• Bir soru sor
    Son Mesajları Gör
    TECH HABERLER bilgisayar tutkunları ve uzman kullanıcılar.
    Bir soru sorun ve destek verin.
    , sadece bir dakika sürer.
  • Forum
  • TECH HABERLER Çekirdek
  • Bugünün Mesajları

IP adresinin tek başına değiştirilmesi yazıcının çalışmayı durdurmasına neden

• Konuyu Başlatan 1proudmomof3
  • Başlangıç ​​tarihi
1

1proudmomof3

TS Çaylak
Bu benim ilk yazım ve kocam hiç bilgisayar kullanmadığı için evimdeki varsayılan bilgisayar "uzman" (yikes!) Olmasına rağmen çok teknoloji meraklısı olmadığımı söyleyerek başlamak istiyorum.

Yaşadığım sorun, kablosuz ağımızdaki IP adreslerinin kendi başlarına oldukça sık değişiyor olması. Bu, ağ yazıcısının durmasına neden olur. İlginçtir, bazen IP adresleri değişir (yani, dizüstü bilgisayarımın IP adresi yazıcının geçen haftaki IP adresine, vb. Olarak değişir). Bunun doğru olduğunu biliyorum, çünkü bilgisayardan ve ağdaki yazıcı için IP adresini alma ve ardından yazıcıya ping atma adımlarını içeren Brother'dan (yazıcı üreticimiz) takip ettiğim adımların "hile sayfası" var. Her bilgisayar ve yazıcı IP adresi için bu sayfaya IP adresini kaydettim ve sürekli olarak bunları geçip değiştirmek zorunda kalıyorum.

Bu sık IP adresi değişikliği normal mi? Kalıcı IP adresleri oluşturmanın bir yolu var mı? Değilse (veya bu istenmiyorsa) ağ yazıcısı üzerindeki sabit etkileri durdurmanın bir yolu var mı?

Bu sorunla ilgili yardımınız için teşekkür ederiz!
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Evet, bu iki şekilde çözülebilir
Adres rezervasyonu ve Statik IP adresi ataması.

Birincisi çok daha kolay ama NASIL YAPILIR ayrıntılarını vermek için yönlendiricinizin marka / model numarasına ihtiyacım var - - -
tipstir

tipstir

TS Büyükelçisi
Evet, önceki üyeye katılıyorum. Statik IP olarak ayarlayın ve ayrıca Router'ı statik IP olarak görmek için değiştirin. DHCP yapma sadece sorunlara neden olur.
1

1proudmomof3

TS Çaylak
Yönlendirici Bilgileri

Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Yönlendiricim: Speed ​​Booster ile Linksys Kablosuz-G Geniş Bant Yönlendirici

Model numarası: WRT54GS Sür.6

Yardımın için minnettarım!

Orada bir
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Stok Linksys ürün yazılımı "statik" özelliğini desteklemiyor
DHCP "," ayrılmış DHCP "," ayrılmış kiralamalar "," Önceden atanmış DHCP "veya
bu hafta ne denirse.
Temelde bu diyor ki kolay yaklaşım işe yaramayacak ve diğer ikisinden birini almamız gerekiyor.
a) yazıcıda statik bir IP adresi oluşturun ve yönlendiricinin bunu atamalarda kullanmadığından emin olun
b) bize linksys tarafından gizlenen kolay tekniği geri verecek alternatif ürün yazılımı (örn. dd-wrt) yükleyin.
Ayarlarla uğraşmaktan ne kadar rahatsınız? Burada biraz ver-n-al olabilir,
çünkü yazıcı IP öğelerini ayarlarken kullanıcı dostu olmayabilir.

Not: Yazıcıyı / modelini yap?

hakkında bir tartışma var Brother IP ayarları burada
[/Düzenle]
B

brucethetech

TS Güçlendirici
yazıcının şu anda sahip olduğu ipadresi taramaya da deneyebilirsiniz. yazıcıların çoğunda, yapılandırmak için bağlanabileceğiniz yerleşik bir web sunucusu bulunur. büyük olasılıkla burada dhcp'den adres almak için yapılandırılmış bir ayar olacaktır. Bunu statik bir atamaya değiştirin. hangi yazıcıdır.
1

1proudmomof3

TS Çaylak
Yazıcı bilgisi

Jobeard,
Yazıcı bir Brother MFC-7840W'dir. Konfor düzeyime gelince, giderek daha fazla zorunluluktan cüret ediyorum. Belleği yükselttim, klavyemi değiştirdim ve virüsten koruma yazılımımız tarafından gizlenmeyi başaran çeşitli virüslerin aile bilgisayarlarını bastım. Aile bilgisayarlarımızı kurdum, ağımıza bağladım ve yazıcımızı bağladım. Dikkat edin, beni diğer herkesten 10 kat daha uzun sürüyor, ama yapmayı başardım. Bana doğru yürürsen, herhangi bir öneriyi memnuniyetle deneyeceğim.
Tekrar teşekkürler!

Brucethetech,
Önerinizi memnuniyetle deneyebilirim, ama biraz daha ayrıntılı talimatlara ihtiyacım var, lütfen.
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Yazıcı ağ rehberi burada

İhtiyacınız olan ilk şey yönlendiriciniz ve sistem IP adreslerinizdir:
Bir komut istemi alın (start -> run-> cmd) ve girin ipconfig / tümü

yönlendiriciniz Varsayılan Ağ Geçidi'ndedir. . . . . . . . . : 192.168.x.y

sisteminiz IP Adresinde. . . . . . . . . . . . : 192.168.a.b

diğer bir şey, başka bir cihazı çoğaltan bir ip adresi atamamak için yönlendiricinizi kontrol etmektir. Bu tarafından yapılır
  • yönlendirici yapılandırma sayfasına eriş
  • DHCP aralığını 2-20 olarak ayarlayın
yazıcıyı 192.168.x.100 gibi bir adrese ayarlayabiliriz

Yönlendirici değişikliğini yönetip yönetemeyeceğinize bakın ve bize geri dönün ...
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
yönlendirici değişikliği herhangi bir ilerleme ???
1

1proudmomof3

TS Çaylak
İlerleme

Yazıcıdaki ayarı statik olarak değiştirdim, ancak yönlendiricide ne yapacağımı bulamadım. Şimdiye kadar, çok iyi, bu yüzden bu yeterli olabilir. Ancak sadece 1 gün oldu, bu yüzden yönlendirici yakında bir İngiliz anahtarını fırlatabilir. Hala yönlendiriciyi sıfırlamam gerekirse, lütfen bana biraz daha rehberlik verebilir misiniz? Yönlendirici yapılandırma sayfasına nasıl erişileceğini veya DHCP aralığını nasıl ayarlayacağımı bilmiyorum.
Teşekkürler!
Orada bir
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Sisteminizin IP adresi nedir ve yazıcıda hangi adresi belirlediniz?
1

1proudmomof3

TS Çaylak
IP adresi bilgisi

Varsayılan Ağ Geçidim: 192.168.1.1
IP adresim: 192.168.1.103 (Statik olarak ayarlanmadı ve kendi içinde değişti
geçmiş. Bunun önemli olup olmadığını veya statik olarak ayarlanıp ayarlanamayacağını bilmiyorum.)
Yazıcının IP adresi: 192.168.1.102 ("Manuel olarak ayarla",
bilgisayardan ağ yapılandırma çıktısı ve Önyükleme Yöntemi şimdi
"STATIC" olarak listelenmiştir.)

Değişiklikten bu yana yazıcıyla tekrar konuşabilmesi için küçük kızımın bilgisayarını sıfırlamam gerekiyor. Bilgisayarın IP adresinin de kendi başına değiştiği biliniyor. Bilgisayarım, küçük kızımın bilgisayarı ve yazıcı arasında IP adresleri değişti, ancak her zaman 192.168.1.100, 192.168.1.101, 192.168.1.102 veya 192.168.1.103 oldu.
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Bilgisayarım, küçük kızımın bilgisayarı ve yazıcı arasında IP adresleri değişti, ancak her zaman 192.168.1.100, 192.168.1.101, 192.168.1.102 veya 192.168.1.103 oldu.
Bu, yönlendiricinin DHCP aralığının 100-> X olarak ayarlandığını gösterir

yazıcınızı 192.168.1.10 (dhcp ilk değerinin altında) olarak söyleyin.

çakışma olmaz ve herhangi bir sistem herhangi bir sırayla önyüklenebilir ve yazıcı her zaman 192.168.1.10'da bulunur
1

1proudmomof3

TS Çaylak
Teşekkür ederim!

Bu çok mantıklı! Çok sinir bozucu sorunumu çözdüğün için teşekkürler.
Kendine iyi bak!
Orada bir
jobeard

jobeard

TS Büyükelçisi
Rica ederim - - buradayız: wave:

Son Gönderiler

• H
    TECH HABERLER En İyi Klavyeler 2019
  • M
    Microsoft, Windows 10'u son zamanlarda geliştirdiklerini bilmenizi istiyor
  • Ypsylon
    OECD, 137 ülkenin sonuna kadar uluslararası vergi kurallarını yeniden yazmak için mücadele ettiğini söyledi ...
  • A
    PC'mİN VİRÜS İLE ETKİLENMESİNE YARDIM ET
  • N
    Facebook Gaming, flamalar için çevrimiçi trollerle savaşacak araçları tanıtıyor
  • Puiu
    AB, belirleyici oylamadan sonra ortak bir ücretlendirme standardı için itici güçle ilerliyor
  • Puiu
    Final Fantasy VII Remake tema şarkı fragman çapraz giyinme Bulut özellikleri
  • jobeard
    Apple tamamen iOS Haritalar'ı yeniden tasarladı, ABD kullanıcıları önce alacak