlü hale getirir.

MS / Nintendo ortaklığı bu stratejinin bir başka örneğidir. Nintendo Switch'te Xbox oyunları. Para, donanımda değil yazılımda.

Benim ıslak hayalim, Microsoft'un herhangi bir işletim sistemine yerel bir directX api yaptığı gün (bunun için ödeme yaparım), bu yüzden Cedega veya Wine olmadan Linux'ta oynayabilirim.
ghostf1re

ghostf1re

TS Guru
BigT42 şunları söyledi:
Bu bile doğru değil. Çoğu kişi, münhasırlar için veya donanımı yükseltmek için para harcamak zorunda kalmamak için konsol satın alır. Bu hamle, özel PC oyuncularına her şeyden daha fazla fayda sağlayacak.
Morris Küçük

Morris Küçük

TS Bağımlısı
Şimdi tek yapmaları gereken, özgür yaşamak
  • Sevmek
Tepkiler: Namtrooper
Vulcanproject

Vulcanproject

TS Evangelist
Oyun konsolu işletmeleri için ana kâr, yukarıda belirtildiği gibi yazılımdır. Donanım genellikle üretim maliyetleri düşene kadar yıllarca ağır bir şekilde sübvanse edilmektedir. Özellikle Microsoft için Xbox One X pahalı bir donanım parçasıdır ve piyasaya sürüldükten bir yıl sonra bile, satılan her bir şey için çok az şey yapmaları muhtemeldir. Bu bir kayıp lideri ve kabul edildi.

Yani gelir, oyunları lisanslamaktan geliyor. Microsoft platformlarında satılan her oyun bir kesinti yapar. Bu noktada Xbox 360 ve Xbox One'daki orijinal Xbox için yazılım öykünmesi çok iyi. Her başlığı orijinal donanımdan daha iyi çalıştırır. Microsoft bu makineler için statik çeviri var gibi görünüyor ve çok iyi çalışıyor.

Bu, orijinal Xbox One gibi zavallı bir konsolda ve Xbox One X'te çok daha yüksek çözünürlüklerde ve daha iyi çerçevelerde neredeyse kusursuz bir şekilde çalışır.

Orta sınıf bir oyun bilgisayarı, Xbox One X kadar hızlı bir GPU'ya ve oldukça üstün bir CPU'ya sahiptir. Microsoft'un öykünme yöntemlerini ve yazılımlarını PC'ye genişletememesi ve büyük bir başarı elde etmesi için hiçbir neden göremiyorum.
  • Sevmek
Dimitrios

Dimitrios

TS Guru
m4a4 dedi ki:
BigT42 şunları söyledi:
En son duyduğumda, genellikle konsolları kayıpta satıyorlar (en azından başlangıçta). Gelirleri konsol satışlarına değil, yazılım satışlarına (oyunlar gibi) odaklanıyor.
İyi bir nokta.
Bp968

Bp968

TS Güçlendirici
Bence pek çok insan PC oyuncularının "tesadüfi" olmayan oyuncular olduğu gerçeğini kaçırıyor. PC oyunları oynamıyorlar, çünkü bir PC'ye sahipler, bir PC * var çünkü PC oyunları oynuyorlar. Onların ikincil bir şey olarak telefonunda / tabletinde oyun oynayan bir mobil oyuncu gibi değil (yani, özellikle oyun oynayabildiği için tabletini / telefonunu satın almadı).

Bir oyun bilgisayarı inşa eden / satın alan aynı insanlar aynı zamanda konsolları oynar (ve katları olma eğilimindedir) veya münhasır olsun ya da olmasın, hiç konsol oynamazlar. Bu yüzden para kazanmaya devam edebilirseniz konsol oyunlarınızı bir PC'de oynanabilir hale getirmek oldukça akıllıdır çünkü birçok yönden ayrı bir pazardır.

Örneğin, babamın veya amcamın muhtemelen Vahşi Nefes'i seveceğini ve memnuniyetle 60 dolar harcayacağını biliyorum. Ama asla bir anahtar satın almayacaklar. Örümcek adam ya da Horizon Zero Dawn oynamayı seviyorum, ama asla bir PS4 satın almayacağım (8700k / 1080ti var ve çoğunlukla bir denetleyici kullanmaktan hoşlanmıyorum, bu yüzden bir xbox / ps4 asla olmayacak). Bu oyunları, kendi "mağazanızdan" (ve buhar / epik / vb. Değil) bile sunmak benim gibi müşterileri açacak, aynı zamanda konsolda oynamayı tercih eden müşterileri yamyam edecek.
  • Sevmek
K

koblongata

TS Bağımlısı
BigT42 şunları söyledi:
Xbox'ı x86 uygulamalarını da çalıştırabilirlerse, şimdiye kadarki en çekici TV mini PC kutusu olacaklar.
R

Rajeshraj1990

TS Çaylak
Yanıtlarınız için teşekkürler. Benzer sorularım vardı ve cevaplarınız bana yardımcı oldu.

Son Gönderiler

• ManuelV
    Final Fantasy VII Remake tema şarkı fragman çapraz giyinme Bulut özellikleri
  • Darth Shiv
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • cliffordcooley
    Iowa, adliye sızma testi nedeniyle tutuklanan güvenlik profesyonellerine yönelik suçlamaları düşürdü
  • Danny101
    New California yasası devletin serbest çalışanlarını işten çıkarmakla tehdit ediyor
  • Danny101
    Microsoft, Xbox Live'da güvenlik açıkları bulmak için 20 bin dolara kadar ödül verecek
  • Danny101
    SpaceX uydu tabanlı internet hizmeti 'Starlink' için dördüncü başarılı lansmanını tamamladı
  • E
    Öneri öner - bütçem için hangi parçalar?
  • Evernessince
    Intel Core i9-10900K, 3DMark veritabanında 5.1GHz güçlendirme saati ile görüntülendi