• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

Metacritic, 6.000'den fazla negatif Ölüm Bükme derecesini kaldırdı

midian182

TECH HABER Editörü
Personel

Değişiklik ilk olarak tarafından bildirildi recompensor 4 - 5 Aralık arasında 78 yeni olumlu oylama varken, negatiflerin sayısının 6.429'a düşerek 9.335'ten 2.906'ya düştüğünü belirten argandg. Yazma sırasında 8.864 olumlu değerlendirme ve 3.207 olumsuzluk var.

Metacritic onaylanmış "şüpheli etkinlik" olarak işaretlendikten sonra birkaç kullanıcı derecelendirmesini kaldırdı. Karar, inceleme bombalaması olarak da bilinen “potansiyel puan manipülasyonundan” kaçınmak olduğunu söyledi.

“Metacritic, potansiyel puan manipülasyonu konularını ciddiye alıyor ve puan bütünlüğünü korumak için bir takım politikaları var. Moderatörler, siteyi düzenli olarak gözden geçirir ve Metacritic kullanıcılarının alışılmadık davranışları işaretleyebileceği bir denetleme kuyruğuna ek olarak yönergelerimize dahil olmayan tüm girdileri kaldırır. Moderatörler daha sonra hizmet şartlarımızı ihlal eden tüm girişleri gözden geçirir ve kaldırır ”dedi.

Metacritic'in insanların sayılarını yalnızca sildiğini belirtmek gerekir. Kullanıcı yorumları, değerlendirmeler incelenmeden gönderilebildiğinden kaldırılmadı. IGN, sitenin hizmet şartlarının kullanıcı bildirimlerini "bildirimde bulunmadan" kaldırabileceğini belirtmektedir.

İnceleme bombalamaları Steam'in bildiği bir şey. Valve’in çevrimiçi mağazası, özellikleri bu incelemeleri oyunun genel skoruna dahil edilmesini engelleyen "konu dışı filtre" de dahil olmak üzere sorunu çözmek için.

Diğer Hideo Kojima haberlerinde, ünlü Metal Gear Solid diyor bir sonraki unvanının “en korkunç korku oyunu” olmasını istiyor.

Kalıcı bağlantı.

Puiu

TS Evangelist
"bombardımanı gözden geçir"

AKA eleştiriyi alamayız, egolarımız çok kırılgandır.
"Değerlendirmeler" çoğu botlar, garip kullanıcı adları ile gerçek kopyala yapıştır Yorumlar (ya da biraz farklı) olduğunu düşünüyorum. Oyun, insanların sevmediği sorunlardan adil bir pay alıyor ve 7.x skoru bunu gösteriyor. Metacritic ve Steam gerçekten daha iyi anti-bot araçlarına ihtiyaç duyuyor.

rrwards

TS Bağımlısı
Dürüst olmak gerekirse bu oyunun iyi olup olmadığını bilmiyorum.
Her iki tarafı da duydum. Oyunlar "gazeteciler" monoton olan bu inanılmaz sanat parçası nasıl çember, ama bir şekilde cazibesi. Oyun flamalar / youtubers tarihin en kötü slog nasıl devam ediyor; hikayesinin bir başyapıt olduğunu, ancak sadece bir arsa doldurmaya hizmet eden kesinlikle korkunç bir oyuna bağlı olduğunu.

Bu yüzden her ikisini de bir tuz tanesi ile alın ve iyi bir hikaye ile A'dan B'ye yaklaşık 40 saat gitmeyi sakıncası yoksa muhtemelen tamam.

CaptainTom

TS Manyak
Her iki tarafı da duydum. Oyunlar "gazeteciler" monoton olan bu inanılmaz sanat parçası nasıl çember, ama bir şekilde cazibesi. Oyun flamalar / youtubers tarihin en kötü slog nasıl devam ediyor; hikayesinin bir başyapıt olduğunu, ancak sadece bir arsa doldurmaya hizmet eden kesinlikle korkunç bir oyuna bağlı olduğunu.

Bu yüzden her ikisini de bir tuz tanesi ile alın ve iyi bir hikaye ile A'dan B'ye yaklaşık 40 saat gitmeyi sakıncası yoksa muhtemelen tamam.
Benim için bu hikaye için bile değil, dünya çok benzersiz ve ilginç olsa da. Sevdiğim oyun - ve bunun için bir 10/10 (veya belki 9.5-9.9) verirdim.

Hiç yürüyen bir simülatör değil - tamamen yeni bir şey. Bir tür hayatta kalma yürüyüşü oyunu. Olumsuz eleştiriler sadece bunun başka bir MGS veya atıcı olması gerektiğini düşünen insanlardan geliyor gibi görünüyor. Bu oyunlardan biri değil ... bir nişancı oynamak istediğinde Forza'ya yarış oyunu olduğu için kötü bir inceleme yapmazdın, değil mi?
  • Sevmek
Tepkiler: Jules Mark II

kevbev89

TS Manyak
Benim için bu hikaye için bile değil, dünya çok benzersiz ve ilginç olsa da. Sevdiğim oyun - ve bunun için bir 10/10 (veya belki 9.5-9.9) verirdim.

Hiç yürüyen bir simülatör değil - tamamen yeni bir şey. Bir tür hayatta kalma yürüyüşü oyunu. Olumsuz eleştiriler sadece bunun başka bir MGS veya atıcı olması gerektiğini düşünen insanlardan geliyor gibi görünüyor. Bu oyunlardan biri değil ... bir nişancı oynamak istediğinde Forza'ya yarış oyunu olduğu için kötü bir inceleme yapmazdın, değil mi?
Oyunun hangi bölümünün tadını çıkardınız (gerçekten merak ettiniz)? Sadece alay eden insanların videolarını izledim, bu yüzden izlenimim oldukça olumsuz.

Krackan

TS Güçlendirici
Ayrıca tüm sahte olumlu değerlendirmeleri de kaldırdılar mı? İnsanlar serbest bırakmadan önce 10'ları neredeyse sıfır ya da sıfır teslim ediyorlardı. Bana oldukça taraflı bir sistem gibi geliyor.

Danny101

TS Öğretmeni
Oyunun öncüsü beni fazla ilgilendirmiyor. Başlangıçta çıkmayan, ancak yıllar boyunca iyi olan bu başlıklardan biri olabilir. Ucuz olduğunda ikinci kez bakabilirim.

Theinsanegamer

TS Evangelist
"Değerlendirmeler" çoğu botlar, garip kullanıcı adları ile gerçek kopyala yapıştır Yorumlar (ya da biraz farklı) olduğunu düşünüyorum. Oyun, insanların sevmediği sorunlardan adil bir pay alıyor ve 7.x skoru bunu gösteriyor. Metacritic ve Steam gerçekten daha iyi anti-bot araçlarına ihtiyaç duyuyor.
Ve yine de bariz pozitif botlar dokunulmadan kaldı. Söylediğim gibi, içerik oluşturucular gerçek ya da sahte olsun eleştiriyi alamıyorlar. Bunun inceleme bombardımanı ile ilgisi yoktur, çünkü pozitif inceleme bombardımanı kesinlikle gerçek bir şeydir, ancak metakritik gibi siteler bu sorunu çözmek için acele etmezler.

Bluescreendeath

TS Öğretmeni
Ve yine de bariz pozitif botlar dokunulmadan kaldı. Söylediğim gibi, içerik oluşturucular gerçek ya da sahte olsun eleştiriyi alamıyorlar. Bunun inceleme bombardımanı ile ilgisi yoktur, çünkü pozitif inceleme bombardımanı kesinlikle gerçek bir şeydir, ancak metakritik gibi siteler bu sorunu çözmek için acele etmezler.
Her şeyden önce, Kojima Productions Metacritic'e sahip değil.
İkincisi, aslında Metacritic incelemelerine bakarsanız, orada birçok olumsuz puan ve inceleme var. 8900 olumlu yorum ve 3200 olumsuz yorum var.

Kojima'nın Metacritic'i etkileyebileceği ve eleştiri alamadığı ve olumsuz yorumları kaldırmak istediği iddianız doğruysa, neden oyun için Metacritic üzerinde hala 3200'den fazla olumsuz yorum var?

• Sevmek
Tepkiler: TempleOrion

Mithan

TS Meraklısı
Bu oyun harika. Serbest bırakılan yıllar boyunca onu takip etmedim, sadece aptal görünüyordu ve MGS oyunlarının büyük bir hayranı değilim (hikayeler çok az anlam ifade ediyor ve sıkıcı IMO alıyorlar). Her neyse, bunu aldım çünkü ameliyat oldum ve bir şeylere ihtiyacım vardı.

Dostum, bir hafta sonra 65 saat oynadım ... inanılmaz bir oyundu. Gerçekten zevk aldım, yılın oyunum olacak kadar. Beni içeri çekti.

Puiu

TS Evangelist
Yanlış, olumlu derecelendirmeler de kaldırıldı, çok fazla değildi. Bildiğiniz gibi, çoğu trol botu Metacritic (veya genel olarak internet) üzerinde "pozitifliğe" odaklanmıyor. "Olumlu" derecelendirme içeren tek bir inceleme bombalama hatırlamıyorum.

m3tavision

TS Evangelist

Oyunda ne yapıyorsun, bu çok eğlenceli ...? Ve hangi oyundan bahsediyorsun?

Stiqy

TS Meraklısı
Bu oyunun yaratıcıları Metacritic'e sahiptir ve / veya orada yayınlanan yorumları değiştirebilir mi? Ne? Mantıklı değilsin.

Sum Guy

TS Güçlendirici
İyi değerlendirilmiş oyun incelemeleriyle ilgili sorunum genellikle korkunç ve korkunç olarak derecelendirilmiş oyunlar genellikle harika. Belki iyi ve kötü fikrim kitlelerden çok farklıdır. İncelemeler işe yaramaz ve bir süredir kullanılmaktadır.

YouTube'daki oyun videolarına dayanan bir oyun hakkında en iyi fikri alıyorum. Bu bile bazen düzenleme ve oyuncuların yetenekleri veya eksikliği nedeniyle zor olabilir. Oyun oynama videoları genel olarak oyun incelemelerine göre daha güvenilirdir.

Puiu

TS Evangelist
Oyuna bu kadar karşıysanız, sorun yaşadığınız oyun değil, başka bir şey. Birisi bu çok öznel soruları cevaplamak için gerçekten zaman ayırsa bile, kesinlikle onları kabul etmeyeceksiniz.

Bunu söyledikten sonra, çok sevdiğim bir şey (hikaye anlatımı veya oyunculuk ya da dövüş ya da başka şeyler hakkında değil): bulduğunuz ve yürüyüş yaparken diğer gerçek oyuncular tarafından yerleştirilen rastgele şeyler toprak. Tüm yalnızlık temasıyla ve oyunun sahip olduğu diğer insanlarla bağlantı kurmaya çalışırken gerçekten çok iyi çarptı.

Bakın, kusurlu bir oyun, ama aynı zamanda birçok şeyi inanılmaz derecede iyi yapan ve böyle insanlar.

CaptainTom

TS Manyak
Oyunun hangi bölümünün tadını çıkardınız (gerçekten merak ettiniz)? Sadece alay eden insanların videolarını izledim, bu yüzden izlenimim oldukça olumsuz.
Temel olarak (ki atlayabilirsiniz!) Cutscenes dışında her saniye eğlenceliydi. Şimdiye kadarki en sevdiğim bölüm dağlık geçiş ve kış hayatta kalma segmentleri. Oyunun genel akışı, bir üsten diğerine taşınacak bir paket seçmeniz, akıncılardan / gouls / hava koşullarından kaçınarak rotanızı dikkatlice planlamanız ve ardından problem çözme macerasına başlamanızdır.

Her dakika hayatta kalma ve problem çözme. Tüylü görünen bir akıntıya rastlayabilirsiniz ve bu yüzden bir köprü inşa etmeye başlamaya karar verdiniz ... ya da bu çok uzun sürerse? Elemanlar belirli bir paketi yok ederse ne olur? Tamam, o zaman alternatif bir rota izlemeye karar veriyorsunuz ... ama hangisi? Bir yol sizi hazırlanmadığınız engebeli araziye götürebilir veya başka bir yol düşman topraklarına dalabilir. Ama hepsi size kalmış.

Özellikle bir alan hatırlıyorum:
Bu tepenin üzerinde bir esinti olmasını beklediğim bir ormana gittiğini hatırlıyorum - belki biraz dağlık, ama bir kasabaya giderken dağlara ulaşana kadar endişelenecek bir şey yok. Beklenmedik bir şekilde, beni hemen işaretleyen ve beni avlamaya başlayan büyük bir Silahlı Ayrılıkçı kampı vardı. Böylece motosikletime ateş etmekten kaçınırken dağlar için bir B hattı yaptım, bir uçurumun kenarına indim ve çılgınca tırmanmaya başladım.

Uçurumun tepesine vardığımda, birkaç grubun birkaç taraftan dağa tırmantığını fark ettim. Bunu takip eden 10 dakikalık tırmanma teçhizatı, dağlara inip çıkma ve sonra ipimi kesen kimsenin takip edememesi için güvencesiz zirveleri geçmesi, ve zaman zaman el bombaları ve bolo silahlarıyla yakınlaşan birkaç kişiyi çıkarmak için durmak.

Sonunda dağın içinde kasaba oldu bataklık içine var (20 düşman nötralize!). Tırmanma ve iyileştirme ekipmanımın çoğunu kullandım, ama bu yüzden getirdim - en kötüsünü planladım.
Sevkıyat, soruna rağmen zamanında ve hasarsız olarak teslim edildi. İstediğim gibi oynadığım canlandırıcı bir görevdi.

Nefret dinlemeyin. Bu 2019'un (ve neslin) tanımlayıcı oyunlarından biri, ancak sanırım isterseniz başka bir koridorda av tüfeği oynayabilirsiniz ...

Not;
Beni gerçekten rahatsız eden şey, insanların "oyunların durgunlaştığını" ve ne zaman tamamen yeni bir oyun türünde döndüğünü ve **** ne sıklıkla söylediğidir.
  • Sevmek
Tepkiler: kevbev89

CaptainTom

TS Manyak
Oyuna bu kadar karşıysanız, sorun yaşadığınız oyun değil, başka bir şey. Birisi bu çok öznel soruları cevaplamak için gerçekten zaman ayırsa bile, kesinlikle onları kabul etmeyeceksiniz.

Bunu söyledikten sonra, çok sevdiğim bir şey (hikaye anlatımı veya oyunculuk ya da dövüş ya da başka şeyler hakkında değil): bulduğunuz ve yürüyüş yaparken diğer gerçek oyuncular tarafından yerleştirilen rastgele şeyler toprak. Tüm yalnızlık temasıyla ve oyunun sahip olduğu diğer insanlarla bağlantı kurmaya çalışırken gerçekten çok iyi çarptı.

Bakın, kusurlu bir oyun, ama aynı zamanda birçok şeyi inanılmaz derecede iyi yapan ve böyle insanlar.
Ona cevap verdim, yardım edemedim haha. Dürüst olmak gerekirse, aslında bunun kusurlu olduğunu düşünüp düşünmediğimden emin değilim. Oyun inanılmaz derecede parlatılmış ve temelde onunla ilgili her şey titiz detaylarla iyi yapılmış. Söyleyebileceğim tek şey, cutscenes'in onları hızlandırmak için bazı modern yönetmenlik / sinematografi kullandı ... ama sonra umursamıyorsanız tekrar cutscene'i atlayın!

Porkous

TS Çaylak

Çok garip ve sarhoş küçük bir alt metin ve entrika ile yapılmış.

Ayrıca seviye detay? Tüm oyun, tüm dünyaya yayılmış sade, basit bir arazidir (yeşil mera) ...

Tüm hikayeyi takip etmeme rağmen sinematik bir şekilde iyi görünüyordu, ancak bazı yönler gerçek bir saçmalık gibi görünüyordu
Son düzenleme: