• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Depolama
  • Bugünün Mesajları

HDD'm burada suçlanacak mı?

• Konuyu Başlatan djfada
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
D

djfada

TS Çaylak
kurmak:

Mobo: M.S.I K9N ultra
İşlemci: AMD Athlon64 x2 4200+
HD: Maxtor 160 GB IDE
RAM: 2 GB ddr2
GFX: ATI radeon x1650
SES: Sounblaster X-fi ölüm oranı
IDE optik sürücü
450W psu

Birkaç gece önce bilgisayarım çöktü ve yeniden başlattığımda 'XXXX dosyası satırlarında bir şey bozuldu, orijinal kurulum diskinden önyükleme yapın ve kurtarma konsolu için' r 'tuşuna basın.

Ive yüklemeyi onarmaya veya xp'yi yeniden yüklemeye çalıştığında, lisansı kabul etmek için F8'e basmak zorunda kaldıktan sonra 'Disk belleği olmayan alanda sayfa dosyası hatası' diyerek mavi ekrana çöküyor

Ive farklı XP diskleri, farklı optik sürücüleri denedim, RAM'i çıkartıp, ses kartını ve diğer dahili kartları vb. Çıkarıyorum. F8'e bastıktan sonra hala aynı bsodu alıyorum

Yani bu sabit disk mi?

Çökmeden önce bile ide sabit sürücümü ve optik sürücümü sata olanlarla değiştirmeyi planlıyordum, çünkü ID9'u k9n ultra üzerinde çalıştırmak, sürücülerin tıkanması nedeniyle hiç bu kadar hızlı olmamıştı, ancak her zaman kararlı, sadece yavaştı.

Düşüncesi olan var mı?

ve şimdiden teşekkürler :)
K

kimsland

Eski TechSpotter
Windows CD'sini kullanarak kurtarma konsolundan CheckDisk ile başlayın
Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:
Windows CD'sinden önyükleme yapın
R tuşuna basın (bu, geldiğiniz ilk "R" istemidir)
Bir Yönetici hesabı seçin, yani 1'e basın
1'e bastıktan sonra Enter tuşuna basın
Sonunda Kurtarma Konsolu'na aşağıdakileri yazın:
chkdsk c: / f
Ayrıca chkdsk c: /? CheckDisk'in tüm seçeneklerini görüntülemek için

Umarım işler onarılır ;)
Öyleyse, CD'yi çıkarın ve ardından Exit yazın ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Bu aşamada Windows bile yüklenebilir
Değilse, devam edin
Bu arada, Windows tekrar çökerse, devam etmeden önce CheckDisk'i tekrar çalıştırmanız gerekebilir

Onarım gerçekleştirme adımları şunlardır:
Microsoft'un Windows XP Professional Onarımı Adım Adım Yükleme
Microsoft'un Windows XP Home Repair Kurulumunu adım adım

Sorun devam ederse, bir donanım sorununuz olabilir, onaylamak için şu testleri deneyin:
Lütfen koş memtest Ram'inde
Lütfen bir Drive Diagnostics HardDrive'ınızda

Bu sizi bir süre meşgul edebilir :)
Lütfen ilerleme durumunu bildirin
D

djfada

TS Çaylak
Kimsland dedi:
Windows CD'sini kullanarak kurtarma konsolundan CheckDisk ile başlayın
Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:
Windows CD'sinden önyükleme yapın
R tuşuna basın (bu, geldiğiniz ilk "R" istemidir)
Bir Yönetici hesabı seçin, yani 1'e basın
1'e bastıktan sonra Enter tuşuna basın
1 tuşuna basıp sürücüyü seçmek için girdiğimde mavi ekranlar

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA ile

teknik bilgi:

*** DUR: 0x00000050 (0xC9140000, 0x00000000, 0x8080B20D, 0x00000000)

btw, XP evde herhangi bir fark yaratırsa dakikada kurdum :)
K

kimsland

Eski TechSpotter
Bu sorun, Windows XP SP1 ile şu anda yüklü olan ekran bağdaştırıcısı sürücüleri arasında çakışma olması durumunda oluşabilir.

Casus yazılım bulaşma olasılığını belirten başka bir bağlantı: http://support.microsoft.com/kb/894278

Bu noktada bir yazılım sorunu gibi görünüyor

HardDrive'ı kaldırıp başka bir bilgisayara takarak yedekleme yapın:
USB adaptörü ile veya dahili olarak çalışan bir bilgisayara ikincil sürücü olarak.

Hepsi yedeklendikten sonra sürücüyü iade edin
Ardından, önce bölümü kaldırarak temiz bir yükleme yapın (bunu diğer bilgisayara takıldığında da yapabilirsiniz)

Temiz (taze) kuruluma devam edin
D

djfada

TS Çaylak
i zaten bir sorun değil DVD'lere yedeklenmiş gereken her şeye sahip ...

bu yüzden yeniden yüklemeyi denedim ve tekrar mavi ekranı alın: /

başka bir comp kullanarak bölümü silebilir miyim görmek zorunda kalacağım

btw bu kurulum vardı SP3 oldu, ve ayrıca şimdiye kadar yardım için çok teşekkürler, gerçekten takdir ediyorum :D
K

kimsland

Eski TechSpotter
Bu iyi :)
Ama koyduğunuz Windows CD'si, Windows yüklü SP3 mü?
SP3'üm olduğu için, ancak orijinal CD'm aslında SP1'li Windows Xp

Her neyse, ücretsiz olarak bir önyükleme CD'si kullanabilirsiniz. Gparted bunu yapmak için sürücünün yerini değiştirmek yerine bölümleri kaldırmak için canlı önyükleme CD'si.

Bölüm kaldırıldıktan sonra not alın. Herhangi bir bölümü el ile biçimlendirmeye veya oluşturmaya gerek yoktur.
Windows Xp yüklemesi kurulum sırasında otomatik olarak NTFS için biçimlendirilmiş bir bölüm oluşturacağından, otomatik olarak
D

djfada

TS Çaylak
Evet haklısın, orijinal CD'de sp1 var

bu gparted tihgn deneyin ve yardımcı olup olmadığını görmek :)

Teşekkürler
K

kimsland

Eski TechSpotter
;) (Göz kırpmak zorunda kaldım :) )

Bu arada, Xp SP1'inizi satabilirsiniz (belki bir bilgisayarla bile)

Ve buradan SP3 içeren otantik bir Windows Xp Home satın alın:
XP Ana Sayfası: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16832116511

Oldukça ucuz. Ve yapmak istediğinizi söylediğiniz şeyi yaparsanız, aşağıdakileri yapmanız gerekir :(
Windows XP SP1'i temiz yükleyin (yaşasın!)
SP2'ye güncelleme (MS, SP3'ü SP1'e koyamayacağınızı, ne kadar sinir bozucu yaptı!)
SP3'e güncelleme (SP2'nin üstünde, SP1'in üstünde)
Sonra SP3 piyasaya sürüldüğünden beri tüm Windows güncellemelerini yapın (zaten birkaç tane)

Aksi takdirde, sadece Windows yüklü olması için çok zaman harcamanız gerekebilir
Bu arada, MS şu anda orijinal olarak XP SP1'e sahip kullanıcıları desteklemiyor!
D

djfada

TS Çaylak
Peki ben oldukça düşük spec (evet bile benim ana bir lol daha düşük) masaüstü için bir işletim sistemi gerekir ive birkaç bit daha satın kez bir araya koymak hazır. Sadece internet radyosu için ses akışı ve ayrıca hafif göz atma için. Bu yüzden sp1'in orada iyi bir şekilde kullanılabileceğini varsayalım :)

benim ana PC ses yazılımı (cubase sx, wavelab vb) için kullanılır, bu yüzden o makine için söylediğiniz gibi sp3 alabilirim, artı ben bir sürü mantıklı yapmak bu sefer çevrimiçi ses makinesi istemiyorum ... .

oh yeh ve ben HD söyleyebildiğim kadarıyla hehe vardı, ama denemeye değer fikirler için çok teşekkürler, benim küçük online makineye eski sürücü koymak için kullanışlı olurdu.

Neyse, tavsiyeleriniz ve zamanınız için çok teşekkürler :D
M

Munckis

TS Çaylak
Size yardımcı olabilecek bir araç ve TÜM zamanı kullandığım bir araç Spinrite. Google'da arama veya spinrite düşünüyorum, com doğrudan sayfaya götürecektir. 89 $ 'dan biraz pahalı olduğunu biliyorum, ancak sürücünün durumunu bildirmenize izin verdiğinde HDD'lerde harikalar yaratıyor ve sorun HDD arızasından kaynaklanıyorsa, çoğu zaman önyükleme yapamayan bir makineyi yeniden canlandıracak tür. Ve eğer bir sürü teknik iş yaparsanız, bu çok değerli bir araçtır.
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• F
    Final Fantasy VII Remake tema şarkı fragman çapraz giyinme Bulut özellikleri
  • D
    Iowa, adliye sızma testi nedeniyle tutuklanan güvenlik profesyonellerine yönelik suçlamaları düşürdü
  • neeyik
    Öneri öner - bütçem için hangi parçalar?
  • Glenn Jocher
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • P
    Intel Xe Graphics Preview v2.0: Intel'in yaklaşan GPU'su hakkında bildiklerimiz
  • Kalamar Sürprizi
    NFL Films ilk Super Bowl yayınını yeniden oluşturmak için basit multimedya teknolojisini kullandı
  • S
    Gizliliğiniz
  • wiyosaya
    Yüksek çözünürlüklü güneş teleskopu Güneş'in ilk çarpıcı görüntülerini üretiyor