• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • Yazılım
  • Apple Mac ve iOS
  • Bugünün Mesajları

Mac Mac OS X'i bir bilgisayara yüklemek yasal mı?

• Konuyu Başlatan karış
  • Başlangıç ​​tarihi
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.
E

karış

TS Güçlendirici
Mac OS X EULA, "Apple etiketli olmayan donanıma OS X kurmayacaksınız" gibi bir şey söylüyor. Bu, ev yapımı Mac'leri veya OS X çalıştıran PC'leri yasadışı yapar mı?

Yoksa anahtar "etiketli" bit mi?

Psystar hakkında okuduktan sonra bunu merak etmeliyim.
didou

didou

Papyon olağanüstü!
Muhtemelen yetkilendirilmemiş, ancak yasadışı onu biraz ileri itecektir. Yazılımı satın aldıktan sonra (veya çoğu durumda yazılımı çalıştırmak için bir lisans satın aldıklarını söyledikleri gibi) yine de yetkili kapsamın dışında kullanmaktan kurtulabilirsiniz.

Psystar ile durum farklı. Birincisi Apple'dan kod kullanıyorlar ve Apple olmayan donanımlarda çalışmak için değiştiriyorlar (para karşılığında daha da kötüleştiriyor). Başka bir sorun, markanın seyreltilmesi olarak görülebilmesidir. Psystar'ın (ve reklamlarının) varlığı, bir kez daha hayır olan bir Apple bilgisayarına karışıklık getirebilirse.

Temel olarak MacOSX Leopard'ı satın alıp Hakintosh üzerinde çalıştırırsanız, sizin için iyi. Herhangi bir şekil veya biçimde destek peşinde koşmayın ve er ya da geç bir sistem güncellemesi muhtemelen her şeyi mahveder. MacOSX çalıştıran makineler satan bir işe başlarsanız, sorunlu sulardasınız.
R

raybay

TS Evangelist
İstediğinizi kendi donanımınızda kendi kullanımınız için yapabilirsiniz. Satamaz veya dağıtamazsınız
E

karış

TS Güçlendirici
Duymak güzel. Apple'ın yazılımı harika, ancak özel donanımları istenen bir şey bırakıyor. Hepsi çok ucuza inşa edilmiş!
didou

didou

Papyon olağanüstü!
Henüz ucuz bir şekilde inşa edildiğini ve bana inandığını bir Mac kullanıcısı (ben dahil) bulamadım, insanlar finansal prim ödediğinde, kalite oluşturmak söz konusu olduğunda çok titiz olma eğilimindedirler.
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
OS X'i çalıştırmak için Apple donanım satın almayı kesinlikle reddederseniz, belki deneyebilirsiniz Open Tech.
E

karış

TS Güçlendirici
Apple donanımını almayı reddetmem demek değil.

Daha spesifik olarak açıklamama izin verin: MacBook'un İnternet'te kötü bir üne sahip olduğu görülüyor. Okuduğum herkes sürekli olarak onarmaya ihtiyaçları olduğunu ve hepsinin AppleCare'i satın aldıkları için çok mutlu olduklarını söylüyor. Birçoğu MacBook'u yıllarca ve iyi çalışan geçmiş iBooks ve PowerBooks ile karşılaştırdı.
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
Herhangi bir dizüstü bilgisayar / dizüstü bilgisayar garanti olmadan satın almanın aptalca olduğunu düşünüyorum. Modern Apple dizüstü bilgisayarlarıyla tanıdığım 3 kişiden hiçbirinin Apple donanımıyla ilgili herhangi bir sorunu olmadı. Birinin 2 sabit diski (MacBook'da) ölmüştü, ancak bu sadece kötü şans, Apple'ın bunları Samsung'dan veya kimden aldıkları dışında bir ilgisi yok. MacBooklar HD veya RAM'i kendiniz değiştirmek inanılmaz derecede kolay (Pro'ların biraz daha dahil olduğunu düşünüyorum).

En modern Mac'im 1.83Ghz CoreDuo Mini, onunla herhangi bir sorun yaşamadım.
E

karış

TS Güçlendirici
Bir dizüstü bilgisayarla iyi bir garanti almanın akıllıca olduğunu kabul ediyorum. Belki Apple'ın donanımının güvenilirliği konusunda yanlış bilgilendirildim. Ve düşünmeye gel, MacBook'lara sahip olan altı kişiden hiçbiri şikayet etmedi.
R

raybay

TS Evangelist
Mac Kitaplar son derece iyi oluşturulmuştur, ancak ödediğiniz kadar iyi yapılandırılmamıştır. İster Apple Macintosh ister IBM Lenovo Thinkpad olsun, iyi yapılandırılmış herhangi bir dizüstü bilgisayar için prim ödersiniz ... başka var mı?

Ancak Mac'lerimin ve Thinkpad'lerin çoğunun çoğu dizüstü bilgisayar sahibinden çok daha uzun sürdüm.
guitto

guitto

TS Çaylak
Sanallaştırmayı deneyebilir, bununla ilgili yasal sorundan emin değilim veya temel olarak bir cd'de OS X olacak ve denemek için bir tür canlı cd oluşturabilirsiniz. Ne aldığını biliyorsan onun için gideceğim
D

Deeger

TS Çaylak
Span dedi ki:
MacBook'un internette kötü bir ünü var gibi görünüyor.
MacBook Pro'm harika. Geçen yaz anladım ve şimdiye kadar ve Apple harika oldu. Açık ve açıkken, dizüstü bilgisayarı 3 ve 3,5 feet'ten halı betona düşürdüm. Ekranın yan tarafında büküldü, ancak her şey gerçekleştiğinden beri 7 ay boyunca çalıştı ve hala gözle görülür veri bozulması olmadan kapanıyor ve mandallar. Ondan önce, klavyemi ve izleme dörtgeni Apple mağazasında değiştirmem gerekiyordu (gizemli bir şekilde çalışmayı durdurdu ...). "Geniuses" ile çalışmak kolay, ben ne gerekiyordu yapmama rağmen (benim bilgi yedek ve randevu). Bilgisayarımı 26 saat içinde geri aldım. Firefox'un ara sıra çökmesi dışında (Safari henüz çökmedi), donanımın hızlı ve kaliteli olması veya herhangi bir yazılım sorunundan başka bir şey hakkında şikayetim yok.

iMacs bu günlerde 1200 $ 'a düştü.
K

kimsland

Eski TechSpotter
"OS X'i Apple olmayanlara yüklemeyeceksiniz-etiketli donanım".
OEM kayıtlı bir PC / Dizüstü bilgisayarda "Yalnızca Windows" veya böyle bir etiketleme anlamına gelir
S

surfersaiyan

TS Meraklısı
bir dizüstü bilgisayar ile bir garanti alma hakkında aspersions ile daha az kabul edemedim.

üreticiler, kanlı şeyleri güvenilirlikten önce kar etmek yerine ilk etapta çizilmeye zorlamalıdır; bar-görevlilerine.

herkes için bir yıl yasal garanti, evet. ancak makineniz için ne kadar ödediğinize bağlı olarak bantlanmış yasal garantiler olması gerektiğini düşünüyorum. Bir G'den daha az ödeme yaptıysanız, en az bir yıl almayı beklersiniz .. 5g ödediyseniz, sizi biraz daha otomatik olarak kapsamalıdır.

ama bu konuya geri dönelim!

hile şeyler seviyorum. 7ltr V8 ve benzeri ile mini .. bu yüzden bir Mac dışında bir şey üzerine OSX koyarak oldukça serin olduğunu düşünüyorum ve bu büyük iki tescilli yasal numbskulls için büyük bir parmak!

bilgi işlem topluluğunun bir kaynak olduğunu ve donanımlarıyla bir şeyler yapan herkesi yok etmek yerine, ilerlemeyi kucaklamak ve ilerlemek yerine hatırlamak zorundalar.
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
Bir dizüstü bilgisayar için birkaç bin ödüyorsanız, uzatılmış bir garanti için bu ekstra 300 $ size zarar vermeyecektir. Bu yüzden uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmaları gerektiğine katılırken, üreticilerin de denediğini hayal ediyorum. Birçoğu kendi parçalarını yapmaz, bu yüzden bileşenlerden tek başına sorumlu olan Dells, HP, Sony, Lenovo, Elmalar, satın aldıkları ürünler de değildir.

Bu yüzden karı güvenilirliğin üzerine koyduklarına katılmıyorum. Ben hiç öyle yapılandırdıklarını sanmıyorum. Elbette kâr etmek için dışarıdalar, ama aynı zamanda güvenilir bir ürün yapmak istiyorlar. Kaliteyi sadece kârın altında sıralamak kadar basit değil, iş modeline giren çok daha fazlası var.
R

raybay

TS Evangelist
Tabii ki kendi başınıza kurmak yasal ... ama muhtemelen bir mağaza paketi olarak satmak yasal değil .... hala lisanslı olduğu sürece yazılımı nasıl kurabileceğinizle ilgili hiçbir yasa yok ... yazılı bir lisansı var ... tarihinde geçerli değil ...
S

sprocket3

TS Çaylak
Bilgisayarda hazır ambalajlı osx kullanmak yasadışı

Bir hackintosh işletim sisteminin önceden derlenmiş bir sürümünü indirdiyseniz, Eula'yı ihlal ediyorsunuz demektir. Verileri kendiniz derleyebilir ve yükleyebilirsiniz.

Bir elmanın değeceğini düşünen herkes, ikinci kez geldikleri donanıma bakmalıdır. Parlak beyaz bir kapakta yeniden paketlenmiş eski bir ucuz 500 $ dell ve bunun için 3 yıllık ücretsiz bir garanti yerine ödemeniz gerekiyor. Ben 300 macbook içeren bir okulda bir teknolojiyim ve her birinin son bir sorunu var. Zaten 20 HD hatası yaşadım ve sadece 1 1/2 yaşındalar. Bazı ölü monitörler ve bazıları kötü koç var. Çalıştığım son okulun yılda sadece 20 kişi üzerinde çalıştığımız 600 satışı vardı. Ofisimde yığılmış 60'dan fazla mac'um var ve sadece iki ay oldu. Eğer işletim sistemini daha fazla güç istiyorsanız, basit işler için iyi çalışan oldukça kararlı ama özelleştirilemez bir işletim sistemi tasarladınız. Donanımlarına gelince, çizim tahtasına geri dönmelidirler. Apple, teknoloji tasarlayabildiğinden daha hızlı değiştiği için güncel bir bilgisayar tasarlamak için çoğu bilgisayar üreticisinin fonuna sahip değil.

Sadece 2 sentim, kimseyi kızdırmak istemiyorum.
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
Bunu ayrıntılı olarak tartışmak istemiyorum, ancak MacBook'larda% 100 başarısızlık oranına sahip olduğunuzu belirttiğinizi belirtmek zorundayım. Buna inanamıyorum. Hiçbir şirket% 100 başarısızlık oranı ile işte kalamazdı, 1 veya 2'niz varsa% 100 diyorsunuz ve şimdiye kadar iletişim kurduğunuz şey buydu, ancak 300'den 300'ü, bu inanılmaz değil.

Sahip olduğum veya yakın ailem 8 farklı Mac'e sahipti, bunların dışında gördüğüm tek sorun ölü bir sabit sürücü (Apple tarafından yapılmadı) ve kötü bir RAM modülü (Apple ile bile ilgili değildi çünkü MacMall'den kendilerini yükledikleri ücretsiz bir yükseltmedir).
S

sprocket3

TS Çaylak
Hataların çoğu yazılım tabanlıdır. Mac'in yaptığı donanım seçimleri de iyi değildi. Yönettiğim tüm 1000+ Mac'te 2 yıl içinde% 20 donanım hatası oranı yaşadım. (Donanım iki yıl içinde 1000'den fazla değil iki yıl içinde başarısız olur) Donanım arızasının çoğu ekran arka ışıkları, HD'ler, koç ve kabukların çatlaması ile yatmaktadır. Her zaman elma bakım planını satın alıyoruz ve yerinde onarım yapmak için elma sertifikasına sahibim, bu yüzden çoğu insanın onarıma geri dönmesini beklemek zorunda kalmam. Ayrıca aşırı ısınma ve erken arıza aksaklıklarını düzeltmeden önce Li-on pillere geçme tercihlerinden çok etkilenmedim. Mac'ler veya PC'ler için yeni değilim ve donanım giderken dışarı tarihli bir ucuz dell ile aynı ve paranın bir belidir. Ama yine de, yazılım tercihi.
LNCPapa

LNCPapa

TS Özel Kuvvetler
Benim 1 yaşındaki MBP bir sabit disk die vardı - Ben 320GB ile değiştirdi ve o zamandan beri sağlam oldu. Benim 8? yaşındaki Quicksilver, sahip olduğumdan beri oldukça kararlıydı - yeniden yüklendiği herhangi bir süre boyunca bir yük bırakırsam, temiz bir silme ve işletim sistemi yeniden yüklendikten sonra bile gerçekleşir. Benim 8? yaşındaki Titanyum sağlamdı - 1 yaşındaki çocuğumun kalıcı olarak nasıl çıkarılacağını anladığı bir anahtar hariç - genellikle sadece geri çekiliyorlar. 2 yaşındaki Dual G5'im tamamen sağlamdı, ancak fanların yanlış davranmasını durdurmak için çocuk arabasını zaplamak zorunda kaldım. Benim 10 yaşındaki Grafit muhtemelen hala iyi çalışır - en azından bir yıl önce gücü çekmeden önce yaptı.
SNGX1275

SNGX1275

TS Kuvvetleri Özel
Sprocket - üzerlerinde hangi yazılımı kullanıyorsunuz? Mac'lerimden herhangi birinde bir şey çökmesi inanılmaz derecede nadir (tabii ki bilgisayarlarımda da oldukça nadir). Opera, çöktüğüm son şey ama aylar oldu ve her zaman yeniden başlatılıyor. Office 2008'i powerbook, firefox, safari, webkit, itunes, adium, konuşma dilimi, last.fm, vlc, VirtualHub ve muhtemelen birkaç diğer bilgisayarda çalıştırıyorum. Çökmeler inanılmaz derecede nadirdir ve işletim sisteminin kendisi bir Windows PC ile bir ağ hatası dışında hiç karışıklık yaşamamıştım.

HD veya RAM gibi donanım arızaları, markalar veya başka bir şeydeki seçimler nedeniyle Apple'da bir şekilde suçlanabilir, ancak Apple dizüstü bilgisayardaki 2,5 inçlik bir hd ile PC dizüstü bilgisayardaki bir bilgisayar arasında kesinlikle bir fark yoktur.

Pil ile ilgili şikayetiniz nedir? Son 4 yılda üretilen hemen hemen her dizüstü bilgisayarda Lityum İyon pil kullanılmıştır. Dell'ler de alev aldı. Bir MacBook'ta bir kabuğu çatlatırsanız, oldukça kötü davranıyorsunuz, ancak bu tür bir tedavinin, böylesine bolluk içinde gördüğünüz diğer tüm nadir görülen sorunları açıklamaya yardımcı olacağını düşünüyorum.
S

sprocket3

TS Çaylak
Sevdiklerim ve ben şahsen 4 tane titanyum ve alüminyum powerbooks var. Çizik ve göçük olmaları dışında. Bunları mobil sunucular için kullanıyorum, böylece sabit diskler oldukça sık dışarı çıkıyor.
R

raybay

TS Evangelist
Dizüstü bilgisayar sabit sürücülerinin güvenilirliği arasında büyük farklılıklar vardır: Güneybatıdaki dizüstü bilgisayar kullanan satış ekiplerini, sigorta temsilcilerini ve diğer ekipleri takip ettiğimiz gibi Fujitsu, Hitachi, Samsung, Seagate, Toshiba, Western Digital ve TriGem biz hizmet.
Ancak MacIntosh dizüstü bilgisayar sabit disklerinin daha erken arızalar yaşadığını görüyoruz ... ve Mac dizüstü bilgisayarların daha iyi baktığı görülüyor ... ancak son modellerde daha az güvenilir soğutma.
Genel olarak, sabit sürücünün markası ve modeli ısı dışındaki diğer faktörlerden daha önemli görünmektedir.
S

sprocket3

TS Çaylak
Sanırım ortaokul için bilgisayar kullandığımı söylemiştim değil mi? Pillerle ilgili ana şikayetim erken arıza var. Apple onları bir yıl boyunca kapsar, çünkü bunlar tek kullanımlık olarak kabul edilir. Geçen yıl yaşadığım 50+ kişi yıl işaretinden hemen önce ya da hemen sonra başarısız oldu. Elma sertifikalı olduğum için sadece elma mağazasına gidip davamı kabul edemiyorum ve bana yine de bir tane vereceğini umuyorum çünkü hepsi beni yerel mağazamda tanıyor. Ayrıca, yazılım ilerledikçe, normal verimlilik yazılımlarının çoğunu çalıştırıyorum. Office, Ilife / IWork ve Firefox. Aynı zamanda çok fazla bilgisayar çalıştığım için de görüntü almam gerekiyor. OS X Server ile gelen elma görüntüleme yazılımının çok güvenilmez ve kararsız olduğu kanıtlanmıştır ve yazılım sorunlarına katkıda bulunan bir faktör olabilir.
S

sprocket3

TS Çaylak
Raybay doğru, ortalama mac senin ortalama pc dizüstü daha sıcak dahili çalışır gördüklerim var. Evet, kanıtlanamayan bir genelleme yaptığımı biliyorum ama bu sadece kendi tecrübelerimden. Bunun nedeni, macbook'un çok daha hafif ve daha ince olması, seyahat ve taşımayı daha iyi hale getirmesidir. Çoğunlukla daha yüksek cfm hayranları için daha fazla alana sahip olmalarından dolayı g4'ün ibooks'unun daha fazla çalışmasının nedeni budur (kısmen daha yavaş işlemcileri nedeniyle).
durum
Daha fazla yanıt için açık değil.

Son Gönderiler

• Vulcanproject
    CIA gizlice 120 ülkede şifreleme ekipmanlarını Crypto AG aracılığıyla satmaktadır ...
  • jobeard
    Uzun Vadeli Tahmin: 5G başarısız olacak
  • T
    Radeon RX 5600 XT ve GeForce GTX 1060 6GB vs. GTX 1070: 32 Oyun Karşılaştırma
  • jobeard
    Galaxy S20'de 8K video kaydetmek için dakikada 600 MB kullanılır
  • NightAngel79
  • ShagnWagn
    Nvidia Activision Blizzard oyunlarını GeForce'den kaldırmaya zorlandı
  • Olağandışı Kmc
    Yaramaz Köpek Son Bölüm II'ye son rötuşlar yapıyor
  • p51d007
    Çin coronavirus "yakın temas algılama" uygulamasını başlattı