• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • PC oluşturun
  • Bugünün Mesajları

Lenovo Monitor güç tasarrufu modunda kaldı

• Konuyu Başlatan dimitraevm
  • Başlangıç ​​tarihi
dimitraevm

dimitraevm

TS Çaylak
Merhaba, ben sadece aşağıdakileri satın aldım:
Lenovo ThinkStation P310 masaüstü kulesi, klavye ve fare
Lenovo ThinkVision T2424pA

Her şeyi hem kulenin hem de monitörün talimatlarına göre bağladıktan sonra, tüm parçaların doğru bir şekilde bağlandığını çift ve üçlü kontrol edin, burada olan şey ...

Kule iyi açıyor gibi görünüyor, kuledeki disk sürücüsü düzgün bir şekilde açılıyor ve kapanıyor, klavye ve fare her ikisi de algılandı. Ancak...

Monitör güç tasarrufu modunda takılı kalmış gibi görünüyor. İki şey birbirine bağlı:
Her iki tarafta pimli mavi VGA konektörü kulenin arkasındaki VGA konektörüne bağlanır.
güç kablosu

Ekrandaki açma / kapama düğmesine basıldığında, ışık yeşile döner, ekranda Lenovo logosu görünür, ardından ışık turuncu renkte yanar ve kule çalışmıyormuş gibi mesaj 'güç tasarrufu modu' görüntülenir.

Toshiba Satellite dizüstü bilgisayarımda monitörü test ettim ve ilk başta aynı şey olmasına rağmen, 3-4 denemeden sonra monitör sonunda çalıştı. Dizüstü bilgisayarda VGA bağlantı noktası olmadığından bunu yapmak için bir HDMI kablosu kullandım. Herhangi bir kabloyu çıkarmam ve tekrar takmam gerekmedi, sadece ekranı çalışana kadar tekrar tekrar açıp kapattım.

Kulenin arkasında ne yazık ki HDMI bağlantı noktası yok, bu yüzden istesem bile test edemedim. Umarım asap çalışmasını sağlamak için bunun için kolay bir düzeltme var ...

Çok teşekkürler
Leeky

Leeky

TS Evangelist
Monitör, kuledeki VGA konektöründen herhangi bir video çıkışı algılamıyor. Birden fazla VGA konektörünüz var mı?

Buradaki gibi yuvalardan aşağıya doğru iniyordu:

Yukarıdaki resimde olduğu gibi özel Grafik Kartlarına sahip bilgisayarlar, kasanın üst kısmına yakın yerleşik VGA'dan video çıkışı alamaz çünkü BIOS bunu devre dışı bırakır ve varsayılan olarak özel GPU'yu kullanır.
dimitraevm

dimitraevm

TS Çaylak
Tamam, şuna benziyor, görebildiğim kadarıyla ikinci VGA yok ...
Bir arkadaşım bir HDMI-DVI adaptörü satın almamı ve bunun işe yarayıp yaramadığını görmeyi önerdi.
Leeky

Leeky

TS Evangelist
Yüklü özel bir GPU'nuz var.

Ses bağlantı noktalarının altındaki beyaz konektöre bakın (pembe, yeşil, mavi yuvarlak bağlantı noktaları) - bu bir DVI konektörüdür. Sağında ne olduğunu bulmak zor, ancak DisplayPort veya HDMI.

VGA kullanıyorsanız, bir DVI-VGA adaptörü satın almanız gerekir. Şuna benziyorlar:

Ayrı bir video kartınız takılıysa ve BIOS önyükleme sırasında devre dışı bırakırsa, kullandığınız VGA konektörü çalışmaz. Monitörünüzü kasanın altındaki DVI veya DP / HDMI konektörüne bağlamanız gerekir.

EDIT: Monitörünüz HDMI ve DisplayPort'u destekliyor gibi görünüyor. DVI konnektörünün sağında hangi konnektörün olduğunu belirleyin. Aşağıda farklı bağlantı noktaları ve nasıl göründükleri tanımlanmaktadır:

Hangisine ihtiyacınız olduğunu çözemiyorsanız, monitörünüz her iki türü de desteklediğinden ve GPU'nuz birini ya da diğerini desteklediğinden, bir HDMI'dan DisplayPort'a kablo sipariş etmek güvenli olmalıdır. Sadece önce kulenize, sonra diğer ucunu ilgili adaptöre takın.

VGA kablosu ve güç kablosu dışında, monitör başka kablolarla mı geldi?
Son düzenleme:
dimitraevm

dimitraevm

TS Çaylak
Tamam teşekkürler!
Leeky

Leeky

TS Evangelist
Hiç sorun değil. :)

Son Gönderiler

• S
    Elon Musk ilk EDM şarkısını SoundCloud'a bıraktı
  • S
    Intel Core i9-10900K, 3DMark veritabanında 5.1GHz güçlendirme saati ile görüntülendi
  • OutlawCecil
    SpaceX uydu tabanlı internet hizmeti 'Starlink' için dördüncü başarılı lansmanını tamamladı
  • Cal Jeffrey
    Disney'in animatronik Spider-Man'ı bu yaz Disneyland kalabalığının üzerinden geçecek
  • Al Amca
    Amazon hisse senedi, güçlü 4. çeyrek kazanç raporunu takiben yükseliyor
  • L
    Avast ekseni pazarlama iştiraki, üçüncü tarafa kullanıcı verilerini satma konusundaki kamuoyunun ardından ...
  • Al Amca
    NASA, Spitzer Uzay Teleskobu'na veda etti
  • L