• TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.

Kyocera FS-1020D baskı hizalanmıyor

davidmrae

TS Çaylak
Yaklaşık 45.000 sayfa basan bir Kyocera FS-1020D yazıcım var. Artık baskının hizalanmasıyla ilgili bir sorun var. Bir sayfa yazdırıldığında, sayfanın hemen üstünden yazdırmaya başlar ve ilk 1-2 cm'lik ayrıntıyı kaçırır. Bu, word vb. Dokümanları yazdırırken ve yazıcıdan bir test sayfası yazdırırken olur. Kağıt yazdırma tepsisinden veya el ile kağıt beslemeden beslendiğinde de olur

Jad chaar

Elit Tekno Geek
İşletim sisteminize göre bilgisayarınız için en güncel sürücü yazılımını yüklemeyi deneyin: http://www.kyoceradocumentsolutions.co.uk/index/products/download_centre.false.driver.FS1020D._.EN.html
HP için biliyorum, sürücüler yazıcı kafalarını hizalamanıza ve temizlemenize, mürekkep seviyelerini kontrol etmenize vb. Olanak sağlayan bir kontrol merkezi ile birlikte gelir. Belki de yeni sürücü bu tür yazılımlarla birlikte gelir. Yazıcım, dokunmatik ekranı olduğundan kartuşları yazıcının kendisiyle de temizleyebilir ve hizalayabilir. Küçük ekran nedeniyle bunu kendinizle yapıp yapamayacağınızdan emin değilsiniz. Kartuşların nasıl hizalanacağına ilişkin adımlar için kullanım kılavuzunuza da göz atabilirsiniz. Kaybettiyseniz kılavuzu buradan indirin: http://www.kyoceradocumentsolutions.co.uk/index/products/download_centre.false.driver.FS1020D._.EN.html#

davidmrae

TS Çaylak
Yanıtınız için teşekkürler. Kyocera 1020D bir lazer yazıcıdır ve sürücü yazılımının sayfa hizalamasını değiştirme özelliği yoktur.

jobeard

TS Büyükelçisi
Kağıt besleme sorunu gibi geliyor - silindirler eski + sertleşiyor ve kağıdı hemen almıyor, ancak yazdırma düzgün başlıyor ve tüm sayfa kaydırılıyor.

bunu kendiniz için kanıtlayın - - kağıt kenar boşluğunu yazıcının fiziksel sınırlarına (genellikle 0,5 inç) eşit olacak şekilde ayarlayın. Şimdi MS Word ile bir sayfa oluşturun ve ilk paragrafın etrafına bir KUTU yerleştirin. Satır sarmalanıncaya kadar bir satır yazın (yani sayfa boyunca tamamen yazdırılması gerekir) ve ardından ilk sayfadaki anahat BOX'unu tutan son satıra ulaşana kadar tuşuna basın.

Hit Print - - sayfa düzgün besleniyorsa, tam olarak ne oluşturduğunuzu görürsünüz, aksi takdirde kağıt besleme sorunu olur.

Adrian123

TS Çaylak
Bu akşam Google Translate ve bir Alman yazıcı forumunun yardımıyla mayınları düzelttim ...

Nedeni, kayıt kavraması solenoidindeki yaşla hafif yapışkanlaşan ve kağıt mekanizmasının zamanlamasını etkileyen küçük bir köpük kauçuk bant parçasıdır.

Eşyaları sökmek için oldukça rahatsanız (ve başarıyla yeniden monte ediyorsanız!) Düzeltmek zor değildir. Google "fs-1020d servis el kitabı" - parçaların nasıl çıkarılabileceğine dair güzel şemalara sahip servis kılavuzunu almanıza yardımcı olur.

İşte gidiyor:
"İşlem ünitesini" (toner ve tambur) kaldırın.
Üst kapağı sökün - 2 vida.
Seçenek yuvalarına ulaşmak için kelebek vidaları arkadan çıkarın.
Sağ kapağı çıkarın - yaklaşık 6 veya 8 plastik klips (servis el kitabı nerede olduğunu gösterir).
12 kabloyu motor kartından ayırın (12 kablolu olan kablo ;-)
Motor kartını sökün - 3 vida.
Birkaç kabloyu ayırın ve açık gri plastik kapağı (1 vida) çıkarın.
Şimdi 3 solenoid göreceksiniz (metal kolları bağlı bobinler; benimki bobinlere mavi bant sarılmıştı). Sağ üstte muhtemelen ana suçlu, ama muhtemelen hepsine bakmaya değer. Solenoidleri birer birer çıkarın - her biri 1 vida.

Mıknatıs kolu içeri çektiğinde solenoidin yüksek sesle tıklamasını engelleyen küçük bir 0,5 mm köpük bant parçası var ve muhtemelen çok aptal. Goo'yu kazıyordum ve bir jiletle ince kestiğim bir köpük bantla değiştirdim. Muhtemelen tamamen atlayabilir veya goo'yu bazı yapışkan bantlarla kaplayabilirsiniz.

Yeniden birleştirmek için tersine çevirin - iyi şanslar!

LLojanes

TS Çaylak
Merhaba Adrian123,
Aynı sorun vardı. Solenoidlere ulaşmak için açıklamanızı kullandınız.
Goo'yu kazımak yerine, çok ince bir bandı goo + metal tabanının etrafına sıkıca sararak kapladım. Şimdi FS-1020'm yine bir cazibe gibi çalışıyor.
Çok yararlı + net bir açıklama için çok teşekkürler! Harika!!
G

Misafir

(Y) (y), (y), (y), (y) WOW !!! Bilgelik lol için çok teşekkürler, ben bu sorunu düzeltmeye çalışırken hayal kırıklığı ile saçlarımı yırtılma, çözüm ve BAM SABİT okudum !!!!, sooooo çok, çok mutlu kamp burada teşekkür ederim !!! Teşekkür ederim!!!!
G

Misafir

FS-1020D ile benzer bir sorunum var. Yazdırma kağıdın ortasında başlar. Sökmeye çalıştım ve solenoidleri temizledim ama hizalama hala bir sorun :(
G

Misafir

Aynı sorun benim 9 yıl sadık hizmet sonra benim FS1030D ile. Yazıcı ayarlarında bir şeyleri yok etmiş olmalıydım ama ne yaparsam yaptım hizalama dışındaydı. Google'da arama yaptı ve bu sayfaya rastladı. Adrian123'ün talimatlarını takip ettim (talimatlar FS1030D için de geçerlidir) ve sorun giderildi. Gooey pedleri solenoidlerden sıyırmadım. Sadece temas ettikleri metali pamuk tomurcuk kullanarak temizledim (metale yapışmış gooey parçalarını çıkarmak için). Daha sonra pedleri ince bir elektrik bandı şeridi ile kapladım (umarım yerinde kalması için bandı sarın). Birkaç test baskısı tükendi ve hizalama sorunu yok. Çok teşekkürler.
G

Misafir

Hey adamım, terapinizi eski FS-1200D'ime uyguladım - kabloları tahtaya çıkarmak biraz zaman aldı, ama çıktılar. 3 solenoidin ikisi yapışkan kalıntıya sahipti, biri oldukça kötü. Bundan önce, sayfalar yaklaşık 2 inç kesilerek yazdırılıyordu. Solenoidleri 'belirtilen yerlerde temizledim, hepsini yeniden monte ettim ve şimdi mükemmel çalışıyor!

Aferin dostum.

Simon Chadwick

TS Çaylak
Bu düzeltmeyi bulan başka bir mutlu FS-1020D kullanıcısı sorunlarımı çözdü.

Tembel olacağımı ve sadece tüm pedleri çıkaracağımı düşündüm. Bununla birlikte, solenoidlerden birinin, kolu taşınacak mıknatısa yeterince yakın tutmak için lastik pedi kullandığını unutmayın - bu pedi çıkarırsanız, solenoid artık çalışmaz. Diğer tüm pedler gereksiz görünüyor.

danithebest91

TS Çaylak
Bu akşam Google Translate ve bir Alman yazıcı forumunun yardımıyla mayınları düzelttim ...

Nedeni, kayıt kavraması solenoidindeki yaşla hafif yapışkanlaşan ve kağıt mekanizmasının zamanlamasını etkileyen küçük bir köpük kauçuk bant parçasıdır.

Eşyaları sökmek için oldukça rahatsanız (ve başarıyla yeniden monte ediyorsanız!) Düzeltmek zor değildir. Google "fs-1020d servis el kitabı" - parçaların nasıl çıkarılabileceğine dair güzel şemalara sahip servis kılavuzunu almanıza yardımcı olur.

İşte gidiyor:
"İşlem ünitesini" (toner ve tambur) kaldırın.
Üst kapağı sökün - 2 vida.
Seçenek yuvalarına ulaşmak için kelebek vidaları arkadan çıkarın.
Sağ kapağı çıkarın - yaklaşık 6 veya 8 plastik klips (servis el kitabı nerede olduğunu gösterir).
12 kabloyu motor kartından ayırın (12 kablolu olan kablo ;-)
Motor kartını sökün - 3 vida.
Birkaç kabloyu ayırın ve açık gri plastik kapağı (1 vida) çıkarın.
Şimdi 3 solenoid göreceksiniz (metal kolları bağlı bobinler; benimki bobinlere mavi bant sarılmıştı). Sağ üstte muhtemelen ana suçlu, ama muhtemelen hepsine bakmaya değer. Solenoidleri birer birer çıkarın - her biri 1 vida.

Mıknatıs kolu içeri çektiğinde solenoidin yüksek sesle tıklamasını engelleyen küçük bir 0,5 mm köpük bant parçası var ve muhtemelen çok aptal. Goo'yu kazıyordum ve bir jiletle ince kestiğim bir köpük bantla değiştirdim. Muhtemelen tamamen atlayabilir veya goo'yu bazı yapışkan bantlarla kaplayabilirsiniz.

Yeniden birleştirmek için tersine çevirin - iyi şanslar!
işe yarıyor :) teşekkür ederim!

mike NZ

TS Çaylak
işe yarıyor :) teşekkür ederim!
Talimatları takip etmek için yaklaşık 30 dakika parlak ve şimdi tekrar bir üst marj var. Sevdim
12 kablo konektörünün tamamını sağ taraftaki kablolardan çıkarmanıza ve kartı sallamanıza gerek yoktur.
yolu ot. Gri plastik kapaktaki tek vida, ortada açıkta olmayan bir delikten aşağı
sol. Yan kapak klipslerini bulmak için servis kılavuzunu ararken biraz zaman geçirdim, ancak sonunda
sadece bir bıçakla dikkatlice ödüllendirildi ve oldukça kolay ve hiçbir şey kırılmadı.
Üst solenoidi derhal çıkarın, böylece düzgün bir şekilde temizleyebilirsiniz. Yapışkan malzeme yöntemi üzerinde elektrik bandı kullandım ve gayet iyi görünüyor. Çok teşekkürler.

PaulV

TS Çaylak
Aynı sorun, aynı onarım, aynı mükemmel sonuç.
İlginç bir şekilde, 2 yıl önce HP Laserjet 2300'ümde, solenoid kolundaki yapışkan köpük kauçuktan kaynaklanan bir kağıt besleme problemim vardı ve aynı prosedürle başarıyla onarıldı.

Neville Cook

TS Çaylak
Teşekkürler Adrian123!
Mesajınız FS-1030D'nin tekrar düzgün çalışmasını sağlamak için çok değerliydi.

Gelecekte başvurmak için dikkat edilmesi gereken bir şey daha var.
Yazıcımı çalıştırmak için bu talimatları bir kez kullandım, ancak yaklaşık bir yıl sonra kağıt hizalama tekrar başarısız olmaya başladı. Bu kez genellikle yazdırma işinin yalnızca ilk sayfası (ve bazen ikincisi) sorundan etkilendi.

Bu talimatları kullanarak yazıcıyı ikinci kez ayırdım, bazı ped onarımlarımın geri dönmesini bekledim, ancak tüm orijinal ped onarımları hala iyi görünüyordu. Ben orijinal pedleri elektrik yalıtım bandı (iyi şeyler, ucuz şeyler değil) iki kez sıkıca ped ve metal aktüatör etrafına sarılmış kaplıydı ve bunların hiçbiri geri gelmiş gibi görünüyordu, ya da tekrar yapışkan oldu.

Sonra buldum ki solenoidlerden birinde (yukarıdan aşağı ikinci) daha küçük, daha ince bir ped vardı., daha önce fark etmemiştim ve bu ped biraz yapışkan hale gelmişti. Bu yastığı da tıpkı diğerleri gibi elektrik yalıtım bandı ile örtmek bir tedavi yaptı. Yazıcı şimdi tekrar düzgün çalışıyor ve umarım bu şekilde kalacaktır.

Baloo12

TS Çaylak
Teşekkürler Adrian123! Talimatlarınıza uydum ve yazıcım tekrar mükemmel çalışıyor. Köpüğü tüm solenoidlerden çıkarmak için gereklidir. Köpüğün kalıntılarını kazımak için bir bıçak kullandım. Daha sonra, parçalayıcı bıçakların kalan tutkalı çözmesi ve bir q-ucu ile çıkarması için de kullanılan bir miktar yağ iyi çalışır. Diğer kısımdaki sert plastik şeridi aynı şekilde temizledim ve temizledikten sonra ok gibi görünüyordu. Neville Cook bu bölüm hakkında ilanının son paragrafında yazıyor. Ben karşıt taraftan çözücü köpük ve tutkal tarafından "enfekte" olduğunu düşünüyorum.

Wookie73

TS Çaylak
Mükemmel düzeltme.
Hatta teşekkür etmek için üst forum katılmak rahatsız.
Yazıcı şimdi bir tedavi çalışıyor.
Sadece kauçuk ped ve goo'yu izopropanol ile temizleyin
Kolay iş 30-45 dakika.

Teşekkür ederim.